Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Amica liczy na znacznie wyższy zysk

Amica liczy na znacznie wyższy zysk

Money.pl / 2008-02-29 15:30
Komentarze do wiadomości: Amica liczy na znacznie wyższy zysk.
Wyświetlaj:
małły / 82.160.182.* / 2008-03-07 15:47
witam wszystkich bardzo serdecznie :D
W amice pracowałem jakieś sześć lat i musze przyznać ze nawet mi sie tam podobało ,ale podkreślam ze to było na samym poczatku. Ale jak to mowia starzy wyjadacze człowiek młody i głupi , jednak im dłuzej tam pracowałem tym bardziej wpajano mi ze jestem nieudacznikiem !!!! oczywicie pracownicy i reszta kadray ,ale jak to mowia z kim przystajesz takim sie stajesz !!!! Ale do pewnego momentu ,kiedy to stwierdzilem ze tam nie pasuje i odstaje od tamtejszych nieudoli i postanowilem sie zwolnić. dyrektor dzialu bardzo mily pan poszedl mi na reke i podpisal mi porozumienie stron bo tak to bym musial jeszcze 3 miesiaczki "dygać :) i od tego momentu zmienilem firme i zaczelo sie normalne zycie :)prawie 3 razy wiekszy zarobek urlopy i tym podobne przywileje no i inni ludzie" fachowdzy ktorzy nie daja sobie nasrac w szafke "hehee jednego czego zaluje to tego ze tak dlugo tam pracowalem i zmarnowalem kupe szmalu ktrorego moglem zarobic w normalnym zakladzie pozdrawiam :D witek z lodówek
ŻĄKIL / 82.160.182.* / 2008-03-07 18:02
WITAM WSZYSTKICH POCZYTAŁEM SOBIE TROSZKĘ WSZYSTKIE WYPOWIEDZI I TO CO MI SIĘ NIE PODOBA TO TO ŻE NIE SŁUŻY TO FORUM CZEMUŚ DOBREMU TYLKO JEST SKUPISKIEM OBELG POD IMIENIEM KOORDYKATORÓW I MISTRZÓW ORAZ KIEROWNIKÓW.CELEM NASZYM JEST PODNIESIENIE PŁAC ORAZ POLEPSZENIE WARUNKÓW PRACY. 1.WYJAŚNIJMY PRACE W SOBOTY 2.ROZLICZENIA KWARTALNE 3.WYPŁATĘ ZA GODZINY NADLICZBOWE 4.ZMODERNIZOWANIE REGULAMINU PRACY OD TEGO TRZEBA ZACZĄĆ BO WIELU Z NAS W TEJ FIRMIE ZOSTANIE POMYŚLCIE GDZIE PÓJDĄ NASZE ŻONY ,KOLEŻANKI MY MĘŻCZYŻNI DAMY SOBIE RADĘ BO KAŻDY Z NAS MA DO CZEGOŚ TALANT A JAŚLI PRACUJE W AMICE MOŻNA POWIEDZIEĆ ŻE JEST UZDOLNIONY ALE PO CO ROZŁĄKA Z RODZINĄ I DZIECIAKAMI NA CAŁY DZIEŃ BO TAKA JEST PRACA NA DOJAZDACH JAK MAMY TU NASZĄ FIRMĘ I O NIĄ MUSIMY WALCZYĆ BO TO SIĘ OPŁACA WYDELEGUJMY NASZYCH ZAUFANYCH KOLEGÓW POWIEDZMY IM NASZE ŻĄDANIA I IDZIEMY DO ;MARYSIA; POGADAĆ NAPRAWDĘ MAMY SZANSE ALE WSZYSCY RAZEM PAMIĘTAJCIE ŻE KIEROWNICTWO BĘDZIE SIE ZMIENIAĆ A MY ZOSTANIEMY PRZYPOMINAM --OGÓRKIEWICZA--JUŻ GO NIE MA A MY JESTEŚMY WIĘC DO BOJU POZDRAWIAM I NIE ZAGLĄDAJMY NIKOMU W 99GACIE00 BO KAŻDY WE WŁASNYCH MA TROSZKĘ BRUDU I NIE JEST ŚWIĘTY POZDRAWIAM
ares1 / 83.15.53.* / 2008-03-09 14:35
i tu się z tobą zgadzam w 100 pr.
amino 2008 / 82.160.182.* / 2008-03-07 19:28
Wreszcie ktos normalny brawo takich ludzi nam trzeba ciekawe czy jestes jednym z nas czy tylko tak piszesz abysmy tak mysleli mam nadzieje ze nie siedzisz na stolku i nie jestes krawaciazem
ŻĄKIL / 82.160.182.* / 2008-03-07 19:40
JESTEM ZWYKŁYM PRACOWNIKIEM I NA PEWNO NIE RAZ MÓWILIŚMY SOBIE CZEŚĆ JEŚLI TY JESTEŚ Z MONTAŻU -KUCHNIE- MUSIMY OCHŁONĄĆ I USPOKOIĆ NERWY A WTEDY NAM SIĘ UDA WYWALCZTĆ SWOJE --W JEDNOŚCI SIŁA--
WALENTY / 83.23.42.* / 2008-03-07 19:22
Żąkil popieram Cię bo piszesz mądrze te punkty które wymieniłeś trzeba wyjaśnić . WSZYSCY się z tym nie zgadzamy od dawna tylko nikt nie chce NAS słuchać. ROZLICZENIE KWARTALNE daje PRACODAWCY OGROMNE MOŻLIWOŚCI ROBIENIA NAS W BAMBUKO!!!!!!!! PRACA W SOBOTY KTO CHCE ZAROBIĆ TO PRZYJDZIE ALE NIE POWINNO SIĘ DO TEGO ZMUSZAĆ JAK TO SIE ROBI CZĘSTO!!!!!!!!!!! NADGODZINY WYPŁACANE W OKRESIE MIESIĘCZNYM!!!!!!!!!!!!!!!!!!! REGULAMIN PRACY W TYM PRZYPADKU NIEWIELE MOŻEMY JEDYNIE ABY BYŁ PRZESTRZEGANY BO PAMIĘTAJĄC RÓŻNIE Z TYM BYWAŁO CHYBA ŻE KTOŚ WYMYŚLIŁ JAKIŚ WEWNĘTRZNY KTÓRY OBOWIĄZUJE PRZEZ CO NASZE PRAWA SĄ BARDZIEJ OGRANICZONE. A NASI BEZPOŚREDNI PRZEŁOŻENI CZĘSTO INTERPRETUJĄ GO TYLKO W JEDNĄ STRONĘ MASZ OBOWIĄZEK PRAW ŻADNYCH.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!CO DO KOORDYNATORÓW I MISTRZÓW NO NIE POWINNO SIĘ TEGO ROBIĆ W TEN SPOSÓB TYLKO ŻE ONI WOBEC NAS TEŻ NIE MAJĄ ŻADNYCH SKRUPUŁÓW . A WIĘKSZOŚĆ Z NICH SWOJĄ POZYCJĘ ZAWDZIĘCZAJĄ NA PEWNO NIE WYDAJNEJ PRACY !!!!!!!!!!!!!!!!!!! I DOBRZE O TYM WSZYSCY WIEMY!!!!!!!!!!!!!! DZIAŁAJMY WEDŁUG PROCEDUR ZE ZWIĄZKAMI DLA LEPSZEGO JUTRA DLA NAS WSZYSTKICH !!!!
Mc.Gaiwer / 82.160.182.* / 2008-03-08 19:52
regulamin zakładowy nie może być sprzeczny z kodeksem pracy, który jest dokumentem nadrzędnym, więc nie dajmy sobie wmówić że wszystko jest zgodnie z prawem.
trzeźwo_myślący / 83.15.53.* / 2008-03-07 23:06
Ile to już razy był ten temat omawiany na spotkaniach kwartalnych - odpowiedź sensowna na zadane pytanie dostaliście -. To już jest nudne.
trzeźwo myśląca / 79.184.43.* / 2008-03-07 12:44
Witam! Od kilku dni z zainteresowaniem śledzę to forum i z każdym dniem narasta we mnie przerażenie, kiedy czytam kolejne posty. Zaczęło się od pięknego celu, jakim było zdobycie wyższych podwyżek dla nas, po to, abyśmy mogli godnie żyć. I z tym zgadzam się całkowicie. Natomiast zaczęły mnie przerażać opinie na temat ludzi, którzy moim zdaniem na to nie zasłużyli. Ludzi, którzy tak jak my wykonują swoje obowiązki i polecenia przełożonych. To na tym w końcu polega ich praca. Łatwo oskarżać innych, natomiast jakoś ciężko nam spojrzeć na nas samych. Mam wrażenie, że większość osób, które wypowiada się na tym forum jest niedowartościowanych, lub wręcz zaryzykuję stwierdzenie, iż są oni życiowymi nieudacznikami, którzy potrafią tylko oczerniać i głośno krzyczeć. Pracownicy Amiki zastanówcie się, czy chcecie, aby tacy ludzie mówili wam co macie robić. Wierzę, że znajdą się osoby które myślą podobnie jak ja. Oczernianie innych w niczym nam nie pomoże. Jak często narzekaliśmy, że na jakieś stanowisko została powołana osoba z zewnątrz, a nie dano szansy komuś z firmy. Teraz okazuje się, że jeśli komuś uda się awansować w tej firmie jest „dupowłazem, chamem itp.” Widzę na co dzień jak między sobą nie potrafimy się porozumieć, jeden dla drugiego nie mas szacunku, ale potrafimy to jedynie wytknąć innym. To forum miało zjednać ludzi, aby walczyć o jeden wspólny cel, niestety na dzień dzisiejszy nawet w tej sprawie nie potrafimy się porozumieć. Mam nadzieję, że są wokół mnie jeszcze osoby, które choć w części popierają moje zdanie i nie będą się bały mnie poprzeć.
trzeźwo myślący / 83.3.138.* / 2008-03-07 19:57
po części masz racje (trzeźwo myśląca) w szczególności z tym że pracownicy na dole nie potrafią się porozumieć i zjednoczyć! Wynika to z tego że są zastraszani i poniżani przez swoich przełożonych! Każdy w takiej sytuacji staje się nie ufny i zaczyna dbać tylko o swoje! A jeśli chodzi o to kto awansuje w Amice to są tylko dwa wyjaśnienia albo ktoś jest dupowłazem na maksa albo ma szerokie plecy! I tak jest prawda możesz mi wierzyć ponieważ sam pracuje na montażu FK i wiem co mówię. Jeśli tak nie jest to wytłumacz mi dlaczego awansują osoby bez wykształcenia w danym kierunku i kompletnie nie znające sie na swojej pracy! po twojej wypowiedzi od razu widać że nigdy nie byłaś na montażu FK jak koordynator albo mistrz wydziera się na szarego pracownika! Jestem ciekaw czy był by taki mądry jeśli ta sama sytuacja była poza zakładem! Ja bynajmniej bym sobie nie pozwolił nawet w zakładzie. Kiedyś trafi kosa na kamień! Tak to jest w Amice i TO TEŻ TRZEBA ZMIENIĆ!!!
trzeźwo_myślący / 83.15.53.* / 2008-03-08 18:50
a znam też takich co poprostu mają troche oleju w głowie, nie mają "pleców" ani nie byli dupowłazami a też niektórym dostał sie awans. Czasami wystarczy, że postawa pracownika w stosunku do wykonywanej pracy nie jest olewająca. I nie jest to "dupowłaztwo". Choć sądze, że według wielu pewnie tak jest... Idźcie wszyscy do prywaciarzy w ćmachowie czy w popowie, albo jeszcze lepiej na zamość... tam wam dopiero narzucą obroty a i pensja będzie mniejsza (jeśli w ogole). To może jak wtedy wrócicie od nich z płaczem to zrozumiecie, że do pracy się chodzi pracować a nienarzekać i stękać, że stawka nie pozwala wam na myślenie.
BERY / 83.23.247.* / 2008-03-09 11:34
TRZEŹWO MYŚLĄCY W TYM MOMENCIE CHYBA PRZESTAŁEŚ TRZEŹWO MYŚLEĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PROPAGANDĘ SUKCESU UPRAWIAJ NA INNYM FORUM NO CHYBA ŻE CI KTOŚ PŁACI ZA TO ???????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
trzeźwo myśląca SAMODZIELNIE / 83.23.238.* / 2008-03-08 22:18
o tu jakiś dupowłaz wystawił komentarz w którym sam siebie próbuje przekonać , że praca w amice to najlepsze co mogło Go w życiu spotkać , bo pracuje już w firmie dobrych kilka lat a myśl o zmianie pracy przypawa go o dreszcze, fakt że ludzie wyżej sie cenią i próbują wywalczyć dla siebie lepsze warunki płacowe jest dla niego nie do ogarnięcia i co tu więcej pisać można by wiele ale po co dla niedorajdów życiowych z wyboru (czytaj ) na własne żądanie.... nie mam litości i szczerze współczuję głupoty
Money 1 / 2008-03-07 13:41
masz racje bo za chwilę będziemy wnioskować o zmiany na dole a nie o wyższe pensje co chyba miało być celem tej dyskusji.
xyxyxy / 79.184.99.* / 2008-03-07 16:22
przeczytajcie to co trzeźwo myśląca napisała i się tym kierujcie, bo jak zaczniemy wypominać sobie że ktoś wkręca jedną śrubkę mniej odemnie to przegramy.
haker / 2008-03-07 12:44
Niestety tak jest w tym ,, kołchozie ,, nie ma na co liczyć bez strajku sie nic nie zmieni
Kurok / 82.160.182.* / 2008-03-07 10:36
Po wczorajszym zebraniu, bo słyszałem że takowe miało miejsce wydaje mi się że przede wszystkim powinniśmy zacząć od tego że ludzie między sobą muszą dojść do jakiegoś porozumienia. A widzę że każdy oczekuje czegoś innego. Podejmijmy konkretną decyzję z której każdy będzie zadowolony. Uważam że równa podwyżka dla każdego,a starsi niech walczą o wyższe premie!!!!!!!!!
amicus z wronek / 83.19.194.* / 2008-03-07 11:15
Niema jednosci na Kuchniach. Sa ludzie , ludziska i dupowlazy.Jedni sa za strajkiem a drudzy trzesi dupy boja sie o swoja przyszlosc i tacy by robili nawet za miske ryzu!!!!!!!Dupowlazy to lizusy koordynatorow co im by fujarke obrobili,ci sa najgorsi. trzeba bardzo uwazac na nich na kazdym kroku by zawiele przynich cos nie powiedziec bo zaraz ida kapowac .A znam takich bo juz troche w tym SYFIE robie.
młodymurzynek / 2008-03-07 09:17
Od kilku lat pracuje w tej Pięknej firmie jaką jest Amica. Wszyscy dookoła mówili mi że w Amice się dobrze zarabia.HAHAHA W rzeczywistości jest całkiem inaczej. Co jakiś czas dokładają nam nowe modele sprzętu które składa się 10 razy wolniej bo to lub tamto nie pasuje tak jak powinno, ale co tam mistrzów to nie obchodzi, NORMA MA BYĆ I HU*. Jestem w 100 procentach za strajkiem ale wy wszyscy jestescie tacy mądrzy na forum a w rzeczywistości nic nie zrobicie bo sie boicie że nie będzie kasy na chleb. LUDZIE WSZYSTKO IDZIE DO GÓRY TYLKO NASZE MARNE WYPŁADKI NIE!!!!!!!!!!!!!!!! ZASTANÓWCIE SIĘ CO Z TYM ZROBIMY< A MOŻEMY DUŻO
Amica(marna placa) / 83.19.194.* / 2008-03-07 11:53
Zgadzam sie z toba. A na dodatek trzeba codzien pare sztuk wiecej jechac aby dla nich bylo wiecej na premie!!!!!!!!!!! Darmozjady!!!!!!! A my j****** jak murzyny za marne pieniadze.
stasiek12345 / 80.48.251.* / 2008-03-07 08:47
zdajecie sobie teraz sprawe z tego ze jak teraz nie stanieie to tylko utwierdzicie kierownictwo ze nigdy nie bedzie strajku, dlatego nie pekac i stajemy o 10
Janek31 / 83.238.63.* / 2008-03-06 22:50
Witam wszystkich!Wszystko jest piękne co piszecie ale zapominacie o jednym człowieku,który jest cichą wodą.Jest mistrzem i tylko potrafi pisać meile na ludzi bo strach mu nie pozwala się odezwać.Zresztą pochodzi z miasta CZERWONYCH DOMKÓW-KOLEJARZY.Jest zasranym karierowiczem z wioski który chce byc panem na monarzu a jest nikim więcej tylko śmieciem,którego nikt nie lubi.Przed kierownikiem to by się zesrał jak z nim rozmawia choć myśli że jest cwańszy od niego.Chyba wiecie o kim mówie jego inicjały to P.SZ. teraz napewno juz wiecie.Uważajcie na niego bo tylko łazi i dla kariery zrobi wszystko,podbierdoli nawet kolege-bo myśli ze pieniądze to jest coś.Ale jemu pewnie i innym zakład płaci za taką prace mistrza i p************,kapuśia i człowieka z wioski.
PAKERO25 / 83.3.138.* / 2008-03-08 00:11
P SZ TO KAPUS PIERSZY NA OSZCZAŁ
amica / 79.187.54.* / 2008-03-08 10:38
to jest poważne forum,co Ty skończyłeś zerówkę pisze się odstrzał i jestem za,tacy ludzie chcą robić strajk żenada
Albino / 82.160.182.* / 2008-03-07 23:44
co za baran to pisał!!!!!!!!niech sra w swoje gniazdo !!!a nie kogos oczernia !!!tak napisales bo mu zazdrościsz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Amica / 82.160.182.* / 2008-03-07 11:20
P.Sz. jest O.K.piszą ci co mu zazdroszczą!!!!!! i każdy niech patrzy na siebie jaki jest !!!!!!!!!!!!
benek55 / 83.19.194.* / 2008-03-07 11:48
Widac ze ty jestes z tych Dupowlazow.!!!!!!!!!! Wlaz dalej w ta Dupe!!!!!!!!!
gall anonim / 83.19.194.* / 2008-03-07 11:06
Masz racje w 100%. Nie tylko P.Sz. ale i pozostali mistrzowie to dupowlazy kierownikowi,lizusy i p************* . Zaliczyc mozna tez koordynatorow(trzesi dupow) i nie ktorych zwyklych roboli co do kariery podlizuja sie podwladnym ze jak by mogli to by im dupe wylizali !!!! Tacy to ludzie sa . W Amice nigdy nie bedzie lepiej ,dopoki ludzie na gorze sie nie zmienia na koordynatorach konczac!!!!!!!!! A co do strajku to pewnie nie bedzie , bo ludzie na montazu to DUPY madrzy tylko na takim forum.
haker / 2008-03-06 23:03
Takich dupowłazów i p************* jest mnóstwo dzięki temu są kordynatorami majstrami , a wogóle w Amice jest chamstwo i coraz bardziej sie szerzy tak to jest jak idioci rządza,dziwne ze ta firma przynosi jakiekolwiek zyski
Janek31 / 83.238.63.* / 2008-03-06 23:32
Masz racje a ten to jest numer jeden w tej firmie władza mu mózg r************* i do tego wóda i jest cały on.
amica / 79.187.54.* / 2008-03-08 10:32
to od Ciebie czuć odur wódki na zmianie mu to musimy wąchać Janku31
tobiul / 82.160.182.* / 2008-03-07 12:02
Ha ha...no to chyba tak naprawdę nie wiecie komu prawie zawsze w pracy towarzyszy wódeczka....zaznaczam ze chodzi mi o koordynatora (-ów)
amicuska2008 / 83.19.194.* / 2008-03-07 12:39
Do picia to oni są i do brania kasy za nic. Tylko ponaglaja i czekaja jak ci sie noga na czyms powinie to zara z papą sie drą na nas> Jelopy wredne.
kurok / 82.160.182.* / 2008-03-07 10:30
Uważam ze są gorsi od niego!!!! Bo nie zgodzę się z tym że jest najgorszym z mistrzów!!!
Pozostali dwaj zapomnieli chyba już dawno co to kultura osobista i szacunek dla drugiej osoby. Zresztą wydaje mi się że jeszcze gorsi są niektórzy koordynatorzy, którzy w pracy ( szczególnie na nockach) wolą się napić a potem zasypiają całą robotę zwalając na "czerwonych" i jeszcze mają wielkie pretensje jak nie wyjadą sztuk podczas gdy oni smacznie sobie śpią . Wydaje im się że są ważniejsi od kierownika i mogą wszystko. Szkoda że nikt tego nie widzi!!! No chyba że kierownik pozwala im na takie zachowania. Zresztą można by tu dużo pisać. Kierownik albo rzeczywiście nie wie co się wyprawia na jego dziale i trzeba mu otworzyć oczy albo widzi i nic z tym nie robi. Bo przecież zamiast wziąć się za "górę" woli pognębić nas, zwykłych roboli:/
vhtsdcxr / 79.184.125.* / 2008-03-06 16:37
Jezeli maja dac podwyzki,to niech beda one rowne dla wszystkich pracownikow,bez podzialu na starszych i mlodszych.W koncu na danym stanowisku praca jest taka sama dla mlodego jak i dla starego.Ci z wiekszym stazem niech walcza o wieksze premie.Ja pracuje z kims,za kogo odwalam wieksza czesc roboty i to te gorsza czesc,a i tak nikt tego nie widzi.Dlatego z jakiej racji mialbym zarabiac mniej?!!!Przy moim wspolpracowniku doskonale zrozumialem,co kryje w sobie pojecie DUPOWLAZ......Gosciu olewa robote na ile sie da!!!!Naglej gorliwosci dostaje jedynie na widok zblizajacego sie majstra i oczywiscie zaraz banan na twarzy,moze nawet maly zarcik-taaaki jest milusi,ze az chce sie zygac-a praca to mu idzie jak nigdy wczesniej!!!!!Moze i ma wieksze doswiadczenie,ale murzynska robote odwalam ja.To ma byc sprawiedliwe?????ROWNE PODWYZKI DLA WSZYSTKICH.NIELICZNYM TO BYM NAWET POMNIEJSZYL STAWKE-WSZYSTKIM OBIBOKOM I DUPOWLAZOM 2 in 1........
swider / 2008-03-06 22:30
to znow ja ten wczorajszy. ludzie w amice to 60procwnt pracownicy a reszta kapusie i dupowlazy i za to im placa. taki robak czy inny gad maja premie za to. ktos skasowal moje wczorajsze wypowiedzi pewnie jakis kolejny dupowlaz. boja sie prawdy ktora jest taka ze tu aw amice jest jeden wielki h.. boicie sie strajku bo wolicie pracowac za 1000 a nie wiecej. to idzcie na kuroniowke . marian nie spi
olewus / 83.23.197.* / 2008-03-07 00:00
swider są Twoje komentarze!! spokojna głowa a marian nie śpi bo zbiera puszki...
alejaja / 83.3.138.* / 2008-03-06 18:52
zgadzam się w pełni, niech będzie sprawiedliwie. Tylko czy w amice wie się w ogóle co to jest SPRAWIEDLIWOŚĆ???
KOPACZ DUPSK / 83.15.233.* / 2008-03-06 13:30
Amica liczy na znacznie wyższy WYZYSK!!powstała kolejna 3 zmiana na taśmie '600' zabierając ludzi z innych taśm,po czym zwiększono normę,jednocześnie zwiększyło to zysk firmy,i wyzysk pracownika..pracujemy każdą sobotę za marne grosze.Gratulacje pomysłodawcom 10%podwyżki którą to otrzymamy z powalającą na kolana wypłatą w sierpniu,żenujące!!spotkania z Dyrektorami i Kierownikami są śmieszne,słyszymy tylko o zwiększonym zapotrzebowaniu na wyroby,i o wymaganiach jakich oczekują od Nas ROBOLI,CZARNUCHÓW!!
cwaniak254 / 83.23.214.* / 2008-03-06 15:34
hej co to za firma w której jest mobbing a pracownicy starzy zarabiają więcej niż młodzi i maja większe premie w tym zakładzie jest dużo pieniedzy tylko żle jest rozdawana kasa . Po co tylu kierowników i pracowników fizycznych . Panowie dogóry po co tylu dyrektorów po co dyrektor operacyjny. Panie prezesie rutkowski jesli ma pan troche ambicji w sobie to niech pan się wezmie za tą chołotę . Zmniejszyć liczbę dyrektorów i majstrów to klucz do sukcesu . Panie niech pan wsadzi na stanowiska ludzi młodych .
kerownick / 83.23.216.* / 2008-03-06 20:46
jaki mobbing? zwykły o*******!! :)
MIG29 / 83.23.219.* / 2008-03-06 19:56
CWANIAK 254 Chyba nie bardzo przemyślałeś to o czym piszesz rozumiem że miało być Po co tylu kierowników i pracowników umysłowych no bo fizyczni muszą być a kto będzie pracował??!!! co do ludzi młodych też mam pewne obawy niech będą to ludzie mający pojęcie o pracy praktycznej a nie TEORETYCZNEJ. Bo jakoś ta i ich teoria z praktyką się nie zazębia a mamy robić szybciej i więcej. Szybko to można KLOCA postawić raz mniej a raz więcej stękając !!!!!!!!!!!!!!!!!! pozdrawiam
Murzynak Bambo / 83.3.138.* / 2008-03-06 13:11
Kodeks Pracy

Urlop:

Art. 161.
Pracodawca jest obowiązany udzielić pracownikowi urlopu w tym roku kalendarzowym,
w którym pracownik uzyskał do niego prawo.
Art. 162.
Na wniosek pracownika urlop może być podzielony na części. W takim jednak przypadku
co najmniej jedna część wypoczynku powinna trwać nie mniej niż 14 kolejnych
dni kalendarzowych.


Art. 163.
§ 1. Urlopy powinny być udzielane zgodnie z planem urlopów. Plan urlopów ustala
pracodawca, biorąc pod uwagę wnioski pracowników i konieczność zapewnienia
normalnego toku pracy. Planem urlopów nie obejmuje się części urlopu
udzielanego pracownikowi zgodnie z art. 1672.
§ 11. Pracodawca nie ustala planu urlopów, jeżeli zakładowa organizacja związkowa
wyraziła na to zgodę; dotyczy to także pracodawcy, u którego nie działa zakładowa
organizacja związkowa. W takich przypadkach pracodawca ustala termin
urlopu po porozumieniu z pracownikiem. Przepis § 1 zdanie drugie i trzecie
stosuje się odpowiednio.
§ 2. Plan urlopów podaje się do wiadomości pracowników w sposób przyjęty u danego
pracodawcy.
Murzynek Bambo / 83.3.138.* / 2008-03-07 12:40
Jest to jeden z pretekstów dla którego można odejść od stanowiska pracy
1.Nie ma planu urlopowego
2.Urlop
Art162
Na wniosek pracownika urlop może być podzielony na części. W takim jednak przypadku co najmniej jedna część wypoczynku powinna trwać nie mniej niż 14 kolejnych dni kalendarzowych.

3.Odnośnie postojów
Art. 81.
§ 1. Pracownikowi za czas niewykonywania pracy, jeżeli był gotów do jej wykonywania,
a doznał przeszkód z przyczyn dotyczących pracodawcy, przysługuje
wynagrodzenie wynikające z jego osobistego zaszeregowania....
doniuone / 2008-03-06 12:51
Kazdy monter i pracownik fizyczny tej firmu powinien zdać sobie sprawę z władzy jaką ma w rękach i jeśli wszczyscy jednogłośnie podejmą się walki firma stanie.Od montażu wszystko sie rozpoczyna.Nie ma montowni-nic dalej nie idzie.To my pracownicy fizyczni montujący ten sprzęt dajemy pracę wszystkim pozostałym.Miejsce Naszej pracy to tzw.WĄSKIE GARDŁO.Jesli my staniemy-cała firma stanie.Zablokowano już dostęp do tej strony na komputerach w Amice.Zaczynają sie obawiać aby ta strona nie stała sie zbyt popularna.Trzeba sie pokusić o poinformowanie mediów aby nagłośnić sprawę.
monterek1 / 80.48.251.* / 2008-03-07 16:44
radzę przeczytać kilka książek o zarządzaniu i poszukać definicji "wąskiego gardła", a dopiero potem wypowiadać się na ten temat.
Amica / 82.160.182.* / 2008-03-06 12:30
Kuchnie do boju!!!!!!!!!!!!!!!walczmy o swoje !!!!!w koncu nam się to należy !!!!!!!!!!!!
amica2008 / 83.19.194.* / 2008-03-06 11:19
Regulamin forum
Amica!!!!!!!! / 82.160.182.* / 2008-03-06 12:01
tu ci przyznaje racje!!!!!!!!!!! niech ludzie wreszcacie piszą co im lezy na sercu bynajmniej tu można się wypowiedziec co nam się nie podoba !!!!!!!!!!!!
amica2008 / 83.19.194.* / 2008-03-06 11:13
Amica do boju o godna place !!!!!!!!!!!!
swider / 2008-03-06 22:34
kuchnie do boju i h.. a jak co do czego to cisza bo same bojace d..y
maniek55 / 83.15.239.* / 2008-03-07 00:50
święta prawda zawsze jest na lodówki
kukuryku / 83.3.138.* / 2008-03-06 10:07
Na lodowkach koordynatorem jest pan X i owy pan X tylko nim zostal dlatego ze wchodzil w tylek swojemu majstrowi. Koles ten jest tak tepy, brak w nim odpowiedzialnosci, nie umie podjac zadnej dobrej decyzji, gdy podejmie zla zzuca to na pracownikow pozatym nic nie potrafi sam zrobic ma 2 lewe rece do pracy wysluguje sie innymi po czym idzie do biurka na internet!!!! niestety taka prawda panie X jest pan cwaniakiem ale wszyscy doskonale wiedza o co chodzi do tego zlodziej przychodzi w sobote na nocke a na liscie jest zapisany w niedziele w niedziele go nie ma i co oczywiscie dostaje pieniazki za niedziele dupowlaz jest takim cwaniakiem ale czekam az spadniesz z tego swojego stolka widzisz i po co byc cwaniakiwm zeby ktos mogl cie opisac na takim forum zebys mial jeszcze szkole ale ty chlopcze tylko po zawodowce jestes!!!! KOGUCIK hehehe byly pracownik amiki
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy