Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Amica liczy na znacznie wyższy zysk

Amica liczy na znacznie wyższy zysk

Money.pl / 2008-02-29 15:30
Komentarze do wiadomości: Amica liczy na znacznie wyższy zysk.
Wyświetlaj:
NAT WAN :D / 83.23.16.* / 2008-03-06 09:30
http://www.bankier.pl/forum/temat_re-amica-niedlugo-w-amice-bedzie-strajk-a-to-negatywnie-wplynie-na-ku,5654906.html
natinol / 83.23.18.* / 2008-03-06 09:41
http://www.bankier.pl/narzedzia/znajdz/?query=amica+nied%B3ugo+bedzie+strajk&typ=4
amica 333 / 83.23.211.* / 2008-03-06 22:49
trzeba wpisać cały link tej strony bo skrót nie działa.
MONTER / 82.160.182.* / 2008-03-06 00:01
Ludzie Trzeba pokazac tym frajerom z góry ze my chcemy lepszych wrunkow do pracy i zarobków nie mozemy sie poddac walczy o swoje ile mozna charowac na cala rodzine za 1000zl mam utrzymac swoja rozine jak wszystko idzie w gore?? Jestem za strajkiem a nie za tym zeby kierownictwo nadal jezdzilo sobie na nart
ZZXX / 83.23.212.* / 2008-03-07 18:10
Prawda, prawda, pieniedzmi w Amice zle sie zarzadza.
Dlaczego jest tak ze jedni na szkolenie jada w gory na narty a my nie mamy placone za 8h szkolenie w sobote?!?!?
Co do strajku - kto stanie do walki o wyzsza pensje, stare p******* co im malo brakuje do emerytury czy mlodziez ktora jest zatrudniona na okres probny a swiata nie widzi poza Amica?!?!?!?!?
swider / 2008-03-06 22:42
zglosimy ten burdel co tu panuje do programu uwaga do tvn i wtedy bedzie pozadek albo staniemy wszyscy na 2godziny i zobaczymy
MO1 / 83.3.31.* / 2008-03-06 00:26
muszą wyjezdzac bo gdzieś trzeba wydać te pieniądze które wypracowaliśmy a zresztą tu zbyt dużo ludzi by widziało co tam sie wyprawia i jak się szlachta bawi
cycek / 2008-03-06 13:00
Mam poważne obawy,że masz rację.Dlaczego zarobione pieniądze przez firmę, które nie mogą być przeznaczone dla pracowników nie idą na np:modernizację parku maszynowego.
Czy nikt nie widzi w tej firmie że maszyny się walą.

Daję do przemyślenia zabawowiczom.(Chociaż oni na pewno mają to gdzieś).

PZDR.
swider / 2008-03-06 22:39
poczekajmy do lata gdy mlodziez zrozumie i odejdzie. wtedy zatrudnia ludzi z dps chojno i inne, narazie jest zk
swider / 2008-03-06 22:37
maszyny wszedzie sie wala a szczegolnie na pakowaniu i wtedy stoi tasma a ludzia zabieraja przerwe jak by to ich wina byla, oszczednisci
wronek1 / 83.23.218.* / 2008-03-05 23:21
Jak każdy z was odbyłem ostatnio szkolenie, na którym dowiedziałem się że Amica miała ponad 9 000 000 zł zysku. Około 4 000 000 zł zarząd przeznaczył na podwyżki. Coś nie dawało mi spokoju więc postanowiłem sobie policzyć jak to wychodzi na głowę.
Gdyby policzyć że wszyscy umysłowi i fizyczni zamiast 10% dostali by po równo w złotówkach wychodzi tak 4 000 000zł / 2500 pracowników = 1600zł / 12 miesięcy = 133zł na osobę.
Ale to wychodzi że każdy powinien dostać 0,83gr do godziny
Wiemy że umysłowym wychodzi że 10% to przy ich wypłatach to ok 250zł w górę (oczywiście wszystko jest podane brutto) więc pieniędzy na podwyżki musi brakować.
Moim zdaniem na podwyżki zarząd przeznaczył nie 4 000 000zł a 9 000 000zł i umysłowi mają osobną pulę a nam dali to co im "ze stołu spadło"
swider / 2008-03-06 22:43
marian ide gnic. pozdro dla bialej za 4,5
madonna / 83.23.241.* / 2008-03-06 00:14
faktycznie zastanawiające ... może naprawdę istnieje jakaś osobna pula dla umysłowych ?!! na tym szkoleniu powinni nam przedstawić nie tylko stawki po podwyżce dla nas pracowników fizycznych ale czarno na białym zestawienie w tabelce pracownik fizyczny a umysłowy.. konkretnie jeśli monter ma mieć stawkę godzinowa 8 zł x168h w miesiącu (zakładając miesiąc bez nadgodzin) wychodzi 1000zł na rękę z sobotami 1200 góra!! więc niech nam powiedzą jakie są stawki minimalne na rękę pracowników umysłowych za 168 godzin miesięcznie?!!! wtedy każdy z nas będzie miał dokładne porównanie jakie to ochłapy nam zostają... również ile razy w ubiegłym roku pracownicy umysłowi dostali podwyżki,nagrody ,mieli wyrównanie pensji do stawki minimalnej itd.. no i jak to się ma do nas pracowników fizycznych ... .. co tu więcej BEZ KOMENTARZA ...
hjgf / 77.114.136.* / 2008-03-05 23:26
jak coś spadnie ze stołu to się nie podnosi ;)
pensjonariusz / 83.23.42.* / 2008-03-07 15:09
Czy ktoś może poinformować co ustalono i na co czekamy. Czy na kuchniach zaczyna się coś dziać????!!!!!!! Bo na fabryce Armatury zaczął się ODSTRZAŁ NA CZAROWNICE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jozim z bazim / 79.184.124.* / 2008-03-05 22:42
Jedyna rzecza jaka potrafi robic pan Pawel.k. sa zapewne pączki choc i tego nie mozna byc pewnym.....Pewnie juz zapomnial jak kradl pączki z GS,a teraz uwaza sie za wielkiego mistrza hehe.Wiecie jak wygladaja procedury przed strajkiem legalnym?Najpierw zwiazki zglaszaja powstanie sporu i w petycji przedstawiaja zadania pracownikow.Nastepnie sa rokowania,by zalatwic spor polubownie.Gdy i to zawiedzie,to zazwyczaj prowadzi sie mediacje.Strony albo godza sie na danego mediatora,albo dostaja wyznaczonego z ministerstwa gospodarki i pracy.Wczesniej w trakcie rokowan pracodawca ma obowiazek zglosic zaistnienie sporu w inspekcji pracy.Mediacje jak i rokowania powinny zakonczyc sie w ciagu 14 dni od zgloszenia sporu.Przy braku rozwiazan na drodze mediacji mamy prawo do strajku ostrzegawczego,nie dluzszego niz 2 godziny.Dopiero po wyczerpaniu wszystkich mozliwosci mozna strajkowac na legalu.Ci z gory moga kombinowac,ale my znamy swoje prawa i zapowiadamy,ze sie nie damy zbyc ani zastraszyc.Mobbing i przeszkadzanie w strajku sa karalne droga kadro......
kurok / 82.160.182.* / 2008-03-06 11:45
Pierwsze zdanie...REWELACJA! Tekst roku:))))))
kolegiata / 83.23.241.* / 2008-03-06 00:19
popieram
??? / 79.184.127.* / 2008-03-05 21:01
kuchnie dzisiaj zaczęły działać.to nie jest tak jak wielu przedmówców się wypowiedziało na temat kuchni,a zwłaszcza montażu.tutaj pracuje co najmniej 1/4 wszystkich zatrudnionych i i to na 3 zmianach.trzeba było się zorganizować.związki zawodowe są z nami.jestem pewna że damy rade,jeden warunek ,nikt sie nie może wyłamać.
słoninka / 83.3.138.* / 2008-03-05 22:07
tak dokładnie, trzeba działać zgodnie z prawem! tylko nie rozumiem dlaczego taśmy wyjeżdżają więcej kuchni niż jest w planie? dla kogo to robicie bo raczej nie dla siebie! ciekawe jak zwiększą ilość sztuk to czy dacie sobie rade z np Olanem? nie można im pokazywać że potraficie bo będziecie tak pracować że nawet do kibla nie będziecie mogli iść!
jestem za tym zeby wykonywać swoją pracę porządnie i sumiennie no ale za godziwe pieniądze a nie za ochłapy! a jak widzę tych koordynatorów którzy mało wiedzą na temat kuchnia ale za to potrafią się wydzierać jak idioci albo sadzić głupie obraźliwe teksty do monterów albo do logistyków a sami nic nie robią! nie wspomnę o mistrzach a w szczególności o Pawle K (koleś ma chyba najdłuższy język na świecie że tak daleko zaszedł!!!!!
esther / 79.184.124.* / 2008-03-05 20:32
Zastanawiam sie MURZYNIE 2 czy chcialbys poniesc konsekwencje nielegalnego strajku,bo nie wystarczy wzniesc okrzyk DO BOJU.Rozumiem Twoje nerwy,ale najpierw procedury,a potem strajk.Zwiazki zalatwiaja to LEGALNIE.Wierz mi na slowo.Bedziemy walczyc,ale wszystko w swoim czasie,tak aby to mialo rece i nogi.Mylisz sie jezeli sadzisz,ze nikt tam 'wyzej' tego nie czyta.Doszly mnie sluchy,ze KTOS juz zablokowal dostep do tej strony na komputerach w Amice.....Jak myslisz,dlaczego?............Niedlugo zastrajkujemy wszyscy razem!!!!!!Nie trac ducha i daj dzialac zwiazka zgodnie z prawem.Ci na gorze juz maja niezlego cykora.Nie beda znali dnia ani godziny kiedy staniemy.Ale na razie zimna krew.Robimy to DLA NAS,wiec nie spieprzmy sprawy.
maniorra / 83.15.239.* / 2008-03-07 00:18
ludzie nie njajerzdzajcie sami na siebie bo to nic wam nie da na tym forum dajcie do wivatu '' górze'' schabek , kadziński i cała reszta bo przeciez to ta banda trzepie naszymi fabrykami ktoś powinien polecieć
anty fan / 83.23.254.* / 2008-03-07 12:09
no tak schabek.. co ją obchodzą ludzie na montażu .. przecież ta baba ma to głęboko gdzieś !! ona w miesiąc zarobi więcej niż my chapiąc przez cały rok !!! szkoda gadać...
Murzyn 2 / 83.238.63.* / 2008-03-05 19:29
Stańmy jutro!! Dajmy im do myślenia!! Niech wkońcu zwrócą na nas uwagę bo przecież Krzyżaniak, Rutkowski i i inni dobrze wiedzą co się pisze na tej stronie i co!?!?!?!?! Czy chociaż odnieśli się w jakiś sposób do tego?? Porozmawiali z kimś?? Spotkali się z Nami "MURZYNAMI"?? Nie upodlą się tak a każdego dnia upadlają nas lekceważąc nasze prośby a teraz już nawet groźby!! Ale róbcie sztuki bo to się to liczy i to jest najważniejsze!!!!!!! Jesteście żałośni ludzie!!!!! Wy chcecie podwyżkę???? Chcecie żyć godnie???? Czekajcie dalej a "GÓRA" na pewno Wam nawali sama do kieszeni!!! 10% to przecież kupaaaa kasy!!!!! Sami tego chcecie ludzie:/ Nie miejcie pretensji do nikogo bo sami sobie jesteście winni a wiecie dlaczego!?!?!? Bo nie potraficie wziąść spraw w swoje ręce... Przykro mi ale muszę to przyznać!! Z całą sympatią do ludzi charujących na tych co na nartach się rozbijają JESTEŚCIE BEZSILNI NA WŁASNE ŻYCZENIE!!!! Z tego co wiem to gadaniem załatwiacie sprawy podwyżek od lat bez skutku... Naiwni jesteście myśląc że to coś da!!!!!! Jeszcze wierzycie w zarząd!??!?!?!
worm / 83.3.138.* / 2008-03-05 16:43
Wspaniałe informacje! Jeżeli to prawda, że związki się ruszyły to jestem bardzo zdziwiony bo nasłuchałem sie o nich wiele, ale nie słyszałem od nikogo, ż kiedykolwiek coś zrobiły. Mam nadzieję, że mnie do siebie przekonają. No to do roboty!!! Zbierajmy podpisy!!!!!
Kij / 83.23.52.* / 2008-03-05 18:33
pracownicy a może wszyscy pójdziemy na 2 tyg L4?
esther / 79.184.94.* / 2008-03-05 15:21
Mam dobre wiadomosci dla fabryki pralek i lodowek.Dzisiaj poszla delegacja z montazu do zwiazkow zawodowych.KUCHNIE NARESZCIE SIE ZMOBILIZOWALY!!!!!!!Zostanie napisana petycja przez zwiazki,ktora wszyscy podpiszemy.Dzialamy zgodnie z procedura zanim zaczniemy strajkowac,a gwarantuje Wam,ze na 100% bedziemy.Chyba,ze spelnia nasze postulaty w co szczerze watpie........BRAWO DLA MONTAZU Z KUCHNI!!!!!!!RAZEM DAMY RADE!!!!CI NA GORZE JUZ SIE NAS BOJA :-)
kuchenny / 83.3.138.* / 2008-03-05 15:11
No wreszcie cos pękło na kuchniach!!! Dziś już byłem w takim stanie że nawet sam chciałem coś napisać! W postulacie trzeba wezwać o podwyzszke i tak jak już napisał poprzednik nie zapomnieć o warunkach pracy (ciasno, brudno, latem gorąco tylko jeszcze nasrać!!!)
Nie można tak nażekać na związki bo sam dziś byłem świadkiem że pomagają!
Mam nadzieje tylko że nie zabraknie ludziom odwagi i skończą to co zaczeli!!!!
Może wreszcie ludzie jak pójdą do pracy to bedą mieli uśmiech na twarzy a nie niesmak i zniechęcenie ze aż czasem zygac sie chce!
ROBIN75 / 91.94.64.* / 2008-03-05 14:07
Kuchnie puściły dziś rano listę w sprawie podwyżek .BRAWO!!!!
12iopwhjbvgjhdcg / 83.23.52.* / 2008-03-05 15:05
W Amice nie ma przyszłości!!!!!!!!! Są tylko NERWY, MOBBING i CIĘŻKA PRACA za marne pieniądze!!!!Trzeba strajkować!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
servyu / 83.3.138.* / 2008-03-05 12:35
Do pracowników...
nie zapominajmy również o warunkach pracy jakie nam Amica zapewnia, czas również coś z tym zrobić i poruszyć ten temat. mianowicie: temperatury panujące latem na halach produkcyjnych (biura mają klimatyzatory a My...strażaków polewających dachy wodą), cieknący dach na fabryce kuchni, gdzie podczas deszczu najlepiej chodzić z parasolem, toaleta na wydziale montażu kuchni...przyjemniej załatwić sie pod jakimś drzewem niż w tej toalecie....Może to forum przejrzy jakaś osoba decyzyjna w tej firmie i zastanowi sie nad tym w jakich warunkach My pracujemy...
ROBIN75 / 91.94.64.* / 2008-03-05 13:59
Kuchnie puściły dziś rano listę w sprawie podwyżek .BRAWO!!!!
ROBOL-AMICA / 82.160.182.* / 2008-03-05 12:14
TAK TAK DUŻO GADACIE A MAŁO ROBICIE !!!!!!
ROBOL-AMICA / 82.160.182.* / 2008-03-05 12:00
heheh ludize obducie sie żeby pożniej nie bylo płaczu wy chcecie strajk zadajcie sobie pytanie kto pojdzie w ten układ Starszi na nich nie ma co liczyć skoro oni tylko czekajana swój wiek emerytalny i se pójdą w długą będą mieli to gdzieś a MY co??i tak pracowaliśmy za marne pieniądze i tak będziemy pracować albo jest konkretna rozmowa i ten cel trzeba zrealizować albo możemy zapomnieć o podwyżkach o przepraszam miałem na myśl podwyżce nie 10% a co najmniej 50% może i więcej I naprawdę nie ma gadać że to i owo tylko trzeba zacząć działać
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy