Forum Polityka, aktualnościKraj

Afera Amber Gold. Sąd zbada dopuszczalność pozwu zbiorowego przeciw państwu

Afera Amber Gold. Sąd zbada dopuszczalność pozwu zbiorowego przeciw państwu

Wyświetlaj:
Gość343 / 89.78.7.* / 2014-05-22 14:23
Pojedyncze osoby są piętnowane za drobiazgi, a instytucje z powiązaniami ... wiadomo. Draństwem jest to, że osoby, które straciły często dorobek swojego życia muszą się tłumaczyć z zainwestowanych środków. A to wszystko w celu ograniczenia ilości uprawnionych do odszkodowania.
Rozsądny nienaiwny / 46.112.52.* / 2014-05-22 13:19
Ilu z poszkodowanych zaciągnęło opinii prawnej i skorzystało z usług wywiadowni gospodarczej? Ilu z nich sprawdziło legalność działalności i zweryfikowało składane przez AG sprawozdania finansowe? Każdy zaślepiony własną pazernością dał kasę z własnej woli w świadomości ryzyka.
Jeśli przyjdę do Kowalskiego i powiem "daj mi swoje pieniądze kupie za nie złoto i będę je trzymał u siebie w sejfie" do dostanę w łeb albo skierowanie na badania psychiatryczne, jeśli Kowalski da mi pieniądze to jest debilem (z całym szacunkiem dla ciężko chorych ludzi).
Trzymałem pieniądze na lokacie - g*wno przybyło, ale wciąż je mam.
antyfrajer / 94.167.121.* / 2014-05-22 20:07
Nienaiwny frajer...
A za co mnożone w nieskończoność instytucje, komisje finansowe, bezpieczeństwa i wszystkie inne zbędne, opłacane z naszych podatków biorą pieniądze...?
Zacznij używać móżdżku... a nie słuchać tylko POtuskowych wynaturzeń...
nikt ważny / 83.15.37.* / 2014-05-22 13:15
to skandal ,że :
- poszkodowani sami się muszą organizować i składać pozew
- pieniądze będą zwrócone z moich podatków
- umoczeni politycy, sędziowie i ludzie na różnych szczeblach administracji Trójmiasta i Bóg wie kto jeszcze zagranicy ( podobno Amber to był przekręt polsko-rosyjski ,aby móc sprowadzać marnej jakosći złoto ze wschodu i wprowadzać do obrotu) siedzą spokojnie na swoich stołkach i nic im nie grozi, choć złamali prawo wielokrotnie począwszy do przyznania koncesji osobie karanej
Jeszcze myślący / 81.219.237.* / 2014-05-22 12:07
I znów następni "biedni i poszkodowani" wyciągają ręce po moje pieniądze (skarb państwa to pieniądze, które są zbierane od firm i obywateli). Jak nie potrafi się inwestować lub jest się podatnym na sugestie ogromnych zysków to jak nie wyjdzie należy przełknąć tą gorzką pigułkę. A na przyszłość stara i sprawdzona zasada inwestorów: "nie wkłada się wszystkich jajek do jednego koszyka"!!!!
windyk / 193.111.166.* / 2014-05-22 13:13
Masz rację, co do tego, że za chciwość trzeba pąłcić. Zaniedbania i zaniechania pańśtwa w tej sprawie, to jednak rzecz godna napiętnowania - chyba zgodzisz się co do faktu, że taka hochsztaplerka nie powinna mieć miejsca w sprawnie funkcjonującym kraju. Byłbym skłonny uznać jakieś odszkodowania (np. 20% zainwestowanego kapitału), ale tylko jeśli paru prokuratorów, kontrolerów, itp. straci pracę.
Jeszcze myślący / 81.219.237.* / 2014-05-22 13:54
Uważam, że naczelną zasadą jest - płacić za pracę a nie za to, że jest się urzędnikiem. Wymienione instytucje mają dbać o nasze bezpieczeństwo, więc urzędnicy zbyt mało robili aby zweryfikować w sposób właściwy poczynania spółki. Czyli wzięli wynagrodzenie za małą efektywność swoich działań. Od dawna twierdzę, że urzędnicy również powinni zacząć odpowiadać za czyny, podejmowane decyzje czyli za swoją pracę i mam tu na myśli wszystkie instytucje i urzędy w naszym kraju. Doprowadzono do tego, że konkretny urzędnik podejmuje decyzje i staje się anonimowy gdy dochodzi do jakiegoś nieszczęścia a jego przełożeni ślepo go bronią twierdząc, że decyzję podjęło Państwo. Co do rekompensaty to mocno się zastanawiam. Ja osobiście inwestuje długi czas w złoto, ale fizyczne nie obligacje i nie domagam się zwrotu różnicy kursów gdy spadło z 1800 USD za uncję do 1200 USD i jestem świadom tego, że może spać jeszcze niżej. Dokonuje nadal zakupów i sam podejmę decyzje o wycofaniu się z tego przedsięwzięcia bez płaczu, że straciłem gdy zŁoto spadnie do wartości powiedzmy 800 USD.
windyk / 193.111.166.* / 2014-05-22 15:15
E tam! Próg opłacalności wydobycia to ok. 1.100-1.200 USD (zależnie od kraju), więc poniżej tego raczej nie spadnie. No, chyba że stwierdzimy że złoto nie jest NIC warte i pójdziemy w jakieś elektroniczne "bit-goldy" :-)

Najnowsze wpisy