Forum Forum ubezpieczeńNa życie

Amplico i Euro Finanz

Amplico i Euro Finanz

wiarus1948 / 2008-09-02 17:43
Dzień dobry!
Jestem już starszym panem , a dałem się podejść jak dziecko. W lutym ubiegłego roku z własnej woli stałem się współpracownikiem firmy Euro Finanz. Aby choć trochę dorobić do emerytury, zostałem wrobiony (oszukany ) przez licencjonowanego przedstawiciela Amplico działającego poprzez Euro Finanz. Stałem się "szczęśliwym " posiadaczem "Super Kapitału" Składka półroczna wynosiła 721,60 zł. W 2007 r. wpłaciłem na konto Amplico razem 1443,20 zł. W maju 2008 r. dostałem wydruk mojego konta. " Informacja o świadczeniach na dzień 31.12.2007 Wartość rachunku na koniec roku obrotowego 2007 248.78 zł." Gdy przeczytałem ten wydruk myślałem,ze dostanę zawału serca. Zamiast zarobić, to straciłem prawie 1200 zł. Najgorsze w tym wszystkim jest , to że zdążyłem jeszcze wpłacić jedną ratę w lutym 2008 r. Czyli na konto Amplico ogólnie wpłaciłem 2164,80 zł. , a moje konto na dzień 27-08-2008 r. wynosi 541,97 zł, czyli zostałem okradziony na prawie 1600 zł. Gdyby oszuści działający z ramienia Euro Finanz uczciwie mnie poinformowali , że Amplico okrada swoich klientów, to nigdy bym nie zawierzył Im swoich pieniędzy. Przecież w każdym banku , jeżeli założę lokatę , to pieniądze na niej znajdujące się nigdy nie wyparują, zawsze jest choć minimalny procen - to zależy tylko ode mnie i mojej decyzji. Jestem bardzo zdruzgotany tą sytuacją . Jestem emerytem i mam na utrzymaniu żonę, która nie ma żadnych dochodów oraz niepełnosprawnego syna , który ma rentę socjalną w wysokości 457 zł. Przedstawiciele Euro Finanz znali moją sytuację materialną i rodzinną , mimo tego potrafili w tak perfidny sposób mnie oszukać. Byłem pracownikiem Euro Finanz , ale gdy się zorientowałem na czym polega praca w ich Firmie , to z niej zrezygnowałem, mimo tego,że miałem już zapewnione stałe profity. Namówiłem młodego człowieka także na Super Kapitał, nie znając zasad jego działania. Teraz , gdy widzę Jego matkę ( jest to moja koleżanka) to ze wstydu się czerwienię. Logiczne jest to ,że przestałem płacić cokolwiek do tak złodziejskiej firmy. Chcę tylko odzyskać moje pieniądze. Nie stać mnie na tak duże datki dla złodziei.
Reasumując, Amplico jest tylko dla ludzi zbyt ufnych, a zarazem głupich ( mój przykład). Amplico zarabia pieniądze tylko i wyłącznie poprzez nieuczciwych licencjonowanych przedstawicieli.Dla mnie jest to zwykła kradzież.
Dlatego pragnę przestrzec każdego uczciwego Polaka przed zakusami Amplico . Teraz tylko pragnę odzyskać moje pieniądze. Myślę,że takich ludzi oszukanych i naciągniętych przez Ampico są tysiące. Myślę także, że dobry prawnik znajdzie jakiś skuteczny kruczek umożliwiający taką nieuczciwą Firmę jak Amplico zmusić do otwartej i uczciwej gry. A propo gry , którą stosuje Amplico. Na moją uwagę, że pracownicy Euro Finanz stosują nieuczciwą grę , przedstawiono mi odpowiedź Prezesa Euro Finazu. To tak samo jak pójść do złodzieja samochodów i zapytać się go czy ukradł samochód mając na to niezbite dowody. Zostawiam to bez komentarza. Myślę,że takich ludzi oszukanych przez Amplico są tysiące. Bardzo pragnę zaangażować się w tę sprawę . Pobudki są znane. Mogę służyć za skrzynkę kontaktową oraz zbierać informacje o ludziach, którzy chcą swoje pieniądze odzyskać. Uważam ,że grupowe skierowanie sprawy do sądu ma dużo większe szanse wygrania , niż to gdy sam będę walczył z takim molochem. Podaję swoje namiary: zibi48@op.pl Jeżeli będzie taka potrzeba podam także swój adres domowy. Bardzo chcę dopaść tych drani. I z Euro Finanz i z Amplico. Może już ktoś walczy z Amplico, bardzo proszę o kontakt.
Wyświetlaj:
ryki3 / 90.129.64.* / 2009-01-17 19:43
Drogi Panie rozpisuje się Pan na temat Amplico a wnioskuję, że najwyrażniej nie zapoznał się Pan z podstawowymi warunkami zawierania umów i nie wie Pan o czym pisze. To ,że jest Pan starszym panem nie usprawiedliwia Pana od nieznajomości przepisów. Sam mam Supeerkapitał i jak na razie jestem zadowolony z tego produktu. Wnioskuję, że chciał sobie Pan dorobić nie mając pojęcia jak to się robi (pretensje do osoby, która Pana zapoznawała i proponowała współpracę oraz do samego siebie) i takie są tego efekty.
ryki3 / 90.129.64.* / 2009-01-17 19:43
Drogi Panie rozpisuje się Pan na temat Amplico a wnioskuję, że najwyrażniej nie zapoznał się Pan z podstawowymi warunkami zawierania umów i nie wie Pan o czym pisze. To ,że jest Pan starszym panem nie usprawiedliwia Pana od nieznajomości przepisów. Sam mam Supeerkapitał i jak na razie jestem zadowolony z tego produktu. Wnioskuję, że chciał sobie Pan dorobić nie mając pojęcia jak to się robi (pretensje do osoby, która Pana zapoznawała i proponowała współpracę oraz do samego siebie) i takie są tego efekty.
Lech3 / 2008-09-30 19:14 / Bywalec forum
A mi się wydaje , że chciał Pan kupić kiełbaskę na grila a wyszedł Pan z zakupionym (kombajnem zbożowym?)
sklep-moto / 78.8.61.* / 2008-09-18 12:01
Witam.
Zapoznałem się z kilkoma komentarzami. Przekazując wyrazy współczucia dla wiarusa 1948, jestem zmuszony nie zgodzić się z jego opinią.
Można by było przyjąć, że padł on "ofiarą" niedoinformowania przez agenta, ale skoro samodzielnie zajął się sprzedażą takowego produktu nie znając jego PODSTAW, to woła to o pomstę do nieba. Nie będę się dalej rozpisywać, ani wyjaśniać zasad działania tego produktu - wyjaśnił to w skrócie Rafał FMG.
Dodam tylko, że posiadam takowy produkt o ponad trzech lat. Wykupując go wiedziałem, że sens jego posiadania wynosi minimum 10 lat.
Mój znajomy, który posiada super kapitał w amplico w zeszłym riku uległ poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu. Otrzymał dość spore odszkodowanie z tej polisy, które pomogło mu na szybki powrót do normalnego funkcjonowania / kosztowna rehabilitacja/.
Opinia takich ludzi byłaby w tym przypadku najbardziej wiarygodną. Pozdrawiam.
mieux / 80.53.41.* / 2008-09-30 13:08
Ależ głupoty opowiadasz:
>uległ poważnemu wypadkowi
>otrzymał dość spore odszkodowanie z tej polisy, które pomogło mu na szybki powrót do normalnego funkcjonowania / kosztowna rehabilitacja/.

1.Jeśli powrócił do normalnego funkcjonowania, to nie dostał ani grosza, bo amplico uznało, że utrata zdrowia nie jest trwała i nic się nie należy;
2. jeśli uległ poważnemu wypadkowi, to nie mógł dojść szybko do zdrowia;
3. za rehabilitację nic nie otrzymał, bo takie jest amplico, patrz pkt 1.

Jesteś obrzydliwy z tymi swoimi reklamowymi śmieciami.
any / 2008-09-30 17:15 / portfel / Bywalec forum
mieux, przepraszam, ale w swoim zacietrzewieniu nie dopuszczasz do siebie innych opinii.
Założenie "bo takie jest amplico" z góry skazuje Cię na porażkę w każdym sądzie.
A miej świadomość, że towarzystwo stać na dobrych prawników.
I pamiętaj, że OWU przed wejściem w życie muszą mieć akceptację KNF, czyli próbując podważyć zapisy umowy, porywasz się niejako na spór organem państwowym.
Spór o dokument zweryfikowany zarówno przez prawników, jak i przedstawiciela organu nadzorującego rynek.

Wiarus padł ofiarą własnej euforii, wizji świetlanej przyszłości, wziął się za działalność, której absolutnie nie czuje i nie ma zamiaru pojąć. I zapłacił za to frycowe.
Ale uwaga - winne jest nie towarzystwo, ale agent/manager, który go w to wkręcił. Tak wkręcił oferując mu produkt nie dla niego, wykorzystując jego zaufanie, łatwowierność, entuzjazm...

Piszesz, że dysponujesz opiniami ważnych osób z KNF, Biura Rzecznika Ubezpieczonych itepede.
Dziwne jest, że te instytucje jeszcze nie wszczęły postępowania przeciwko Amplico - to jest ich statutowy obowiązek, reagować na nieprawidłowości na rynku, ba przestępstwa, jak piszesz...
A tymczasem w temacie Amplico AIG cisza...

Moja sugestia.
Opanuj trochę emocje, spójrz na to chłodnym okiem i pamiętaj, że prawnik też człowiek i musi z czegoś żyć...

pozdrawiam
lezdrub@interia.pl / 83.6.150.* / 2009-02-07 20:52
Any nie masz racji.
Aby ten pan mógl spisywac umowy ubezpieczeniowe powinien mieć pozwolenie KNF.
Jezeli ten pan takiego pozwolenia nie mial? to jakim prawem mogl sporządzić umowę
dla tego syna tej koleżanki?

fakt jest , że nie raz już slyszalem o tego typu dzialaniach ampliko, a to już jest karalne i ścigane przez prawo.

Muszę tego pana zasmucić jeszcze jednym faktem. zrobil oplaty tej polisy za 1,5 roku.
Tak więc zgodnie z warunkami tej umowy nie otrzyma nic, pomomo, że ma tam ponad 500zl.

Produkt, który wykupil sobie ten pan ma koszty w pierwszych 2-ch latach ponad 50% tych wplat.
To,że KNF dopuszcza takie produkty na rynek to też jest karygodne.

Nowa perspektywa firmy CU w pierwszych 2-ch latach ma koszty obslugi dla osób do 30-u lat ponad 80%.
Pisze to po to aby wielu ludzi się o tym dowiedzialo,aby kiedy sobie znów wykupią nie musieli nażekać, że nie wiedzieli.

Proszę zawsze czytać warunki do umowy i jakie tam śa zawarte w tej umowie koszty.
Firmy wypuścily na rynek wiele bardzo kosztownych bubli ubezpieczeniowych.

Wiele razy na tym forum piszę o takich umowach i jak one pózniej skutkują

Przede wszystkim należy unikać umów ubezpieczeniowych ( dwa w jednym),gdzie klient placi za rybki i akwarium, a otrzymuje,albo rybki,albo akwarium. Takie umowy tez dopuścil KNF dla klientów indywidualnych.
Tego typu umów nie ma na rynku ubezpieczeń grupowych. tu KNF zabronila. Dobrze,że choć tu zabronila.

Dzialam na rynku ubezpieczeń już ponad 8 lat, ale takich umów nie sprzedaję, a jeszcze przed nimi przestrzegam.

Mój tel 600 942 367.
mieux / 80.53.41.* / 2008-10-01 19:58
> OWU przed wejściem w życie muszą mieć akceptację KNF

Jakiś Ty mądry, aż tyle szarych komórek, szkoda, że niepołączonych.
Kiedy amplico napisało OWU do swoich złodziejskich polis z fundaszami, to KNF jeszcze nie istniała. A wiesz czemu została powołana?

Pracujesz dla amplico? Masz ten sam styl.
Winne jest amplico i nie zwalaj winy na klientów oraz agentów, którym płacicie za oszukiwanie.
lezdrub / 83.6.150.* / 2009-02-07 21:03
Ale istnial Państwowy Urząd Nadzoru Ubezpieczeń. I on pelnil role taką jak obecnie KNF.
mieux. Aby zabierać glos w takich sprawach trzeba mieć wiedzę.KNF przejęla paleczkę po PUNU i teraz te obowiązki sprawjuje.
jjjjjj / 83.23.33.* / 2011-09-08 12:49
Tak, choć po drodze była jeszcze jedna instytucja...
any / 2008-10-02 08:31 / portfel / Bywalec forum

Jakiś Ty mądry...

"Ile wściekłości trwoga w nas zajadła potrafi z ludzkiej dobyć mowy..."

Zakarbuj sobie ten cytat i nie obrażaj ludzi, próbujących wskazać Ci kierunek w walce.
Co do ilości komórek i synaps. Faktycznie wtedy KNF nie istniała, ale istniały kolejno takie urzędy jak PUNU, KNUiFE itepede. I wiem po co została powołana Komisja Nadzoru Finansowego. Proszę więc waż swoje słowa i nie prezentuj się jak blondynka...
Nie pracuję dla Amplico, jestem agentem ubezpieczeniowym, na tyle znającym ten rynek i produkty konkurencji, że potrafię się zorientować w sytuacji klienta żalącego się na swoje ubezpieczenie.
Zresztą sama to napisałaś - chcąc mieć fundusz inwestycyjny kupiłaś sobie ubezpieczenie na życie.
Dlaczego?
Nie wiem i nie mnie tego dociekać - sama wyciągnij wnioski, ja próbuję pokazać Ci tylko mechanizm Twojej pomyłki.
Dlaczego kupiłaś ubezpieczenie na życie a nie jednostki TFI?
Przecież Amplico posiada swoje fundusze - uwaga - inwestycyjne, nie kapitałowe!
Ty nie doczytałaś?
Sama jesteś sobie winna, bo podpisałaś w ciemno - miałaś 30 dni na odstąpienie od zawartej umowy, nie skorzystałaś.
Czy ktoś pomógł Ci w podjęciu decyzji? I umocnił Cię w wierze, ze jest to dobry zakup.
Kto?
Bo zakup był prawdopodobnie dobry, ale nie spełniał Twoich oczekiwań. Bo per analogiam sytuacja wygląda tak, jakbyś kupiła piękny domek na wsi, ale z dala na uboczu. Gdy tymczasem Ty oczekiwałaś dużego mieszkania dobrze skomunikowanego z centrum, blisko szkół i tak dalej.
Czy jeden lub drugi zakup jest zły? Pewnie nie, ale spełnia inne oczekiwania...
Czy jest to jasne?
Opanuj więc emocje przeczytaj jeszcze raz na spokojnie to co Ci napisałem i przemyśl ponownie swoje kroki.
Niezależnie od organu sprawującego kontrolę nad rynkiem ubezpieczeń, pamiętaj, że TU zatrudniają dobrych prawników i ich OWU są w zasadzie trudne do podważenia.

Poczytaj trochę a potem dyskutuj, bo teraz tylko się kompromitujesz.

Te słowa powinnaś do siebie skierować...
mieux / 80.53.41.* / 2008-10-02 10:01
> nie obrażaj ludzi, próbujących wskazać Ci kierunek w walce.

Wskazałeś mi jakiś kierunek? Nie zauważyłam. Jaki kierunek? Piszesz tylko w stylu namaszczonego agenta o winie klienta, który zaufał "doradcy", udzielającego mu błędnych informacji.
W każdym razie dzięki za wpis, po przeczytaniu od razu czuję się świetnie i nie muszę pić kawy na rozbudzenie ...

Konkurencyjnym TU życzę przejęcia wszystkich klientów amplico.
mieux / 80.53.41.* / 2008-10-01 18:57
> A tymczasem w temacie Amplico AIG cisza...

Any, Ty po prostu nie masz orientacji w działaniach KNF i Rzecznika Ubezpieczonych związanych z amplico.
Jak o czymś nie wiesz, to nie znaczy, że tego nie ma.
Poczytaj trochę a potem dyskutuj, bo teraz tylko się kompromitujesz.
Rafał FMG / 78.8.49.* / 2008-09-17 13:06
Szanowny Panie. Sam Pan pisze że sprzedał Pan Superkapitał nie znając zasad działania tego produktu. Jeśli Pan nie zna zasad działania produktów ubezpeczeniowych z funduszem kapitałowym to nie trzeba było tego kupować a swoje pieniądze lokowac w banku i płacić podatek Belki od zysków kapitałowych. Proszę poczytać co to za podatek i skąd się bierze. Nie można zaraz wyzywać wszystkich od oszustów bo to nieładnie o Panu świadczy. Ten produkt jest po pierwsze długoterminowy co najmniej 10 lat, po drugie alokacja w pierwszym roku przy pańskiej składce wynosi 25% reszta to koszty tego programu po trzecie w drugim roku alokacja składki wynosi 60% i dopiero w trzecim roku alokacja składki wynosi 100%. Po 10 roku dostaje Pan premię do zysków w wysokości 20% na pokrycie podatku Belki ale tylko wtedy gdy nie dokonał Pan wykupu częściowego (czyli nie wybrał Pan ani złotówki w przeciągu 10 lat). Po 10 roku można korzystac z zebranych pieniędzy jak Pan chce. Proszę Pana nie ma nic za darmo. Firma inwestuje pańskie środki w funduszu który Pan wybrał. Zapewniam Pana ze leprzego produktu z funduszem kapitałowym nie ma na rynku. Jesli zaś nie stać Pana na ten produkt to nie trzeba było go kupować. To nie PRL jak Pan zauważył. A bycie doradzcą finansowym nie wiąze sie z opowiadaniem głupot jakie Pan wypisuje. To nie jest wina Towarzystwa że Pana nie stać na to czy na tamto. Jest Pan klasycznym przykładem polskiego emeryta. To jest produkt który jest skierowany do zdecydowanie młodszej klienteli i pomaga własnie zasilić przyszłe emerytury. Z wyrazami szacunku.
lezdrub / 83.6.150.* / 2009-02-07 22:05
Panie Rafale tyn pan mog wplacać na IKE nie mial by kosztow od wplat i nie placilby podatku belki bo jest już w starszym wieku.

Agent powinien mu zaproponować IKE a nie to gówno które mu wsadzil.
JanJar / 83.6.1.* / 2009-02-07 17:31
Witam
Miałem polisę A przez 10 lat - wykupioną przez firmę, w której pracowałem. Po 10 latach mój kapitał wzrósł o ... 12%. To mniej niż zapłaciłem podatku za tą polisę! W dniu wykupu uciekłem z A z prędkością Kubicy, a na każdego agenta tej firmy wypuszczam mojego jamnika. W miejscu pracy wywiesiłam tabliczkę: dla akwizytorów i agentów A wstęp niebezpieczny...
Niiiiiigdy wiecej...
Pozdrowienia
Jan
PS. Te bzdury o "produkcie" możecie wciskać ciemnemu ludowi, jak niejaki K....
zgryzek / 79.191.135.* / 2010-01-19 18:14
Witam
Ja też miałam polisę w A przez 10 lat, tyle, że sama ją sobie "zafundowałam" jako ubezpieczenie grupowe (grupa minimum 12 osób). I tyleż nas jednorazowo nabito w butelkę. Wkrótce okazało się (z góry założona strategia), że skonczyły się ubezpieczenia grupowe, trzeba przejść na tryb indywidualny półroczny bądź roczny (była składka miesięczna, nie nadwerężająca kieszeni). I tak przez 10 lat, w sumie wpłaciłam do kasy A jakieś 9000 zł, a po 10 latach okazało się że mój "kapitał" to 4200 zł - okradziono mnie z prawie 5000 zł, nie mówiąc już o jakichś tam odsetkach, które byłyby w pierwszym lepszym banku. Ja również z prędkością Kubicy uciekłam z A zabierając ndzne 4200 zł z poczuciem wielkiej krzywdy. Agentka wyjaśniła mi, że pierwsze 3 lata wpłat idą w całości na prowizje itd. i że dopiero teraz po 10 latach ta polisa zacznie zarabiać. Już nigdy tej, ani innej pani z A nie uwierzę, bo ona moim m.in. kosztemm jeździ sobie na wakacje na Madagaskar (pochwaliła się w międzyczasie). O tych wszystkich pseudokosztach nikt mnie przy zawieraniu umowy nie raczył poinformować oczywiście. Dołączm się do protestu.
Magdalena
koleś / 2008-09-15 22:05
Szanowny Panie czy pan zapomniał o alokacji i kosztach ?
Można było sobie założyć Superkapitał "S"
Tak na przyszłość to proszę pamiętać, że zanim się cokolwiek kupi, trzeba wiedzieć co to takiego i jak działa.
Pozdrawiam
wiarus1948 / 2008-09-16 14:45
Podejrzewam, że "koleś" jest pracownikiem Amplico. Podejrzewam,że tak samo jak "licencjonowani " przedstawiciele z Euro-Finanz , dąży do tego tylko aby pozyskać klienta obojętnie w jaki sposób. Podpisałem umowę na podstawie tego co przedstawili mi pracownicy Euro-Finanz. Ogólne warunki otrzymałem dopiero po podpisaniu tak bardzo zachwalanego produktu.Wniosek - nie można ufać żadnemu z przedstawicieli. A "kolesiowi" życzę owocnego oszukiwania przyszłych klientów. Człowiek z moim przychodem rocznym i moim wiekiem nie ma żadnych szans aby cokolwiek zarobić na tej oszukańczej aferze. "Koleś"- jest prawo przyczyny i skutku. Otrzymałem razy jednym końcem kija , drugi jest wolny.
koleś / 2008-09-17 22:44
Szanowny wiarusie1948
Pragnę Pana poinformować, ze koleś nie jest pracownikiem Amplico Life a jedynie jej przedstawicielem z czego jest dumnA - bo koleś jest KOBIETĄ


dąży do tego tylko aby pozyskać
klienta obojętnie w jaki sposób


Niestety Pan się tutaj bardzo myli ale ponoć każdy mierzy własna miarą.


Ogólne warunki otrzymałem dopiero po podpisaniu tak bardzo
zachwalanego produktu


To Pan nie znał OWU mimo, że sam mógł sprzedawać polisy ???? Moje gratulacje....
Resztę szczegółów wyjaśnił już Rafał FMG


Otrzymałem razy jednym
końcem kija , drugi jest wolny


Mam nadzieję, że nie jest on przeznaczony ani dla Pana ani dla mnie.

Proszę pamiętać, że koleś jest kobietą :-)
Pozdrawiam
Krystyna
wiarus1948 / 2008-09-28 19:20
"koleś"- Jeśli Pani jest przedstawicielem Amplico, to defacto jest Pani ich pracownikiem i otrzymuje Pani pieniążki za naciągnięcie przyszłego klienta na podpisanie np. "Super Kapitału". Czy zdaje sobie Pani sprawę z tego ,że ten klient przeklnie Panią i z tego jest Pani bardzo dumna, że za wynagrodzeniem które otrzyma Pani od Amplico ,są łzy i cierpienie oszukanych ludzi. Nikt przy zdrowym umyśle znając zasady którymi rządzi Amplico nie podpisze żadnej umowy z nimi. Czytając Pani wypowiedzi odnoszę wrażenie ,że Pani ludzi wręcz nienawidzi. Dla Pani najważniejsze jest na nich zarobić obojętnie jakim kosztem. Życzę owocnych łowów.
koleś / 2008-09-30 23:39
Szanowny Panie wiarus1949
powtórzę raz jeszcze, każdy mierzy własną miarą

Sądzę, że to właśnie Pan naciągał ludzi, nienawidzi ich itd i dlatego uważa, że każdy tak postępuje.
Szanowny Panie aby polisa została wystawiona, należało wcześniej podpisać wniosek. Na wniosku widnieje napis, że zapoznał sie Pan z OWU. Proszę nie szukać winnych tam gdzie ich nie ma i nie obrażać wszystkich za WŁASNE NIEDOPATRZENIA - delikatnie nazywając.
Życzę Panu pogody ducha, optymizmu i proszę się do jakiejś szkoły zapisać bo tam uczą czytania ze zrozumieniem, oczywiście tych pojętnych.
Pozdrawiam
mieux / 80.53.41.* / 2008-09-18 10:26
Wiarusie,
Przygotowujemy się do pozwu zbiorowego przeciw Amplico. Jest już wiele osób, które zadeklarowały chęć odzyskania swoich pieniędzy skradzionych przez Amplico AIG Life. To nie tylko Twoje odczucie, że Amplico oszukuje i kradnie. Zabieranie pieniędzy z rachunku klienta niezgodnie z umową jest kradzieżą.
Sprawę Amplico omawiamy na forum www.o2.pl - produkty i usługi - bankowość i usługi finansowe oraz często przestrzegamy przed Amplico na forum gazeta.pl-gospodarka - fundusze i ubezpieczenia.
Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego stwierdził, że Amplico działa niezgodnie z ustawą o działalności ubezpieczeniowej.
Rzecznik Praw Ubezpieczonych również to zauważył.
Naszym celem jest, aby Amplico zapłaciło wielosettysięczną karę za działalność niezgodną z ustawą o działalności ubezpieczeniowej a także aby zwróciło poszkodowanym ukradzione z rachunków pieniądze.

Euro Finanz to kolejny oszust na rynku. Zarabia właśnie na oszukiwaniu swych nowych przedstawicieli oraz na robieniu płatnych 2-dniowych kursów (cena ok. 300zł), na których nie przekazuje żadnych informacji na temat produktów finansowych a tylko informacje o tym jak wrobić rodzinę i znajomych w złodziejskie produkty Amplico. Prezes na swych "wykładach" stosuje socjotechnikę i rozdaje butelki wina dla tych, którzy wypiszą na kartce najwięcej danych osób (rodziny i znajomych), które można obedrzeć z pieniędzy.

Gdyby zainteresowała się jakaś redakcja i pociągnęła sprawę oszustw i kradzieży Amplico, to byłoby nam łatwiej.
Dysponuję opinią przewodniczącego KNF, opinią Rzecznika Ubezpieczonych, posiadam też inne dokumenty potwierdzające przestępstwa Amplico, jak chociażby oszustwo związane z rzekomymi egzaminami na agentów ubezpieczeniowych, gdzie każdy egzaminowany otrzymuje wcześniej test z gotowymi odpowiedziami, a jego zadaniem jest jedynie przepisać te odpowiedzi na egzaminie.
Wielkopolanka / 84.10.130.* / 2009-04-22 22:39
Osoby, które czują się oszukane przez Euro Finanz proszę o kontakt!!! Trzeba zacząć temu zacząć przeciwdziałać medialnie lub instytucjonalnie...i ostrzec niedoszłych "współpracowników" tejże firmy. Nie ma sensu wyżalać się na forach, tylko zrobić coś konkretnego w tej sprawie.
traszka24@autograf.pl
wiarus1948 / 2008-09-28 19:36
Dzień dobry ! Mieux
Jestem całym sercem za tą akcją. Uważam ,że tylko zbiorowa manifestacja może przynieść dla nas wymierne efekty. Jeśli całą sprawę dobrze się nagłośni, to skontaktują się z nami inni poszkodowani przez Amplico . Obecnie prowadzę rozmowy z lokalnym radiem i być może uda mi się nawiązać kontakty z poszkodowanymi tą drogą.Jest jeszcze jeden aspekt tej całej sprawy. Sami bez dobrego prawnika możemy mało zdziałać. Ale moim zdaniem jest wyjście z tego kłopotu. Ta sprawa jest bardzo rozwojowa i bardzo operatywny prawnik może na tym wyrobić sobie nazwisko, no i oczywiście darmowa na całą Polskę reklama.Jak na razie zgłosiła się do mnie jedna osoba. Ponawiam prośbę: jeśli są ludzie skrzywdzeni przez Amplico to proszę o, kontakt ze mną . Będę służył za skrzynkę kontaktową. zibi48@op.pl
grzesiek1711 / 194.117.241.* / 2008-09-23 18:39
Witam,wszystkich poszkodowanych,chciałbym się przyłączyć do pozwu zbiorowego.Opłacałem składki od roku 2000 do 2008 łączna kwota około 6500 PLN,teraz gdy zorientowałem się w całej sytuacji i chciałem zwrotu pieniędzy okazało się że Amplico może mi oddać1800PLN,pytam się gdzie się podziało 4700PLN,rozumiem koszty działalności firmy ale to jest lekka przesada.Proszę o informacje gdzie mam się zwrócić w sprawie pozwu zbiorowego.
koleś / 2008-10-02 23:17
Jeżeli ma Pan polisę od 2000 roku to nie może to być Superkapitał, bo ten jest zdecydowanie młodszy. Jeżeli polisa trwa tak długo to znaczy, że ma Pan zupełnie coś innego, coś co zapewne posiada w sobie ochronę na wypadek Pana śmierci. Ochrona za pewne ryzyka nie jest darmowa bo Towarzystwa Ubezpieczeniowe to nie firmy charytatywne.
mieux / 80.53.41.* / 2008-10-03 09:44
Dobrze wiesz, że Grzesiek stracił pieniądze, które wpłacał na inwestycje! (nie ubezpieczenie), bo amplico pieniądze niealokowane zamiast zostawić na rachunku klienta zabiera je od razu w swoją łapę niezgodnie z umową i sprzecznie z ustawą o działalności ubezpieczeniowej. Nie wmawiaj mu głupot.
Skoro pracujesz dla amplico to siedzisz w tym g.wnie i udajesz, że nie śmierdzi. I wmawiasz innym, że nie śmierdzi. Tymczasem coraz więcej osób przekonuje się, że amplico to syf.
klopper / 193.24.24.* / 2008-10-03 15:00
Co za brednie.
Przegrasz w każdym sądzie.

Nie czytanie umów jakie się zawiera to zgroza dzisiejszych czasów.
O ile mogę zrozumieć, że wielu jest jest Agentów-kanciarzy, którzy przedstawiają produkt inaczej niż on w rzeczywistości wygląda, o tyle jeśli Klient zadałby sobie odrobinę czasu i trudu na przejżenie warunków, to nie byłoby problemw i spławiłby takiego Agenta.

możesz mieć pretensje do kanciarza, który bajki opowiadał przy zawieraniu umowy i do niego z pozwami startowac, a nie do firmy finansowej, która wszystkie warunki umowy Ci czarno na białym w OWU i tabelach kosztów przedstawia !
mieux / 80.53.41.* / 2008-10-04 18:16
Jak stwierdził przewodniczący KNF amplico nie przedstawiło w umowie polisy swoich kosztów!
Jest to sprzeczne z ustawą o działalności ubezpieczeniowej, bo powinno być napisane ile i na co zostaną zabrane pieniądze przez amplico. Tymczasem w umowach nie ma ani słowa o tym, że pieniądze niealokowane znikną z rachunku i nie ma ani słowa o tym, na co zostaną przeznaczone.
Kazdego klienta obdzieracie z kilku tysięcy sprzecznie z umową!
lezdrub / 83.6.150.* / 2009-02-07 21:41
Mieux. Skladka- alokacja= koszty.
Alokacja na polisie byla napewno podana. Tyle tylko,że wiele osób nie rozumie slowa alokacja, dla tego to wyżej wyjaśniam.

Jestem za tym by zamiast slowa alokacja firmy musialy pisać slowo -koszty.

Bardzo mnie śmieszy to,żę przewodniczący KNF mogl tak stwierdzić.
Wystarczy wejść na stronę amplico i przeczytać OWU do tej umowy i jasno są zapisane koszty pod slowem alokacja, ale to jest dopuszczone wlaśnie przez KNF.
Tak więc jak takie niby sformulowanie mógl wyrazić przewodniczący KNF, że koszty nie byly nie zapisane.
wiarus1948 / 2008-09-28 19:47
Grzesiek 1711
Rozumiem Pana rozgoryczenie.Pan to nazywa lekką przesadą, ja mówię wprost - to jest złodziejstwo.Zbieram dane takich ludzi, oszukanych przez Amplico. Tylko protest zbiorowy może nam przynieść pożądany efekt. Niech Pan nie wycofuje pieniędzy. Jeśli to Pan zrobi , to mogą być kłopoty z odzyskaniem reszty. Ja zaprzestałem płacenia dalszych rat. Podaję swoje namiary: zibi48@op.pl
lezdrub / 83.6.150.* / 2009-02-07 21:53
wiarus. Jeżeli pan nie zaplaci następnej raty. Po trzydziestu dniach przyślą wezwanie do zaplaty. jezeli pan dalej nie zaplaci polisa padnie i nić nie wyplacą i będzie to zgodne zwarunkami tej umowy.

Jest tylko jedna rada. trzeba wiedzieć w co się czlowiek pakuje.
Prosze mnie nie posądzać, że popieram takie firmy i takie umowy ubezpieczeniowe.

Tyn żal nalezy kierować przede wszystkim do KNF, że tego typu umowy dopuścil na rynek.
i do agentów,że takie umowy polecają klientom.
Ja nazywam ich prosto. Pacholkami firm ubezpieczeniowych.
Co im firma każe to oni to sprzedadzą. NAJPIERW NA SZKOLENIACH WYPIORĄ IM MÓZG.
mieux / 80.53.41.* / 2008-09-30 13:01
Witaj Wiarusie,
Wysłałam do Ciebie maila.
Przygotujemy razem dokumenty do rozprawy.
Pozdrawiam, mieux
elunia / 87.176.46.* / 2008-10-14 15:50
Dzien dobry! to co przeczytalam, przerazilo mnie zupelnie. Place skladki w Amplico od 12 lat, az boje sie myslec, ile mam na koncie, mieszkam w Niemzech, nie dostane renty, wiec myslalam, ze kiedys z Amplico dostane soc, co mnie zabezpieczy na stare lata. Co mam teraz zrobic, mysle, ze chcialabym sie wycofac.
mieux / 80.53.41.* / 2008-10-17 18:34
Nipisz do mnie: mieux@gazeta.pl
lub Wiarusa: zibi48@op.pl
Dołączymy Cię do pozwu zbiorowego przeciw Amplico. Jak sprawy sądowe będą ustalone, to poinformujemy Cię mailowo.
Przyrodzina / 195.10.23.* / 2008-11-11 17:57
Jasne, najlepiej babae dolaczyc do czegos , czego pewnie sama nie chce.
Teraz ty chcesz oszukac innych za swoja glupote.

Nie chce sie powtarzac, ale wy wszyscy co sie na ten pozew zbieracie, powinniscie miec do siebie pretensje ze nie przeczytaliscie calej umowy przed podpisaniem.
I wybijcie sobie z glowy wygrana, nie macie szans. Szkoda czasu na to marnowac.

Pozdrawiam
xx
planerzyfinansowi.pl / 79.187.187.* / 2009-01-19 13:59
Szanowni Wiarusie,

Wiesz. każdy popelnia, błedy ale sprzedajac.. produkt, ktory nie wiesz jak funkcjonuje.....wciskac klientom Misie..to nie podoba..

afirma jak Firma- niektoryz sa z niej zadowoleni inni nie.....
Baad / 91.192.250.* / 2009-03-30 21:49
Uwaga na euro finanz, to banda naciągaczy. Nie dajcie się nabrać.
Mychowiec / 78.8.127.* / 2010-08-26 17:46
Szanowni Forumowicze! Nieszczęście polega na tym, że istnieje wiele firm o bardzo podobnych nazwach: EURO-FINANS, EURO FINANZ- SERWIS, EURO FINANSE, a także EURO-FINANZ, Ta ostatnia ma główną siedzibę w Poznaniu a właściwie w Kobylnicy k/Poznania. Wszystkie nieporozumienia wynikają z mylenia nazw. Proponuję dokładnie sprawdzać o czym się mówi a raczej pisze. Firma EURO FINANZ -SERWIS rzeczywiście robi złą pracę i całkowicie zasługuje na fatalną opinię. Ale powtarzam!!!!!!! Proszę nie mylić z innymi a szczególnie z EURO-FINANZ z Kobylnicy. Pozdrawiam.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy