Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Akcyza na olej opałowy i gaz płynny podniesiona

Akcyza na olej opałowy i gaz płynny podniesiona

qwerty / .* / 2005-05-31 10:18
Wyświetlaj:
wściekły / .* / 2005-06-01 08:03
A ja bym proponował poprosić kolegów z Rosji żeby zrobili porządek w sejmie, oni wiedzą jak to naprawić :P
tommi / .* / 2005-06-01 00:21
ZŁODZIEJE!! NIe obniza cla na inne paliwa tylko jeszcze podnosza!! Ach szkoda slow://// Sami widzieli jakie skutki uzyskano po wprowadzeniu podatku liniowego CIT!! Obnizyli a i tak wplynelo iwecej....Ale to Jest wlasnie POLSKA!!
xxxxxx / .* / 2005-06-01 07:48
NIE-Polska to Ty przyjacielu-nie przyjmuj jarzma zniewolenia, masz prawo czas [zwany życiem ]jaki Ci dał los przeżyć godnie -więc walcz o sprawiedliwość-normalność w swoim kraju-bo lepiej zginąć wolnym ,niż żyć upokrzonym-pracując na -złodzieji i darmozjadów-aferzystów-/!!!!!!!!!!!!!!!
pablo / .* / 2005-06-01 00:12
NO niezla podwyzka na aleje opałowe 1150% no takich podwyzek to nie bylo nawet po zmianie systemu, ale nie matrwcie sie juz niedlugo samoobrona czy lpr oglasza ze jak oni dorwa sie do wladzy to akcyzy wogole nie bedzie, ale tylko na nich nie glosujcie prosze was, pozdrawiam,
... / .* / 2005-05-31 23:54
A teraz czas na jedna stawke vat'u. spoleczenstwo napewno doceni jednolita stawke vat i wzrost stawki z 0 do 12 czy 15 procent na produkty spozywcze. Panstwo "dostanie" kolejne 3-15 mld zl do budzetu i wladza bedzie znowu dumna i wielka!!
wkurzony / .* / 2005-05-31 23:48
"Mirosław Gronicki, minister finansów, nie przeląkł się protestów". Jest człowiekiem twardym. Jako śmieć, życiowa szmata i człowiek ze skrajnego marginesu moralnego odgrywa się na społeczeństwie niszcząc nasz kraj i upokarzając naród. Brakuje mi słów krytyki na tego gnoja. Może zrobimy składke i niech mu ktoś odszczeli głowe :) - następny minister by dwa razy pomyślał zanim coś zrobi. Przepraszam za mój język, ale to do czego dążą nasi posłowie i rząd, przeraża mnie i podnosi adrenaline do granic wytrzymałóści.
Pero / .* / 2005-05-31 23:36
to co oni powiedzieli, to jest kretynizm do kwadratu, olej opałowy, a olej samochodowy mają sprą różnicę przy użytkowaniu, kalkulowało się to w dużej firmie, ale tam już potrzeba rachunek na każdy przejechany km dislem; a co nam powiedzą rachunki na olej opałowy? No cóż, pan nic nie robił, to za co pan jeszcze istnieje? kontrola; stan licznika taki? proszę pokazać rachunek na tą ilość ropy itd... oni naprawdę nie potrafią nic innego wymyślić, niż okradanie ludzi z ciężko zarobionych pieniędzy po inwestycji na tańszy i bardziej ekologiczny opał? Przecież można to zrobić jeszcze w jeden sposób, zwrócić podatki tym, którzy kupowali olej w momencie kiedy musieli go używać (jak będzie + 30 stopnii - wówczas raczej niepotrzebny :)).Niech oni zaczną oszczędności z kradzieży, poprzez rozliczenie ich wszystkich z ciężko zarobionych np 16.000 zł (tyle wynosi miesięczna wypłata dla posła).
Lakiluk / .* / 2005-05-31 23:26
Ogrzewam swoj warsztat samochodowy olejem opałowym od wielu lat. Za kazdym razem zakupu spisuje stosowne oswiedczenie. Jednak państwo, pomimo że lwią część dochodu uczciwie oddaję, potraktowało mnie jak potencjalnego złodzieja. Zastanowię się, czy w tej sytuacji nie opłaci mi się zaryzykować zaniżeniem dochodu przed fiskusem. A Pan Mirosław Gronicki niech mnie pocałuje w d***.
Emjot / .* / 2005-05-31 23:06
Ludzie - jest na to sposób! Właśnie rozmawiałem z kilkoma prawnikami i fachowcami znającymi się na rzeczy.Piszcie do swoich urzędów gminnych o zwrot pieniędzy, które musicie ponieść, by zmienić z powodów ekonomicznych swoje ogrzewanie na np. węglowe (brawo ekologia środowiska). Wypiszcie w tym, ile kosztowałoby Was ogrzewanie bez akcyzy i porównajcie to np. z ogrzewaniem węglowym. U mnie wyszło grzanie przy ogrzewaniu olejowym ok. 6000 zł/rok a przy węglowym ok. 2000 zł/rok. Nie bójcie się! Każdy urząd gminy musi odpowiedzieć do 14 dni. Potem kierujemy sprawę do Strassburga.
Lakiluk / .* / 2005-05-31 23:30
Problem w tym, ze wiekszosc ludzi uzywa niezarejestrowanych piecow grzewczych, czyli nie moga ubiegac sie o przekawalifikowanie, skoro piec oficjalnie nie istnieje. Pozostaje zmienic sposob ogrzewania i poszukac innego sposobu na wyrownanie strat, tak aby coraz mniej pieniazkow plynelo do fiskusa.
bjk / .* / 2005-06-01 09:02
Dzięki decyzji p. ministra zyska środowisko. Zniknie - w piecach - odpowienia porcja śmieci, plastiku, opon, wreszcie powycinają głupie lasy. I największe osiągnięcia p. ministra - przebusził się elektorat /ten bierny/ - Nigdy więcej SLD i pochodnych.
qwachu / .* / 2005-05-31 23:04
Jednyn slowem banda p********* skur.wysynow. Ja bym im opnizyl ich j***** zarobki o 98% czyli tyle ile zarabia przecietny POLAK i kazal placic tyle co my. Pi...poje...wytrzeszcze
Bartek M. / .* / 2005-05-31 23:00
Biznes ogromny... Przeciez z taką akcyzą to wiele firm upadnie i wtedy zamiast dostawac dotacje i zeby wille powstawaly dla pozlow zostanie im sam wychodek... :(:(:( Jestem w 101% na NIE !!! >>POWALIŁO TAM KOGOŚ
Wiktor / .* / 2005-05-31 22:25
to już po prostu ostatnie sk.rwysyństwo! jak oni mogą coś takiego robić? już nawet za ludzi ich nie można uważać. a jeżeli nawet to dla takich debili nie mam żadnego szacunku. byle menel z Dworca Centralnego jest więcej od nich wart! "Pozdrowienia" dla pań i panów rządzących...a najgorsze jest to, że nia ma po co iść do urn. odejdą jedni idioci, przyjdą inni...jeno się zastrzelić albo emigrować...
sprawiedliwy / .* / 2005-05-31 23:06
dlaczego głosowałeś na komunistów ... masz za swoje
Barbara / .* / 2005-05-31 21:58
a rząd i tak się wyżywi, to jest granda
jasiek / .* / 2005-05-31 21:55
Nic nowego ! Ten kraj to bagno i syf. Polacy gnoją Polaków .... wstyd mi że mieszkam w tym kraju. Na szczeście nie dałem się nabrać na ogrzewanie ekologiczne i palę w piecu, ile wlezie .... A co mnie k**** obchodzi środowisko naturalne !!! Przecież ministrów to nie obchodzi ....
romek / .* / 2005-05-31 21:53
Najgorsze w tym wszystkim to nasza bezsilność - nic się nie da zrobić. Pod hasełkami (a coraz częściej i nie) gwałcą człowieka finansowo i psychicznie. Idą wybory i co? Jak w reklamie - cokolwiek wybierzesz dostaniesz to samo...

Najnowsze wpisy