Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Amerykanie już budują tarczę?

Amerykanie już budują tarczę?

Money.pl / 2009-03-21 00:21
Komentarze do wiadomości: Amerykanie już budują tarczę?.
Wyświetlaj:
issael / 188.33.22.* / 2009-03-22 17:13
Amerykanie, nie zrezygnuja z budowy tzw tarczy, jest to element ich globalnej polityki, oraz przyszłej globalnej przewagi, globalnej kontroli militarnej nad globem ziemskim.
Oczywiscie, aktualne gadanie o państwach zbujeckich to bzdety, dla nieidiotów to oczywiste, a ze na ziemi jest bardzo duza (jezeli nie wiekszościowa) populacja idiotów, i dla nich całe to pijarowskie zaangazowanie i mydlenie
nawet nie jest to rarcza specjalnie przeciwko Rosji, przynajmniej nie docelowo, ale to prawda , tarcza ma słuzyc takrze przeciwko Rosji, ale nie tylko.
Po prostu, USA przestaja byc centrum gospodarczym świata, nawet z europa stanowia zalegwie kilkanascie procent potencjału gospodarczego, chociaz w dalszym ciagu kumuluja ponad 60 % swiatowego bogactwa,
dlatego , wykorzystuja swoja przewage technologiczna aby zabezpieczyć się na przyszłośc, nawet jeżeli przestaną krecić swiatowa gospodarką, i nie giełdy w USA beda decydujace dla swiata, to inne walory jak dolar jako krwioobieg oraz mozliwośc bezkarnego zniszczenia kazdego przeciwnika , pozwili USA dalej dominować nad planetą,
ale aby powiększyć lub przynajmniej utrzymać aktualny stan posiadania, potrzebne sa atuty, wymierne i nie podlegające dyskusji, a tymi atutami jest przewaga technologiczna i militarna,
Najwaznejszym potencjalnie sojusznikiem w tym przedsiewzięciu, ba naturalnym jest Rosja, ale estabiliszmenty tych państw nie moga się dogadać,
Rosja jest nezbednym warunkiem/czynnikiem dla powodzenia tych zamierzeń USA, tak niezbednym ze USA dużo dadza dla przekonania Rosji, a jak nie to sprubują siłą, jest bowiem samobójcza alternatywa, albo podporzadkujemy sobie swiat, albo go zniszczymy nawet jezeli sami zginiemy.
oby nie była to prawda.
pan władek / 85.222.86.* / 2009-03-21 00:21
oby to była prawda
Termin8 6 / 87.205.194.* / 2009-03-21 08:10
No, to za 10 - 15 lat wojenkę mamy jak w banku. Najkrótsza wojenka w historii, skończy się przyciśnięciem dwóch guziczków - w Waszyngtonie i Moskwie. Po czym wszyscy wyparujemy w ciągu najdalej kilku godzin. Pan, "panie władku" także, ale to może akurat mała strata.
pan władek / 85.222.86.* / 2009-03-21 13:06
tak sobie myślę, że rosja swoje guziczki wciśnie niezależnie od tego czy Termin8 6 będzie lizał jej ...... czy też nie. Oni takie lizanie przyjmują z radością a potem i tak robią swoje nie oglądając się na nic.
Za 10 - 15 lat wojenkę mamy jak w banku, ale przyjemniej będzie mi się umierało gdy będę wiedział, że amerykańskie rakiety lecą już na moskwę i petersburg niż gdybym miał świadomość, że jedyne rakiety jakie wystartowały to ruskie na Polskę, ale dla Pana/i to może akurat mała strata.
axxel / 83.143.213.* / 2009-03-21 22:52
pan władek zna się na lizaniu .. skoro to mu przychodzi na myśl,
może szanowni polscy i, zrozymieja ze Polska to tylko pionek, i nie bedzie niczym więcej, bez względu ile pary czy piany, pan władek z siebie puści, czy Termin 8 6 czy ja.

radar to czesć systemu, niebezpiecznego dla rosji, ale udezenie taktyczne na radar w czechach nie jest niebezpieczne dla Polski, natomiast rozmieszczenie rakiet w Polsce jest tak duzym zagrożeniem dla bezpieczeństwa rosji , ze to zagraza zniszczeniem sporej czesci waszego ładnego kraju.
z polski rakiety do rosji maja tylko pare minut dolotu, do Moskwy około 5, jest to za mało czasy na korekte błędów czy czerwoną linie alarmową, w takiej sytuacji, decyzje podejma automaty, na korekte ew, błedu nie ma czasu, może i potem ktos przeprosi polaków za błąd, jezeli jeszcze jacyś zostaną.
to sytuacja nie zakladająca jakiegoś celowego diałania, tylko zwykły błąd, celowe działanie spowoduje zniszczenia nie tylko Polski ale dla polaków to już chyba bez znaczenia?
Oczywiście mowa o tym ze jakies rakiety służa tylko do okreslonego celu , jest propaganda dla idiotów, kazda rakietę można przezbroić, kazdy system kontroli i sterowania przeprogramowac, zreszta kazdy nowoczesny system ma już kilka wersji, więc nawet nie trzeba przeprogramowywac.
Pozatym ja sadze ze wy nie macie zbyt wiele do gadania, czy rakiety będż a czy nie nie od was zalezy ani od waszego rządu, decyzje sa podejmowane gdzieś indziej, do waszych władz nalezy jedynie ich legitimizacja.
przynajmniej takie jest moje zdanie.
pan władek / 85.222.86.* / 2009-03-21 23:40
ja wierzę w radziecką technikę czyżby jednak te cuda techniki były zawodne?
A wracając do zawoalowanego ataku axxel na tarczę w Polsce - co wam Rosjanom to przeszkadza, jeśli nikogo nie chcecie zaatakować, a może się mylę będzie jak zwykle, kiedy zabraknie wam chleba ruszycie rabować.
Skoro tak tarczę zwalczacie to znaczy, że się jej panicznie boicie. I tak na prawdę to Rosja nie ma tu nic do gadania. Decyzje już zapadły.
Życzę miłych wrażeń z sąsiedztwa z zawodną amerykańską tarczą.
axxel / 83.143.213.* / 2009-03-22 01:04
wam Rosjanom? ma pan kłopoty z pisownia polską?
powinien pan napisać nam Rosjanom, ale to zrozumiałe ze nie nauczył pan się dobrze jeszcze polskiego.

ja wprawdzie nie jestem ani z Rosji ani Rosjanin, niestety urodziłem sie zupełnie w innym miejscu ba wręcz na innym kontynencie, i mało co a nie mieszkałbym w Rosji,
delegowano mnie jedank do waszego małego kraju, mały ale ładny.
Ztego co pan pisze to wnioskuje ze nie ma pan pojecia o czym pan pisze , no i nie ma pan pojecia o technice, za to duzo w panu pary i piany,
moze pan sobie jeszcze troche tego pospuszczac, zawsze to zdrowiej
sc / 99.232.235.* / 2009-03-23 02:43
O axxel, jak sie masz. Podziwam twojom aktywnozc, temperanemt oras prafdziwie wyrazanie ucuc do ruskow, zydkow i innych. Te rzecy co piszesz sa na temat tarczy. Mam nacieje, ze tak myslisz jak ja. Mala prozbe mam aby zaspokoic wlasna ciekafosc. Ile zarabiasz na miesiac lub na godzine? Jezeli mozesz oczyfiscie. Inaczej bym nie odwaszyl sie pytac
sc / 99.232.235.* / 2009-03-23 03:13
Stary, przesadzilem bardzo. Przepraszam. Poczatkowo chcialem sprawdzic tylko twoja reakcje. To mial byc niby zart. Zapomnij o tym.
fsc / 88.199.254.* / 2009-03-21 08:24
gościu wyluzuj
m07i / 2009-03-21 10:34
Pomijając wszelkie pomysłowe przepowiednie, to każdy inteligentny człowiek powinien wiedzieć jaka jest intencja amerykańskich elit dotycząca rozmieszczania tarczy akurat przy granicy Rosji. Skoro Iran jest zagrożeniem, to chyba pownno się rozmieścić tarczę bliżej okolic Iranu, nieprawdaż?
Jak ktoś jeszcze nie zrozumiał, że świat wkracza w kolejną fazę zimnej wojny, to życzę mu tylko, by jak najszybciej to zrozumiał. Ameryka wraz ze swoimi sojusznikami, korzystając z kryzysu, który głównie dzięki dolarowi i jego pozycji w globalnej gospodarce, jest ewidentnie sterowalny, gra teraz na ograniczanie wpływów Rosji i Chin oraz osłabienie tych krajów, zmuszenie do podporządkowania się przyszłości, gdyż planowana jest pewnego rodzaju powtórka z Bretton Woods oraz Rundy Jamajskiej.

Najnowsze wpisy