Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Akcyza na olej opałowy i gaz płynny podniesiona

Akcyza na olej opałowy i gaz płynny podniesiona

qwerty / .* / 2005-05-31 10:18
Wyświetlaj:
Antis / 5.60.111.* / 2016-04-14 13:35
Trochę się obawiałem wahań cen oleju, gdy kupowałem w Gizexie piec, ale od ponad dwóch lat sprawdza się bez zarzutów, więc chyba była to dość dobra inwestycja. Nawet, jeśli ceny bywają różne.
adriaewel / .* / 2005-06-03 09:29
A to ciekawe, ja w okresie grzewczym do tej pory miałam w domu temperaturę 17 stopni (dwoje dzieci a jedno w wieku 2 lat), to po podwyżce przyjdzie mi spalić dom albo iść do ministra gabinetu żeby sie ogrzać, jak chcą zredukować nielegalny obrót to niech się wezmą za tych co go robią, a nie biednych i uczciwych ludzi. Pomyliły się ministrowi formacje społeczeństwa, a nasz Sejm to chyba spał, żeby przyklepać taką paranoję. Jest to kolejny temat na kabaret i wstyd dla MINISTRA, jak można być takim automatem, przezież wiadomo, że ten Polak ma w domu ciepło a reszta nie ważne, poradzą sobie, czyli co szara strefa, ile na tym stracą.
Barbara / .* / 2005-06-02 23:12
Na Dolnym Śląsku była ogromna wichura, jest dużo połamanych drzew, jak nie na olej to drewnem trzeba będzie ogrzewać, trzeba będzie te wiatrołomy posprzątać
tomasz / .* / 2005-06-02 16:58
Ludzie nie chodzi o to co sie lepiej opłaca, pelety, wegiel czy ognisko z chrustu, tylko o to ze obywatel powinien czuc sie bezpieczny w państwie prawa. Jak to mozliwe ze Pan minister z dnia na dzień wydaje sobie takie rozporzadzenie i wyrywa obywatelom z kieszeni kupe kasy rocznie. Dzis akcyza na olej i gaz a co nastepnym razem? Moze akcyza na wode, bo podobno jej dolewają na stacjach do paliwa, wiec zeby ukrócić ten proceder...
Maciej / .* / 2005-06-02 12:15
ALTERNATYWA DLA OLEJUWitam. Ja chcę przedstawić inne rozwiazanie, jeszcze bardziej ekologiczne. Od zeszłego roku mam kocioł na pelety. Wiem, że wiekszość ludzi w tym kraju nie wie co to są pelety. Otóż sa to sprasowane trociny w postaci małych walców o srednicy 6-8mm. Rozwiązanie jest dużo korzystniejsze i coraz bardziej popularne. A co najważniejsze to koszty ogrzewania takim paliwem były o 30-40% mniejsze niż olejem, więc po zwiększeniu akcyzy na olej i gaz opłacalność takiego rozwiązania jeszcze wzrośnie.Zgodzę się, że inwestycja w takie urządzenie jest droższa niż w kotłownie olejową, jednak koszty te są w stanie się zwrócić w 3-5 lat. A jak ktoś buduje dom to grzać będzie co roku przez następne 20-30 lat, więcwarto to przemyśleć. A kocioł na pelety jest naprawdę bardzo dobrym rozwiązaniem, bo paliwo zgromadzone jest w zasobniku, z którego podawane jest do kotła automatycznie za pomocą spirali. Rozwiązanie tańsze, czyste i w 100% ekologiczne.Jeśłi jeszcze dodamy do tego fakt, że pelety czyli biomasa jest odnawialnym źródłem energii to w niektórych bankach można otrzymać preferencyjne kredyty na zakup tych urządzeń.
rafal wojcikowski / .* / 2005-06-03 00:37
a za dwa lata wprowadzą akcyzę na surowiec pochodzenia drzewnego... jesli wpływy spadną z akcyzy na olej opałowy, bo ludzie przerzucą sie na trocinya po drugie to tych trocin nie starczy dla wszystkich ...
Patriota (były) / .* / 2005-06-02 12:53
Otóż opłacalność takiego rozwiązania na pewno nie wzrośnie, bo jak 2x2=4 wzrosną także ceny innych nośników jak: węgla, drewna a także szanowny p. Macieju i peletów. Sądzę, że tu jest inny problem. Taki, że ten rząd do niczego się już nie nadaje.
xyz / .* / 2005-06-07 20:04
Chiałoby się rzec panowie posłowie do roboty ! Ale jak oni się do czegoś zabieraja to tylko z tego same kłopoty, więc lepiej ich wysłaś na przymusowe wakacje na koszt podatnika, pewnie taniej to wyjdzie.
Maciej / .* / 2005-06-02 13:54
Zgadzam się ze stwierdzeniem, że wzroście cena innych nośników energii, jednak daleki jestem od stwierdzenia, że będzie to aż taka podwyżka.O ile cena oleju i gazu jest uzależniona od cen zakupu na światowych rynkach oraz podatków i opłat nałożonych przez rząd, o tyle cena peletów, które są produkowane w Polsce z odpadów poprodukcyjnych w przemyśle drzewnym, jest dużo bardziej oparta na działaniu popytu i podaży. Na pewno jak więcej osób się tym zainteresuje to producenci podniosą ceny, jednak nie spodziewałbym się aż tak radykalnych wzrostów.Więc dalej trzymam się przekonania, że opłacalność takiej inwestycji mimo wszystko wzrośnie.
agaszak / .* / 2005-06-02 10:09
Jestem zbulwersowana wypowiedzią jednego z wypowiadających sie !!! co znaczy nowobogaccy bogacze wille!!!!!!!!!! Mam 49 metrowe mieszkanie w małym bloku , jestesmy mała spółdzielnią , odtrzymaliśmy dofinansowanie od państwa na zakup pieca na olej opałowy -zacheta do działania proekologicznego i teraz co??? To jest skandal bo czym jest podniesienie akcyzy na min. olej opałaowy to przyznanie sie państwa do bezsilności w ściganiu krętaczy i przestepców!!!!!!!!!!! Od czego jest policja , policja skarbowa itd ??? Jak zwykle za brak kompetencji polskich urzedników płacą zwykli ludzie!!!!!!!! w tej chwili nasza spóldzielnia na zakup oleju w sezonie grzewczym płaci miesięcznie około 8 tysięcy po podwyzce będzie to 16 tysięcy!!!!!!!!!!!!! skandal. A nadmienic tu trzeba że 50% mieszkańców odtrzymuje dodatki mieszkaniowe gdzie jest program osłonowy dla najbiedniejszych , gdzie dla szpitali ??????dziwić się potem że młodzi ludzie uciekaja z tego przeklętego krajuja sie nie dziwię i jak tak dalej bedzie to własnie ci najiedniejsi zostana ograbieni do końca bo nikogo w tym kraju już nie będzie
Rafał / .* / 2005-06-02 08:04
Prosze Państwa. To jest skandal! Takie decyzje i taki sposób myślenia o rządzeniu państwowym budżetem to czysta paranoja. W pełni zgadzam się z Panem, który napisał iż profesorowie potrzebni sa na uniwersytetach, a nie w rządzie. Profesorowie to w głównwej mierze TEORETYCY, a nie biznesmeni. Proszę Państwa, zgodzicie sie ze mną, że ta cała patologia obecnie występująca, to kombinatorstwo, łapówkarstwo (czy jak kto woli płatna protekcja), jest wynikiem obowiązujacych przepisów. Myślę, że będzie jeszcze gorzej. Jak żyć w takim kraju gdzie realna średnia krajowa, podkreślam realna, to ok 1000-1200 złotych (w mniejszych miastach i miasteczkach to raczej 600-800 zł). Jeszcze raz pytam JAK ŻYĆ? Przecież takie dochody ledwie wystarczą na opłaty(czase nawet i na opłaty nie wystarczą). Jestem zdruzgotany swoja bezsilnością wobec tego co dzieje się w naszym kraju. Rozpoczynając działalność gospodarczą wciąż myślę tylko o tym czy zarobie np na ZUS. To jest chore!!!Moim skromnym zdaniem, Panowie i Panie, którzy stanowicie prawo i rządzicie naszym krajem, powinniście zastanowić sie, jak zwiększyć siłę nabywczą narodu, bo w tej chwili ona drastycznie maleje. Przecież to bardzo proste. Jeśli obniżymy podatki, akcyzy, składki ZUS i inne obciążenia, to "Kowalskiemu" zostanie wiecej pieniędzy w portwelu. Z tych pieniędzy "Kowalski" kupi sobie nową pralkę, lodówkę, samochód. Zapłaci podatek. Przedsiebiorca, który sprzedał np. pralkę, zapłaci podatek. Jeśli X "Kowalskich" kupi u niego pralki? Zapłaci wiekszy podatek, a może nawet zatrudni kolejnych pracowników (o ile nie będzie nadmiernie obciążony ZUS-ami i innymi tego typu wydatkami - inaczej będzie KOMBINOWAŁ i zatrudni pracownika, ale "na czarno").Jeszcze jedna sprawa. Nie mogę się powstrzymać, aby nie skomentować wypowiedzi Pana, który uważa, że lament podnoszą przekrętacy i nowo-bogaci. Nie zgadzam się z tym!!! Może w Pana okolicy większość domów opalana jest węglem, ale w mojej bardzo duża grupa ludzi (szczególnie starszych osób) zdecydowała sie przjść na ogrzewanie gazem lub olejem opałowym. Jest jedna prosta przyczyna- wygoda. Ciężko jest człowiekowi 70-80 letniemu ganiać ciagle do pieca i przerzucać tony węgla. Do tej pory (przed podniesieniem akcyzy), różnica w kosztach opalania gazem, a węglem, była w miarę mała. Teraz CHWILOWO, będzie "kosmiczna". Proszę Pana to tylko CHWILOWE. Czy myśli Pan, że "handlarze" węglem nie wyczuja sytuacji i nie podniosą cen węgla? Śmiem twierdzić że ceny węgla również wzrosną. I co wtedy? Będziemy palić śmieci, kartony i co tylko się da. A gdzie ekologia. Jak tak dalej pójdzie to ludzie tego nie wytrzymają, a wtedy...
JK / .* / 2005-06-02 09:13
Nie wiem jak w innych regionach Polski, ale we Wrocławiu podniesiono cenę drewna opałowego o ok. 50 %. Wiadomo, że stosunkowo tanie było ogrzewanie kominkowe, więc skorzystano z okazji i teraz mamy drożej. A wszystko to dzięki MF i p. gronickiemu. GRATULUJE !!
andrzejks / .* / 2005-06-01 22:48
złodziejski rząd bez honoru
duśka / .* / 2005-06-01 19:30
Myślę, że to posunięcie rządu nawet nie wymaga komentarza.Zastanawiam się tylko jak długo jeszcze wszyscy wytrzymamy, kiedy to w końcu....
gość / .* / 2005-06-01 15:42
Kto podnosi lament. Chyba tylko przekrętasy. Na wsi kto ogrzewa budynek ropą lub gazem. Bardzo mała garstka. To nowo-bogaci postawiali sobie wille i założyli ogrzewanie gazowe a puźniej z niego rezygnowali o wiele wcześniej. Czy ktoś !!!!!!!! walczył o tysiące rodzin ogrzewających mieszkanie węglem. Porównajcie ceny. Trochę powagi.
Patriota (były) / .* / 2005-06-02 12:38
Gościu, nie widzisz dalej swego nosa, ale i ten Ci też zmarznie, bo gwarantuję Ci, że następna będzie podwyżka cen węgla. Taka jest kolej rzeczy w naszym kraju.
leon / .* / 2005-06-01 14:20
jak rozpier***ić Polskę?- podnieść podatki to najkrótsza z możliwych dróg. Jak mam napędzać gospodarkę, skoro mnie na to nie stać...?
Darek / .* / 2005-06-01 13:39
To co wyprawiaja ci Panowie z SLD to jest kpina ze społeczeństwa. Siędzą takie niedouczone osoby po tych urzędach i gnębią nas jakimis debilnymi pomysłami. Oczywiście poraz kolejny uderza w najbiednieszą społecznosc w tym kraju tj rolników pracowników fizycznych i nauczycieli a także w samorządy które i tak często aby utrzymac oswiatę zapożyczaja sie. Ludzie nie głosujmy juz nigdy na tych z lewej strony kórtyny żadnych SLD SDPR Up UD po co nam to wszystko sami sobie taki los zgotowalismy. Zastanówmy sie nigdy więcej
Marian / .* / 2005-06-01 13:13
"Argumenty" o zwalczaniu w ten sposób mafii paliwowej są bzdurne.Idąc tym "mądrym" tokiem rozumowania trzeba zlikwidować policję bo się kuma z mafią.Dlaczego nikt otwarcie nie powie, że jest to kolejny skok na kasę i to ludzi z małych miasteczek i wsi.A może ktoś odpowie na co te pieniądze pójdą, jest przecież jakiś budżet, gdzie są planowane wpływy i wydatki.Kto i kiedy te wpływy zaplanował?
PABLLO / .* / 2005-06-01 12:25
Ludzie oni sie wogóle z nami nie liczą , kiedy płace podniosą to ich wogóle nie obchodzi,o własne dupy tylko dbają a niech ich HU*
Michał / .* / 2005-06-01 12:01
Ludzie wywieźmy ich na taczkach, albo nie wiem co...! Te stołki trzeba wyczyścić raz na zawsze z komunistycznej demokracji-niech wiedzą, że nie są nietykalni. Sprawdźcie www.jow.pl (może tędy?) . Róbmy coś, gdzie konstytucyjne zapewnienie opieki Obywatelom tego państwa??? !!!! Pozdrawiam
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy