Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Ameryka chce zatrzymać bałtycki rurociąg

Ameryka chce zatrzymać bałtycki rurociąg

Money.pl / 2008-09-11 17:31
Komentarze do wiadomości: Ameryka chce zatrzymać bałtycki rurociąg.
Wyświetlaj:
Wapniak / 2009-01-11 14:24 / Tysiącznik na forum
- "Cały projekt jest specjalnym porozumieniem pomiędzy Niemcami i Rosją - pisze dyplomata i wzywa UE do obrania wspólnej linii. Jego zdaniem nie można dopuścić, by Rosja wbijała klin pomiędzy państwa Europy: - Zdajemy sobie sprawę, że Rosja nie będzie zwlekała i będzie wykorzystywała energię, jako środek nacisku". - Słusznie! Jankes zrobi to jeszcze lepiej!!!
Naszym zaś, "styropianowym dłużnikom" zapewni spokój i dostatek...
andowc / 83.30.115.* / 2008-09-11 20:10
"Chce obrócić (zawrócić), kijem rzekę".
popborowy / 80.50.237.* / 2008-09-11 19:38
Miałem sen. Piękny sen .Płynąłem po bałtyku ,woda była czysta o lazurowym kolorze. Spojrzałem w dół i zobaczyłem dno. Nie było tam rury rosyjsko -niemieckiej. Jestem pewny w 100% że rury na dnie bałtyku nie będzie. Będzie w Polsce, tylko troche musi upłynąc czasu.Rosja musi wyjśc z kłopotliwej sytuacji.
henas0 / 193.26.131.* / 2008-09-11 19:07
wg. mnie Szwecja to niemiecki satelita i zrobi to co Berlin każe
axxel / 83.143.213.* / 2008-09-11 17:31
budowa gazociągu, po dnie baałtyku, jest niebezpieczne dla środowiska naturalnego, niebezpieczne dla państw rejonu bałtyku, jest ez duzo droższe od budowy równoległego gazociągu po lądzie, np przez terytorium polski
ale w swoim czasie to polska blokowała budowę drugiej nitki, gazociągu , własnie przez polskie terytorium
potem lała krokodyle łzy ze, niemcy i rosja dogadały sie , i beda budowac , rurociąg przez bałtyk

usa zalezy na osłabieniu eurolandu, ma pozatym cel zaszkodzic rosji, osłabic ja, jakby zapominając że, rosja moze przestwić eksport swoich surowców, na kierunek azjatycki, strca na tym sojusznicy usa z arabii

euroland powinien kierowac się swoim interesem gospodarczym, moim zdaniem nie ma co bac się o euroland, da sobie rade, nie jest tak skory do ulegania , interesom usa, w przeciwieństwie do polski

ekipa rządzaca polska jest tak zauroczona usa (moze maja na nich kwity) ze, gotowa jest poświęcic najwazniejsze interesy polski i polaków aby zadowolic interes usa, nic w zamian nie dostając, nawet, tak prozaicznej sprawy jak zniesienie wiz do usa

na tej grze interesów moze zyskac srodowisko, jest nadzieja ze budowa gazociągu, przez morze bałtyckie zostanie zablokowana, na rzecz budowy gazociągu przez terytorium polski

jest to korzystne dla eurolandu, ale i korzystne dla polski, nie tylko z powodu większej gwarancji , czy większego bezpieczeństwa dostaw (rosja nie zakreci gazu polsce nie zakrecając go ue), ale tez i opłaty przesyłowe sa spore, czysty zysk dla polski

mam nadzieję ze, euroland nie wyleje dziecka z kąpiela, mam nadzieję równiez że, rządzacy polską , przynajmniej w tym przypadku kierowac się beda interesem polski i nie zablokują znowu, budowy gazociągu prze polskie terytorium,

jezeli polska zablokuje ponownie budowe gazociągu, na swoim terytorium, to gazociąg powstanie, i przebiegac będzie przez bałtyk, szwcja może sobie protestowac, przewazy interes eurolandu a mianowicie niemiec , francji, danii, ze szkoda dla innych i srodowiska przedewszystkim

usa ma swoje porachunki z rosja, rosja swoje porachunki z usa, nie dajcie się wciągnąc w koszty tych interesów, głupiego do płacenia kazdy chetnie poszuka
Krzysiek84 / 83.15.98.* / 2008-09-11 19:06
No niestety tutaj masz w tym tekście kilka nieścisłości.
Jak USA może osłabić euroland postulując przeciw temu gazociągowi, jak on zapewni tylko część dostaw do Niemiec, a reszta i tak będzie musiała iść inną drogą, więc ten gazociąg dużo nie daje.

No niestety wtedy źle zrobili, że nie dogadali się rządzący u Nas w sprawie gazociągu przez Polskę, mam nadzieje, ze jak uda się zablokować ten NordStream to wrócą do tego pomysłu.

Rosja i Niemcy mnie tutaj zaskakują, bo już wydaja kasę (ponad 1mld € - większość Rosja) na ta rurę która ma stosunkowo duże szanse, ze nie zostanie stworzona, a jak coś to tylko część z tej kasy uda się odzyskać, więc grają tak va bank można powiedzieć.

Kolejną ciekawą rzeczą jest bezpieczeństwo samego gazociągu jakby już powstał, bo w sumie ciężko będzie go ochronić przed ewentualnymi próbami wysadzenia go, bo wątpię aby ciągle kontrolowali morze w okolicy gazociągu - na lodzie jest zdecydowanie łatwiej to upilnować.

Co do USA to ja tam nie zauważyłem aby Nasz rząd był im posłuszny, w obecnej sytuacji politycznej USA jest dla Nas najlepszym możliwym partnerem, bo Rosja ma swoje imperialne ambicje, Niemcy nie widzą nic poza własnym portfelem, a Francja - co będę mówił, każdy widzi, jak Sarkozy daje sobą pomiatać Putinowi, więc zostają USA którym zależy na osłabianiu Rosji i nie mają z nią takich interesów jak reszta europy, więc tylko USA może Nam pomóc w polityce wyciągania Ukrainy i Białorusi z wpływów Rosji i wciągnięcia ich do NATO i UE, jak widać w sprawie bezpieczeństwa energetycznego tez możemy bardziej na USA polegać niż na UE, więc przynajmniej na ta chwilę sojusz z USA jest nie do przecenienia.
axxel / 83.143.213.* / 2008-09-11 23:27

Jak USA może osłabić euroland postulując przeciw temu gazociągowi, jak on zapewni tylko część
dostaw do Niemiec, a reszta i tak będzie musiała iść inną drogą, więc ten gazociąg dużo nie
daje.

niestety, tren gazociąg poprzez siec niemieckich gazociagów ma zaopatrywac sporą częśc ue, zresztą podobnie ma być z gazociągiem po lądzię , przez terytorium polski.
nie przypuszczasz chyba że, niemcy nie umieja kalkulować
skoro zdecydowali się na budowę tego gazociągu po dnie bałtyku, to sobie to policzyli, zastosowali tzw rachunek ciągniony, i wyszło im że opłaca sie wybudowac drożej aby ominąc polskę, zaproponowali zaopatrzenie polski , od swojej strony, czyli z zachodu
usa nie jest najlepszym partnerem polski, nie wiem skąd takie mniemanie?
usa cały czas grało polską i gra, jezeli tego polacy nie dostrzegaja, to cóz, musza miec twardy tyłek, i muszą być przygotowani na rozczarowania, takie sa realia
zamiast hodować sobie wrogów, pielednowac nienawiśc, może poszukalibycie troche pozytywnych wartości?
nie musicie kochac swoich sąsiadów, ale interesy z nimi robic mozecie, pilnowac swoich interesów mozecie, jestescie członkiem ue (tworu socjalistycznego) , wykozystajcie to, usa nie sa waszą przyszłościa, nie sa partnerem gospodarczym, patrnerów macie obok siebie, przedewszystkim ue, ale i na wschodzie ukraine, czy rosje
jak narazie to usa was doją, ba daja wam ułude w postaci gwarancji bezpieczeństwa, moze po prostu potrzebujecie kolejnego zawodu sojuszniczego?
tak naprawde powinniście liczyć na samych siebie, wspólłpracowac z tymi którzy chca z wami współpracowac, rozwijac sie, korzystac ze swoich wszystkich atutów, i rosnąc w siłę,
jezeli doszło by w przyszłości do konfliktu, to dzieki politycze aktualnie rządzacych, jestescie krajem poligonem jadrowym, nie wiem jakie gwarancje moga was uchronic przed "zapobiegawczym" arakiem rosji, na wypadek takiego wzrostu napięcia, które doprowadzało by do wojny?
polaczek zarezerwowany? / 77.254.14.* / 2008-09-11 19:52
Mogą śmiało wydawać jak zabraknie w budżecie to cena w górę i i tak My zapłacimy.
NIE OSZUKUMY SIĘ, między innymi nam Rosjanie zawdzięczają swoją nadwyżkę budżetową.
tytek / 2008-09-11 18:03
Polska pisze się z dużej litery pajacu
axxel / 83.143.213.* / 2008-09-11 23:08
to pisz pajacu, nie bronię

wyzyj sie, moze napiecie owulacyjne troszkę osłabnie
nie / 77.113.140.* / 2009-01-10 19:20
nie rozumiem jednej rzecy jestem z rosji i oglondam rossyjskom teliewizje na pszemian z polskom i ukrainskom. i z tego co pamientam umowa z niemcami w teliwizji rossyjskej byla pokazywana jako precedensowa bo prawo rossyjskie zabrania zpszedawania zlurz, firmy zachodnie zajmujom wyloncnie wydobyciem rossyjskich surowcew na bazie konsesji odnawianej co rok. a zarabiajom na ruznicach w cenie . na tomiast w umowie z niemcami jesc barter, niemcy oddajom nam 50 procent rurociongiew e.on i rurgas, a zaplatom za nie jesc 50 procent zlorza cili gaz ktury poplynie rurociongiem nie biendzie rossyjski tylko nemiecko- rossyjski a niemcy nie bendom placili polakam i krajam nadbaltyckim za tranzyt. co dotyci naziemnej ciensci rury to akurat poste od 2005roku wydajom mld. dollarow na tankowce i budujom skroplalni gazu . w wypadku gdyby z rurom nie wypalilo bendom skroplali gaz pszy brzegu i tankowcami transportowali do niemiec gdzie aktualnie budujom olbrzymie magazyny i td. budujom jescie 8 rurociongow do indii i chin i kilko do korei poludniowej psez koreje pulnocnom z kturom rosja ma granice londowom, nastempne z kolei to podmorski rurocong do usa [alaska], to o cym polacy zapominajom to ze rosja ma granice z usa rszez tiesnine beringa. jesteszmy jedynym krajem z kturego do usa mozno dojsc na piechote ponad 8 miesency tesnina jesc zamarznienta. a od szrodera odwalii gdy okazalo ze na koncu rossyjsko amerykanskej rury siedzi byly wiceprezydent usa najlepszy kollega busza nie pamientam imenia chyba dyk czeni. wienc dgorrzyk jak najbardzej ma interes by rura po baltykiem nie powstala. [ dywersyfikacja odbiorcew to pszejscie z umuw wieloletnich na cene rynkowom ]. cili drozej. odgoenziene tam tej rury idzie do japonii. nowopowstaly kartel gazowy polonciony rurotiongami plus tankowce plus niechenc do zadzierania z uzbrojnoj po zemby rosjom plus uklad szangchajski rosja,indje,chiny,pakistan,iran,kazachstan i td. cytaj -w razie ciego 1 mld. chlopa pod bron w ciongu miesionca ruwna utrata pozicji usa w regionie. a jednym z postawowych dochodow kture jesco im pozastali to charadz za ochrone cili nato potszebne do w 1-j kolejnosci do zabiespecenia dostaw surowcew cytaj tszymania za morde muzulmanow. a dla ciego rosji taki numier ujdzie na sucho. bo pszodki moi i putina byli niewolnikami nie caly rok krucej nirz pszodki kondolizy rajs, niewolnictwo w rossii skoncylo 13 maja 1861 roku, rewolucja pazdzernikowa to sytuacja gdy dzieci i wnuki bylych niewolnikow mordujom bylych wlascicieli i odbierajom im wszystko co majom dla tego kommunizm zwalciali bo pulnoc usa zawsze nam pomagala to oni dali nam plany bomby atomowej 1946 roku, a na poludniu ciarnych jesc wiencej niz bialych . a ciarni wszysdko zawdziencajom nam muwiom ze jak by my nie walcyli to oni nadal jezdili by na tylach autobusu. w razie konflikta militarnego mialiby w domu jadke bo biez nas tam tie nie istnejom. ciarny prezydent nawed nie wnuk niewolnika to naplucie kowbojam w twarz. co prawda w ramach podzenkowania poszuli nas gruzynami ale gruzyni jescio za to zaplacom.

Najnowsze wpisy