Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Allegro - import czy pośrednictwo cło i vat

Allegro - import czy pośrednictwo cło i vat

bartek_bojar / 2015-01-26 18:34
Witam.

Ostatnio dużo czytam w tym temacie ale nie znajduje jasnej podpowiedzi. Albowiem zastanawiam nad założeniem własnej działalności która by się opierała o sprzedaż na serwisach aukcyjnych. Wyglądało by to tak że wystawiał bym przedmiot którego fizycznie nie mam. Gdyby ktoś dokonał zakupu, to wtedy ja zamawiał bym z Chin prosto do mojego klienta. Czyli nigdy fizycznie nie posiadał bym towaru. Czy wtedy był bym pośrednikiem sprzedaży czy importerem?

Zaznaczę jeszcze że była by to sprzedaż detaliczna poniżej 40 USD

Jakie koszty wtedy bym musiał ponosić i czy w ogóle jest możliwe prowadzenie takiej działalności.

Pozdrawiam
porter355 / 89.66.0.* / 2015-02-02 13:13
To jest tak zwany dropshipping. przede wszystkim trzeba sobie znalezc dobrych kontrahentów, mozesz cos zamowic od nich na probe :) serwisy przez ktore bediesz zamawiac zazwyczaj ubezpieczaja zakupy, wiec w razie czego dostaniesz zwrot jezeli paczka nie dojdzie do klienta. z doswiadczenia powiem ci, ze bezpieczniej zalozyc dzialalnosc poniewaz klientci czesto zycza sobie paragonu, a jezeli go nie dostana to moga zglosic taki fakt. w takim wypadku jestes po prostu sprzedawca, ktory tak jakby zamawia towar z chin, ale klient nie kupuje u producenta tylko u ciebie. [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

Najnowsze wpisy