Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

Allianz Direct nie honoruje wypowiedzenia OC

Allianz Direct nie honoruje wypowiedzenia OC

grol / 212.76.37.* / 2008-08-20 23:25
W pierwszym dniu po kupieniu auta wypowiedziałem polisę OC (na piśmie faksem) , ale kiedy po ponad miesiącu nie wypłacili sprzedającemu pozostałej składki i zadzwoniłem z interwencją, to dowiedziałem się że moje wypowiedzenie zinterpretowali jako zakończenie umowy wraz z okresem na jaki była zawarta (czyli tak jakbym chciał je utrzymać na kolejne 6 miesięcy). Podobno wysłałem nie taki formularz - tyle tylko że Allianz Direct nie publikuje i nie wysyła na żądanie takiego druku i konsultant w call center poradził mi żebym wziął standardowy z Internetu. W Biurze Rzecznika Ubezpieczonych stwierdzili że jest to złośliwość ze strony Allianza i że moje zachowanie wskazywało jednoznacznie na zamiar rozwiązania tego ubezpieczenia od razu.
Wyświetlaj:
Miśka / 62.29.164.* / 2008-09-24 12:35
To raczej nie o druk chodziło, tylko o formę wypowiedzenia... Nie wszystkie Towarzystwa przyjmują wypowiedzenie faxem i według Biura Rezcznika Ubezpieczonych mają do tego pełne prawo. Podobno ustawa narzuca odpowiednią formę wypowiedzenia (osobiście albo listem polecony,). Ja wysłaałm wypowedzenie OC w Allianz Direct na adres oddziału Allianz i nie było żadnego problemu.
kev / 195.16.88.* / 2008-09-03 10:25
Nie korzystajcie z usług allianz direct!!!!!
ceny mają moze i dobre ale problem zaczyna sie gdy przesyłają Ci oryginalną polisę i nie daj Boże masz na niej błąd nawet z ich winy.
Wtedy zaczyna się przynajmniej miesięczna zabawa w poprawę polisy. Dzwonisz zawsze odpowiadają ze jest juz popawiona i wysłana i mozesz tak w nieskończonosc.Firma nierzetelna!!!!Nie jest to odosobniony przypadek!
ja24 / 91.198.179.* / 2008-08-26 10:43
Sytuacja, którą Pan opisał zdarza sie nagminnie.W internecie do pobrania są z reguły druki wypowiedzenia z art. 28 Ustawy o ubezp. obowiązkowych czyli z końcem okresu, na który została zawarta umowa. Jedyne co może pomóc to dobra wola TU Allianz, ponieważ pod takim a nie innym oświadczeniem się Pan podpisał...
planerzyfinansowi.pl / 89.108.200.* / 2008-12-13 08:04
Ps. takto jest z towarzystwami direct tanio, ale brak serwisu
pokrzywdzony / 83.28.35.* / 2010-02-26 19:18
a poszkodowani jaka maja drogę przez mękę zanim mogłem zaczac naprawe ... upłyneło ponad cztery tygodnie .. Do wybierajacych ta firemke ... nastawcie sie nawet na sprawy sądowe w razie powazniejszej szkody z waszej winy ...
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy