Forum Forum inwestycyjneFundusze

AIG Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. co myślicie?

AIG Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. co myślicie?

elogutek / 2007-07-26 18:53
Przymierzam się na zakup jednostek co myślicie o tym funduszu ? Zastanawiam się również nad Arka FIO Akcji Środk. i Wsch. Europy ale z tym trochę poczekam bo USA szaleje czas jest do sierpnia.Co wybrać jak uważacie ????
Wyświetlaj:
elogutek / 2007-07-27 18:21
myśle o inwestycji na rok czasy co w takim wypadku ?????
elogutek / 2007-07-26 18:56
Chodziło mi dokładnie o AIG Subfundusz Akcji Chińskich i Azjatyckich
sebastian.drutowski / 2007-07-27 21:43 / "Uznany doradca inwestycyjny"
Rozumiem że kolega chce zasilić szeregi płaczących na forum - rynki azjatyckie i w ogóle rynki są potwornie przeinwestowane. Nie wiem z jaką kasą wchodzisz, ale pakowanie wszystkiego w akcje jest lekko nierozsądne. Na rok czasu propozycja ulokowania 70-80% kapitału w funduszach obligacyjno-pieniężnych i 20-30% w akcyjnych to szczyt możliwości i to jeszcze bez gwarancji uzyskania zwrotu zainwestowanej kwoty (chodzi o tą część akcyjną). Chyba że kolega chce dołączyć do klubu... jadących po bandzie.
The new guy / 87.206.171.* / 2007-07-27 21:49
Seba a napisz jakie sa dobre fundusze obligacyjno - pieniezne z oferty w mbanku?
sebastian.drutowski / 2007-07-28 17:16 / "Uznany doradca inwestycyjny"
Np. AIG pięniężny, Idea Premium, UniWibid, AIG Obligacji, Skarbiec Dłużny
kama 102 / 83.22.96.* / 2007-07-29 11:55
A ja kupilem za 50.000 Fortis akcji chyba żle prawda Seba?
nowicjusz1982 / 2007-07-29 12:11 / Dzieciak *€* forum
hmmm ja zrobilem taki sam blad rowniez wplacilem cala sume na jeden fundusz :((((
a teraz wiem ze to nigdy nie jest dobrze przy takiej sumie minimum 3 /4 fundusze
Garom / 2007-07-26 19:03
Na chwilę obecną rewelacja ale pod warunkiem, żę kupiło się go wcześniej - jest obecnie za drogi i liczę, że mi lada moment zjedzie na dół.
Na dłuższą metę nie polecam - ma tylko dobre chwile i czasem robię na niego konwersję z Akcji lub Wsch. jak ładnie spadnie i ma szansę na wzrosty.
inwestor kk / 83.25.14.* / 2007-07-26 20:30
Garom, mówisz o akcjach na giełdzie czy o FI ??
raczej ciężko jest spekulowac nad FI...
Garom / 2007-07-27 11:38
A na giełdzie to niby lekko??????????
Na FI masz ten komfort (póki co) że jak nie za tydzień to za miesiąc wzrosną.
A taki Chiński to ma tylko dobre okresy a w między czasie Akcji lub Wsch. to nie jest spekulacja lecz wybór odpowiadającego mi w danej sytuacji FI - no po to jest chyba Parasol Podatkowy czyż nie?
Egzorcysta / 2007-07-27 06:56 / portfel / "Farciarz na giełdzie"
Ja pozbylem sie po kilku dnaich Legga akcji ( z lekka strata) jak zobaczylem jakie ma juz aktywa - przeoczylem przy zakupie ;) No i teraz prosze tez o rade. w poniedzialek bede mial "zbedne" 11k i waham sie jak to podzielic i czy dzielic w ogole: pomiedzy DWS TOP 25 ktory wlasnie 30tego wznawia sprzedaz a AIG Chinskie. Troche mnie odstrasza ta korekta na Misiach bo mam juz PZU MIS i odczuwam ja dosc bolesnie. Co myslicie - za wszystkie sugestie bede wdzieczny. Dzieki.
nowicjusz1982 / 2007-07-29 12:09 / Dzieciak *€* forum
proponuje dwsa ale nie top 25 bo oni stracili mase pieniedzy i teraz szukaja ale masa ludzi daje dws top50 misss ten fundusz ma takie same zalozenie inwestycyjne jak dws top25 poza tym jest to fund nowy ktory ma wieksze szanse na rozwijanie sie niz stary top25 ja sam mam od paru dni dws top 50 miss ale blednie poniewaz cala kase mam na 1 funduszu jednak przy najblizszym pobycie w polsce zostawie +/- 40 % na dws a reszte podziele czesc moze na areczke nowej europy
Garom / 2007-07-27 11:43
Ja z Chin uciekam w poniedziałek wystarczająco dużo się podniósł przez ostatni tydzień i może się obsunąć. Na DWS TOP 25 też mam ochotę ale nie mam wolnej kasy i brak mi trochę odwagi i pewności, że MIŚki już się pozbierają - ale okazja jest.
Co do PZU MIS to mają chyba spadochron bo spada najwolniej z MIŚków. Też mam i też czuję ból spadków ale zważywszy na powyższe zdanie cieszę się, że mam akurat ten.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy