Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

Allianz Wezwanie do zapłaty ale ...

Allianz Wezwanie do zapłaty ale ...

motylas1 / 85.14.102.* / 2010-05-21 08:38
Witam, 05.03.2010 sprzedałem samochód.
Jako zbywca pojazdu poinformowałem nabywce że ubezpieczenie sie kończy 27.03 i niemam zamiaru opłacac kolejnej raty w wys 488 zł (dlatego zależało mi na sprzedaży i sprzedałem trochę taniej) , nabywca powiedział że załatwi wszystko w ciągu kilku dni. Po może 4 dniach zadzwonił i powiedział że zarejestrował i ubezpieczył samochód na nowo.

Ostatino dostałem takiego oto maila od Allianz.
"Szanowny Panie!
Na polisie nr xxxxxx została odnotowana sprzedaż pojazdu z dniem 05.03.2010 r, rozwiązanie polisy następuje na 30 dni po sprzedaży pojazdu tj. 04.04.2010r oczywiście w przypadku kiedy nabywca składa rezygnację w terminie tych 30 dni. Pan jako zbywca pojazdu wobec okoliczności sprzedaży ma obowiązek zapewninia nabywcy 30 dniowej ochrony która daje możliwość nabywcy przejestrowania pojazdu. W związku z powyzszym prosimy o opłacenie składki za udzielony okres ochrony , brakujaca kwota to 81 zł. "
Dodam ze ubezpieczenie było do 27 marca a kobieta która kupiła odemnie samochód wypowiedziała umowę jakoś 10 marca i ubezpieczyła sobie auto od 28 marca u innego ubezpieczyciela.

Dlatego chce zapytać czy mam obowiązek zaplacic te brakujkącą niby kwote 81 zl za te klilka dni od 28 marca do 4 kwietnia (za ubezp, z którego defacto nikt niekorzystał), czy wysyłają mi te powiadomienia bezprawnie ??
H Szatkowski / 2010-05-21 10:32
Pana błąd polegał na niespisaniu z nabywcą zobowiązania, że to on zapłaci z te kilka dni kwietnia. Z mocy prawa od chwili sprzedaży do momentu poinformowania ubezpieczyciela, czego pan nie dokonał, obaj ( nabywca i zbywca ) solidarnie odpowiadacie za zapłatę tej składki.
Nic dziwnego, że taki mail się pojawił.

Najnowsze wpisy