Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Amazon w Polsce. Pytamy, jakie będą warunki pracy i kiedy ruszy Amazon.pl

Amazon w Polsce. Pytamy, jakie będą warunki pracy i kiedy ruszy Amazon.pl

Wyświetlaj:
piotrkowalski77 / 195.212.29.* / 2014-03-20 15:04
Cala moja rodzina uzywa e-readerow Kindle, poniewaz sa najwygodniejsze ze wszystkich aktualnie dostepnych. Problem w tym ze zeby zdobyc ksiazki w jezyku polskim nalezy je sciagnac z innych stron, nie ma slownika jezyka polskiego i jest to bardzo niewygodne. Da sie zrobic, ale nauczcie tego moja 70 letnia babcie :).
Tyle-chicago / 68.255.107.* / 2014-02-28 14:01
I bardzo dobrze, w końcu ktoś położy kres monopolowi allegro i im chorym prowizjom bo na amaxon mozna sorzedawac tez.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Maima / 46.115.89.* / 2014-02-10 17:23
Nie spieszy im sie z polskim portalem bo ich ceny sa wyższe 10-15proc od tych panujących na Allegro. W Niemczech czy uk jest im łatwiej bo nie istnieje tam zaden portal tak dobrze zakorzeniony jak Allegro w Polsce
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
SK907 / 83.20.57.* / 2014-02-10 14:11
I będą kupować, bo amerykanckie... Jak w Biedronce. Sami się zarzynamy i się jeszcze z tego cieszymy. Polska to taki wielki bazar, gdzie wszyscy co mają towar chcą go sprzedać (jak najdrożej) i nikomu nie chcą dać zarobić (nic wytwarzać w PL). Będziemy tylko spać, pracować i żreć dyskontową paszę. To nas czeka. Bida nas czeka.
wethaed / 79.189.252.* / 2014-02-11 08:16
cytuję: ... wszyscy co mają towar chcą go sprzedać (jak najdrożej)...
Tu się akurat mylisz, Polska co prawda jest bazarem jeśli chodzi o mentalność przede wszystkim sprzedawców ale też kupujących z tym, że główna zasada to "ja mam najtaniej" i właśnie ta zasada jest poważnym przyczynkiem do "bidy" jak to nazywasz. Handel wydaje się najłatwiejszym biznesem, ale aktualnie stał się jednym z trudniejszych z powodu głupoty noworyszy biznesowych. Każdemu (prawie) wydaje się, że zbuduje biznes zaniżając ceny, zapominając o tym, że bez odpowiedniego zysku czeka go plajta. Poza tym mamy w Polsce urząd p.n. UOKiK, którego nazwę powinno się tłumaczyć jako "Urząd ochrony korporacji przed konsumentami i konkurencją" - robią co mogą aby "zabić" młody polski biznes w zasadzie nie dotykając dużych korporacji. Jakim cudem w Polsce można sprzedawać leki za ceny przekraczające kilkuset krotnie koszty produkcji (pomijając sens ich używania) a (konkretny przykład) karze się dystrybutora za punkt w umowie zabraniający kupującym sprzedaży towaru poniżej ceny zakupu co zresztą jest zakazane przez ustawę o działalności gospodarczej. Dlaczego są grupy biznesu pod ochroną UOKiK-u (np. deweloperka, telekomunikacja, kamienicznicy (głównie chodzi o lokale dla biznesu), prawnicy, firmy informatyczne a tępione są wszelkie drobne formy biznesu aby przypadkiem nie mogły zagrozić big biznesowi.
A wracając do Amazona, to UOKiK robi wszystko aby wspólnie z hienami prawniczymi zaszkodzić sklepom internetowym (słynne klauzule niedozwolone) co ułatwia zadanie dużym obcym firmom typu Allegro czy w przyszłości Amazon.
dexdan / 77.253.69.* / 2014-02-10 13:43
Na angelskite kolonizatori cseba vizi. made ot Bulgaria za scengen
sds221 h / 5.226.64.* / 2014-02-10 12:19
powinni wybudować magazyny w woj. łódzkim koło Zgierza (autostrada A2). Tutaj bezrobocie jest 3 x większe niż w Poznaniu a pensje niższe o 30%. I tysiące chętnych do pracy.
Helga8467 / 77.4.151.* / 2014-02-10 11:30
W Niemcach płacom 9-12 jewro to u nas bydzie 9-12 złotych
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Markot926 / 77.4.151.* / 2014-02-10 11:27
Inaczej mówiąc dadzą ludziom 2000 brutto haha
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
realistaq / 78.30.121.* / 2014-02-10 10:24
będą tyrac niewolniki przez mserwis za 5,5zl
Coincidence / 87.206.98.* / 2014-02-10 10:23
z czego wy się cieszycie?
Że Amerykanie się u nas rozwijają?
Za to my u nas biedniejemy.
Wielka radość analityków,
coraz większe ubóstwo Polaków.

Oni zarobią i opuszczą nas a my dalej będziemy mądrzy po szkodzie.
Waniek / 2014-02-10 10:13 / Bywalec forum
Jak jest dobry to może być nawet świeżo po studiach mnie nie przeszkadza byle potrafił walczyć o klientów i o pensje dla pracowników. U nas się utarło, że jak prezes to musi być jakiś stary arogancki cwaniak. Nie młody miły, ale jak trzeba twardy i szorstki(nie trzeba tego na zewnątrz pokazywać kiedy nie musi).
Autor Autor / 31.22.100.* / 2014-02-10 08:12
naucz się, żyć z tym na co się stać, nie próbuj udawać kogoś kim nie jesteś.

co mam na myśli?

kredyty, nie bierz ich, gdyż zostaniesz niewolnikiem do końca życia.

Szczególnie chodzi o prywatne kredyty, hipoteczne, czy konsumpcyjne.

stać Cię na małe 32 m2 za gotówkę? Nie kupuj 62m2 za dodatkowe 200 tys kredytu.

Ja sie wychowałem w 3 jkę w 1 pokoju z bratem i siostrą i jakoś żyjemy, mamy pracę.

poza tym odstaw
alkohol i papierosy. to są 2 najgorsze niszczące organizm rzeczy. Specjalnie w taki sposób tworzone, aby niszczyć Ci zdrowie.

Ja jeszcze poszedłem bardziej radykalnie, zrezygnowałem z dzieci, kosztowało mnie to związek, ale nie chciałem ryzykować.

Co mam?
30 lat, nazbierałem na mieszkanie za gotówkę,
stary 10 letni samochód, ale sprawny.
mam dziewczynę, normalną, nie super laskę, bo o chcę się pokazać, ale z głową na karku, myślącą poważnie.
po co mi zdrady, stres, że mi rogi przyprawi?

Dzięki temu możesz się skupić na rozwoju własnym.

kładę się w nocy spać ze spokojem i budzę ze spokojem.

pozdrawiam.
Przed30tką / 194.181.155.* / 2014-02-10 08:59
G#@!$ tam a nie jesteś szczęśliwy.

Parę razy poniosłeś porażkę (dostałeś w kość od życia) i już żyjesz na przeciętnym poziomie i to w wieku 30 lat.

Dla tych co to chcą sobie dokoptować partnerkę tudzież partnerki

A: "stary 10 letni samochód, ale sprawny."

B: "mam dziewczynę, normalną"

Teraz ona jest normalna. Co to znaczy normalna? Przeciętna. A czemu jest przeciętna? Bo ma przeciętną mentalność, niezdolną do wysiłku.

"ale z głową na karku, myślącą poważnie."

Nudną. Co wy świat checie uratować? Nie da się.

Połączmy A i B. Gdybyś pod A było: mam porshe tudzież 5 letnie F. Mondeo, to pod B by było co innego.

Ona też pewnie od życia dostała w kość czyli to samo co ty. Nie udało jej się zakręcić wokół siebie ciekawego kolesia, to znalazła normalnego czyt. nudnego.

Bogu dzięki że na dzieci się nie zdecydowałeś. Bo z takiej pary wyszłoby kolejne, nudne, smutne dziecko. Kolejny nudny smutny podatnik.

Życie to ryzyko. Tego należy uczyć od dziecka. A nie bezpieczeństwo i stabilizacja.
Autor Autor / 31.22.100.* / 2014-02-10 09:29
Życie to ryzyko - co przez to rozumiesz? Że mam brać kredyty, aby co robić?

Upijać się, imprezować, ćpać ? Piszesz ogólnikowo.

no to połączmy A i B.

mam 10 letnie auto, ty masz porshe.

ja mam wakcje w Polsce, czasami Chorwacja

Ale Polska ma piękne miejsca, pogoda nei zawsze dopisuje, ale nie każdy lubi prażone słońce.

moje auto przemieści mnie z A do B twoje porshe również.

mam pieniądze, aby go w razie "W" naprawić.

mam pieniądze, aby mieć wakację 2 razy w roku.

mam spokój, mam rozwój, uczę się nowych rzecz.

Kto powiedział, że jestem nudny? Wiesz ile ciekawy rzeczy można robić bez pieniędzy?

No ty nie wiesz, bo ty tylko znasz KUPIE TO BĘDE INTERSUJĄCY.

a jak bedziesz miał 40 czy 50 lat i zadłużony po uszy, to co zrobisz???
zapewne ogłosisz Bankructwo i zrzucisz cześć długo na obywateli.
fdas / 93.154.191.* / 2014-02-10 08:39
bardzo mądrze mowisz widać że od życia w kość dostałeś :) ale z ta dziewczyną to ... obyś się nie przeliczył czego ci życzę .. i wielu dzieci :D
kobietom w biedzie kurczy się rozumek ;)

a reszta - cała prawda
inform / 83.28.196.* / 2014-02-10 07:51
Polskie tzw. "prawo" jest dla pracowników do ... (właściwe wpisać). Umowa zlecenie to standard, 95% pracowników dostanie najniższą ustawową. Ale to i tak lepiej niż było Microsofcie w Polsce. Tam pracowało się za 'honor pracy dla światowej firmy",i tylko na stażu. O wynagrodzeniu jakoś nie mogę sobie przypomnieć.

Najnowsze wpisy