Forum Forum prawneZmiany w prawie

Alimenty na dzieci - od czego zależy ich wysokość

Alimenty na dzieci - od czego zależy ich wysokość

Wyświetlaj:
Radek535 / 176.249.226.* / 2015-08-02 20:21
mieszkam za granica i pracuje,zona podala mnie o podwyzszenie alimentow.Do tej pory place 450 zl miesiecznie.Byla zona zlozyla pozew o podwyzszenie alimentow na 850 zl miesiecznie.
Byla zona jest z corka w Polsce.Podobno byla ex nie pracuje.Czy sad przyzna jej wysokosc 850 zl alimentow.
Zycie za granica nie jest takie same jak w Polsce.
Czy ktos moze mi odpowiedziec ???z gory dziekuje.
szklarek / 2015-08-03 10:59
Sąd może odpowiedzieć i uczyni to w wyroku. Bez względu na miejsce zamieszkania/ zarobkowania strony ma rozeznać możliwości pozwanego i potrzeby dziecka przedstawiane przez powódkę. Wiadomo, że siłą rzeczy sąd ma większe doświadczenie w tej kwestii, gdy pozwany zarobkuje w kraju- bo zna realia rynkowe.

Na obronę przed podwyżką alimentów warto mieć więc jak najwięcej dokumentów na koszty ponoszone zagranicą- np. umowę najmu mieszkania.
morek / 46.77.124.* / 2015-05-07 21:29
Czy sad morze podnoesc wysokos alimentów bez zgody playcpcego alimenty
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wiwan / 2015-05-08 12:44
Tak, jeśli uprawniony do alimentów złoży pozew o taką podwyżkę i sąd przychyli się do argumentacji powoda o zwiększonych jego potrzebach przy jednoczesnym stwierdzeniu takiej możliwości po stronie pozwanego.
piotr143 / 86.34.119.* / 2014-04-28 18:14
czy jest jakis okreslony termin do jakiego okresutrzeba lozyc na dziecko moje teraz ma 24 lata
kru_ann / 2015-05-20 23:38
KRO nie podaje, do którego roku życia rodzice zobowiązani są do łożenia na rzec dziecka. Świadczenia alimentacyjne wygasają na podstawie orzeczenia sądu. Co do zasady brane są tutaj pod uwagę takie okoliczności, jak m.in. : stan zdrowia dziecka, chęć kontynuowania nauki czy też informacja o tym, że dziecko podjęło pracę zarobkową.
[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
oprapestka / 2013-05-30 12:17
od ich potrzeb materialnych i możliwości zarobkowych tego (tej) co płaci. Generalnie zbieraj faktury imienne (nie paragony) oraz inne rachunki (również imienne). z tego co słyszałam od swojego prawnika jest to uzależnione też od czasu jaki poświęca się na dzieci.

Najnowsze wpisy