Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Akcyza na samochody. Plan rządu nie wypali?

Akcyza na samochody. Plan rządu nie wypali?

Money.pl / 2008-12-02 07:59
Komentarze do wiadomości: Akcyza na samochody. Plan rządu nie wypali?.
Wyświetlaj:
zdenerwowoany / 78.8.165.* / 2008-12-18 15:38
Kpina. Cały świat wspiera motoryzacje tylko u nas się ja chamuje. z jedenj strony trąbią że importujemy zlom do kraju a z drugiej strony blokują drogie, nowe auta, podnosząc podatki. Teraz dopiero będziemy zdecydowanie więcej importować tanich i starych aut z małymi pojemnościami. A wracając do celu podwyżki czyli na biedotę, myślę że w tej chwili pracy jest naprawdę sporo i każdy kto ma ochotę znajdzie coś dla siebie. Ja tyram po 12 godzin dziennie, a ten złodziejski rząd mnie okrada. W moim mieście znam conajmniej kilkanaście osób które są młode i sprawne a robotę mają w dupie, bo po co kiedy dostają różne zapomogi, alimentu ( oczywiście z funduszu) itp. Niech politycy oddadzą ze swoich wypasionych pensji po kilka procent czyli pewnie kilka tys zl
zorro25 / 89.228.254.* / 2008-12-03 14:34
Niech nam żyje Tuskolandia, niech żyją nam ci, którzy ubóstwiają DonalduTusku, wreszcie niech żyje nam sam boski Tusek.
A Kaczorek ma motorek / 79.184.29.* / 2008-12-02 20:58
W tym przypadku Akcyza to nic innego jak Cło występujące pod nazwą AKCYZA. A cło W UNI Na auta z UNI ?
Jak sobie przypominam Polska musiała już raz zrezygnować z tego typu opłat bo jest to nie legalne w UNI
obserwator / 2008-12-02 20:09 / Tysiącznik na forum
Komuna powróciła i ma się dobrze > podwyzka akcyzy na samochody , wódke , papierosy itd. to wszystko już było. PO juz się sypie , podwyżka akcyzy to już agonia. Nawet weta Prezydenta jak kubeł zimnej lodowatej wody nie wyzwala energii wsrod rządzących. Dalej dreptają w miejscu jak fundusze emerytalne a wszysto wina pryszczatych i SMS ktore wyzwoliły wsrod młodych niezdową zadymę aby zagłosować przeciw PIS. Mam nadzieję że przy wyborach do Parlamentu Europejskiego do przyszlego roku zmądrzeją i zagłosuja odpowiedzialnie zgodnie z wlasnym sumieniem.
acomitam / 83.25.141.* / 2008-12-03 13:31
Komuna nie powróciła! Ona tu już jest od ponad 60-ciu lat i tylko zmienia formę lub jak niektórzy by powiedzieli - mutuje. Nie po to przy Okrągłym Stole komuszki z KOR dogadały się z komuszkami z PZPR aby było inaczej. A to udawanie, że niby PiS to prawica, albo że PO to liberałowie bawi nawet dzieci w przedszkolu, które wiedzą, że socjalizm w Polsce ma się dobrze. A będzie mu jeszcze lepiej, czego nie można niestety powiedzieć o nas.
bbbbn / 80.85.224.* / 2008-12-02 17:31
zabrac spasionym klechom 5 mld corocznych dopłat !!!!!!
Schlesier / 77.253.45.* / 2008-12-02 17:46
Zabrać spasionemu bbbbn wszystko!!!
raf73 / 89.171.138.* / 2008-12-02 11:11
Nie ma żadnego uzasadnienia dla dyskryminowania samochodów o pojemnościach powyżej 2 litrów. Owszem, jest stereotyp, że takie samochody są duże, drogie, luksusowe, szybkie, dużo palą i powodują wypadki. Ale to tylko stereotypy, które mają niewielkie pokrycie w rzeczywistości. Wiem, bo czasami takimi samochodami jeżdżę.

A czemu nie ma podwyższonej akcyzy dla samochodów z turbodoładowaniem? Hę?
ptadla / 2008-12-02 11:46 / portfel
Samochodow z silnikami ponizej 2 litrow jest wiecej niz z silnikami wiekszymi niz 2 litry. Lacznie zuzywaja rowniez wiecej paliwa, powoduja wiecej wypadkow. Po co w ogole takie rozgraniczenie na mniej i wiecj niz 2 litry? Kupujac samochod z wiekszym silnikiem musimy drozej zaplacic, placimy wiec wieksze podatki. Nie rozumiem po co zwiekszac koszty... Chora Polska rzeczywistosc!
acomitam / 83.25.141.* / 2008-12-03 13:42
I dlaczego niby 2 litry maja wyznaczać jakąś granicę, a nie np. 1.5 lub 2.2? Widać, że jest to tylko takie alibi, którym komuszki z PO wespół z komuszkami z PiS próbują zasłonić bandyckie praktyki polegające na łupieniu ludzi z owoców ich pracy. Ale coś mi się wydaje, że sami wybieraliśmy w wyborach powszechnych to lewackie paskudztwo. Nie można wszystkiego zrzucić ani na agenturę, która wyłaziła ze skóry aby PO przejęła władzę, ani na Kościół który niby wspierał PiS. W przypadku PiS byłoby to nawet śmieszne, bo przecież ta lewacka partia w sprawach np. aborcji czy przekazania polskich aktywów lewactwu europejskiemu zachowywała się wbrew stanowisku Kościoła. Może być też tak, że Jarek swoimi słynnymi intrygami i manewrami wyprowadził w pole także kościelną hierarchię. Z perspektywy czasu widać jednak, że różnice pomiędzy PO i PiS mają charakter wyłącznie werbalny, o tak żeby się ludziska cieszyli.
milek23412 / 195.242.183.* / 2008-12-02 10:36
a lud głupi dalej klaszcze i wierzy w cuda :)
Pilsener / 2008-12-02 08:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zawsze twierdziłem, że polska to chory kraj - dowodów nie brak. Może zamiast 9-ciu wiceministrów finansów zatrudnimy 20-stu? Jeszcze więcej funduszy, agencji katolicko-centralno-narodowych urzedów - idziemy w stronę Rosji, Wenezueli i Zimbabwe.

A potem to biadolenie, że polacy kupują mało nowych aut, że koncerny motoryzacyjne omijają polskę - to trzeba jeszcze większą akcyzę! Jeszcze wyższe cło! Większy VAT! Żeby niczego nie było!

"Wparcie najmniej zamożnych" - hahaha, jak słyszę takie bzdety, to aż mnie mdli. Na pomoc społeczną w moim regionie poszło prawie 500 tysięcy, jednak wypłacono tylko nieco ponad 100 - reszta to koszty zatrudnienia, logistyki, administracji itp. Nie lepiej ludziom zostawić te pieniądze? Dlaczego jak pracodawca wydaje na mnie 5 tysięcy to ja dostaje tylko dwa? W polsce biedaków się okrada, a nie wspiera, a najbardziej okrada się tych biedaków, którzy garną się do pracy.

Ale państwo musi pomagać "biednym" - wtedy stoczniowiec i górnik nie dostanie 60 tysięcy odprawy, nie zarobi w KGHM 8500, co nie? Nie mówiąc już o tym, że "pomaganie biednym" jest w interesie politruków i komisarzy - 70-80% tej pomocy trafia do ich kabzy.
Schlesier / 77.253.45.* / 2008-12-02 17:53
Aj, panie Pilsener...
Akcyza to kradzież...
Co z tym wszystkim ma wspólnego katolicyzm?
Helberstain / 83.11.141.* / 2008-12-11 09:13
a co cie tak boli ten katolicyzm Shaisser?
jak dla mnie to moga czarnych zlodzieji razem z akcyza do diabla poslac :)
Pilsener / 2008-12-02 20:46 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Kościół też się uwłaszcza na majątku podatników i jest jedną z najbardziej uprzywilejowanych branż w polsce.
acomitam / 83.25.141.* / 2008-12-03 13:46
Ale pytanie dotyczyło Katolicyzmu, a nie Kościoła. Co z akcyzą ma wspólnego Katolicyzm?
Pilsener / 2008-12-03 20:41 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tyle, że jest ściśle związany z władzą, krzyże wiszą w urzędach, szkołach itp. - kiedyś wszędzie był oficer polityczny i manifest komunistyczny, dzisiaj krzyże i purpuraci.
Cierpliwy / 83.30.58.* / 2008-12-15 08:36
Jeśli już tak nie umiejętnie zmieniłeś temat to ciekawe czyTwoim przodkom (np. w XIX) wieku przeszkadazały krzyże? Pewnie nie, a na dodatek stawiali je tam gdzie wędrowiec miał wybrać drogę czyli na skrzyzowaniu. A Ty w którą stronę idziesz? Do Polsatu czy do TVN?
jliber / 2008-12-02 07:59 / Tysiącznik na forum
Na kryzys podwyższamy podatki - rząd liberalny na miarę Polski XXI wieku hahahahaha.
Pilsener / 2008-12-02 08:57 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Taki z Tuska liberał, jak z Obamy chińczyk.
acomitam / 83.25.141.* / 2008-12-03 13:50
Tusk to nie liberał, tylko bajerał. Pod takim nazwaniem miała PO występować w czasie kampanii, tylko ktoś popełnił błąd w maszynopisie. Miało być więc: partia bajerałów, a nie liberałów. Podobnie z PiS. Nie miało być PiS tylko PIC, od picowania. Strasznie się u nas w Polsce mylą maszynistki, a potem mamy takie kwachy.
man13 / 2008-12-02 14:28 / Tysiącznik na forum
Coś w tym jest i warto by o tym pamiętać przy następnych wyborach.

Najnowsze wpisy