Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Amerykanie nie wykorzystali szansy. GPW to odreaguje?

Amerykanie nie wykorzystali szansy. GPW to odreaguje?

Wyświetlaj:
wykresyGieldowe / 2011-07-30 09:44 / Tysiącznik na forum
kto czyta nie błądzi:
http://wykresygieldowe.bblog.pl/wpis,cykl;pokoleniowy;prezydencki;i;nasza;codziennosc,55415.html
Longterm / 2011-07-30 10:10 / Mostek Zwyciężymy!
Dawno nie czytałem tak dobrego wpisu o giełdzie oczywiście z wyjątkiem mojego własnego bloga:)
janlew / 2011-07-30 09:58 / portfel / Tysiącznik na forum
"Przy poziomie 1250 pora pomyśleć o ochronie portfela akcji"

ciekawa koncepcja, zwłaszcza u kogoś kto nasiorbał akcji na samej górce jesienią 2006 i nie widział żadnego powodu do sprzedawania ich na jesieni 2008, jak rynek leciał w przepaść

2008-09-16 13:22:53 anonim_03
mam te same akcje od 2 lat, z niewielkimi korektami zakupów / sprzedaży :-))
wykresyGieldowe / 2011-07-30 10:20 / Tysiącznik na forum
wtedy miałem głównie akcje amerykańskie i spadek w dolarach był całkowicie rekompensowany wzostem dolara do euro. Teraz większość mojego portfela ta DAX (samochodówka).

W 2006 roku akcje nie były na górce. Apple, WDC, BMW, Daimler, były w bardzo umiarkowanych cenach.
janlew / 2011-07-30 11:11 / portfel / Tysiącznik na forum
no BMW to na jesieni 2008 spadło 50% względem jesieni 2006 a Daimler spadł 43% więc nie wiem jak chciałeś to rekompensować wzrostem dolara do euro, tym bardziej, że w tym czasie dolar właśnie stracił do euro 9% a nie zyskał

coś ściemniasz, no ale idealizowanie trudnej przeszłości to częsty przypadek u utracjuszy giełdowych
wykresyGieldowe / 2011-07-30 09:58 / Tysiącznik na forum
też warto przeczytać
http://www.parkiet.com/artykul/1078977_Indeks-malych-firm-atakuje-kluczowe-poziomy-wsparcia.html
janlew / 2011-07-30 08:58 / portfel / Tysiącznik na forum
Obecnie szans na podobny rezultat raczej nie ma, ale wykorzystanie zamieszania politycznego w USA do spekulacyjnych zakupów akcji powinno przynieść w ciągu najbliższych tygodni nagrodę. Od strony technicznej obecna sytuacja WIG20 wydaje się kopią tej z lutego 2010 r. (10-proc. osłabienie względem S&P 500, łamiący linię trendu wzrostowego spadek indeksu do 4-miesięcznego minimum poniżej rosnącej średniej 200-sesyjnej), co pozwala wyobrazić sobie powrót WIG20 powyżej poziomu 2900 pkt pod koniec września

USA: To już było grane w 1995

http://www.parkiet.com/artykul/1078684-USA--To-juz-bylo-grane-w-1995-.html
janlew / 2011-07-29 22:45 / portfel / Tysiącznik na forum
Utrata przez USA ratingu AAA nie musi jednak oznaczać zmasowanej wyprzedaży amerykańskich obligacji i wzrostu ich rentowności. Pokazuje to przykład Japonii, która rating AAA utraciła w 2001 roku

http://blogi.ifin24.pl/trystero/2011/07/27/co-sie-stanie-gdy-usa-straci-rating-aaa/#more-10999
13 hrabina / 77.65.146.* / 2011-07-29 22:50
ale na akcjach będzie wyprzedaż i to spora, przecież wiele funduszy ma ustalone limity kwot jakie mogą lokować w akcje państ z ratingiem aaa
janlew / 2011-07-30 08:10 / portfel / Tysiącznik na forum
chyba przesadzasz

A downgrade of the government's debt rating to AA from the current AAA rating would still mean that Treasuries are “very high quality securities,” said David Wilson, senior deputy comptroller and chief national bank examiner in the Office of the Comptroller of the Currency

http://tnij.org/mua0

zobacz sobie jaka garstka państw na świecie ma potrójny AAA rating

http://money.cnn.com/2011/07/29/news/international/countries_with_aaa_rating/index.htm

czy hossa jest tylko tam? zobacz jaka hossa jest na argentyńskim mervalu, argentyna nie ma AAA a 10 lat temu zbankrutowała

nie daj się straszyć czarnowidzkim mediom :))
13 hrabina / 77.65.146.* / 2011-07-30 18:33
Za 10 lat też będzie warto inwestować w greckie spółki a może dużo wcześniej - ja pisząc mam perspektywę kilku miesięcy a nie lat.

Myślę, że obniżka reatingu Usa może być dobrym pretekstem do paniki i przeceny - jedni stracą inni zyskają i wszystko pozostanie bz.
janlew / 2011-07-29 22:38 / portfel / Tysiącznik na forum
ciekawe, że cds-y na państwa skandynawskie mocno rosną

Sweden 42.65 +8.66 +25.47%
Denmark 86.83 +13.43 +18.29%
Norway 32.47 +4.49 +16.04%
dr_dreyfus / 2011-07-29 22:50 / Tysiącznik na forum
to teraz trochę wydoją od Skandynawów, których chyba ty jedyny wymieniłeś (media milczą), chyba coś jest na rzeczy i może być groźnie.
dr_dreyfus / 2011-07-29 23:33 / Tysiącznik na forum
ps.

chyba jasne :) jako, że Skandynawia jest jako jeden z większych rynków obligacji skarbowych to spekuła gra pod obniżenie ratingu USA stąd wzrost CDS
janlew / 2011-07-30 08:17 / portfel / Tysiącznik na forum
państwa skandynawskie są w elitarnym gronie państw z potrójnym AAA ratingiem (patrz mapka: http://tnij.org/mua1 ) więc może rynek dyskontuje scenariusz taki, że jeśli stany wypadną z tego klubu, to i skandynawia tym bardziej, bo przecież gospodarka amerykańska mimo wszystko jest lepsza
Eternit z Azbestu / 2011-07-29 22:42 / Tysiącznik na forum
Tam już się rozpoczęła rewolucja kierowców. I redakcyjni cenzorzy tego nie zmienią.
janlew / 2011-07-29 22:33 / portfel / Tysiącznik na forum
no choojowo się usa zamknęło i nie ma co ściemniać, choć mogło być gorzej

moja wczorajsza hipoteza, że emergingi wyprzedzają odbicia i korekty na rynkach dojrzałych uzyskuje dalsze potwierdzenie dziś, turcja, węgrzy i my zachowywaliśmy się dziś mocniej od rynków dojrzałych

raporty o przepływach kapitału również potwierdzają, że kapitał odpływa z rynków dojrzałych i płynie na emergingi, więc wszystko jasne

For the week ended 07/27/2011 all Equity funds report net outflows totaling $2.762 billion, with Domestic Equity funds reporting net outflows of $2.071 billion and Non-Domestic Equity funds reporting net outflows of $0.690 billion... Emerging Markets Equity funds report net inflows of $0.213 billion...
Eternit z Azbestu / 2011-07-29 21:53 / Tysiącznik na forum
Siema leszcze
Zalecam unikanie tego forum jak ognia bo to zwyczajnie strata czasu.

Trzeba być wyjątkowym leszczem, żeby mysleć, że USA zbankrutują bo się im partie nie dogadają. Zwyczajna gra przedwyborcza a w poniedziałek pójdą na kompromis. Osobiście jestem po stronie Boehnera, ale to nie ma znaczenia. Kompromis będzie i hossa trwać będzie a leszcze, kenobije i shizole będą szczekać gdy karawana będzie jechać dalej na północ.

Nielicznym rozsądnym na tym forum zyczę zysków.
eby / 2011-07-29 22:27 / Tysiącznik na forum
Siema, nie zaliczam się co prawda do tych nielicznych ale troche zysków by się przydało :)
Eternit z Azbestu / 2011-07-29 22:40 / Tysiącznik na forum
Ja tam Cię zaliczam do rozsądnych.
eby / 2011-07-29 22:50 / Tysiącznik na forum
No to mi miło,kurcze znowu mojej młodzieży muszę ustąpić kompa ...
dr_dreyfus / 2011-07-29 21:37 / Tysiącznik na forum
W specjalnym wystąpieniu w Białym Domu w piątek Obama powiedział też, że jest otwarty na propozycję rozwiązania sporu w drodze przyjęcia tzw. planu C, który uchodzi obecnie za najbardziej realną formę kompromisu.

Chodzi tu o zaproponowane przez Republikanów zamieszczenie w proponowanej ustawie o podniesieniu limitu długu i redukcji deficytu zapisu mówiącego, że jeśli w określonym czasie Kongres nie przeprowadzi reform najbardziej kosztownych programów społecznych, jak federalne emerytury i ubezpieczenia zdrowotne, niezbędnych do zmniejszenia deficytu, cięcia niektórych wydatków na te programy nastąpią automatycznie.
Longterm / 2011-07-29 21:49 / Mostek Zwyciężymy!
a Ty taki jesteś skłonny do kompromisu? przyznasz że przegrałeś ten miesiąc? że ja miałem rację?
dr_dreyfus / 2011-07-29 22:14 / Tysiącznik na forum

przyznasz że przegrałeś ten miesiąc?

moj portfel obsunął się nie w tym miesiącu tylko już wcześniej a w tym zachowywał się przyzwoicie nawet pohandlowałem z dodatnim rezultatem i co dobre to, to, że dokupiłem trochę po taniości .
miałem rację?

do czego? wydanego ratingu na Italię przez spekulacyjny Moodys ?
politycznej wojny o sufit?

przecież trend się nie zmienił tak jak to zapodaje głąb i trans ( ujeci na liście)

....czyżbyś nie wiedział,że wielcy użyją wszystkich narzędzi do wyrwania paru groszy na wszystkich rynkach ale w granicach technicznych ważnych punktów.
ja mam to uwzględnione w ryzyku, to o mojej porażce mowy być nie może.
Eternit z Azbestu / 2011-07-29 21:54 / Tysiącznik na forum
Ile kapitau postawiłeś na swoją rację? Jak coś zyskałeś to gratulacje, a jak stoisz z boku to nie wiem z czego się cieszysz.
Longterm / 2011-07-29 21:57 / Mostek Zwyciężymy!
JB kiedyś coś ustaliliśmy na tym forum że o konretnych sumach pieniędzy nie rozmawiamy...chodzi o coś co wielu już nie ma w swoich słownikach w dzisiejszych czasach i co jest ważniejsze od pieniędzy a mianowicie o honor...
Eternit z Azbestu / 2011-07-29 22:04 / Tysiącznik na forum
Ja nic nie ustalałem. Ci co ustalali te reguły dawno zbankrutowali. Ty przeszedłeś na analizowanie, Brydzia przeszła na bycie facetem i plucie jadem na wszystkich, Kenobi pozostał malkontentem, ale już nie uznanym.
Biorąc pod uwagę nazwę forum to powinno tu sięmówić o pieniądzach a nie o honorze. Zresztą nie pytam się jaką sumę postawiłeśi jaką sumę wygrałeś tylko czy cokolwiek postawiłeś i cokolwiek wygrałeś.
dr_dreyfus / 2011-07-29 21:21 / Tysiącznik na forum
na koniec tygodnia kupują zawodowcy a leszcze wywalają :)
Longterm / 2011-07-29 19:20 / Mostek Zwyciężymy!
Będziesz miał dosyć...zabierze Cię karetka...

Longterm / 2011-07-04 10:18 / portfel / Mostek Zwyciężymy! usuń
mylisz się leszczu...nie takim jak Ty udzielałem lekcji...widzisz ja Cię teraz może
zbytnio dowartościuje ale Ty jesteś jak David Haye a ja jestem Kliczko...Tobie pozostaje
tylko klepać ozorem:))) złożysz mi jeszcze hołd zobaczysz
dr_dreyfus / 2011-07-29 19:24 / Tysiącznik na forum
silnych Kliczko nie ma są tylko źle trafieni :) a jestem dobrym technikiem i potrafię celnie jobnąc
Longterm / 2011-07-29 19:19 / Mostek Zwyciężymy!
To było do fajfusa na początku lipca:

Longterm / 2011-07-04 10:35 / portfel / Mostek Zwyciężymy! usuń
nie ma sensu to rozmawiać z Tobą...rynek wskaże kto ma rację...ja nie pisze o bessie ale
pokazuje że trzeba być cierpliwym - na żadne summer rally nie ma szans w najbliższym
czasie
dr_dreyfus / 2011-07-29 19:27 / Tysiącznik na forum

.ja nie pisze o bessie

bzdury piszesz a największe udało ci się kiedyś puścić w moim kierunku i zostaniesz przykładnie publicznie ukarany cieniasie

cierpliwość to sobie zostaw na mostka :)
Longterm / 2011-07-29 19:18 / Mostek Zwyciężymy!
Trafiłeś na złego człowieka...ja nie popuszczę

nie ma sensu to rozmawiać z Tobą...rynek wskaże kto ma rację...ja nie pisze o bessie ale
pokazuje że trzeba być cierpliwym - na żadne summer rally nie ma szans w najbliższym
czasie
Zobacz wątek
Longterm / 2011-07-04 10:33 / portfel / Mostek Zwyciężymy! usuń
i widzisz znowu klepiesz jak David Haye a potem będziesz uciekał od walki w
ringu...skarcę Cię zobaczysz a linię narysowałem profesjonalnie po cenach zamknięcia
tygodniowego jakie są najbardziej istotne a nie zyczeniowo po cieniach...

www.longterm.bblog.pl
dr_dreyfus / 2011-07-29 19:03 / Tysiącznik na forum
2011-07-29 15:15:41 | *.*.*.* | Longterm
Re: Flash crash II [1]
zamknąłem S-ki 2677
---------------------
ty bajkopisarzu pierwszy sygnał sprzedaży pokazał się o 15,30 na 2676 pkt a ty już o 15,15 w dołku wywaliłeś;) ha ha,.. tak na czuja :) ha ha
Longterm / 2011-07-29 19:10 / Mostek Zwyciężymy!
nie interesuje mnie zupełnie co myślisz - dla mnie to możesz pisać tu dzień i noc że zmyślam:) wywaliłem S-ki bo zwyczajnie miałem duży zysk. Gdybym tego nie zrobił głuptasku to bym się obudził na 2725 na fixie:) ja nie czekam na gróżki na wierzbie jak Ty czy janlew tylko kasuje zysk i w nogi:) za to mnie kocha moja kobieta którą ja również bardzo kocham.
dr_dreyfus / 2011-07-29 20:03 / Tysiącznik na forum
ps,

od 15,05 do 15,17 nie ma tiku na 2677 pkt :)

wiem, że po złym odczycie PKB Jankesów ty wywalasz "S" :))...i to zaraz jak zapodali odczyt i wszystko leciało:))

skompromitowany bajkopisarz, z kumplem kj możesz takie bajeczki opowiadać:)
Longterm / 2011-07-29 20:33 / Mostek Zwyciężymy!
musisz się jeszcze wiele uczyć.
janlew / 2011-07-29 20:54 / portfel / Tysiącznik na forum

a nie czekam na gróżki
na wierzbie jak Ty czy janlew


"Longterm
Jestem inwestorem długoterminowym i będe zawsze to podkreślał"

to z twojego bloga, ale to pewnie już dawno i nieprawda

tak jak to

2011-01-28 12:29:07 Longterm [ Portfel ] [ Mostek Zwyciężymy! ]
nie janlew:) teraz inwestuje tak jak Ty mnie przekonałeś - na długi termin...siedzę sobie
wygodnie w fotelu i czekam na 5000 na WIG20...potem będę się dopiero zastanawiał czy
sprzedawać czy nie...
dr_dreyfus / 2011-07-29 21:13 / Tysiącznik na forum
koleś napił się bo wjoobal, przecież był chwalony za używanie poprawnej polszczyzny i takie błędy do niego nie pasują,.. na trzeźwego:)
Longterm / 2011-07-29 21:23 / Mostek Zwyciężymy!
no dobra trochę popłynąłem - po takich zyskach musiałem opić:)
dr_dreyfus / 2011-07-29 21:36 / Tysiącznik na forum
powiedz sorry za dawne głupie wpisy pod moim adresem i dojdźmy do porozumienia jak republikanie z demokratami.


musiałem opić:)

jest już weekend to luzik:))
Longterm / 2011-07-29 21:43 / Mostek Zwyciężymy!
nie wiem nawet jak to się zaczęło spawaczu...ja po prostu zauważyłem że jak tylko przekręcę się na spadki to mnie atakujecie i szydzicie z mojej pracy...ja jestem człowiekiem kompromisu i moja propozycja wciąż jest na stole - rozmawiajmy merytorycznie a wyjdzie to nam wszystkim na dobre
dr_dreyfus / 2011-07-29 22:00 / Tysiącznik na forum
nie będę przypominał tych chamskich pogardliwych wpisów,.. OK:) próbujmy budować kompromis może coś się z tego ulęgnie:)

zauważyłem że jak tylko przekręcę się na spadki

ty nie dajesz nikomu dojść do głosu jesteś zaślepiony swoja teorią

ps.
spawacz mnie nie rusza, należałem do elity i tłukłem siekę, o której niektórzy mogą tylko pomarzyć
dr_dreyfus / 2011-07-29 19:21 / Tysiącznik na forum

kocha moja kobieta którą ja
również bardzo kocham.

-----------------
piłeś coś czy cie wzięło ? :)

zarabiaj, zarabiaj tego ci życzę ale hold jeszcze nie raz złożysz :)
stomatolog / 2011-07-29 19:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Kenobi, kiedy ty jesz, pijesz, robisz siusiu i kupkę, nie wspomnę o innych przyjemnych rzeczach ??? Zaglądam tu od czasu do czasu i ciągle cie widzę. Mi osobiście to nie przeszkadza, ale takie nie zwykłe przypadki mnie frapują. Zastanawiam się, czy robisz to dla przyjemności, czy ci za to płacą ?
Longterm / 2011-07-29 18:57 / Mostek Zwyciężymy!
Brydzia chyba mnie źle zrozumiałeś. Ja 3 dni temu wziąłem po 2707 zamknąłem 2666 a wczoraj znowu po 2705 i zamknąłem 2677 to jest łącznie 61 pkt w 3 dni. Dzisiaj znowu wciąłem w końcówce ale powtarzam - tylko i wyłącznie w celu zabezpieczenia portfela czego wielu nie rozumie.

www.longterm.bblog.pl
Longterm / 2011-07-29 18:58 / Mostek Zwyciężymy!
przepraszam 69 punkty a nie 61 ale muszę przyznać że każdy jeden ciężko zarobiony - nikt mi nie powie że to jest łatwa praca...

www.longterm.bblog.pl
Koniec balu na Titanicu / 178.36.177.* / 2011-07-29 18:03
Stany dziś mocno spadną, tak tragicznych danych nikt się nie spodziewał, z tym skorygowaniem PKB za I kw,. o -80% w dół do 0,4%, a wtedy nie było jeszcze głupiego tłumaczenia Fukushimą i tsunami....
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy