Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Afera Panama Papers. Prokuratura rozpoczęła przeszukanie w biurach Mossack Fonseca

Afera Panama Papers. Prokuratura rozpoczęła przeszukanie w biurach Mossack Fonseca

Wyświetlaj:
Ryszard220 / 77.255.235.* / 2016-04-16 09:54
Dlaczego nie podajecie w jakim kraju to miało miejsce? cyt. "poinformował we wtorek wieczorem czasu lokalnego prokurator generalny." Z tej informacji mogę wyciągnąć wnioski że to polski prokurator generalny podał tą informację i ta akcja prokuratorów była w Polsce. Ze zdjęcia zamieszczonego w nagłówku jednak wnioskuję że to nie dotyczy Polski. Kto pisał tą notatkę prasową? Dziecko z gimnazjum? Czy nie uczy się dziennikarzy na uczelniach że podstawą informacji jest podanie jednoznacznego miejsca i czasu zdarzenia? Coś o tej aferze słyszałem lecz nie utkwiło mi w głowie w jakim kraju są biura firmy Mossack Fonseca. I tego się nie dowiedziałem z tego artykułu. A dziennikarz produkujący tą informację wykazał się brakiem znajomości własnego warsztatu.
nation / 195.26.76.* / 2016-04-13 19:04
A Kwach trzęsie porami, aż mu się odnowił "zespół przeciążeniowy goleni prawej" i "choroba filipińska".
sssits / 94.251.142.* / 2016-04-13 18:22
O tej aferze to nie całe 2 lata temu był program dziennikarzy śledczych na którymś Discovery
jan__ / 89.73.46.* / 2016-04-13 18:03
1. rychlo w czas
2. no jak el presidento Panamy zbiera zespol do tego by ograniczyc wplywy kapitalowe dla swojego kraju to zapewne wbierze rowneiz odpowiednie osoby do tego zespolu by nalezycie wykonaly swoja prace
3. ...i co dalej zadnego Polskiego polityka celebryty czy businessmana???
4. rozumiem ze
5. "aby "ocenić aktualne praktyki i zaproponować przyjęcie środków, którymi podzielimy się z innymi państwami na świecie, by wzmocnić przejrzystość systemów finansowych i prawnych" ", rozumiem ze ta komisja z pkt.2 opracuje odpowiednie procedury i srodki dla wszystkich za wyjatkiem korporacji, oligarchow, politykow, urzednikow, celebrytow, sportowcow i generalnie kazdej masci duzych zlodzieji... no bo inaczej to by byla katastrofa na caly swiat
try / 31.182.81.* / 2016-04-13 16:08
no tak, po tygodniu ;) 2h po publikacji artykułu nie było już czego zbierać. janusze śledztwa ;)

Najnowsze wpisy