Forum Polityka, aktualnościKraj

Ameryka naciska: Polsko, oddaj majątki!

Ameryka naciska: Polsko, oddaj majątki!

Money.pl / 2008-07-17 08:00
Komentarze do wiadomości: Ameryka naciska: Polsko, oddaj majątki!.
Wyświetlaj:
zsunaj / 2010-07-26 15:40
CI GŁUPI AMERYKAŃSCY SENATOROWIE ZAPOMINAJĄ WIDAĆ ŻE PODPISALI W LATACH70 Z EKIPĄ GIERKA POROZUMIENIE W MYŚL KTÓREGO PRZEJMUJĄ WSZELKIE ŻĄDANIA RESTYTUCJI MIENIA W STOSUNKU DO POLSKI TO ILE RAZY CHCĄ WYCIĄGAĆ ŁAPĘ PO COŚ CO NIE JEST JUŻ ICH???
Wapniak / 2009-07-26 18:05 / Tysiącznik na forum
Ja myślę /co już kiedyś wspomniałem/, aby majątki oddali Ci którzy tą wojnę wywołali, finansowali... albo pokryli straty. Pytanie otwarte: kto to są "CI"?...
John Wayne / 70.146.30.* / 2009-07-24 19:16
Ameryko oddaj Kalifornie Meksykowi, oddaj Hawaje ich tubylcom!!!
USArael O******** sie:)))
J.T. / 83.8.148.* / 2008-07-24 10:56
Ja myślę że kraj (USA) który prawie bez przerwy okupuje lub zrównuje z ziemią jakiś inny kraj, najpier powinien powypłacać odszkodowania za zrównane z ziemią budynki, przemysł w tych krajach a potem dopiero mieć czelność wzywać innych do płacenia odszkodowań np. za szkody uczynione przez NIemców.
Jak myślę o moralistach ze Stanów to chce mi się po prostu żygać.
Co nie znaczy że Polacy nie powinni jakoś załatwić spraw własności, a także domagać się wypłat odszkodowań dla byłych właścicieli za zniszczone budynki od Niemców.
LooLoo / 62.233.208.* / 2008-07-22 19:19
Ludzie, czy wy nie umiecie czytać? Nauczcie się czytać ze zrozumieniem!

Jest wyraźnie napisane:
oraz polskich właścicieli majątków prywatnych
. Ziemie mają być zwracane nie tylko żydowskim ofiarom Holocaustu i ich rodzinom, ale również Polakom!

Ja się bardzo cieszę! Mojej rodzinie, po II wojnie światowej, komunistyczny rząd polski odebrał nieruchomości. Jest teraz nadzieja na odzyskanie całego dorobku mojej rodziny.
T. / 217.172.237.* / 2008-07-21 12:41
Najpierw niech im Niemcy oddadzą złote zęby ,pierścionki i bransolety .
tatazzz / 2008-07-19 23:04 / Bywalec forum
Zastanawiam sie czy amerykanie nie wpadli dzięki żydom w pułapke.Przecież oni w jałcie ustalili porządek świata razem z ruskimi.Teraz wynika prosty rachunek,cała trujca powinna zrobić zbiórke za majątki i oddać żydom jeśli tak bardzo chcą.
My powinniśmy dostać od amerykanów i nie tylko odszkodowanie,że przez tyle lat żyliśmy w swiecie zapomnienia i zniewagi.Czy pytał sie nas ktokolwiek czy chcemy zyć w komuniżmie ,nie nikt.W sprawie tarczy to powinniśmy postąpić tak jak amerykanie z wizami dla nas.
Tylko nasze gołodupce mają zapedy jak najpierw w lewo to teraz za ocean w prawo.Tylko te prawo i pseudo demokracja dały większosci społeczenstwa ,biede i niepewność jutra.Brak bezpieczeństwa socjalnego i legalne bezprawie.Cosik mi się sąsiedzie wydaje,że
zaniosi się na krwawą jatke.Pseudo politycy tak łatwo władzy nie oddadzą normalnym uczciwym politykom.
Kiedyś jak ceny wzrosły o 10 % to były marsze i protesty a teraz stado baranów siedzi cicho i czeka na zmiłowanie i słucha wykształconych oszukanców ,jaka to dobra demokracja i jak będzie nam dobrze.Tylko nie mówi się ,że te dobrze to bedzie miało 2% ludzi a reszta chołoty po 7zł.

Najlepszy pomysł na życie to jak rano wstaje i się gole to mówie do lusterka "i tak z tego nic dobrego nie będzie".
Jak mi coś pozytywnego w ciągu dnia wyjdzie to "jestem mile zaskoczony"....
T. / 217.172.237.* / 2008-07-21 12:32
Co do wzrostu cen o10% . Właśnie w 1970r. miała wzrosnąć m.in. cena pasztetowej o 5zł. I zrobił się wielki SZUM . Rozpoczęły się strajki . Później ceny rosły jak grzyby po deszczu. Rosną nadal . Strajki wtopiły się w życie codzienne . Ci co siedli na stołki , mają się dobrze . A reszta -jak ksiądz przykazał . Jak popchną ,tak biegną.
cerawi / 2008-07-19 23:30 / Bywalec forum
Przeciez to Walesa oglosil w przemowieniu w kongresie amerykanskim , ..ze kazdy Polak tak kocha Ameryke, ze gdyby nie ocean to na kolanach by szedl z Polski do Ameryki..I sie dziwisz ze nas waza lekce. Prezydent Walesa zaczal Nas podlizywac Zydom amerykanskim.
cerawi / 2008-07-19 23:41 / Bywalec forum
cos okropnego jak dlugo jeszcze pozwolimy na stosowanie przez zydow wobec Polski Gebelsowskiej propagandy ponizania i osmieszania .Nasze media rowniez juz stosuja te metode wobec niepoprawnych. Zydzi macie jeszcze czas na myslenie, albowiem powiedziane jest ze zwyciezacie dopoki nie zaczniecie z Polakami. Ktorzy sie przylacza do Arabow.
:-P / 89.77.153.* / 2008-07-19 17:07
to niech Ameryka przegłosuje też rezolucję do Rosji, Ukrainy, Białorusi....Niemiec. niech oni oddadzą co nasze. Niemcy niech nam dadzą rekompensaty za cały nasz dobytek zniszczony w czasie wojny. niech zrekopmansują to, ze moja babcia wracała na piechotę z dziećmi z obozu hitlerowskiego, ze po domu nie został nawet kamień na kamieniu, ze nie mieli kompletnie nic, zadnych pamiątek rodzinnych, ze 13letnia dziewczynka i jej 9 letni brat musieli zarabiac by mieć co jeść! ja rozumiem , ze te 4% Warszawiaków, którzy przeżyli po wojnie to własnie taką rekompensatę dostanie. oj ! niemałe to pieniądze będą, nie małe. i ciekawe czy to niemcy czy rosjanie wywieżli z Polski nasz dobytek. i niech sie Ameryka nie wtrąca. rezolucje to może sobie uchwalać na temat wiz dla Polaków a nie majątku. jak już chcą o majątku to nich oddadzą ziemie Indianom!!!!!!!!. ci co tam siedzą i chcą zwrotu majątku, od dawna nie są Polakami. moja babka i mama gołymi rękami Warszawę odgruzowywały, bo tu wróciły po wojnie i tylko tu chciały życ. i nic ich nie przegnało z kraju, ani wojny ani komuniści.
historyk / 83.24.209.* / 2008-07-18 16:39
wstyd mi kiedy czytam te antyżydowskie notatki niektórych korespondentów i dochodzę do wniosku że niektórzy nic nie rozumieją To wstyd że USA muszą zwracać Polsce uwagę o nie załatwieniu sprawy zwrotu zagrabionej własności, Polska nie tylko nie załatwiła sprawy reprywatyzacji nie załatwiła też sprawy lustracji, dekomunizacji i wielu innych spraw związanych z rozliczeniem się z komunistycznym bezprawiem Wszystko to wina porozumień okrąglostołowych które do tej pory obowiązują wide: wyroki TK i sądów. Komunistyczna przeszłość w Polsce jest chroniona a majątek zagarnięty przez reżym komunistyczny w znacznym stopniu przeszedł w ręce jego byłych funkcjonariuszy i jego różowych popleczników zamiast być oddany w ręce byłych właścicieli i obywateli którzy wartość dodatkową wypracowali. Winę za to ponoszą elity polityczne tzw solidarności, które do chwili obecnej nie potrafią zrzucić wpływów postkomunistów, a tych którzy walczą o reprywatyzacje mieszają z błotem i plują obrzydliwą ordynarną propagandą i pijarem podobnie jak w sprawach lustracji. Historia was oceni tak jak komuchów Najśmieszniejszą sprawą jest jednak brak w konstytucji gwarancji prywatnej własności.
Wapniak / 83.28.115.* / 2008-07-22 14:16
P. historyk
"Okrągły stół" był też w Jałcie! Czystki i porządki może zacząć z datą wcześniejszą?... Proszę nie obrażać historyków, tych co nieco znają się na rzeczy.
Może lepiej wszystko od razu oddać, sprzedać lub sprywatyzować jak kto woli, a może rozkraść?...
I jeszcze jedno:
..."Najśmieszniejszą sprawą jest jednak brak w konstytucji gwarancji prywatnej własności"... - a gdyby dochodzić źródeł powstania majątków tych byłych, tych obecnych?...
władzio / 87.116.254.* / 2008-07-20 22:04
Nie wiem czy to ,,historyk" czy ..histeryk" bo wywody ma pogmatwane.Biorąc rzecz historycznie to ci co domagają się zwrotu majątków to są sami sobie winni.Bo kto dał podwaliny komunizmu,kto trząsł słynnym WKPb ,kto stał na czele NKWD a po 1944 kto wPRL kierował UB i kto dowodził wojskiem,kto wydawał hańbiące wyroki na AK i całe podziemie patriotyczne.Ale o historii to niektórzy chcą bardzo szybko zapomnieć a może jeszcze powiedzą to nie my?Wystarczy że się wyjechało za wielką wodę i chce się uczyć świat jak ma postępować wedle woli ,,nauczyciela"A maże by pomyśleli o poległych polakach w Afganistanie i Iraku o kosztach jakie ponosi Polska w nie swojej wojnie może warto o tym mówić,bo przecież tam jesteśmy w ich interesie.
zenith / 83.22.204.* / 2008-07-19 13:03
Bdyby dostali polską ziemię pod swoje bazy rakietowe toby tej rezolucji nie było. Ale na krótko. Biedny i słaby zawsze musi płacić,wszystkim.A jak się odezwie to mu kopa.
GrzechO / 2008-07-18 16:44 / Bywalec forum
Niezły z Pana historyk........ duuuuuużo jeszcze musi Pan rozmyślać na te tematy.
A jak Pan czyta to proponuje przy pomocy .....lustra... Wtedy bardziej klarowna ta "historia" sie staje. Proszę spróbować.... naprawdę
ewa&ewa / 87.116.200.* / 2008-07-18 08:14
Pobudzili się? Trzeba było pilnować swoich majątków, a nie dupę każdy ratował, a teraz strasznie pokrzywdzeni są.

A co mało im jeszcze? To niech się wreszcie do jakiejś pożytecznej roboty wezmą, a nie na cudzym żerują. I jedni i drudzy proszę się od Polski odpier.............
zuzelia1 / 77.113.231.* / 2008-07-18 05:28
Nic nowego.Wciąż się dziwię,że są Polacy którzy wierzą w to,że amerykanie są naszymi sojusznikami.Jak popatrzeć w historię to bywali Polacy walczący za Amerykę,ale jakoś trudno znaleźć obywatela tego wielkiego kraju,który zrobiłby coś pożytecznego dla Polski.
weras / 83.12.134.* / 2008-07-17 19:42
Ameryko! Zapłać odszkodowania dla Koreańczyków, Wietnamczyków, Irakczyków i innych nacji napadniętych przez wasz imperialistyczny kraj, pod pozorem "niesienia wolności"! Ameryko! Nie ingieruj w sprawy obcych, wolnych państw, a zajmij się sobą i zabierz swych żołdaków z Iraku.
T. / 217.172.237.* / 2008-07-17 21:01
Nie Ameryka naciska , tylko 'mośki" , które tam rozpleniły się !
andowc / 83.30.116.* / 2008-07-17 17:34
Aby nie dostała "odcisków" od naciskania.
polski tubylec / 87.99.113.* / 2008-07-17 18:07
Ameryko oddaj wprzódy zagarniętą INDIANOM ich własność.
odys1 / 2008-07-17 19:10
USA !!!----ODDAJCIE INDIANOM ICH ZIEMIĘ !!! Zapłaćcie MURZYNOM i innym niewolnikom odszkodowanie za przymusową pracę oraz rozłąkę. Niezwłocznie!
przytomny / 198.208.243.* / 2008-07-17 16:48
Dostali "kosza" w sprawie tarczy, wycofujmy żołnierzy... juz Polska je fe. Niestety nie ma sprawiedliwości na świecie, gdyby była, świat wygląałby inaczej. Popieram prywatna własnośc, rozumiem potrzebe zwracania majątków znacjonalizowanych przez komunistów ale trzeba trzeżwo patrzeć. Nie jesteśmy w stanie zwrócic wszystkiego co Rzesza zabrała. Polska to ofiara a nie kat. Poslka dostał cos, co nie należało do niej ale nie miała nic do powiedzenia, a przede wszystki jej zabrano, ja zamordowano. To tak jak z innymi hostoriami. Polacy mordowali niemców po wojnie, były obozy, polacy byli obojętni na tragedię żydów ale nie polacy byli katami. Nalezy mówic o wstydliwych rzeczach ale nie wolno zapominac o całym kontekście. Ameryka tak robi. Do wspomnianych indian, afryi, dodałby wspieranie junty w Ameryce Płd. (w obronie przed komunizmem życie straciły dziesiątki tysięcy ludzi), czy demokratyzowanie Iraku, a własciwie niszczenia całej jego kultury.
Ameryka ma teraz mokro, duży kłopot z kredytami, olbrzymie zadłużenie kraju (hehe, żyja na konto ... azji, któr potrafi oszczędzać), do tego Irak, Afganistan ... i klapa z tarczą w Polsce. Coś trzeba zrobić. Już dawno mówiono (zanim Polska wysłała swoich żołnierzy), że nam bliżej do Europy. Tu siedzimy nie tylko kulturowo ale gospodarczo. Nasze obroty z USA sa duż emniejsze niż Europa. Polska powinna tez iśc na wschód. Nie zmienimy swojego położenia. Rosja jest jaka jest, była i będzie. Trzeba nauczyć się z nią zyć. To nie Ameryka da nam ropę, czy gaz tylko Rosja. Trzeba mierzyc siły na zamiary, wziąć wreszcie przykład z innych, zwłaszcza żydów i nauczyć się ... handlować. Tak, chcę tarczy to zróbcie to i to, bo dzięki tarczy wzrasta ryzyko, Polska musi więcej wydac np. na ochronę itd (i wcale nie chodzi o Patrioty, bo to akurat nie jest ważnie). Ameryka jest duża, nie ma się co łudzić, zawsze będzie miała większe znaczenie ale nie musimy przed nią klekać.
acomitam / 83.11.106.* / 2008-07-17 16:10
Ta... Na sojuszach z Amerykanami wychodzimy jak zawsze... Może to efekt tego, że karty w polityce zagranicznej USA rozdają Żydzi, a ci - wiadomo - nie dość, że charaktery mają paskudne i skłonności do przestępstw wrodzone, to jeszcze Polaków nie znoszą. Bo jak tu nas kochać, gdy plany zbudowania na trupie Rzeczypospolitej europejskiej wersji Izraela nazywanej roboczo Judeopolonią wzięły w łeb? A że Żydzi mściwość i występek z mlekiem matki wysysają, więc w odwecie mordowali po 1945 roku polskich patriotów na potęgę. Myślę, że rodzinom pomordowanych należy się od Żydów rekompensata. Ostatecznie Żydzi jako miłośnicy odpowiedzialności zbiorowej też powinni poczuć co to znaczy.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy