AEGON-opinie

Taran / 2012-01-19 15:45
Co sądzicie o AEGON-ie? Czy warto inwestować tam pieniądze? Ktoś ma jakieś doświadczenie?
Wyświetlaj:
rtomek / 77.252.144.* / 2012-07-02 09:52
Mam podobne odczucia co większość osób tu piszących. Również straciłem pieniądze, ale się z tego wycofałem, bo nie chciałem stracić więcej. Faktycznie w Aegonie za nic nie ponoszą odpowiedzialności, chociaż sądzę, że w sądzie można z nimi wygrać, bo jednak powinni dołożyć należytej staranności w informowaniu Klienta o konieczności transferu środków w przypadku utrzymującego się trendu spadkowego funduszy. Ja niestety nie byłem informowany w ogóle, co się dzieje i czy da się coś zrobić aby dalej nie tracić. Już nie chodzi o to żeby był jakiś zysk, ale żebym chociaż nie miał mniej niż wpłaciłem. Niestety Aegon nie dość, że nic nie gwarantuje, mimo, że to on tworzy i zarządza tymi funduszami, które trwonią pieniądze Klientów, to jeszcze nie daje pełnego pola manewru w transferowaniu środków. Bo jak już rzeczywiście się za to zabrałem, sprawdziłem, zadzwoniłem (jak zadzwoniłem to potem oddzwonili, że niby się interesują) i wybrałem fundusz, w którym chciałem ulokować pieniądze, to nie mogłem go znaleźć na liście dostępnych dla mnie funduszy (funkcjonujących w tym programie, który dla mnie przygotowano), co więcej wszystkie pozostałe, które były dostępne, były mało korzystne, osiągały straty albo były nowe beż żadnej historii. Jeśli mam tracić czas i zdrowie na lokowanie w fundusze, bez żadnej pomocy ze strony ludzi, którzy tym zarządzają i mieć ograniczone możliwości lokowania pieniędzy, a dodatkowo płacę różnego rodzaju opłaty (łącznie około 4-5 różnych opłat), to wolę sobie ulokować pieniądze na bezpiecznej lokacie albo samemu się pobawić w giełdę, o ile będę miał na to czas. Jeśli chcecie grać na giełdzie to po co Wam Aegon, którego pracownicy nie potrafią wypracować zysku i jeszcze biorą za to od Was pieniądze. jak chcecie oszczędzić na przyszłość, to Aegon nie jest dobrym rozwiązaniem. Jak wygeneruje stratę, zawsze de facto będzie to wasza strata a nie Aegona
Szpak / 89.70.124.* / 2012-06-21 21:04
Czysta kpina. Zmieniaja fundusze jak skarpetki. Niedawno z 15 funduszy. Oczywiscie klient placi za wycofanie i przewalutowanie. Opłaty kosmiczne co rok indeksacja oplat kosztow manipulacyjnych o 4%Sk..syny. Nie Polecam!!!!
Tomczak / 83.238.173.* / 2012-05-18 13:41
Dałem się namówić i decyzji będę żałował do końca życia. Przed podpisaniem umowy latali i skakali, a teraz mają człowieka gdzieś.
Raz na kwartał wyślą maila z tzw. "portfelami:, których jeśli się człowiek trzyma to na pewno popłynie. Gigantyczne opłaty, zlewanie klienta, zero kompetencji. Dno dna.
Zbysiu 97 / 77.237.21.* / 2012-09-18 17:04
Zapłaciłem od razu pełną składkę i uzyskałem status 0płaconego ubezpieczenia. Po 3 miesiącach chcę zrezygnować. Wyliczono mi koszty ok.22% do potrącenia z moich pieniędzy. To zwykła kradzież.
W identycznej sytuacji AXA zwróciła mi całość moich pienędzy + 1.5 %.
smoliwas / 2.100.223.* / 2013-03-25 19:38
czy ktos moze wyplacil pieniadze z polisy po jej zakonczeniu,Czy tez jest z tym problem?
Jerzy 1051 / 89.76.53.* / 2012-07-02 07:38
Mam podobną opinię. Też będę żałował decyzji do końca życia, o wykupieniu polisy inwestycyjnej na którą dałem się namówić.
Moja strata to ok. 250 tys. PLN.
Doradca z AEGON-u był bardzo słodki, objecywał "złote góry", zyskowność inwestycji na poziomie 12 %, a pisemnie 5 % powyżej inflacji. Teraz jest nie uchwytny, a jego komentarz: "Jestem grubo skórny i nic mnie nie rusza".
przemek8 / 95.51.107.* / 2012-07-19 14:09
Współczuję Jerzy.
Jako pracujący w Aegon przykro czyta się takie posty.
Podpisałeś umowę bezpośrednio z nami czy z multiagencją lub bankiem?
Tego posta traktuję jako formę kontaktu do osób, które mają problem ze swoim programem inwestycyjnym lub chcą zasięgnąć informacji o firmie.
Pamiętajcie fundusze jakie by nie były to tylko narzędzia, trzeba wiedzieć jak i kiedy ich używać. Platforma inwestycyjna Aegon bardzo dobrze się do tego nadaje, jednakże musicie mieć konkretną strategię i ja konsekwentnie realizować. W razie "W" piszcie przemyslaw.pytel@aegonpolska.pl
naiwna2 / 89.71.48.* / 2012-11-04 23:53
Jesteście zwykłymi oszustami, złodziejami i naciągaczami banda sukin synów
leo832 / 31.174.4.* / 2012-05-18 11:58
Ja osobiście polecam! Posiadam w firmie Aegon 2 produkty i narazie jest wszystko ok. Jestem zadowolony i z czystym sumieniem mogę polecić w/w firme.
Wojtek poszkodowany / 178.183.217.* / 2012-03-15 20:21
Witaj
Niech cię ręka boska broni wiązać się z nimi :)
Zadałem się nieopatrznie i straciłem dużo. Kiedy zacząłem z nimi walczyć to okazało się, że Aegon nie ponosi za nic odpowiedzialności. Nawet się okazało, że ich pracownicy to nie ich pracownicy. Faktem też jest, że ni interesują się klientem po podpisaniu umowy. Ważne aby tylko wpłać kase a potem najlepiej won.
Hiroo / 83.10.194.* / 2012-05-13 20:25
Może jakieś szczegóły na ten temat. Jaką inwestycje opisujesz, a może jakie ubezpieczenie itp, bo z tego co podajesz nic nie wiadomo.
zły i brzydki / 178.43.138.* / 2012-03-08 23:55
Pisze z wlasnego doswiadczenia-jestem prawie 5 lat z aegonem i niestety nie polecam go nikomu. Oplaty za zarzadznie i ryzyko to 35 zl miesiecznie . Bez wzgledu na wyniki. Male zainteresowanie klientem jak juz jestes zlapany w siec. Ja sam musze sie upominac o pomoc czy porade. Aktualnie zostalo mi 5m-cy ostatnie wplacaniai zamiast 18 tys bede mial 16 z kawalkiem. Czyli gdybym zakopal pieniadze w gnojowniku i wyciagnal teraz -mialbym 18 tys a tak po latach zabawy 16....Gielda jest dla ludzi ktorzy interesuja sie rynkami ,jak ktos sie nie zna tak jak ja -firmy typu aegon niestety nie sa dobrym wyjsciem.
sig / 83.24.159.* / 2012-02-15 10:11
zgadzam się w 100% jeszcze tylko dodam, że
wycofaanie własnych środków trwa 2 tygodnie
opłaty za ryzyko w fundyszach gwarantowanych
przy poziomie odsetek 2%

Nie polecam tylko oni zarabiają zadawalająco
specjalista A / 95.51.107.* / 2012-10-16 11:15
Opłata za ryzyko nie jest opłata chroniaca przed spadkiem wartosci funduszu ale opłata za ubezpieczenie gdybyś stracił zycie w trakcie trwania inwestycji.Wtedy Twoja rodzina otrzyma zwrot co najmniej 100 % tego co wpłaciłeś niezaleznie od tego jaka byłaby strata na funduszu plus zysk o ile by wystapił
Magister84 / 81.210.113.* / 2012-01-20 10:31
Nie warto - jest to jedynie dobra forma regularnego oszczędzania pieniędzy dla niezdyscyplinowanych osób. Poza tym dużo lepiej samemu wpłacać sobie pieniądze na wybrane fundusze - oszczędzimy przez to płacenia firmie AEGON prowizji pobieranej comiesięcznie za zarządzanie kontem. A i proszę nie dawać się nabrać na te ich comiesięczne rekomendacje. Ani oni ani nikt inny nie zarekomenduje Państwu jak najlepiej w danym okresie ulokować składki. Ja dałem się nabrać i teraz muszę wpłacać:(
kamila111 / 83.25.213.* / 2012-01-25 14:01
Inwestuję i jestem z Aegona zadowolona. Wcześniej inwestowałam w fundusze w PKO S.A. i to była totalna porażka. Teraz mogę sama szybko reagować, jak coś się dzieje na rynku, do tego mam konto dodatkowe, z którego mogę w kazdej chwili wypłacić pieniadze, a na regularnym spokojnie zbieram na przyszłość. Na ror-rze zbyt korci żeby przy byle kłopotach je wybrać. Polecam taką formę inwestycji.
wojtet / 83.9.0.* / 2012-02-01 14:18
w AEGON są ogromne koszty zarządzania jak i transfery między funduszami które są 5-7 dniowe, koszt za ryzyko i czas inwestycji. POLECAM INNE PRODUKTY I FIRMY
specjalista A / 95.51.107.* / 2012-10-16 11:20
W Aegonie sa NAJNIŻSZE koszty zarzadzania na całym rynku funduszy !!!a transfery sa bezpłatne !!!
Koszty ryzyka wynosza kilka złotych rocznie isa po to aby Twoja rodzina gdybyś umarł dostała co najmniej 100 % tego co zostało wpłacone niezalleznie od tego jak spadłaby wartośc Twoich srodków .
Pozdrawiam i proponuje przestudiowanie warunków które w Aegonie sa najbardziej jasne i przejrzyste
specjalista A / 95.51.107.* / 2012-10-16 11:20
W Aegonie sa NAJNIŻSZE koszty zarzadzania na całym rynku funduszy !!!a transfery sa bezpłatne !!!
Koszty ryzyka wynosza kilka złotych rocznie isa po to aby Twoja rodzina gdybyś umarł dostała co najmniej 100 % tego co zostało wpłacone niezalleznie od tego jak spadłaby wartośc Twoich srodków .
Pozdrawiam i proponuje przestudiowanie warunków które w Aegonie sa najbardziej jasne i przejrzyste
czuje_oszustwo / 46.204.72.* / 2012-10-25 10:58
Co za bzdura, ze transfery sa bezpłatne - chetnie prtSc zamieszczę jak bardzo sa one bezpłatne. Przez pierwszy rok pobrali 3000 zł. jako opłata za zarządzanie. Fizycznie wpłaciłam 25000 zł. mam 18k. Teraz po 5 latach jak chce zlikwidować polisę to mi pobiorą 60% opłat. Ja się pytam - pogrzało ich czy jak. Już pobrali 3000 zł i powinno im wystarczyć. Jak dla mnie naciągacze. Inwestują naszymi pieniędzmi i zarabia jedynie fundusz a klient jest stratny. Ciekawe bo Open Finance jeden z doradców kiedyś mi powiedział "dała sie pani naciągnąć AEGON?? Ojj porażka"
asia 123 / 83.17.111.* / 2013-07-15 12:17
A JA JESTEM POZYTYWNIE ZASKOCZONA. Nie wiem jak wy, ale ja miałam wcześniej produkt skandii, kupiony w open finance, facet obiecywał mi góry, podpisałam, wpłaciłam kilka składek, i... już więcej pana nie widziałam
Moja sąsiadka pracowała swego czsu w Aegonie i namówiła mnie na produkt ... zrezygnowała, ale terz opiekuje się mną Pani z wrocławia, dzwoni raz na kwartał. raz w roku się z nią widzę, założyłam polise w 2007 roku, i byłam później na dużych stratach, ot sytuacja rynkowa... teraz jestem ok 50 % na zyskach...
teraz zastanawiam się nad lokatą, bo mam 30 tys do zainwestowania i napewno jesli się zdecyduję to ni9e u pośrednika, tylko u mojego doradcy
Dodatkowo dodam, że ta pani namówiła mnie na ubezpieczenie zdrowia, w ubiegłym roku dostałam raka piersi, Aegon wypłacił mi 50 tys zł.
4 5 6 7 8 9
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy