Forum Polityka, aktualnościKraj

Afera taśmowa PSL. Andrzej Śmietanko odwołany

Afera taśmowa PSL. Andrzej Śmietanko odwołany

Wyświetlaj:
door / 83.12.255.* / 2012-07-20 23:00
"Od wczoraj dzwonią do mnie dziennikarze prosząc o listę członków rodzin PSLowców w spółkach i agencjach. Przypomnieli sobie nawet o naganie dla ministra Burego od premiera za konflikt interesów z nadzorowanym przez niego sektorem energetycznym poprzez wpisanie do zakresu działalności w jego prywatnej spółce zadań zbieżnych z sektorem nadzorowanym. Przypomniano sobie o sprawie picia za publiczne pieniądze. I pracy żony ministra w rządowej agencji. Ja tymczasem wszystkim proponowałem listę członków rodzin Platformy, ale to ich nie interesuje."

Marek Suski
Pyclik / 2012-07-23 16:42 / Tysiącznik na forum
Marek Suski czy door jest autorem postu? A Suski to kto, jakiś wybitny autorytet?
wolodia123 / 91.214.3.* / 2012-07-20 16:58
Dopóki z tym porządku nie będzie jako kraj jesteśmy przegrani i nie wystarczą podatki według 99% skali oraz praca do 99 roku życia bo im więcej będzie do przywłaszczenia tym więcej sprzeniewiarzą!!!
acomitam / 195.191.163.* / 2012-07-20 16:16
Podobają mi się te tytuły: "Afera taśmowa wstrząsnie ludowcami?". Tylko jacy z nich ludowcy? Toć to skorumpowane pijawy, które władzę traktują tylko i wyłącznie jako źródło łatwych dochodów. Golą państwowe spółki aż miło. Jestem na 100 % przekonany, że gdyby z władzą nie wiązały się mośliwości grabieży publicznych środków takie jakie daje dziś III RP nazwyana Tuskolandem i na taką skalę żaden z tych "ludowców" nawet by o władzy nie pomyślał. A gdyby jeszcze z pełnieniem funkcji publicznych wiązała się tym konieczność ponoszenia kosztów i wyrzeczeń, trzeba by ich doprowadzać siłą.
WN564 / 195.114.167.* / 2012-07-20 20:40
Brawo za trafność!!!!!!!!!
Paw74 / 149.156.233.* / 2012-07-20 14:52
No to od dzisiaj Prezes Pawlak na śniadanko będzie musiał pić czarną kawę (a nie ze Śmietanką!!!) {[:-)
A Pan Andrzej dawno powinien trafić do miejsca opisywanego słowami piosenki :"Czarny chleb, czarna kawa, opętani samotnością...""
A jak się Donek w kurzy to PSL -owi nawet może podać " czarną polewkę"...
i ch.. / 89.72.98.* / 2012-07-20 14:16
na zwolnienie lekarskie i ch... mu zrobicie ! :)))))))))))))))))))))
życzliwy / 83.12.11.* / 2012-07-20 14:14
Ciekawe czy ucieknie na L4- wszyscy urz,ednicy tak robią i dalej ciekawe, czy ZUS to L4 skontroluje? i czy wyciagnie odpowiednie konsekwencje.
Urk / 2012-07-20 14:24
Mam nadzieję że dzieĸi tej tasmie zostanie rozbita ta koleżeńska grupa , która bierze z naszych podatków pieniądze dla siebie!! Jak dla mnie bardzo dobrze że ta taśma pojawiła się w mediach!
sisley / 213.77.28.* / 2012-07-20 13:40
A co z resztą; mamy czekać na kolejną nagrana rozmowę??!
bsf / 46.45.103.* / 2012-07-20 13:21
Swojaki mają się dobrze a dym w końcu opadnie ...i hej siup zmiana D*p.

Prawie 200 tys. złotych dostanie Andrzej Śmietanko z tytułu wypowiedzenia umowy o pracę. Bohater afery taśmowej w kręgach PSL nie będzie pełnił funkcji dyrektora Elewarru. Prezes spółki powiedział, że otrzyma on wypowiedzenie jednak dopiero po powrocie z urlopu.
tygh / 188.95.29.* / 2012-07-20 12:51
a grad teraz siedzi na lukratywnym stanowisku prezesa zarządów spółek PGE Energia Jądrowa i PGE EJ , ciekawe czy ktoś się tym zainteresuje czy też platforma chce dorwać się do władzy absolutnej i nikogo już nie dopóści

http://www.fakt.pl/400-000-000-kary-przez-zone-Grada,artykuly,54436,1.html

400 000 000 kary przez żonę Grada
Unia Europejska nałożyła na Polskę karę za źle wykonane mapki do wniosków o dopłaty rolne - informuje ”Najwyższy czas”. Większość nieprawidłowości było tam, gdzie zdjęcia robiła spółka żony Aleksandra Grada
Rozgoryczona / 178.36.0.* / 2012-07-20 13:25
Pospolity Polak usłyszał stek pomówień (bo jeszcze nic nikomu przecież nie udowodniono więc to są pomówienia), usłyszał ile w spółkach zarabiają prezesi (bo te kwoty to nie monopol Elewaru), potem jeszcze pokazano wieś Sawickiego w kontraście z innymi biednymi rejonami i URAAA !!!!!!!! mamy o czym gadac i na kogo psy wieszać. JA nie chcę usprawiedliwiać ALE jeśli ktokolwiek zlamał prawo to niech za to odpowie . JEśli natomiast jeszcze nic nikomu nie udowodniono to mieszkając w państwie prawa (mam jeszcze taką cichą nadzieję) TO POWSTRZYMAJMY SIĘ OD WYDAWANIA WYROKÓW.
Dziennikarze niechby pobawili się i posprawdzali inne spółki, działaczy PO , SLD, PiS i innych pomniejszych - każdy ma "swoich" ludzi w każdym z ministerstw i tylko zawsze walka kto ma mocniejszego promotora przy cyklicznych zwolnieniach. Nie liczy się przydatność czlowieka czy jego merytoryczne umiejętności - LICZĄ SIE PLECY i to od 50 lat!!!!!!!!!. Nie popieram tego ale to nie domena PSL i warto aby dziennikarze przejrzeli na oczy. UZDRAWIAĆ PAŃSTWO - tak - ALE W KAŻDEJ DZIEDZINIE a nie tylko przy okazji "afery".
Adam222 / 77.88.138.* / 2012-07-20 16:05
Aby żyć w państwie prawa to prawo musi być uczciwe a tak nie jest. Zacznijmy żyć zgodnie z sumieniem bo zgodnie z prawem to właśnie mafia polityczna i bankowa grabi kraj.
Adrian12a / 77.252.246.* / 2012-07-20 12:57
Dokładnie. Z afery PSL-owskiej zrobiono w PO-mediach mnóstwo dymu aby przykyć tym np. GRAD-obicie i inne GRAS-iowanie.
tygh / 188.95.29.* / 2012-07-20 12:46
Chirurg z Izraela mówi: "U nas medycyna jest tak zaawansowana, ze jesteśmy w stanie obciąć facetowi jaja, przeszczepić drugiemu i juz po 6-ciu tygodniach będzie biegać w poszukiwaniu pracy". Chirurg z Niemiec mówi na to: "Chwale bardzo za takie osiągnięcia, ale to i tak mało. U nas jesteśmy w stanie wyciąć komuś połowę mózgu, przeszczepić drugiej osobie i już po 4-ech tygodniach będzie latać w poszukiwaniu pracy". Rosyjski chirurg włącza się: "Panowie! Niewątpliwie są to osiągnięcia, ale nie ma co ich równać z naszymi! Jesteśmy w stanie wyciąć polowe serca człowiekowi, przeszczepić drugiemu i już po 2-och tygodniach będzie biegać jak nowonarodzony w poszukiwaniu pracy". Polski Chirurg na to: "Panowie, wasze badania i osiągnięcia są godne podziwu, ale jakaż to pomoc dla jednego człowieka? U nas w Polsce jak 5 lat temu zgarnęliśmy jednego faceta bez jaj, bez mózgu i bez serca, i zrobiliśmy z niego premiera, to teraz ... cały kraj szuka pracy
Adrian12a / 77.252.246.* / 2012-07-20 13:08
Jest nieco inna wersja:
Na konferencji transplantologów dyskutują Amerykanin, Rosjanin i Polak. Amerykanin chwali się: "Uważam, że w USA jest najwyższy poziom transplantologii. Mieliśmy pacjenta, mlodego chłopca, któremu piła mechaniczna (z Teksasu, of course) obcięła dłoń. Dłoń była zmasakrowana, więc dokonaliśmy przeszczepu od dawcy i niedawno chłopak ten wygrał w szkole konkurs pianistyczny. Top level, you see!" Na to Rosjanin: "Niet, niet, niet !! U nas wsio najłuczsze! U nas żołnierzowi czołg zmiażdżył obie nogi. Dokonaliśmy przeszczepu i niedawno ten człowiek wygrał mistrzostwo naszej wielikoj armii w biegach. Wot, eto tolko u nas!"
A polski lekarz sam już nie wie co powiedzieć przy tym całym bajzlu z finansowaniem służby zdrowia, ale znajduje przykład: "A u nas na Pomorzu urodziło się dziecko-chłopiec, zupełnie bez głowy. Włożyliśmy mu na kark piłkę nożną - i zobaczcie, został szefem rządu! "
erwqyu / 195.47.227.* / 2012-07-20 12:40
Dajcie podwyżke Vatu, likwidacja ulgi rodzinnej, podwyższenie wielu emerytalnego, nie ma żlobków i przedszkoli bo podobno nie ma kasy, jest deficyt budżetowy
1 bilion złotych / 94.42.189.* / 2012-07-20 12:44
jak nie ma kasy ? co ty mowisz ? Zielona Wyspa, w która wierzy "wykształcony elektorat z dużych miast" jest najpręzniejsza gospodarką Europy, Lew europejski. dlatego lekka reka wydał na swoje rauty podczas prezydencji 530 milionów. a jaki był skuteczny, jak BUZEK. Ilez oni dobrego dla Polski uczynili.

z długiem publicznym 1 b i l i o n zł

ten przykład to kolejny dowód jak sie bawi ferajna PO+PSL kosztem Polaków.
lkjhgfds / 195.47.227.* / 2012-07-20 12:31
No to przeciez ludzie Pawlaka kurna, on sobie dobiera współpracowników to niech teraz poniesie konsekwencje
Obywatel RP / 83.31.113.* / 2012-07-20 12:21
Złodzieje na państwowych posadach. Gdzie honor, godność i etos służby cywilnej.
Kasta PSL okrada na miliony nas Polaków, obywateli. Gdzie ABW i CBŚ.
Nepotyzm, prywata, niegospodarność, malwersacje.
dfghjkl / 85.219.156.* / 2012-07-20 11:22
Żenada, ja płace za kryzys a politycy maja mnie w doopie nepotyzm i ładne gadki a kasa misiu musi sie zgadzac, wydłużcie wiek emerytalny do 70 , zabierzcie ulgi dla rodzin - PSL musi odejść
bsf / 46.45.103.* / 2012-07-20 11:28
Wybór 21 października to wybór między cywilizacją Zachodu, a wschodnim nieporządkiem politycznym - mówił na poznańskiej konwencji Platformy Obywatelskiej, szef partii Donald Tusk. Chwalił gospodarność mieszkańców Wielkopolski, mówiąc, że nie boją się wyzwań europejskich. Po raz kolejny krytykował też rządzących za stan dróg, mówiąc, że "tylko facet bez prawa jazdy może wydawać pieniądze na fotoradary, a nie na drogi".
pr rp / 192.193.116.* / 2012-07-20 11:56
Tak widzialem te spot. Patrzac na niego z perspektywy czasu można zobaczyć że to co mówią politycy ma sie nijak do ich czynow. Mówią po prostu to co chcemy usłyszeć. Niestety nie brakuje takich co sie nabierają na piękne słowa

Najnowsze wpisy