Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Analityk JP Morgan: bitcoin to "znacznie gorsza" waluta

Analityk JP Morgan: bitcoin to "znacznie gorsza" waluta

Wyświetlaj:
C@rl0s / 77.255.21.* / 2014-04-28 20:40
Art. w sumie merytorycznie o niczym, ale!

Nic dziwnego, że wszyscy ANALLLITYCY i Domy MAKLERSKIE, RZĄDY KRAJÓW i cała finansjera międzynarodowa nie pozwala wręcz sabotuje przyjęcie tej waluty do stosowania jako oficjalne źródło płatnicze. Przecież wtedy straciliby możliwość zarabiania na spraedzie, pożyczania wirtualnych pieniążków - bo przecież oni też pożyczają nam cyferki w białym polu na które wystarczy im kilkanaście procent rzeczywistego pokrycia. Co poza tym, rządy krajów, ich fiskus straciłby możliwość wglądu w transakcje. Kraje straciłby możliwość kontroli stanu finansowego swoich obywateli, którzy je żywią, więc to dlatego "nagle anonimowi hackerzy kradną bitcoiny" - przecież kto jak kto, ale ta grupa cyberpunkowców powinna być jak najbardziej za rozpieprzeniem systemu bankowego, który to odpowiada za nasz poniekąd marny poziom życia, a bitcoin był wspaniałym narzędziem aby to się mogło stać.... więc kto zgadnie jacy to mega hackerzy mogli być bardzo tym zainteresowani?? W sumie walę na pałę, ale założę się że najbardziej CI rządowi :)
C@rl0s / 77.255.21.* / 2014-04-28 20:48
aha chciałem jeszcze dodać, że bitcoin jest genialny pod względem outsourcingu systemu bankowego, tu nie trzeba oddziałów tu nie trzeba kadry, my sami potwierdzamy transakcje i jesteśmy jakby bankowcami, to jest genialne serio - to mogłaby być najtaniej pozyskiwana waluta na ziemi i bez przeszkód pozwalać na przepływy finansowe ponad granicami krajów, bez prowizji, to byłby nowy wymiar zakupów internetowych międzynarodowych. Myślę że ta waluta ma za silnych wrogów i musi minąć przynajmniej kilka dziesięcioleci i coś upaść, aby ten system miał szansę zaistnieć. Wynlazcy Bitcoina powinni dać Nobla a nie Obamie, choć wiem mylę kategorie- jeszcze lepiej, jak Putin dostanie choć oboje zasługują identycznie.
MAciejMat / 91.239.113.* / 2014-02-24 15:33
wręcz przeciwnie, główne nadzieje pokładane w BITCOIN były takie że będzie pieniądzem wolnym od tego poparcia, rozumiem że to dobry nius poza tym że to „znacznie gorszą walutą” dziwne sformułowanie i trudno tu zgadnąć czy chodzi o brak wiedzy inteligencji czy zwykłą złośliwość, choć ja byłem zawsze zdania że głupota, zło i brak elementarnej inteligencji to jedno. A konkretnie znacznie gorsza waluta cieszy się rosnącą popularnością czego nie można powiedzieć o dolarze.
logistyk9 / 95.158.65.* / 2014-02-13 14:08
dla nic dobre są tylko te waluty, którymi mogą manipulować. I tu jest cały problem. Reszta to lobbing.
Scareface / 89.77.6.* / 2014-02-12 11:17
dla nich widać tylko waluta z cząstkowym pokryciem to dobra waluta :)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
C@rl0s / 77.255.21.* / 2014-04-28 20:50
dokładnie trzeba by zadać temu panu pytanie co by się stało gdyby wszyscy obywatele danego kraju udali się tego samego dnia po wszystkie swoje środki do bankomatów :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy