Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Allior dziwna wycena...

Allior dziwna wycena...

NaberuSS / 2009-09-09 00:08
Witam

Przyznaję jestem zielony w kwestii inwestowania na GPW.
Posiadam RB w Allior.
Od jakiegoś czasu obserwuję notowania, papieru INGBSK równocześnie na Money.pl jak i przez NOL'a (aplikacja Alliora)

Na próbę otoworzyłem tutaj "virtualny" portfel z zakupionym papierem. W czym rzecz, papier stoi na dzień dzisiejszy 08.09.09 za 599,50 (notowania Money.pl). Dziś postanowiłem kupić papier "fizycznie" poprzez Alliora, ku mojemu zdziwieniu wycena papiera jest z 07.09.09 w wysokości 578,00 (do kurs odniesienia)?? To raz, dwa chcac kupić papier ustawienia (OTP=nie, typ ceny=PKC, ważność=DOM) po wyliczeniu 1szt papieru mogę zakupić za 725,50 plus prowizja 3,-
Dlaczego taka kwota? Dlaczego nie można kupić papieru po kursie zamknięcia plus prowizja...

Proszę o wyrozumialość, to moje pierwsze kroki jak wspomniałem wyżej.

Pozdrawiam
Wyświetlaj:
fazik / 2009-09-09 16:16 / "Gpw-racer"
nie kupisz po kursie zamknięcia bo juz zamknięcie było (przeszłość)
może ci się ewentualnie udać kupić po 578 jeżeli taka cena dziś zostanie osiągnięta.

Chcesz przed otwarciem rynku złożyc zlecenie Po każdej Cenie więc DM musi zabezpieczyć kwotę jaka może maksymalnie zostać dziś osiągnięta (tu akurat 725,50 - nie pytaj o wzór).

Nie znam systemu w Alior ale musisz poczytać i poszukać dlaczego nie widzisz kursu z 8
Ciułacz / 2009-09-10 03:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
NaberuSS, nic się nie odzywasz, wiec dodam że jak składasz zlecenie PKC ( po każdej cenie) to DM wymaga kwoty maxymalnej jak juz ci powiedział Fazik czyli górne widełki około +10%.Po dokonaniu zakupu nadwyżka zabezpieczonej kwoty będzie wolna na inne ewentualne zakupy.
NaberuSS / 2009-09-10 09:39
Rozumiem, czyli zakładając teraz hipotetycznie, iż 1 sztuka papieru kosztuje 599,50 (notowanie) po wycenie przez DM na 725,50 (z zabezpieczeniem). Kwota z "zabezpieczenia" po dokonaniu zakupu zostanie uwolniona. Czy;i defacto zakupuję po 599,50. Myślałem że DM pobiera jeszcze jakieś ukryte opłaty...

A jak jest ze sprzedażą? Powiedzmy że ten sam papier zwyżkował na 610,00. Decyduję się sprzedać, Jak rozumiem operacja powinna wyglądać mniej więcej tak
610,00 - prowizja dla DM (0,38% lub nie mniej niż 3,-) - podatek 19%

Czy coś jeszcze? Ktoś miał ma doświadczenie z kupnem/sprzedażą w Allior?
Może to trochę naiwne ale jak najskuteczniej kupować i sprzedawać w DM Allior?

Pozdrawiam i wielkie dzięki za udzielone informacje
fazik / 2009-09-10 09:52 / "Gpw-racer"
sprzedaż tak jak opisałeś o ile nie walniesz znowu PKC
Pamiętaj że cena jaka widzisz to cena ostatnio zawartej na rynku transakcji i jeżeli rzucisz PKC a po stronie kupujących będzie najwyższa oferta 599 to po tyle wlasnie sprzedasz.

z 19% musisz sobie sam na koniec roku poradzić, DM nie płaci zaliczek
NaberuSS / 2009-09-11 14:38
Wielkie dzięki za info, jak rozumiem we własnym zakresie rozliczamy się z US odnośnie uzyskanego przychodu. Czy to coś skomplikowanego?
Ciułacz / 2009-09-14 01:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
po zakończeniu roku to DM wszystkim wysyła PITy podobnie jak z pracy i tam wszystko już jest gotowe dla robiącego zeznanie podatkowe.Jak sam robisz zeznania podatkowe to sobie poradzisz, a jak masz jakiegoś specjaliste to tymbrardziej proste.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy