Forum Forum podatkoweInne

Akcyzowy miecz fiskusa

Akcyzowy miecz fiskusa

Money.pl / 2006-04-24 13:04
Komentarze do wiadomości: Akcyzowy miecz fiskusa.
Wyświetlaj:
to już koniec / 85.232.230.* / 2006-04-24 18:22
Zero przedsiebiorczosci, zero, zero myslenia. Wszystkie rzady do tej pory cechuja sie tym, że nie umiały zarabiać pieniedzy, a sciagac podatki to kazdy glupi potrafi. Ten rzad to juz totalna porazka, oni nie potrafia ani zarabiac, ani sciagac podatkow, ani nawet kraść dla siebie. Ale jedno potrafia, to nie ulega watpliwosci, doprowadzać do depresij, zwątpienia, goryczy, niezadowolenia, wstydu, oburzenia. Oni odbierają człowiekowi chęć do życia.
kkkkk / 81.15.148.* / 2006-04-24 17:56
Czy P.Zyta Gilowska ma dom czy mieszkanie???
W 1994 roku budowałam lokal usługowo-mieszkalny,za ogrzewaniem olejem opałowym /ekologicznym/ miałam zwrot podatku od nieruchomości.Wtedy to mogłam sobie zafundować piec na węgiel, miał lub groszek ekologiczny a nie olej opałowy.Ale Panstwo namawiało na olej opałowy no i więc posłuchałam i tak zrobiłam.
Co ja zrobiłam................................
Teraz piec na groszek kosztuje 12000 pln + montaż ?????
Za piec ekologiczny zapłaciłam 12000pln + montaż.
Czy P.Z.Gilowska zdaje sobie sprawę ile teraz będzie kosztowało ogrzewanie 820m2 / w tym 130 m2 mieszkania/ Zamiast 8000pln po wzroście akcyzy zapłacę
36 000pln.A kto jest w stanie zarobić na koszty z działalności gospodarczej/ prowadzę sklepy/????????????
Powodzenia życzymy sobie . Bo Rząd nam nie pomoże.
Pozamykam sklepy , nie jestem w stanie zarobić na samo ogrzewanie.
Piotr11 / 80.51.206.* / 2006-04-24 17:41
Pani Minister Bóg chyba Panią opuścił, Proponuje akcyze wcisnąć wszędzie na chleb masło bułki i wodę. Nie ładnie oj nie ładnie.
Ministrowie zapomnieli, że słowo minister znaczy w oryginale służyć ( ludziom), a nie okradać i tak już stłamszony naród. Czas pomyśleć o emigracji bo ministowie do końca nas okradną.
Ceny paliw i gazu w Polsce są zbliżone do cen w Wielkiej Brytani. Zarabiamy jednak dużo mniej niż tam. Zgroza!!!!!!!!!!!!!!
Ministrowie i Rząd mają to w d***e bo na konto wpływa co miesiąc okrągła i pokaźna sumka plus niezła odprawa po kolejnych nieudanych rządach. Ludzie zejdźcie na ziemię.
J.T. / 83.8.90.* / 2006-04-24 17:09

A co z firmami które mają ogrzewanie na olej opalowy a trzony kuchenne na gaz plynny, np.restauracje, zajazdy itp
Moga już zamknąć działalność lub gdzie można wrócić jak za komuny do kopcenia węglem lub innymi szmatami.
Daj Bozia rozum tym pustogłowcom ale myślę że i Ona ma chyba ich dosyć, więc szkoda marnować rozumu !!!.
George / 83.25.244.* / 2006-04-24 16:29
Czyste szaleństwo. Kolejne watachy urzędników trzeba będzie zatrudnić, że dać to, co się zabrało - oczywiście po potrąceniu kwot na utrzymanie urzędniczego aparatu. A że przy okazji za przychylne rozpatrzenie wniosku mile będzie widziana wdzięczność zainteresowanego, jest chyba dla każdego Polaka oczywiste. Następne kilka miejsc w dół w rankingach korupcji ...
slakam / 83.9.237.* / 2006-04-25 08:16
W pełni popieram. niedługo pięciu bezproduktywnych urzędników będzie utrzymywane przez jedną osobę wykonyjącą pracę produktywną.
foresto / 195.160.216.* / 2006-04-24 15:42
gdyby glupota miala skrzydla nierzad kaczynskich by nieustannnie pod sufitem latal, po kieszeni dostana ci ktorzy gro podatkow wplacaja i popyt nakrecaja, dodatkowo w przejrzystym panstwie stworzymy kolejna mozliwosc na lapowki dla watazkow lokalnych, a do tego juz wyobrazam sobie wojta koziej wolki przyslowiowej jak oblicza metry odlicza zlicza udowadnia przedklada dokumenty organom wlasciwym ze to uzytek publiczne nie sklep kaczokracja itd. a co z bibiotekami gminnymi ktore swiadcza uslugi ksero i inne zwolnione czy nie, Kaczynscy mieli upraszczac i klarowac czyscic i odlapowkowac Polske i co wszytsko prosto skomplikowali, obiecalem ze wyjade z Polski jak Lepper zostanie Prezydentem uff zostac moglem bo slowa pragne dotrzymac ale zdaje sie ze godziny me policzone w Ojczyznie a tu sie ksztalcilem, tu pracuje. place podatki i zostac chcialbym sic! z 4RP
DA / 195.225.68.* / 2006-04-24 16:33
Latasz doskonale....

Cała sprawa z podatkiem akcyzowym od gazu i oleju dotyczy ograniczenia przewałek w całym biznesie paliwowym.
Zrówna wysokośc akcyzy wszystkich olejów, doprowadzając do ujednolicenia ich cen a to w rezultacie uniemożliwi jakiejkolwiek grupie przestępczej wyłudzanie akcyzy i VAT-u, poprzez wprowadzenie do obrotu "miksów".
Sposób rekompensat nie jest jeszcze do kończa ustalony, ale przy pow. użytkowej domu np. 150m można max otrzymać 2550zł.
Jeśli chodzi o wójta, o którym piszesz, to nie musi obliczać. Wszystko jest w Decyzji umożliwiającej użytkowanie budynku i jednocześnie pozwalającej na zameldowanie kogokolwiek.
Nawet przy założeniu, że jakiś lokalny włodarz skłonny będzie do sfałszowania danych i wzięcia łapówki zyska dla Państwa będzie olbrzymi. I o toi chodzi. Nieprawdaż? Chyba, że wolisz oddawać pieniązki mafii paliwowej.
anty / 83.25.234.* / 2006-04-26 18:02
Tak wole-bo mafia to pusci na konsumpcje albo zainwestuje tak, zeby sie panstwo nie doczepilo-przy okazji ktos tam jeszcze zarobi.
A gdy kase zgarnie panstwo to o porzytku mozna zapomniec-nikt, procz urzedasow, ktorych nie uwazam za obywateli, a bezproduktywnych slugusow systemu, na tym nie zarobi.
spiderx / 84.10.35.* / 2006-04-25 16:57
I znów nie tędy droga ;) Aby ograniczyć przestępczy interes - ten tego - podnosimy wam obywatele dla waszego dobra ceny na wszystko. DLA WASZEGO DOBRA, ROZUMIECIE? "Lewe" paliwo wprowadza się do obiegu na stacjach. Ktoś słyszał, aby ukarano właściciela stacji porządną karą za handel "lewym" paliwem? Nie? No to doprawdy dziwne... hehehe. Zamiast wprowadzić regularne kontrole stacji - podnosi się ceny dla wszystkich (w tym uczciwych) obywateli. I jaki to ma dać skutek? Czy "mafia paliwowa" nie poradzi sobie z tym problemem (pytanie retoryczne).
LUDZIE przecież państwo pod plaszczykiem walki z przestępczością planuje nas kroić w biały dzień jak mafia!!! Zamiast regularnych i częstych kontroli stacji, znacznie tańszych i skuteczniejszych niż sztab urzędników do "rekompensat" państwo proponuje nam "walkę z przestępczością" za nasze pieniądze!!! A ludzie się cieszą, jak to państwo wiele dla nas robi. Przypomina mi się pomysł - bodaj z przed dwóch lat - wprowadzenia do ceny paliwa podatku na budowę dróg. Jeden już jest, ale co tam - on nie idzie na drogi - to wprowadźmy drugi, który też na drogi nie pójdzie.
anty / 83.25.234.* / 2006-04-26 18:07
panstwo jest tu gorsze niz mafia-mafia miesza paliwo z akcyza z paliwem bez i sprzedaje je czasem taniej-panstwo od razu kradnie i podnosi cene. zarobi natym tez mafia-ich ceny tez pojda w gore.
oczywiscie problemem jest jakosc paliwa, ale tzw panstwo tym sie przejmuje-to nie ich problem-obwatel da sie skroic jeszcze z vat na czesci i usluge w warsztacie
Jo / 213.158.197.* / 2006-04-24 17:09
Wyrownanie tak. Ale te rekompensaty - w realiach polskich - to twozenie galimatiasu i potencjalnej korupcji. Bo teoretycznie to nikt nie bierze lapowek.
W ten sam sposob nie dajmy podwyzek nauczycielom, lekarzom itp. - ile pieniedzy zostanie w panstwowej kiesie! - ale to jest wlasnie tworzenie korupcji!
Kaczoland (ex-mieszkaniec ex-Kaczogrodu).
Ryszard / 83.9.205.* / 2006-04-24 15:30
Zdecydowanie popieram to jest jedyny sposób na zlikwidację mafi paliwowej, a akcyza na olej napędowy powinna być obniżona i ceny tych paliw powinny się wyrównać.
ŁowcaGwiazD / 153.19.178.* / 2006-04-24 15:25
Zeby dawać gdzieś trzeba brać. Łatwo jest obiecywać! Prawda!? Ciekawe jak Pani Gilowska obniżała by podaki jako członek rządu z ramienia PO?
zalamany / 212.76.37.* / 2006-04-24 15:14
Głupota roku
1kWh / 62.141.250.* / 2006-04-24 14:52
Jak zwykle wyciągają nam pienądze z kieszeni , tej zgrai nieudaczników dziękujemy ,mogó odejśc
sruy / 83.27.36.* / 2006-04-24 14:24
To wychodzi na to, że w następnym roku moja firma na zimę wygoni wszystkich do domu, bo nie będzie się opłacało ogrzewać hal produkcyjnych. A może postawimy kozy i będziemy chodzić do lasu po chrust!
Skan / 153.19.178.* / 2006-04-24 15:27
W budynku MinFiz będzie ciepło więc nie jest to jej zmartwienie. Warto też na jesieni nazbierać trochę suchych liści i juz zbierać papier. Nawet toaletowy
Jaq / 193.41.230.* / 2006-04-24 13:15
Ciekawe ile kasy zostanie wydane na armię urzędasów, którzy będą sprawdzali te wnioski?
MarSz / 86.42.8.* / 2006-04-24 14:07
tego to akurat nikt sie nie doliczy
p†Lib / 83.27.36.* / 2006-04-24 13:04
"Wnioski o zwrot będą rozpatrywać wójtowie, burmistrzowie lub prezydenci miast. "


Miodzio, jak dorosne zostane wójtem :-)

Żeby jakiś urzędnik mówił mi ile ja mam płacić za paliwo... akcyza - zalegalizowany koszmar.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy