AIG i DWS

karczek / 193.238.180.* / 2009-05-29 22:01
Dałam dzisiaj zlecenie z akupu jednostek AIG Subfundusz Akcji Chińskich i Azjatyckich. Rozważam jeszcze DWS Indie Chiny w złotówkach oraz Arkę Srodkowej i Wschodniej Europy.

Czy to Waszym zdaniem dobrze rokujące obszary, w które inwestują te fudusze, czy może lepiej kupić fundusz "klasyczny" oparty na WIG 20 Legg Mason?
Wyświetlaj:
Pilsener / 2009-05-29 22:56 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Co tu mogę powiedzieć....
1. Nawet najlepszy geograficzny obszar nic nie da, jeśli funduszem zarządza kompletny abnegat albo wybitny pechowiec.
2. Co do powrotu na rynki wschodzące - ja bym się tak nie śpieszył, zalecam ostrożność, podobnie jak w przypadku akcji.
3. Dywersyfikacja: jak kupujemy fundusz np. BRIC - to nie jeden a co najmniej trzy, podobnie z W20 - a najlepiej podzielić portfel typu: 30% trzy fundy z W20, 70% BRIC i 5 fundów. Na podobnej zasadzie nie należy ładować wszystkiego w fundusze ryzykowne, lecz zarządzać aktywnie ryzykiem.
4. A przeanalizowała Pani wyniki tych funduszy na tle konkurencji i ustaliła ich przyczyny? Przyszłość to nie odwrócona przeszłość.
5. Jednostki najlepiej kupować stopniowo, by uśrednić cenę i minimalizować ryzyko kupna na lokalnej "górce"
6. Jest jakikolwiek plan inwestycyjny? Budujmy plan i trzymajmy się go - lepszy zły niż żaden.
inwestor krotkoterminowy / 94.197.148.* / 2009-05-29 23:43
podlaczam sie do pytania karczka
czy warto teraz wejsc w dws chiny/indie?
wykres wyglada obiecujaco tred wzrostowy ciagle sie utrzymuje, wszyscy strasza ze bedzie korekta w stanach i one pociagna swiatowe indeksy w dol ale stany nie poddaja sie korekcie .... wyglada to tak jakby sie mialy wybic z konsolidacji gora. Ja czekajac na korekte ostatnich wzrostow stracilem juz 10% potencjalnego zysku wiec kupilem teraz troche jak korekta przyjdzie to pod koniec jej dokupie jeszcze troche. Chiny i indie maja przyszlsosc
romuald_z / 2009-05-30 00:04 / Bywalec forum
mam dws chiny i Wiof chiny lepiej z tej pary wyszedł WIOF (w okresie miesiąca). Ma też niższe koszty zarządznia.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy