Forum Forum podatkoweInne

Akcyza na samochody - tylko część do zwrotu

Akcyza na samochody - tylko część do zwrotu

Money.pl / 2007-02-05 17:52
Wyświetlaj:
Andrzej i Aneta / 87.105.33.* / 2007-02-05 17:52
I SŁUSZNIE !
"Zwrot będzie w wysokości, w jakiej akcyza, zapłacona za zagraniczne auto, przewyższa akcyzę, jaka miałaby być zapłacona od takiego samego samochodu, zakupionego w Polsce."
TAKI JEST WYROK I NAWET JEŚLI BĘDĘ MUSIAŁ CZEKAĆ NASTĘPNE LATA LUB ODWOŁYWAĆ SIĘ DO ETS-u, NIE ODPUSZCZĘ. ZAPŁACĘ TYLKO AKCYZĘ w/g. PRAWA JAKIE
OBOWIĄZYWAŁO W UNII W GRUDNIU 2004r. TO, ŻE W ROKU BIEŻĄCYM OBOWIĄZUJE 3 LUB 13 %, TO DOTYCZY TEGO ROKU
A PRAWO NIE MOŻE DZIAŁAĆ WSTECZ. A WIĘC MNIE OBOWIĄZUJE 2 % PODATKU.
Deresz / 86.63.79.* / 2007-02-07 21:16
To nie prawo się zmieniło tylko są orzedł, że akcyza była naliczana niezgodnie z prawem unijnym. Nowe przepisy nie działają w stecz to pewne. Do rozstrzygnięcia pozostaje kwestia czy te nowe przypisy są zgodne z prawem unijnym bo to wcale nie jest takie oczywiste bo jak pamietam złamane zostały dwa przepisy. Czy w świetle orzeczenia (nie czytałem) dalej nie mamy niezgodności wszak za samochód zakupiony od Polaka w Polsce akcyzy nie ma a zakupiony poza Polska jest. Wydaje sie, że dalej jesteśmy szykanowani w świetle nowych przepisów. Warto tez zastanowić sie czy tu nie wchodzi w grę jakas forma podwójnego opodatkowania itp. Problem nalezy ponownie zbadać. Ja kupiłem samochód rzeczywiście za grosze ok. 300-EURO, zapłaciłem ponad 6 tys. zł . Samochód ten w Polsce (nie w Niemczech) był warto po drobnych naprawach w Polsce przed rejestracją 60.000zł . Powinienem zapłacić po nowemu ok. 7000zł czyli jeszcze dopłacić wszak nie cena transakcyjna a rynkowa (polska ma byc uwzględniana)?. Nadto pozostaje kwestia dociekania stanu technicznego i sprzeczek o wartość. A najciekawsze jest to, żę Ci co oszukali i podali bezszczelną np. 100EURO nie będą dopłacać a może też? Coś za duzo tu wątpliwości. Oczywiście moja sprawa jest w NSA zawieszona ale nie dam sie oszwabić jakąś ustawą. stanowiącą bata na tych co wstydzili sie grać poniżej pasa. Ja przestrzegałem prawa i wyegzekwuje je do końca bo nie o pieniądze juz chodzi a o kilturę prawną rządzących.

Najnowsze wpisy