Forum Forum podatkoweInne

Allegro, a urzad skarbowy

Allegro, a urzad skarbowy

bolek23 / 2013-01-14 09:46
Przez ostatnie kilka lat ok 4 po dziś dzień podczas studiów dorabiałem sobie niewielką sprzedażą na allegro. Zysk z tego niewielki, myślę, że ok 100-300zł miesięcznie, bywały miesiące, że nic nie zarobiłem. Ktos doniosl na mnie ze sprzedaje rzeczy na allegro do urzedu skarbowego, co może mi za to grozic
Wyświetlaj:
bilusek / 2013-06-25 11:16
Ponieważ z roku na rok zwiększa się ilość i wartość transakcji w internecie, również skarbówka coraz częściej zagląda na serwisy aukcyjne. A tam aktywność zarejestrowanych użytkowników jest łatwa do sprawdzenia przez inspektorów. Podstawowym kryterium jest skala sprzedaży. Jeśli ktoś regularnie sprzedaje przedmioty w sieci, skarbówka potraktuje to jako sposób na zarobek, czyli prowadzenie niezarejestrowanej działalności gospodarczej.
belladonna / 2013-01-14 16:06 / Tysiącznik profesjonalny
300 x 12 = 3600, czyli kwota nieznacznie przekracza kwotę, od której nie powstają obowiązki podatkowe. Miałeś tez inne dochody w tych latach?
.doradca. / 81.190.61.* / 2013-01-14 18:05

, bywały miesiące, że nic nie zarobiłem.

Musisz to udowodnić i jak wynika z powyższego, kary nie powinno być.
bacior / 2013-01-14 10:43 / Bywalec forum
no na pewno bedzie to kara finansowa, niestety tego typu transakcje musz abyc odnotowane w urzedzie skarbowym i trzeba pozniej sie z nich rozliczyc

Najnowsze wpisy