Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Analiza fundamentalna czy techniczna ? Jak grac na GPW ?

Analiza fundamentalna czy techniczna ? Jak grac na GPW ?

Parullo / 2006-07-08 15:42
Witam. Jaka metodę gry preferujecie, stosujecie ? Podobno AT nie sprawdza sie na GPW ... Jakimi systemami, sposobami WY gracie ?

Proszę o komentarze ...
Wyświetlaj:
milczuss / 2007-09-05 15:17
Witajcie,
Jestem początkująca, chciałabym wyliczyć sobie wskażniki z analizy fundamentalnej wybranych spółek np Jupiter czy Instal Kraków np takie jak ROE i ROA i próbowałam porównać swoje analizy z analizą w tym portalu(Money) i niestety mi wychodzą troszkę inaczej i mam pytanie z jakich raportów bierze się dane ze skonsolidowanych czy ze zwykłych i czy podane tutaj wskażńiki to są za jeden kwartał czy za dwa. Bo analizy finansowe podawane przez spółke są podawane kwartalenie i za rok 2007 są dane za dwa kwartały i teraz nie wiem czy biorę tylko sprzedaż netto i zysk netto za ostatni drugi kwartał czy może biorę dane z pierwszego i drugiego i dodaje i wyliczam średnią.
Bardzo was proszę o odp, najlepeij przykład,
paseo / 2006-07-09 08:36 / Bywalec forum
1.Nie zajmuje sie kontraktami.
2.Unikam spolek o malych obrotach dziennych;trudno pozbyc sie ich akcji.
3.Zajmuje sie wylacznie spolkami "przejrzystymi",powszechnie uznanymi za dobre,bez
podwojnej ksiegowosci itd.
4.Nawet jesli spolka nie rosnie,nie pozbywam sie jej od razu.Czasem czekam b. dlugo.
jak dotad to sie sprawdza.Ostatnio tak bylo z Eldorado,trzymalem ponad 1,5 roku,chociaz kurs byl ustawiany i sztucznie zbijany po kazdym podskoku.I doczekalem
sie,zarabiajac teraz ponad 60 %,co calkowicie mnie zadowala.
5.Czesc zarobionych pieniedzy wkladam w fundusze /Arka,DWS/ bo przeciez nie mam patentu na nieomyslnosc.
6.Czesc zarobionych pieniedzy wkladam w obligacje 3-letnie biezacych serii.W ten sposob co 3 miesiace mam podporke,gdy akurat zabraknie pieniedzy.

Ta strategia nigdy mnie nie zawiodla,a na gieldzie jestem od poczatku.I caly czas jestem na DUZYM plusie,praktycznie bez strat,pomijajac jedna,z IRENA,gdzie n ie przewidzialem szachrajstwa,ktore mialo miejsce.Ale mialem jej n iewiele o sprzedajac na wezwanie,tez stracilem zaledwie 1200 zl.
Pozdrowienia
paseo / 2006-07-09 08:36 / Bywalec forum
1.Nie zajmuje sie kontraktami.
2.Unikam spolek o malych obrotach dziennych;trudno pozbyc sie ich akcji.
3.Zajmuje sie wylacznie spolkami "przejrzystymi",powszechnie uznanymi za dobre,bez
podwojnej ksiegowosci itd.
4.Nawet jesli spolka nie rosnie,nie pozbywam sie jej od razu.Czasem czekam b. dlugo.
jak dotad to sie sprawdza.Ostatnio tak bylo z Eldorado,trzymalem ponad 1,5 roku,chociaz kurs byl ustawiany i sztucznie zbijany po kazdym podskoku.I doczekalem
sie,zarabiajac teraz ponad 60 %,co calkowicie mnie zadowala.
5.Czesc zarobionych pieniedzy wkladam w fundusze /Arka,DWS/ bo przeciez nie mam patentu na nieomyslnosc.
6.Czesc zarobionych pieniedzy wkladam w obligacje 3-letnie biezacych serii.W ten sposob co 3 miesiace mam podporke,gdy akurat zabraknie pieniedzy.

Ta strategia nigdy mnie nie zawiodla,a na gieldzie jestem od poczatku.I caly czas jestem na DUZYM plusie,praktycznie bez strat,pomijajac jedna,z IRENA,gdzie n ie przewidzialem szachrajstwa,ktore mialo miejsce.Ale mialem jej n iewiele o sprzedajac na wezwanie,tez stracilem zaledwie 1200 zl.
Pozdrowienia
pawelsz / 2006-07-09 06:33 / portfel
Analiza techniczna sprawdza sie zawsze i wszedzie - pod warunkiem iz bierzemy pod uwage wieksze przedzialy czasowe (dni, tygodnie, miesiace) oraz... stosujemy rownolegle przynajmniej baaaardzo pobiezna analize fundamentalna danej spolki / sektora / calej gieldy / innych gield :)

Ja osobiscie uzywam glownie AT oraz analizy fundamentalnej (w mniejszym stopniu).

Gdyby opierac sie tylko na analizie fundamentalnej to od objecia rzadow przez socjalistow z PiS gielda powinna od momentu wyborow spadac w dol... A jest odwrotnie ;)
jędrzej / 2006-07-10 01:37 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
To jak w takim razie przy pomocy AT wytłumaczysz początek wzrostów w październiku 2005 i początek korekty w maju 2006 ??? Hę?
fahofiec / 2007-09-05 16:17
Analiza techniczna bierze pod uwagę tylko skutki, a nie przyczyny ruchu cen. Nie służy więc do tłumaczenia wzrostów czy spadków.
Jan24 / 89.151.21.* / 2007-09-05 16:30
"Analiza techniczna bierze pod uwagę tylko skutki, a nie przyczyny ruchu cen. Nie
służy więc do tłumaczenia wzrostów czy spadków.
No większych bzdur jeszcze nie czytałem
To jak w takim razie przy pomocy AT wytłumaczysz początek wzrostów w październiku 2005
i początek korekty w maju 2006 ??? Hę? skomentuj

Używając najprostszej metody np.dwóch średnich na wykresie miesięcznym lub tygodniowym. Tylko dlaczego chcesz aby Ci tłumaczono w języku ktorego nie rozumiesz
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy