Forum Forum inwestycyjneFundusze

AKTUALNE POZIOMY GPW I MOZLIWY MAKS SPADEK!!!

AKTUALNE POZIOMY GPW I MOZLIWY MAKS SPADEK!!!

krzysiek29 / 2008-06-11 23:16
Dzis sobie zalozylem maksymalne spadki oto one

Wig 67568 jest 42968-------->35000 lub 30000 potencjalny spadek 12,22% lub 14,43
Mwig 5684 jest 2898--------->2500 potencjalny spadek 15%
Swig 21696 jest 11766------> 8000 potencjalny spadek 14,7%
Wig 20 4000 jest 2672--------> 1800 potencjalny spadek 14,8%

Jak widac do DNA zostalo nam zaledwie 15% mozna powiedziec, ze ten rok jest juz stracony dla naszej gieldy fakt odbicia beda jak zwykle, koncowka spadkow i marazmu na gieldzie koncowka to 2009 rok.
Aktualnie wszystkie gieldy na wsparciach i powinne sie odbic jutro.
S&P 1330
DJ 12000
DAX 6600
WIG 20 2670

Pierwszy rok mamy juz za soba jeszcze jeden i przyjdzie nowa hossa. Caly czas wierzylem, ze ten rok bedzie jeszcze ok a tu jednak rynek zaskoczyl. Trzeba bedzie poczekac najpierw oslabia zlotowke zeby tanio sie obkupic w nasze akcje a pozniej znow wywwinduja zlotowke i oddadza nam drogie akcje i tak w kolo. Wiem ze masa ludzi jest na duzych stratach i w tym a nawet w przyszlym roku nie ma szans na odrobienie strat troche czasu uplynie jak wroci kapital.
To sa moje przypuszczenia i prosze je tak odbierac zawsze moge sie pomylic.
Wyświetlaj:
LdN / 2008-07-04 16:29 / Bywalec forum
W przypadku MWIG40 okazałeś się przesadnym optymistą. Sądzisz, że inne indeksy też spadną poniżej Twoich prognoz ?
fronczak.michal / 2008-06-27 10:27 / portfel / Bywalec forum
Chyba samospełniająca sie przepowiednia sie spełni i Krzysiek bedzie miała racje. Ropa ma podskoczyć jeszcze o jakies 30 $ na baryłce do końca wakacji a to spowoduje u nas zjazd o jeszcze 10 - 20 % na wigach. Ja narazie ewakuuje się z f.a i przechodze na f.p. czy mam racje pokaże czas.
Zeus52 / 2008-06-27 12:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
On po prostu wie,co pisze. Kiedyś podał mi adres stronki z automatycznymi analizami technicznymi i na pewno sam z tego korzysta...i z wykresów,a zwłaszcza znaczników MACD,osc.stoch...itd.wypada,że to nie koniec zjazdów,właśnie dlatego obkupiłem się w Black Rocka-Gold Mining i Schrodera,bo mają dobre pęrspektywy w/g AT Pozdro
LdN / 2008-06-27 13:43 / Bywalec forum
Ja w obecnej sytuacji zakręcę funduszowy kranik wcześniej. Niech kaska leży na emax plusie.
Zeus52 / 2008-06-27 14:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeśli nie masz możliwości wejścia w surowcowe,to zawsze można wejść w coś bezpieczniejszego,ważne żeby chronić kapitał przed większymi spadkami,aby mieć później z czym wrócić.Być może DJ coś tam podskoczy,ale to może być chwilowe. Bez sygnałów kupna nie zostaną uruchomione automatyczne zlecenhia(miliony graczy),a więc nie będzie gwałtownych wzrostów...więc ewentualnej jazdy w górę raczej nie przegapię,a mogę uchronić się przed stratami(a przy ML5 jeszcze coś wpadnie).
LdN / 2008-06-29 13:28 / Bywalec forum
mBank nie ma żadnego sensownego na chwilę obecną funnduszu. Zastanawiam się nawet czy nie jest to polityka mBanku i oferowanych przez niego funduszy na zasadzie mBank zapewnia kanał dystrybucji najgorszym, których nikt by nie zakupił gdyby miał jeszcze zapłacić prowizję :;)
fronczak.michal / 2008-07-01 08:43 / portfel / Bywalec forum
Propnuje abys zapisał się do MULTIFUND-u. Ja tez jeste w mBanku i nictam nie ma na chwile obecna sensownego do inwestowania. Ja właśnie prxzechodze częścia kapitału do SUPERFUNDU Trend Plus B. To fundusz headingowy więc przynajmniej zarabia i na spadkach i na wzrostach indeksów giełdowych i towarowych. I w MULTIFUND-ie jest bez prowziji jak zakupisz przez net. DFlatego wydaje mi się że na obecny czas jest to oferta warta rozpatrzenia do zainwestowania częsci gotówki
LdN / 2008-07-01 09:13 / Bywalec forum
No to właśnie miałem na myśli - nic sensownego. Oferowane tam fundusze pieniężne i obligacji dają mniej niż lokata więc nie ma sensu oddawać im pieniędzy na przechowanie.
Idyll / 2008-06-30 21:53 / Bywalec forum
W mBanku są takie marki jak Legg Mason, Union, czy Skarbiec, więc nie zgodziłbym się z twoim stwierdzeniem, że mBank nie ma nic sensownego. Po prostu w obecnej sytuacji nie można zorobić na funudszach, inwestujących w jakiejś chociaż częsci w akcje.
LdN / 2008-07-01 14:08 / Bywalec forum
Skarbiec to marka ? W takim razie dlaczego Skarbiec sektora nieruchomości i Skarbiec rynków surowcowych tak lecą na łeb ?
Zeus52 / 2008-06-29 14:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Trudno mi to skomentować,bo nie korzystam z ich usług,ale może mają jakieś bezpieczniejsze fundy np pieniężne...?Przynajmniej można by "zakonserwować"kapitał na jakiś czas.
max1224 / 2008-06-29 14:40 / Tysiącznik na forum
ale skandię większość krytykuje teraz dopiero widać jak dobrym jest produktem bez względu na sytuację zawsze jest miejsce gdzie można pieniądze upchnąć i jak nie zarabiają to się nie traci
u mnie np. zyski od początku roku 27% było więcej ale popełniłem parę błędów
nobody's perfect
swoją drogą daj Boże wszystkim inwestorom takie zyski
niech pomyślą nad tym wszyscy zauroczeni mbankiem wolę ponosić opłaty ale mieć takie możliwości jak daje skandia pozdr
Zeus52 / 2008-06-29 16:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Popieram w całej rozciągłości...z resztą te opłaty są zależne od czasu ubezp.,sumy. Przy dużych sumach te opłaty właściwie jakby nie istniały...ja ich nie zauważam. A są tacy(nawet na tym forum),którzy nie liczą tak jak ja,czy Ty w setkach kilo,ale w mega...dla nich opłaty(łącznie wszystkie)stanowią poniżej 1,4%rocznie!!!(Moje to poniżej 1,8%) Poza tym nie mogę zgodzić się z tym,że krytykuje WIĘKSZOŚĆ.Ale zostawmy ten wątek,bo najważniejsze są tak,jak piszesz możliwości,a poza tym nie chcę reklamować czegoś,co reklamy nie potrzebuje bo jestem inwestorem,a nie naganiaczem. Czasem nawet celowo pomijam nazwę,albo piszę ogólnie"TU".Myślę,że opis działań przeprowadzanych na fundach jest wystarczającą reklamą,choć zupełnie niezamierzoną. Wolałbym nie używać nazw M-bank,Aegon,Skandia bo zaraz zacznie się niepotrzebna dyskusja na niewłaściwy temat. Wolałbym pogadać o inwestycjach na najbliższy czas bez rozróżniania kto na czym siedzi,tak jak do tej pory,a na czym kto siedzi i tak łatwo się domyślić.Pozdro
max1224 / 2008-06-29 17:41 / Tysiącznik na forum
faktycznie dałem się na ten mbank wypuścić
co do inwestycji to posiedzę narazie na surowcach czekając na impulsy wyprzedania po jeszcze kilku- czy kilkunastu procentach spadków
podzr i dzięki (wskazówka o ogólności)
Zeus52 / 2008-06-30 12:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max! Zobacz na wykresy dla złota i dla indeksu spółek złota,ale w ujęciu tygodniowym(MACD,Oscyl.Stochastyczny)...takich sygnałów kupna było wiele.ale żadko występuje tak wyraźny sygnał na tak niskim poziomie...ostatni raz taka okazja była w...lipcu 2007r.!!!
pieczek_zzz / 2008-06-30 19:58
co sądzisz na ten temat?Commodity Futures Trading Commission nadzorująca rynki towarowe w piątek 26 czerwca 2008 wystosowała komunikat który jest definitywnie skierowany przeciwko spekulantom z rynków towarowych(głównie ropy).
iczy $XAU na tej stronce któą podałeś to spólki złota?
Zeus52 / 2008-07-01 02:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zgadza się XAU oznacza indeks spółek złota(a więc ML5).Nie wygląda to ciekawie na najbliższe dni,przewiduję spadki, ale zobacz wykresy średnioterminowe,gdzie jednostką pomiarową jest tydzień(weekly) i włącz wstęgi Bollngera(Bolllinger bands),oraz ze wskaźników oscylator stochastyczny(np:full stochastic).Następnie sprawdź to samo dla samego złota(commodities) Zobaczysz coś ciekawego...nie tylko że krzywa %K wyszła ponad krzywą śr.%D,ale zrobiła to na poziomie około 20. Coś takiego było....!?Sam zobacz kiedy.Pisałem już maksowi,że dawno nie było takiej okazji!!!Oczywiście mam na myśli inwestxcje na powiedzmy średni termin,bo w okresie kilku dni mogą być znowu spadki(wykresy" daily"). A dokąd powinna dojść cena złota w średnim terminie(kilka najbliższych tygodni)...włącz wstęgi Bollingera i wykres tygodniowy(weekly) i sam zobacz na jakim poziomie jest teraz górna wstęga...to jest właśnie najbardziej prawdopodobny zakres ruchu cen złota na najbliższe tygodnie po przebiciu od dołu średniej kroczącej...zobacz sam,bo gdybym to napisał,to może co niektórzy popukali by się w czoło...że to niemożliwe!Ale cóż...wykresy mówią same za siebie. Dlatego zobacz sam i podaj sumę,którą trochę mnie samego zaskakuje(coś jak 200$ na ropie). Cóż,to może tylko wykresy...ale sprawdź historycznie korelację sygnałów z cenami!!! Na razie pozdro
pieczek_zzz / 2008-07-03 21:28
no faktycznie wygląda to obiecująco.czy tak się stanie zobaczymy.jutro święto w stanach ciekawe czy po długim weekendzie ruszą w górę?
max1224 / 2008-07-03 21:43 / Tysiącznik na forum
właśnie pokazały się wyniki ml5 stracił prawie 4,5% ml6 ponad 6,5% !!!
oj będzie się można tanio obkupić mam tylko nadzieję że Zeus zdążył zwiać pozdr i głowy do góry
Zeus52 / 2008-07-04 00:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pisałem Ci wczoraj,że już w piątek dałem zlecenie sprzedaży ML5,bo te wykresy krótkookresowe mi się nie spodobały,a poza tym przestraszyłem się tak gwałtownych wzrostów. Ale tylko część sprzedałem. Reszty nie ruszałem,bo i tak bym nie zdążył,gdy wykresy zaczęły wyglądać naprawdę groźnie dla spółek złota. Mógłbym trafić akurat w dołek. A tak to zobaczę jak rozwinie się sytuacja. Wykresy tygodniowe dużo optymistyczniej wyglądają.
max1224 / 2008-07-04 00:32 / Tysiącznik na forum
generalnie cwzrastają szanse na jakieś choćby krótkie odbicie ależ się ml6 przecenił jeszcze te 92$ z hakiem wygląda przyzwoicie ale sam $ po 2.11 z okładem potęguje przecenę dawno nie był poniżej 200 zl za ju teraz to jest ok.195 i jeszcze poleci co do ml5 to nadal nie mam zaufania do złota starsznie rozhuśtane no i ujemna koleracja z $ i giełdami mnie osobiście zniechęca acz szanuję i podziwiam Twoje rozeznanie w tym temacie
Zeus52 / 2008-07-04 00:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Bez przesady! To inni mają rozeznanie."Zawsze są jacyś INNI,którzy wiedzą więcej od nas i to ONI,ci lepiej poinformowani kształtują ceny,co możemy oglądać na wykresach"-to jedna z podstawowych zasad AT. Pozdro
max1224 / 2008-07-04 00:58 / Tysiącznik na forum
tylko że to jest tak setki patrzą na wykresy a niewielu udaje się coś zobaczyć
ONI? dobrze że jacyś są co byśmy bez nich zrobili
Zeus52 / 2008-07-04 01:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
To brzmi jak teoria spiskowa,ale tak rzeczywiście to brzmi. A co do analityków,to są na pewno dobrzy,ale piszą głównie pod graczy giełdowych,no i jeszcze takie powiedzenie,że..."punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia"...domyśl się reszty. Idę się przespać...a odbicie pewnie będzie póki Janki świętują. Pozdro All!
LdN / 2008-07-04 11:13 / Bywalec forum
Na razie nie wygląda to zielono.
Zeus52 / 2008-07-04 14:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wczoraj w Stanach indeksy były ciągnięte za uszy do góry tak,jak i u nas,tylko przez największe spółki,ich "misie" znalazły się tym razem grubo pod kreską..Giełdy jako całość(Willshrre5000)też na minusie. Chyba ma rację jeden z analityków,że tylko skrócona sesja uratowała ich przed dalszym zjazdem(i nas też?)
max1224 / 2008-07-04 12:56 / Tysiącznik na forum
spokojnie jak się za wcześnie podiesie to później mocniej glebnie a swoją drogą to właśnie rozpoczął się bój o 2500 i to też może potrwć niezależnie od efektu końcowego jednego można było być pewnym że z dnia na dzień przez ten poziom nie polecimy i ze albo przystanek albo odbicie nasttąpi i to podtrzymuję
LdN / 2008-07-04 13:16 / Bywalec forum
Pewnie masz rację, że się pokotłuje, i tak spadnie (chyba, że zdarzy się cud).
max1224 / 2008-07-04 13:34 / Tysiącznik na forum
a wierzysz w cuda? ja osobiście tak
Zeus52 / 2008-07-04 14:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dla DJ rysuje się jeszcze jakaś nadzieja,natomiast miałeś rację co do Brazylii.Znalazłem wykresy i sprawdziłem. Tam jest gorzej niż źle i to zarówno na teraz,jak i na wykresach tygodniowych. Dla ciekawskich podaję symbol $BVSP do wpisania,gdy chce się znaleźć wykresy na stockcharts.
LdN / 2008-07-04 14:19 / Bywalec forum
Zainteresowani i tak go znają ;)
Zeus52 / 2008-07-04 14:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
No tak...może masz rację.Ci których to interesuje pewnie znają,a reszta i tak tam pewnie nie zajrzy...myślisz,że nie ma się dla kogo produkować...!?
LdN / 2008-07-04 15:48 / Bywalec forum
Produkuj się. Skoro niektórzy Ci odpisują to pewnie nawet czytają.
Zeus52 / 2008-07-04 15:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ha!Ha! Dobre!
max1224 / 2008-07-04 14:51 / Tysiącznik na forum
nie zawsze i niekoniecznie od razu a często wcale nie dowiadujemy się kiedy komuś oddaliśmy przysługę i to jest fajne gdyby tak nie było to nas tu by nie było bo i po co
Zeus52 / 2008-07-04 15:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Czasami mam obawy,czy ktoś czegoś opacznie nie zrozumie,lub czegoś nie doczyta.Ostatnio pieczek dał zlecenie na ML5,gdy ja planowałem już ucieczkę. Prognozy średnio i krótkoterminowe to dwie różne sprawy. Zabolało mnie to,jak swoje,ale i tak wyjdzie na tym dobrze,tylko dłuższym terminie. A jak myślisz,czy właśnie GPW dyskontuje to,co wydarzy się za oceanem w poniedziałek?
pieczek_zzz / 2008-07-05 16:51
dzięki za wspólczucie.spadki są wpisane w inwestycje tak jak i wzrosty.dobrze ze ml5 nie miałem za dużo.czy masz może książki w wersji elektronicznej.dla mnie zaczęły się wakacje(to znaczy weekendy wolne do pażdziernika) więc trzeba będzie się szybciutko dokształcic aby nie wchodzic na górce i wychodzi na dołku lecz na odwrót.
pozdrawiam i życzę udanego słonecznego weekendu
pieczek_zzz / 2008-07-05 16:54
$BVSP no i znów coś więcej się wie.fajna ta stronka można się pobawic wykresami.dzięki jeszcze raz za wszelkie info
max1224 / 2008-07-04 15:27 / Tysiącznik na forum
gdzieś tu pod LdN pisałem o gpw generalnie kicha bardziej liczę na usa i możliwość zakupów ml6 po takiej przecenie
Zeus52 / 2008-07-04 15:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
ML6 pozbyłem się na szczęście dużo wcześniej. W GPW nie mam zamiaru wchodzić. Pisałem tylko tak,dla przemyślenia na temat tego,co może się wydarzyć. Anale parę dni temu cieszyli się niezmiernie na widok jednej świecy na DJ-u(wisielec,lub młot jak kto woli),ale nie zauważyli całej formacji 3świec,która została niedorysowana z powodu niebywałej siły niedźwiedzia i to właśnie ten"młotek"-zbyt nisko-to unaocznił...to była sesja niewykorzystanej szansy(wtorek),a nie jak chcieli co niektórzy początek korekty(już nawet wywróżyli DJ na 11750). To chodziło o wtorkową sesję. Dlatego jestem ciekaw,jak wyjdzie,bo jak pisałem uczę się dopiero...a to są ćwiczenia praktyczne!
max1224 / 2008-07-04 16:02 / Tysiącznik na forum
to jak ja też się uczę
Zeus52 / 2008-07-04 16:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wpisałem się w środę rano pod panią,która widziała już oczyma wyobraźni DJ na 11750 i wszystko na zielono(ąnalityk) i napisałem to,co wyżej,ale bez odpowiedzi. Odpowiedział za to DJ i to waląc głośno o podłogę,ale jeden dzień nic nie znaczy,dlatego ciekaw jestem co wydarzy się w poniedziałek.
pieczek_zzz / 2008-07-01 19:33
dopiero teraz przeczytałem odpowiedz muszę to sprawdzic choc dzis chyba nie jestem wstanie gdyż zmęczenie daje o sobie znaki.dzięki za wszelkie info.boję się o tą ropę gdyż 30 i 40 lat temu miała taka sama sytuacja co spowodowało spadek towarów.a złoto niech pnie sie do góry i nasze inwestycje wraz z nim.
Zeus52 / 2008-07-01 23:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Uwaga! Ostrzeżenie! Myślę już o wyskoczeniu z ML5,przynajmniej częściowo i na krótko. Może dziś dam zlecenie(transfer części fundu,w żadnym razie konwersja...nie mogę się zablokować na tydzień) Wydaje mi się,że,spółkom złota grozi zjazd,a właściwie korekta,to właśnie wynika z wykresów "daily",ale nie wiem jak głęboka i na jak długo,ale jednak. Są dwie możliwości:albo nic nie robić,przeczekać korektę,licząc się z tym,że zabierze ona część"urobku".Druga możliwość to natychmiast wyjść,aby przeczekać i wejść ponownie,tym razem na większą jazdę w górę. Przeglądając wykresy dla złota w ujęciu tygodniowym widać cel dla złota na najbliższy czas,czyli około 980$/oz(górna wstęga Boolingera...średnia została już zdecydowanie przebita od dołu) i wcześniej,czy później ten cel zostanie osiągnięty. Jednak to stanie się w przeciągu kilku tygodni. Na razie grożą nam spadki,tak wypada ze wskaźników.Wolę tę drugą opcję,po co mam tracić to co ML5 dla mnie zarobił,jak mogę przeczekać. Acha! Ze spółkami to nie jest tak dokładnie. Właściwie należałoby sprawdzać indeks spółek FTSE,bo on jest właściwy dla ML-ów(podobnie jest z SCH1),ale nie mam akurat takiej stronki z wykresami i zresztą wyniki ostateczne są w przybliżeniu właściwe. Czasami się zdarzają drobne różnice między prognozą na podstawie wyników spółek na NYSE,a rzeczywistą wartością podaną przez fund oparty,jakby nie było na FTSE(np dzisiejszy wynik!),ale zwykle wszystko i tak się "wyrównuje". Tyle na razie. Muszę jeszcze przejrzeć wykresy,aby się upewnić co decyzji. Pozdro
max1224 / 2008-07-01 23:46 / Tysiącznik na forum
masz zdrowie ja odpoczywam od zaawansowanych analiz (wakacje) stawiam na sch1 i powinno być niexle mniejsze zyski za cenę spokoju
Zeus52 / 2008-07-02 00:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja po prostu się uczę i ćwiczę(na co mi przyszło na stare lata).A tak w ogóle na wykresie DJ wczoraj była ponownie świeca doji...nie wiedziałem jak to zakwalifikować,czy niezdecydowanie,czy oznakę zmiany tymczasowego trendu,ale dzisiaj gdybym miał to wyrysować,to byłaby to świeca zwana gwiazdą poranną! Czyżby od jutra jazda w górę!? Sprawdzałem wyniki w Stanach...DJ-wiesz jak wygląda,ale np NASDAQ100,czy S&P100...na pięknych plusach,mało tego-pociągnęły wreszcie w górę(na plusy)indeksy small caps i midle caps(oni z misiami mieli taki problem,jak u nas),choć wyszły na plusy pod koniec sesji. Max,tego nie pisałem,ale dałem zlecenie jeszcze w piątek na 30% Temp.4(BRIC)...czy to dobry pomysł? Reszta to ML5(jakieś 45%) i SCH1(25%).z ML5muszę wyjść,przynajmniej częściowo i to NOU!!!(jutro jeszcze w górę,mimo dzisiejszego minus0,7%),ale w co? Ty masz dobre wyczucie jeśli chodzi o fumdy akcyjne,więc co byś zrobił?Pozdro
Zeus52 / 2008-07-02 02:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorki za przejęzyczenie,ta dzisiejsza świeca to jakby"wisielec",a trzy ostatnie świece tworzą prawie formację gwiazdy porannej! No właśnie...prawie! Wszystko było by O.K.,gdyby nie zbyt długi cień dolny 3 świecy i gdyby miała nieco wyższy korpus...byki u Janków nie dotrzymały pola niedźwiedziom i niestety w końcówce opadły z sił. Niepotrzebnie chyba narobiłem nadziei posiadaczom fundów akcyjnych. Na razie nic nie robie...w razie czego mam prawie 30%Temp.BRIC...zobaczymy jak skomentują sesję w Stanach mądrzejsi ode mnie(nasi anale),a poza tym na spółkach złota można się dopatrzyć sygn.sprzedaży,ale krzywe są w takim położeniu,że natychmiast powinien zostać wygenerowany nowy sygnał zakupu...coś tak jak tydzień temu. Zresztą,tak sobie bajam tylko...i czekamy do jutra. Karaluchy pod poduchy,bo już pora odpowiednia,a ja przysypiam powoli...Dobranoc All!
max1224 / 2008-07-02 08:26 / Tysiącznik na forum
no mówię że masz zdrowie na dodatek nie sypiasz po nocach eh no chyba że masz odpowiednie towarzystwo ale wtedy raczej byś nie pisywał
co do Brica przecenił się strasznie i dolar też jest tani tyle że istotna w jego przypadku bovespa wyłamała ważne wsparcia 66000 rts wyjątkowo zgodny z resztą europy a u azjatów totalna kicha plusem jest to że kupłeś tanio ale mam obawy co do najbliższej przyszłości
życzę mimo wszystko powodzenia ja dalej 100% sch1
Zeus52 / 2008-07-02 09:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Trochę przestraszyłem się tych wzrostów na gold i ropie. Czasem trudno zaakceptować zyski! Ale to niecałe 30% i na razie zostawiam resztę bez zmian. To co stało się u Janków w ciągu 3 ostatnich sesji to nieudana próba zatrzymania spadków i niestety,wczorajszy dzień pokazał jak słabe są byki, taką okazję zmarnowały!...muszę wrócić do krakania,bo siła niedźwiedzia jest jednak przeogromna! A po nieudandj próbie nie wiadomo kiedx będzie następna. Zobaczmy co nasi napiszą.Pozdro będę miał na uwadze to,co napisałeś. Dzięki
Zeus52 / 2008-06-30 12:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorry za byka ortograficznego!
fronczak.michal / 2008-06-27 13:07 / portfel / Bywalec forum
a ja w nastepnym tygodniu zakupie troche Superfunda bo przynajmniej w czasie bessy na tym moze cos da się zarobić. Niestety nie mam dostepu do Black Rocka i Schrodera więc zostaje mi tylko mbankl i Multifund a z tych to tylko Superfund na teraz daje jakiekoliwiek nadzieje na zarobek.
Zeus52 / 2008-06-27 13:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
A ja akurat na odwrót! Nie mam dostępu do Superfundów-nawet nie wiem z czym to się je,więc radzę sobie inaczej.
fronczak.michal / 2008-06-27 13:30 / portfel / Bywalec forum
z zagranicznych mam dostęp tylko do WIOF i HSBC ale żadne z nich nie ma fundów surowcowych ani złota wiec zostaja mi tylko headingi
Zeus52 / 2008-06-27 14:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja na większy i w dłuższym czasie liczę na Black Rocka-gold(ML5),a prócz tego mam Schrodera(SCH1),pełna nazwa Schroder Alternative Solution Fund Euro Hedged(rejestr. Luksemburg),więcej nie muszę chyba tłumaczyć. On nie wyciąga pełnych zysków z ropy i prod.żywnościowych,ale ma za to łagodniejsze zjazdy w razie spadków,a ogólnie mówiąc od początku istnienia drapie się powoli pod górę,czasem trochę tąpnie,by wdrapywać się jeszcze wyżej...dlatego go trzymam i sądzę że jeśli masz możliwość wejścia w hedgingi to O.K.!
Idyll / 2008-06-30 21:58 / Bywalec forum
Hej widzę, że większość z was się już "wypisala" z mBanku, albo nawet nigdy go nie sprubowała, a czy możecie mi poradzić, w co i gdzie inwestujecie, skoro nie nteresują was obecnie takie fundusze jak UI, Legg, czy DWS.
fronczak.michal / 2008-07-01 08:47 / portfel / Bywalec forum
Ja spróbowałem mbanku i sie sparzyłem troche. Na chwile obecna jesli n ie chcesz płacic prowizji to jeszcze zostaje ci MULTIFUND i może tam Cię coś zaiteresuje. Maja poza tym co w mBanku jest jeszcze HSBC oraz SUPERFUND - moze to Cię zaiteresuje
LdN / 2008-06-27 10:31 / Bywalec forum
Wyglada to wszystko przepaskudnie.
Zeus52 / 2008-06-27 13:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zgadza się! A w/g wykresów dla np. DJ,czy całości giełd w N.Y.(Wilshire5000),przyszłość może być nadal przepaskudna!Brak sygnałów kupna i możliwości ich wygenerowania(linie rozbieżne wskaźników-zobacz post wyżej)Pozdro.
LdN / 2008-06-27 13:40 / Bywalec forum
Właśnie gdy czytam Twój wpis WIG20 spadł do 2597,64 pkt.
Zakładamy wątek 1800 punktów czy zrobimy przystanek na 2200 ?
fronczak.michal / 2008-06-27 22:03 / portfel / Bywalec forum
Myśle że narazie przystanek będzie na 2200 do końca wakacji jesli ropa podejdzie do 170 $ ale jesli przebije ten opór to dno będzie poniżej 2000 pkt i te 1800 wydaje sie coraz bardziej realną groźbą. Na chwile obecną nie ma kto kupować akcji - brak kapitału. OFE się wstrzymują i mroża gotówkę a z TFI ciągle jest odpływ. To powoduje że bedziemy sobie dalej spadać - a do kiedy tego moja sonda głebokościowa nie jest w stanie okreslić :)
Zeus52 / 2008-06-27 23:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Cały czas obserwuję wykresy...jest jeden,jedyny plus,a właściwie plusik,że giełdy w Stanach są bardzo wyprzedane. RSI zszedł poniżej 30. Zobaczymy,co dalej...mamy cały weekend.A tak nawiasem mówiąc...ale przybyło dzisiaj w multiportfelu! A to dopiero za czwąrtek. Dziś ML5 podał wynik +4%(wczorajszy+2,5%bodajże),a ciąg dalszy nastąpi,gdyż spółki złota znowu ładnie urosły już po obliczeniu wyniku
pieczek_zzz / 2008-06-28 02:42
a ja wczoraj złożyłem dyspozycję kupna narazie 15%(kupiłbym więcej ale się boję bo jakieś 2 tyg. temu kupiłem bo myślałem że złoto pójdzie do góry i co za tym idzie spółki również a tu lipa -7%) no i sch1 miałem 15% i jeszcze raz tyle dokupiłem.jestem ciekaw z jakiego programu korzystasz do analizy spółek.polskie akcje idzie szybko tu w money przejrzec i powrzucac rózne średnie kroczące jak i wskażniki.
pozdrawiem
Zeus52 / 2008-06-28 09:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Też zakupiłem wcześniej ML5,bo wyglądało,że zaczną się wzrosty,ale to był mylny sygnał. Korzystałem wtedy z MACD,a to niezbyt precyzyjne,a poza tym użyłem"książkowych"parametrów(12,24,9) zalecanych w przypadku spadającej średniej z 30sesji...i była mała lipa! Jednak poustawiałem parametry,aby lepiej pasowały do wykresów...i w efekcie w ostatni weekend dałem zlecenie dokupienia ML5...no i są wyniki. Żeby zobaczyć o co chodziło przczytaj wątek "złoto"...bo nie chce mi się 2razy pisać tego samego i porównaj z wykresami dla złota i spółek złota.Pozdro
Zeus52 / 2008-06-28 08:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
http://stockcharts.com/ Po prostu wchodzę na tę stronkę i korzystam z tego,co dostępne za free(to wygląda na metastocka).Jeśli się nie mylę,to właśnie krzysiek29 mi ją kiedyś podrzucił.. Pozdro
pieczek_zzz / 2008-06-28 17:46
dzsięki za info szkoda że ta stronka nie jest po polsku szybciej bym załapał co i jak.
a z jakich książek się dokształcałeś?
Zeus52 / 2008-06-28 18:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie ma problemu,wejdź najpierw w link "market summary",później kliknij w to co Cię interesuje,a gdy już będziesz miał wykresy,zjedź na dół i kliknij w link "default other scharp..."będziesz miał tabelę w której ustawisz sobie,co chcesz:rodzaj wykresów,rodzaj średnich,itp,a także znaczniki i parametry. Jakby co,to pisz! A książki...głównie Jagielnickiego i Krzywdy. Pozdro
max1224 / 2008-06-27 13:57 / Tysiącznik na forum
proponuję poszukiwanie nowego dna:-)))
Zeus52 / 2008-06-27 14:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Cały czas o to chodzi,ale sondy mi zabrakło,a dna nie widać. A tak poza tym...cześć max!
Zeus52 / 2008-06-27 13:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tego nikt nie wie,ale zawsze jest jakaś walka,więc jeśli już,to z przystankami
fronczak.michal / 2008-06-27 10:46 / portfel / Bywalec forum
Widac że skeuła znów się zabrała za rope. A jeszcze Bush i inni tylko napędzają rynek - chyba sami się zapakowali i teraz czekaja az wzrosnie aby sprzedać z zyskiem. Szczególnie ze klan Busów ma bardzo wiele wspólnego z ropą
Zeus52 / 2008-06-28 09:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tym bardziej,że Busch już odchodzi,więc ma w d....e cały kraj,a tym bardziej resztę świata,ważne aby się nachapać!
LdN / 2008-06-27 10:54 / Bywalec forum
Byleby sobie sami nie zrobili krzywdy gdy nagle motoryzacja dojdzie do miejsca gdzie zrezygnuje z ropy.
Zeus52 / 2008-06-28 10:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tym bardziej,że to jest historycznie sprawdzone. Paliwo z węgla było już produkowane i to na dużą skalę.w czasie 2wojny św.przez Niemców. M.innymi w zakładach chemicznych "Blachownia"...to dzielnica Kędzierzyna-Koźle.Na terenie dzisiejszego kombinatu chemicznego w czasie wojny produkowano na dużą skalę benzyne syntetyczną.O tym,jak ważny był to obiekt świadczą przeprowadzane wielokrotnie dywanowe naloty amerykańskich "superfortec",ryzykowne dla bombowców i...całkowicie nieskuteczne! (mistrzowska technika maskowania).Ale dość tej dygresji. Chodzi o to,że na produkcję paliwa z węgla można się błyskawicznie przestawić,w odróżnieniu od innych rodzajów paliw alternatywnych,których zastosowanie na większą skalę nie wydaje się możliwe w odpowiednio krótkim czasie...a poza tym chodzi o jakość paliwa. Z węgla powstaje pełnowartoścowe paliwo,które można wyprodukować w każdej ilości,w każdym czasie...chodzi tylko o cenę. Ale tu koło się zamyka,bo ceny węgla idą w górę,razem z ropą!
fronczak.michal / 2008-06-27 12:30 / portfel / Bywalec forum
No własnie tez uwazam że przeginają - jak juz opłaca się robic rope z węgla to za chwile w Polsce większośc nie bedzie jej potrzebowac sprowadzac z zewnątrz. To bardzo niebezpieczna zabawa. Nowe dno szacuje na wysok0osci 2200 na wig 20 a na Wigu w granicach 32000 pkt. Przy założeniu że ropa nie przebije 170 $
Zeus52 / 2008-06-27 13:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
No właśnie! W Niemczech na początku 20 wieku opracowano i wykorzystywano na dużą skalę metodę produkcji benzyny z węgla kamiennego-był okres(wojna)że to było głównym źródłem paliwa dla wojska i całego kraju!
zibi GO / 2008-06-27 16:52
Witam Panowie.Hm ,ale się dzieje.Ja sie trochę okopałem dwa tyg temu,ale widzę że naprawdę żartów nie ma.Trzeba ratować kapitał.Żadnych widoków na wzrosty.pozdrawiam.
fronczak.michal / 2008-06-29 10:09 / portfel / Bywalec forum
Ja żegnam się z f.a. do końca roku - już sam człowiek zaczyna głupieć. Indeksy lecą przez to ze kilku boss-om tego swiata zachciało się zarobic na ropie i zaangażowali polityke do tego aby wywindowac cene surowca z którego cały klan żyje. To jakaś paranoja. Moją nowa myślą sa f.h. przynajmniej do końća roku. Widze że Superfund ładnie daje zarobic na wyraźnych zjazdach a tych nas jeszcze chyba troche czeka do końca roku, bo niestety kwestia bessy do końca roku dalej będzie na giełdzie aktualna.
Zeus52 / 2008-06-29 14:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Taaa...Niby chcą walczyć z rosnącymi cenami ropy(choć niewidle mogą...tylko poudawać),a za chwilę jakiś cy...ł prawie,że wypowiada 3wojnę światową(zapowiedź interwencji w Iranie,jakby nie wiedział,jakie zobowiązania wobec Iranu ma Rosja!). Następna interwencję pewnie planuje na maczugi. Ale tak głupi chyba nie jest,nie zostałby premierem Izraela! Więc raczej to mogło być zamierzone,co potwierdza Twoją tezę.
fronczak.michal / 2008-06-13 08:19 / portfel / Bywalec forum
Witam szacowne grono.
To może zastanówmy się dziś jak będzie wyglądała sesja.
Na chwile obecną fiutki na hamerykańcach są constans. Ropa też na równo. Azja częściowo na zielono - Japonia, częściowo na czerwono - Chiny, Indie.
Stany wczoraj poleciały pod koniec więc obstawiam dziś lekki spadem na wig20 w granicach 0,5 %, pod warunkiem że jakieś TFI nie zaleje nam parkietu akcjami z PKC-em.
Pozdrawiam
LdN / 2008-06-13 08:47 / Bywalec forum
Trzeba by przeanalizować stany posiadania TFI. Być może nie mają już czym zalewać prakietu ?
fronczak.michal / 2008-06-13 09:20 / portfel / Bywalec forum
No kontrakty na WIG20 otworzyły się na -0,5 % więc jest tak jak przypuszczałem. A co do TFI to narazie chyba nie bedą upłynniac wiekszych pakietów akcji chyba że dojdzie do masowej histeri.
fronczak.michal / 2008-06-12 08:51 / portfel / Bywalec forum
Przytakich prędkościach spadania to zakładane przez Ciebie dno osiągniemy pod koniec następnego tygodnia. Tylko co będzie dalej - nastepny boczniak i flauta na obrotach po 0,5 mld dziennie az wszyscy się zniechęcą do giełdy. A za jakieś 2-3 lata nastepna hossa oby :). WE takim razie nie zostaje nic innego tylko zacisnąć zęby i czekać co przyniecsie nowy dzień. A tak swoją droga to ile zakładacie dzis spadku na wig20 - ja stawiam na 2 %
Pilsener / 2008-06-12 12:00 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zależy, czy TFI będą umarzać - okaże się to dopiero po południu.
fronczak.michal / 2008-06-12 12:10 / portfel / Bywalec forum
No na chwile obecną obroty sa przyzwoite - jak na te czasy - a wig20 ciągle na plusie coś chętnych aby wywalac PKC-em dziś brak - chyba przynajmniej dziś nie bedzie umorzeń
Pilsener / 2008-06-12 12:22 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zaczekaj do 14-15 :)
fronczak.michal / 2008-06-12 12:27 / portfel / Bywalec forum
No tak zobaczymy czy dziś też będzie wyprzedaż kolekcji z obniżka o kilka procent :)
fronczak.michal / 2008-06-12 13:53 / portfel / Bywalec forum
No narazie jakos poszło do góry o 1 % i nie widze w zleceniach objawów paniki
Pilsener / 2008-06-12 15:07 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Przy tych obrotach kilka większych pakietów z TFI pogrąży indeks, jednak widzę tylko jakieś resztki z wczoraj - może dziś nie będzie tak źle. Wygląda mi na to, że na jakiś czas się ustabilizuje - jutrzejsza sesja powinna to potwierdzić. Dalej pewnie kolejny trójkąt, ewentualnie powolne konanie do okolic 2500.
LdN / 2008-06-12 15:09 / Bywalec forum
Jeszcze blisko godzina handlu, dogrywka i otwarcie w USA. Wszystko przed nami.
fronczak.michal / 2008-06-12 15:22 / portfel / Bywalec forum
No fiutki na didzejach narazie mają kolor zielony więc nie ma oznak paniki. Z TFI tez żadnych duzych zleceń PKC-em nie widze więc chyba zamkniemy dziś sesje na zielono z 1 % wzrostem WIG20. No ale jeszcze godzinka przed nami
fronczak.michal / 2008-06-12 17:28 / portfel / Bywalec forum
No i końcowe zaskoczenie. WIG20 wzrósł o 1,7 % czyli więcej niż myślałem. Chyba mamy przystanek w zwale. Fixing zakończył się usanowieniem maksima więc jest szansa że jutro też otworzymy na zielono- pod warunkiem że Amerykańce nie skończą dziś na czerwono oddając całą zieleń.
Pilsener / 2008-06-12 21:58 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Chciwość wygrała - jest sygnał kupna, jednak gdy nie nadejdzie tak wyczekiwane odbicie, zaczną sprzedawać to co kupili z nawiązką. Bilans TFI dalej ujemny - tak może być aż do jesieni. Niestety gospodarka jest tuż przed kryzysem: rosną podatki i stopy procentowe, drogie paliwa, nie wróży to dobrze i inwestorzy doskonale o tym wiedzą.
LdN / 2008-06-12 17:30 / Bywalec forum
Stany wygladają nieźle, ale to wszystko wygląda tylko na przystanek w spadkach.

Jak ja bym chciał nie mieć racji ...
Zeus52 / 2008-06-14 12:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mam te same obawy...to jest bardzo możliwe!
fronczak.michal / 2008-06-12 18:23 / portfel / Bywalec forum
Niestety wydaje mi sie że masz ją całkowitą i też chciałbym sie mylić tak jak dziś jak obstawiałem o ile spadnie.
krzysiek29 / 2008-06-12 17:29 / Uznany Gracz Giełdowy
a rano byles tak pesymistycznie nastawiony-:)
fronczak.michal / 2008-06-12 18:22 / portfel / Bywalec forum
Dlatego jest to miła niespodzianka jak dla mnie bo zakładałem spadek 2 %. Ale coś czuje że w następnym tygodniu nadrobimy dzisiejszą górkę i wrócimy chyba jeszcze na troche w kierunku południowym. Wszyscy anale wieszczą wielki krach - zaczyna to być powoli męczące. Spowoduje to następną panike wśród funduszowców i chyba na tym im zależy - czyzby obstawili spadki na kotraktach ?? i teraz starają się go spowodowac jak najgłębszy ?? W zjazd do 2.500 - 2.200 na WIG 20 jeszcze uwierze ale 1.600 pkt to juz chyba jakieś wieszczenie z fusów. Ale oczywiście to tylko moje skromne przemyślenia
krzysiek29 / 2008-06-12 18:49 / Uznany Gracz Giełdowy
Spadki przyjda w naimniej spodziewanym momencie. Nie wtedy jak wszyscy mowia o krachu byloby to za proste.
WYKRESY WYKRESY WYKRESY one wszystko mowia i doglebna analiza
Zeus52 / 2008-06-14 12:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zgadza się,jak na wykresach brak sygnałów kupna(DJ)to nie będzie wzrostów...w najlepszym razie flauta,a bardziej prawdopodobny dalszy spadek.
fronczak.michal / 2008-06-12 09:33 / portfel / Bywalec forum
No zaczęło się od małego minusika - ciekawie się zapowiada. Również życzę wszystkim miłęgo dnia i mniej stersów niz ostatnimi dniami
zibi GO / 2008-06-12 10:30
Ci którzy zwiali niech żałują.............pozdr.
lusiaczek / 79.186.204.* / 2008-06-13 11:10
zibi GO co chcesz przez to powiedzieć?
LdN / 2008-06-12 10:39 / Bywalec forum
To tylko przystanek w spadkach.
fronczak.michal / 2008-06-12 10:35 / portfel / Bywalec forum
No tak wig20 jeszcze się trzyma ale MISS dalej leca jak tylko pojawi sie jakakolwiek oferta kupna to leca nawet PKCem a lista chętnych dso sprzedania długa jeszcze
krzysiek29 / 2008-06-12 09:01 / Uznany Gracz Giełdowy
To byloby za proste beda wzrosty zeby wciagnac kolejnych i spadki. Nie ma co bedzie ciekawie.
A co do dzisiejszej sesji ja obstawiam WIG 20 na plusie lub w okolicahc tego. Milego dnia
LdN / 2008-06-12 08:58 / Bywalec forum
Albo bardzo mały w okolicach 1% albo duży powyżej 3%
LdN / 2008-06-12 08:23 / Bywalec forum
Tylko skąd na WIG20 wyszedł Ci spadek 14,8% skoro między 2672 pkt a 1800 pkt jest nieco większa różnica ?
LdN / 2008-06-12 08:14 / Bywalec forum
No to już niedużo zostało do dna tylko co później ? Stagnacja przez dwa lata ?
krzysiek29 / 2008-06-12 08:19 / Uznany Gracz Giełdowy
Marazm zniechecenie stagnacja wszystkiego po trochu wyniszczanie ostatnich inwestorow!!!
krzysiek29 / 2008-06-12 08:17 / Uznany Gracz Giełdowy
Praktycznie bylem pewien, ze GPW bedzie podazac za gieldami USA i EUROPY a jednak nasza cudowna gielda obrala inny kierunek. Takim motorem mialy byc wybory w USA. Jestesmy jedno z gield gdzi do Dna jest bardzo blisko. Tylko nie nalezy se myslec jak walniemy w dno to automatycznie zaczniemy rosnac tu nastapi wielki marazm i zniechecenie. Obama raczej wygra wybory i uzdrowi gospodarke USA tak jak poprzednio Clinton.Czyli na profity z naszej GPW nalezy poczekac az gdzies okolo 2012 roku. pozdr
max1224 / 2008-06-12 08:21 / Tysiącznik na forum
trudno się nie zgodzić wydaje się to być bardzo prawdopodobne pozostaje cierpliwie rzucać pieniędzmi to tu to tam i łapać po pare procent a przede wszystkim zmienić nastawienie co do rzędu wielkości zysków
LdN / 2008-06-12 08:25 / Bywalec forum
Tylko czy jest sens dla 1% zysku ryzykować 20% straty ?
max1224 / 2008-06-12 16:48 / Tysiącznik na forum
no i jak człowiek napisze że natłukł 25% to nikt nie chce wierzyć


może rzeczywiście to zakrawa na wariactwo ale wyniki póki co mnie bronią jak zyski spadną do 10% pewnie wyhamuję a już swojej kasy na ryzyko nie wystawię na pewno za ciężko pracuję pozdr
LdN / 2008-06-12 17:02 / Bywalec forum
Pracujesz jako urzędnik państwowy ?
max1224 / 2008-06-12 17:12 / Tysiącznik na forum
etat nw budżetówce i to nie mundurowy
LdN / 2008-06-12 17:17 / Bywalec forum
Najlepsza możliwa praca :)
LdN / 2008-06-12 17:17 / Bywalec forum
To tłumaczy skąd masz czas na analizy ;)
max1224 / 2008-06-12 17:46 / Tysiącznik na forum
wszędzie dobrze gdzie nas nie ma
LdN / 2008-06-12 18:01 / Bywalec forum
Mam porównanie. Pracowałem swego czasu na państwóweczce m.in. w MUW w W-wie, pracowałem u różnych prywaciarzy.
max1224 / 2008-06-12 18:07 / Tysiącznik na forum
ja nie narzekam 20 lat w zawodzie jestem jakoś się spełniam ale są chwile kiedy ma się dość
krzysiek29 / 2008-06-12 16:59 / Uznany Gracz Giełdowy
Jeszcze rok i przyjda nowe lepsze czasy.
max1224 / 2008-06-12 17:01 / Tysiącznik na forum
oczywiście a poćwiczyć zawsze warto trening czyni mistrzem
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy