ALMA

Money.pl / 2008-09-21 16:01
Komentarze do spółki: ALMA.
Wyświetlaj:
Sebastian Dmochowski / 2008-10-10 19:48
Chciałem podziękować wszystkim sprzedającym, że tak tanio sprzedali mi swoje akcje. Dziękuję.
Sebastian Dmochowski / 2008-10-06 23:35
Przyznam, że dzisiaj pozbyłem, a właściwie zamieniłem Almę na Barlinek i Bytom, ale muszę stwierdzić, że dzisiaj pomimo spadków Alma trzymała się mocno i tak naprawdę akcje znajdują się w rozsądnych rękach, chyba, że ponownie wyskoczy jakiś filip z konopii. Jak będzie okazja odkupienia na pewno ponowniw wejdę w tę spółkę. Pomimo dzisiejszego dna nastawiony jestem optymistycznie (jeszcze).
"zielony" / 83.31.135.* / 2008-10-04 21:40
Sebastian D....
cos mi mówi ze czas skierowac lunete na Ganta, wg. mnie za pare sesji bedzie moment zakupów... czekam tylko czy skieruje sie na dół na najnizszy podpór...jesli tak to ....na grzyby!
Jesli cos pominałem bardzo prosze o krytykę...jurek
msorys / 2008-10-05 21:12
nie bylem wywolany, ale jakos trudno mi przyjac branze deweloperska za pewna. Bez znajomosci pelnego portfolio i braku zagrozenia postaci trudnosprzedawalnych inwestycji trudno w tej chwili chyba inwestowac w ta branze. Obawiam sie, ze branze ta czeka okres niepewnosci oraz - prawdopodobnie konsolidacji wymuszonej trudna sytuacja niektorych z nich.
Alma w tym przypadku wyglada duzo bardziej optymistycznie, w przypadku deweloperki to nie czas jeszcze na inwestycje,

pozdrawiam,
"zielony" / 83.31.109.* / 2008-09-28 20:35
Do Sebastiana D....
masz racje sytuacja Jutrzenki i Almy jest uderzajaco podobna...ponieważ Jutrzenka juz wypaliła....to moze Alma tez to zrobi....ale o ile to nie ten sam skupujacy który moze ujeżdzac te dwa konie na zmiane i moze to troche potrwac. Poniewaz w czasie bessy zauwazyłem prawidło - jezeli cos moze jeszcze spaść to spadnie....jezeli jednak zatrzyma sie przed twardym podporem to...nie ma obaw - spadnie tam pare dni pózniej... prawidło to mówi ze jeszcze może na sesje lub kilka walor ten moze czaic sie lub korektować do ok. 22.20 ? Potem chywa powedruje do góry ...o ile nie zbankrutuje znów cos w USA...dziekuje za podpowiedź...."zielony"
Sebastian Dmochowski / 2008-09-29 18:40
Do zielonego
Zapraszam do obejrzenia mojego portfela.
Ciekawiej prezentuje się Barlinek (-43% - ING pewnie dostało dyspozycje), a dzisiaj ponownie dołączyły: Bytom, Optimus.... (dane za ostatnie 25 dni)
A Alma na szczęście neutralnie.
pozdrawiam
Sebastian Dmochowski / 2008-09-26 09:24
Ponownie dzisiaj nasz sprzedafffca uparł się na kwocie 25,50. Biorąc pod uwagę, że nie ma tu walki o wyższą kwotę sprzedaży twierdzę, że to ktoś z funduszu inwestycyjnego (jak wspominał marvin) pozbywa się tych akcji - ponieważ nie widać tutaj szacunku do pieniędzy klientów.
A Państwo niech sami osobiście wyciągną z tego wnioski.
Sebastian Dmochowski / 2008-09-25 19:26
Podziwiam upartego sprzedafcę, który od kilku dni usiłuje pozbyć się znacznej ilości akcji.
Dzisiaj swoją głupotą ustalił dla mnie nowy rekord. Pomimo, że rynek chłonął akcje Almy ten stwierdził, że nie wypada sprzedać drożej tylko za kwotę 25,50 która dominowała w całym dniu.
W podobnej sytacji jak Alma była dzisiaj Jutrzenka - podobne były spadki w ostatnim okresie, a dzisiaj 13 % do góry (podobnie zapowiadała się Alma a na starcie wystrzeliła ponad 7%). No cóż wcześniej czy później będzie czas na Almę tylko niech ten kretyn się do końca wyprzeda, a wówczas powrócimy do poziomów 36-38 zł za sztukę.
marvin / 79.186.16.* / 2008-09-25 21:06
jak zsumowac supki to wyglada, ze w ostatnim czasie sprzedawca ten musial sie pozbyc akcji za 6-8 mln. Jesli to BZBK, to winny mu sie akcje skonczyc. Nie sadze, zeby to byl PZU Zlota Jesien, w aspekcie pozostalych businesow Mazgaj-Kruk-Vistula-Wolczanka
Sebastian Dmochowski / 2008-09-26 00:06
Od jakiegoś czasu obserwuję metody zarządzania przez fundusze inwestycyjne, niestety nie mogę na ten temat udzielic pochlebnych opinni, wręcz przeciwnie stwierdzam, że fundusze oscylują wokół wypadkowych WIG minus opłaty za zarządzanie i ryzyko czy prowizje, a to powoduje uzyskanie kiepskiego wyniku. Ponadto bezlitosna decyzja przez fundusz dzisiaj pozbywamy się .............? i mamy sytuację jak w naszym przypadku. Ale pomimo wszystkich zawirowań przy tak potężnych inwestycjach Alma rozwija się bo trafiła w niszę rynkową, stąd jestem pewny jej dalszej ekspansji i rozwoju.
Sebastian Dmochowski / 2008-09-23 16:30
Co za łośie pozbywają się akcji tej spółki. Ostatnie 3 tygodnie strata na wartości 32 %!!!!!!! (z 38,50 na 26 zł!!!!!). Moim zdaniem jakiś większy misio pozbywa się tych walorów. Nie rozumiem dlaczego wcześniej po opublikowaniu informacji o wykupie akcji Vistuli nie dośzło do tak głębokiej wyprzedaży - a raczej przeceny..
Life / 2008-09-24 23:55 / Tysiącznik na forum

Co za łośie pozbywają się akcji tej spółki
Ciekawe co za łosie pozbywają się akcji innych spółek?
I ciekawe dlaczego?
Już wiesz?
Sebastian Dmochowski / 2008-09-25 00:12
W przypadku innych wyprzedaż nie ma takiego charakteru jak w przypadku Almy. Z wykresów, które obserwuje od kilku dni widać zlecenia sprzedaży - 30 zł następnie 29,28, 26 i 25, ktoś ewidentnie pozbywa się tych akcji - dużej ilości. W wyprzedaży tej nie widać zupełnie walki o większe kwoty. Ustalone zlecenia, ktos od czasu do czasu przebija i z powrotem wyłaniają się nasz sprzedawca z pomniejszoną kwotą. Podobna a nawet jeszcze gorsza sytuacja dotyczy Jutrzenki.
A co do pozbywania się innych spółek to niepokój małych graczy powoduje wychodzenie z rynku akcji, ale w przypadku innych dochodzi do konfrontacji podaży z popytem, a tutaj dominuje podaż.
pitersss / 83.8.14.* / 2008-09-24 22:20
albo sa jakies negatywne informacje niejawne o ktorych ktos wie i pozbywa sie akcji np fatalne wyniki itp. albo ktos jest glupi bo ta spolka ma dobre a nawet znakomite perspektywy
Sebastian Dmochowski / 2008-09-24 23:47
Przypuszczam, że teraz za wyemitowane akcje Vistuli, za które zapłaci ALMA to Vistula wykupi przecenione akcje Almy. I o to chodzi niech żyją kreatywni księgowi - 500 % normy!!!
l/n / 83.5.54.* / 2008-09-24 23:02
poprostu technika. jest w objęciach bessy i tyle
najcz / 2008-09-21 16:01 / Tysiącznik na forum
vistula i kruk robią z almy dojną krowę ,co to za interes obecnie w objęciu akcji vistuli po 5,7,chyba, że to odbicie na wig20 to początek hossy.
Masterofthecashflow / 82.69.152.* / 2008-09-27 18:16
Tak dla wyjasnienia. Czy wy naprawde jestescie tacy slepi? Inwestorzy. Zaden sie nie zorientowal, ze calym zamieszaniem trzesie Jerzy Mazgaj? Zakup Paradise group, teraz V&V, kruk. Cala akcja przejecia jest juz ustalona, tylko wy sie teraz zastanawiacie "dojan krowa". To normalne,ze wiekszy kupi mnijeszego tylko przez wylozenie kasy. Pomyslcie jak przetasowalby sie rynek LuxuryFMCG po przejeciu wszystkich spolek. Mazgaj bardzo dobrze mysli, i wiem ze mu sie uda. Zreszta latwo zauwazyc, ze krzeslo Vice prezesa w V&V juz dostal Grzegorz Pilch, byly Vice p. Almy, wiec wstawienie swojego czlowieka to kolejne posunienie.. a tak na marginiesie walory sie sprzedaja bo to chyba Pilch sprzedaje swoje 1% Almy, ale za to ma premie w akcjach Vistuli, wiec po przejeciu i tak wyjdzie na swoje.
Zycze wszystkim troche wiecej analizy fundamentalnej. To spolka z ogromna przyszloscia, a cena 163zl jest do odrobienia w 24miesiace (fundamentalnie).pozdro
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy