Forum Forum prawneZmiany w prawie

alimenty na dziecko bez rozwodu.

alimenty na dziecko bez rozwodu.

tinka2140 / 2014-11-26 09:57
Witam.Moja sytuacja wygląda następująco.Z mężem jesteśmy po ślubie już 5 lat.Mamy wspólną,pięcioletnią córkę,która od września tego roku uczęszcza do przedszkola.Do maja tego roku nie pracowałam,dlatego,że przebywałam w domu i wychowywałam córkę,dlatego mąż ponosił wszelkie koszty utrzymania domu i nas.Od maja tego roku podjęłam pracę,na czas określony do 31,12,2014 w sklepie"biedronka",jednakże,w październiku przeszłam na zwolnienie lekarskie z powodu złego stanu zdrowia w ciąży(jestem obecnie w 4 miesiącu ciąży z drugim dzieckiem).Z pracy dostaję dochód w wysokości 1430 zł..Do tej pory sprawy finansowe w domu wyglądały tak,że mąż opłacał rachunki(prąd,gaz,media,woda,wywóz nieczystości)w kwocie ok 500 zł,a ja kupowałam jedzienie(ok 800-1000 zł) oraz rzeczy potrzebne dziecku,tj.ubrania,zabawki oraz wszystko co do przedszkola jest potrzebne,płaciłam za wyjazdy dziecka,za imprezy itp.Mąż pracuje w firmie elektrycznej z której dostaje miesięcznie 2100 zł,bardzo często wyjeżdża na służbowe delegacje zagraniczne dzięki którym zarabia od 5000-6000 miesięcznie.Oczywiście ma oddzielne konto na które wypłacane jest wynagrodzenie.Od jakiegoś czasu maż nadużywa alkoholu i jak podejrzewam również narkotyków,po czym w domu jest agresywny i niejednokrotnie podnosił na mnie rękę.Kilka dni temu wrócił pod wpływem alkoholu do domu i mnie pobił.Jestem w ciąży(były kopnięcia w brzuch) więc tym razem złożyłam doniesienie na policję o założenie niebieskiej karty oraz sprawę za znęcanie się nad rodziną.Mąż gdy się dowiedział,zagroził,że chce separacji,bo oczywiście ja jestem złą,żoną i nie chce opłacać rachunków,a na dziecko płacić nie zamierza,bo jak to mówi:teraz zobacz jak to życ bez pieniędzy,zobaczymy jak narządzisz.Twierdzi też,że alimenty mi się nie należą,a jeżeli już to on sie na nic nie zgodzi a jak już coś dostanę to marne grosze.Chciałabym się więc zorientować,co w takiej sytuacji mogę i powinnam zrobić,mąż jutro wyjeżdża do Niemiec w delegację,ja zostaję w tym momencie bez pieniędzy(bo już mi z mojego zwolnienia prawie nic nie zostało)z nieopłaconymi rachunkami i z dzieckiem które trzeba ubrać,opłacać do przedszkola różne wyjazdy,bo przecież dziecko nie winne i nie może cierpieć na tym że ma nieodpowiedzialnego ojca.Podkreślam też ,że mąż dzieckiem tez się nie interesuje.Zresztą,córka nawet już nie zabiega o jego uwagę,.Mąż straszy mnie,że wyrzuci mnie z domu,bo dom w którym mieszkamy dostał w darowiźnie od ojca,ja nie mam do niego zadnych praw.Boję się,że zosrtanę z niczym,i czasem myślę,że lepiej było nic nie zgłaszać,przynajmniej dziecku nie musiałabym tłumaczyć dlaczego nie jestem w stanie mu czegoś zapewnić.proszę o jakąś podpowiedż,bo już się zaczynam załamywać.
Wyświetlaj:
karolinka91 / 77.65.88.* / 2015-03-24 21:21
Możesz jak najbardziej złożyć wniosek o alimenty i powinnaś zrobić to jak najszybciej. Pomyśl też o rozwodzie bo nie ma sensu się męczyć i unieszczęśliwiać na siłę. Skorzystaj z pomocy adwokata np. Pani Magdaleny Chróścielewskiej i walcz o lepsze życie dla siebie i dziecka. Mąż alkoholik to nic dobrego i tylko będziesz cierpieć.
milka925 / 77.65.88.* / 2015-03-24 21:18
Trudna jest ta sytuacja i moim zdaniem najlepiej by było jakbyś zgłosiła się do prawnika.
tinka2140 / 2014-11-26 12:21
Dziękuję,dużo lżej na duszy,że jest jakaś mozliwość,żeby żyć spokojnie i bezpiecznie.Pozdrawiam.
wiwan / 2014-11-26 10:28
Brak rozwodu nie stanowi przeszkody w złożeniu pozwu i zasądzenia alimentów na dziecko. Inaczej jest w przypadku alimentów dla siebie- tu już przynajmniej separacja.
tinka2140 / 2014-11-26 10:53
dziękuję za odpowiedź.Pytanie tylko czy przy moich zarobkach,sąd nie uzna,że alimenty będą minimalne.Ja mam umowę,przdłużoną jedynie do dnia porodu,później znowu będę bezrobotna.A urodzi się przecież drugie dziecko.Nie wiem jak napisać taki pozew,żebym na tym wszystkim nie straciło dziecko.Separacja pewnie bedzie,ale ja na nia się nie zgodzę,bo nie widzę szans na polepszenie stosunków,i tak za długo cierpiałam w związku,gdzie mąż był"Panem",a ja jedynie popychadłem.
wiwan / 2014-11-26 11:01
Sąd rozpatruje nie tylko aktualne dochody, ale i ich stałość, ciągłość.

Wzór na Money.pl niestety płatny:

http://msp.money.pl/wzory-dokumentow/pozew;o;alimenty;na;rzecz;dziecka,77,7683,dokument.html

Jest jeszcze opcja pozwu o przyczynianie się do zaspokajania potrzeb rodziny:


http://msp.money.pl/wzory-dokumentow/pozew;o;przyczynianie;sie;do;zaspokajania;potrzeb;rodziny,77,7707,dokument.html


W necie pewnie bezpłatne też się znajdzie.

Najnowsze wpisy