Forum Forum podatkowePIT

Adres wysyłki PIT-11

Adres wysyłki PIT-11

tadzio12425435 / 83.6.229.* / 2014-06-28 13:58
Witam, proszę o radę, gdyż nie jestem biegły w tej dziedzinie. Otóż, jestem zameldowany w Legionowie, jednak przeprowadzam się z tego miasta do Płocka, gdzie podejmę stałe zatrudnienie. Żeby nie komplikować sytuacji zamierzam poprosić szefa, u którego będę pracował żeby PIT-11 wysłał mi na adres, w którym będę mieszkał w Płocku (w Legionowie dalej będę zameldowany), zmieni mi się tylko adres zamieszkania. W związku z tym, mam pytanie, czy w ogóle jest możliwe żeby PIT-11 został mi dostarczony do nowego miejsca zamieszkania, a nie miejsca zameldowania?

Drugie pytanie: czy wówczas na PIT-11 dalej będzie widniał mój adres zameldowania i w którym Urzędzie Skarbowym będę musiał go rozliczyć (PIT-37)?

Uważam (choć nie znam się na tym), że PIT-11 może zostać dostarczony w inny adres, z tym że rozliczenie musi nastąpić w US przypisanym z adresu zameldowania, czy mam racje? Jeśli nie proszę o podpowiedź.

Pozdrawiam, Tadeusz Maćkowiak.
wiwan / 2014-06-30 13:43
Rozliczenie roczne następuje w US właściwym dla miejsca zamieszkania w ostatnim dniu rozliczanego roku podatkowego. Wystawcę PIT 11 można zawiadomić o zmianie miejsca zamieszkania/adresu wysyłki. Aktualny adres zamieszkania oświadcza się nowemu płatnikowi w oświadczeniu dla celów podatkowo-ubezpieczeniowych przy rozpoczęciu zarobkowania, potem należy je aktualizować, jeśli zachodzą zmiany.

Ps. Nadal mamy obowiązek meldunkowy, tj. zameldowania się w miejscu zamieszkania....

Najnowsze wpisy