Analiza Prokuratora

_MD_ / 2007-09-27 13:01
Witam wszystkich,
dużo kontrowersji wywołuje postać o pseudonimie "PROKURATOR" - postanowiłem bliżej przyjrzeć sie jego rekomendacją.
Na początku pragnę zauważyć ze należą mu się duże ukłony bo mimo ze często widzę ze spotykają go nie mile komentarze on zawsze sympatycznie na nie odpowiada... widać wiec ze nie ma złych intencji i ze nie rzuca rekomendacjami z rękawa... sprawdźmy jednak je pod katem trafności.

Analizę zacznę od postu z dnia 11.09.2007, 19:56:
A: „Cashflow” kupuj z limitem ceny 10,21 zł. Termin ważności zlecenia 14.09.2007 r.
B: „Drozapol” kupuj z limitem ceny 9,87 zł. Termin ważności zlecenia 14.09.2007 r.
C: ,,Ferrum” kupuj z limitem ceny 12,07 zł. Termin ważności zlecenia 14.09.2007 r.

zlecenia można wiec było założyć na dni 12,13,14 września...sprawdźmy jakie były wahania cen poszczególnych walorów

spółka A:
12.07 – minimalna cena osiągnięta podczas dziennego notowania: 10,45 zł
13.07 – minimalna cena osiągnięta podczas dziennego notowania: 10,46 zł
14.07 – minimalna cena osiągnięta podczas dziennego notowania: 10,56 zł
spółka Cashflow nie zostałaby zakupiona więc przez zlecenie z limitem 10,21 zł – należy jednak zauważyć ze po 2 notowaniach z poziomu 10,31 zł zaczęła wzrastać nawet 12,60 zł

spółka B
12.07 – minimalna cena osiągnięta podczas dziennego notowania: 10,15 zł
13.07 – minimalna cena osiągnięta podczas dziennego notowania: 10,16 zł
14.07 – minimalna cena osiągnięta podczas dziennego notowania: 10,16 zł
spółka Drazapol również nie zostałaby zakupiona z limitem 9,87 zł – również należy zauważyć że następnego dnia z minimalnego pułapu 10,05 zł zaczęła wzrastać do dnia dzisiejszego nawet o 10%

spółka C
12.07 – minimalna cena osiągnięta podczas dziennego notowania: 12,50 zł
13.07 – minimalna cena osiągnięta podczas dziennego notowania: 12,50 zł
14.07 – minimalna cena osiągnięta podczas dziennego notowania: 11,90 zł
spółka Ferrum została by więc zakupiona jeśli zlecenie z limitem 12,07 zł zostałoby założone na wspomniane przez Prokuratora dni.

Następne rekomendacje są głownie sprzedaży które zostały rekomendowane (kupna) we wcześniejszym czasie...

Doszło tylko do zakupu Ferrum który na dzień dzisiejszy jest za około 13 zł czyli 7,71% wyżej ponad cenę zakupu...

Jest to mała próbka rekomendacji ale zauważyłem że wcześniejsza rekomendacja np. Atlantisa była bardzo trafna... W mojej analizie na 3 spółki udało się zakupić jedną. Czy to zły wynik? NIE. Ponieważ na zleceniach które nie zostały zrealizowane nic nie straciliśmy a na tej która została zrealizowana jest widoczny zysk.
Kolejną kwestią jest to że nawet te zlecenia które nie zostały zrealizowane są bliskie prawdy gdyż walory w kolejnych dniach rosły.. morał więc taki, że jest tu pomiar błędu (wskaźnik Prokuratora ma lekkie opóźnienie przez co należy brać poprawkę)
===============

Gdzie więc fenomen? Jak jest skonstruowany wskaźnik Prokuratora?
Dużo się nad tym zastanawiałem... i Prokurator już dużo w swoich postach powiedział na temat wskaźnika, najważniejsze to to że wieczorem wprowadza tylko cenę zamknięcia oraz ze jakiś czas temu wybrał kilka spółek które analizuje.

Więc...
Być może jego wskaźnik nie działa dla wszystkich spółek tylko dla wybranych (charakterystycznych?). Skoro jest to wskaźnik to raczej nie mamy do czynienia z siecią neuronową (uczącą się) jest to zapewne pewien model ekonometryczny może on korzystać z danych historycznych.

Początkowo myślałem, że to może jakaś funkcja liniowa z kilkoma zmiennymi takimi jak wartość obrotów, cena minimalna, maksymalna, itd. I tym zmiennym przyporządkowane są wagi, dzięki czemu funkcja oblicza kolejne notowania. Ale opcja ta się nie zgadza skoro Prokurator wprowadza tylko cenę zamknięcia.

Hm... :)

Pozdrawiam a Prokuratorowi życzę dalszych sukcesów...
Wyświetlaj:
kuzynx / 2007-09-27 23:26 / Tysiącznik na forum
Przeprowadz teraz analize z 2007-09-24 - mizernie :(
_MD_ / 2007-09-27 13:12
a zapomniałem jeszcze napisać, że konstrukcja tak dokładnego wskaźnika (nie idealnego, ale bardzo zbliżonego do rzeczywistości) świadczy o tym, że Prokurator może być osobą o wykształceniu specjalistycznym, technicznym... może ekonomia lub matematyka... a niektóre osoby które komentują (wyśmiewają i ubliżają) jego rekomendacje patrząc pod kątem ortograficznym nie mają skończonej szkoły podstawowej :]
zielinski / 2007-09-27 16:17
zarejstrowales sie wczoraj tylko po to zeby to napisac czemu nie wczesniej z jakimis rekomendacjami moze???
zielinski / 2007-09-27 16:15
super widze ze ty analizujesz trafnie ortografie to ni to forum tu nie chodzi o pisownie tu chodzi o gielde. Ja osobiscie robie tez duzo bledow ale jestem juz 20 lat za granica
ini / 62.121.99.* / 2007-09-27 16:26
Ty chyba nie zalapales o co chodzi MD...
Prokurator / 2007-09-27 13:47 / Uznany Gracz Giełdowy
Do ,,_MD_".
Możesz szerzej rozwinąć końcową część Twojego ostatniego e-maila na temat poziomu ortograficznego moich wypowiedzi?
Prokurator.
Kunikosiu / 83.3.21.* / 2007-09-27 17:10
Popieram pomysł i deklaruję swój akces.
Łączę pozdrowienia.
_MD_ / 2007-09-27 13:55
"a niektóre osoby które komentują (wyśmiewają i ubliżają) jego rekomendacje patrząc pod kątem ortograficznym nie mają skończonej szkoły podstawowej :]"

to tyczy się osób której wyśmiewają Twoje rekomendacje a piszą "korzyść" przez "ż" ...
te słowa nie były przecież kierowane w Twoja stronę...
Prokurator / 2007-09-27 14:12 / Uznany Gracz Giełdowy
Do ,,_MD_".
Dziękuje za odpowiedź i poparcie mnie w e-mailu powyżej.Życzę Ci udanego dnia i do ewntualnego ,,zobaczenia" dziś wieczorem w dziale ,,Rekomendacje".
P. S. Wczoraj przyszedł mi do głowy pomysł utworzenia ,,Stowarzyszenia Inwestorów Giełdowych".
Prokurator.
jar / 2007-09-27 15:21
Witam "Prokuratora".
Oj, Chyba trochę wcześniej, co?
Pozdrawiam. Jar
_MD_ / 2007-09-27 14:28
Coś takiego istnieje... Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych... ale domyślam sie ze Twoje stowarzyszenie polegałoby na czymś troszkę innym... popieram Twoj pomysł to jednak musiałoby takowe stowarzyszenie mieć kilka zasad... i nie być niestety ogólnie otwarte.. i opierać się na wzajemnej solidarności.. od razu w głowie utworzyła mi się pewna wizja... w razie ewentualnych konsultacji zapraszam do prywatnych wiadomości...

pozdrawiam
rekomendacje oczywiście będę obserwował... na razie nie miałem jeszcze okazji inwestować zgodnie z Twoimi typami ale z tego co zaobserwowałem to z pewnością za jakis czas się skuszę...
finansista47 / 2007-09-27 17:11 / Bywalec forum
Dp analityka PROKURATORA
Będę Panu szalenie zobowiązany za analizę fenomenu 24 krotnego wzrostu na przestrzeni ostatnich 18 mcy kapitalizacji rynkowej fmy PONAR WADOWICE. .
Jak na warunki nawet GPW , jest to rekord europejski !!!
Czy zarabiali na tych operacjach nieznani twórcy mechanizmu quasi spółdzielczego, których sposoby podbijania kusów akcji pokazał przypadek notowań Skotanu w 2006 i 2007 roku ?
Analiza "case study " PONARW powinna ujawnić mechanizm spekulacyjnej manipulacji kursów akcji.
PYTANIE : jaka Pana zdaniem, będzie ustalona przez rynek wartośc ceny poboru kolejnej nowej emisji akcji ? ( 1: 6 )
Notowania PP powinny mieć miejsce w listopadzie br ?
Z góry dziękuję.
_MD_ / 2007-09-29 12:11
Do Finansista47
To sa bardzo zlozone pytania i nigdy ich odpowiedz nie bedzie jednoznaczna bo jaka jest prawda wiedza tylko osoby ktore maja bezposredni kontakt z tym danym walorem...
osobiscie rowniez wydaje mi sie ze to czysta spekulacja i sztuka "podbijania kursu" - gdyby sytuacja tak drastycznych wzostow nie miala miejsca tak nagle (od okolo 2006r) to moglbym powiedziec ze jest to zachowanie psychologiczne rynku, tj. patrzac na wykres od 98 roku nie bylo zbytnich ruchow kursu zeby nagle wlasnie od 2006 byly potezne wzrosty/spadki/.wzosty... wykres jest (patrzac z czasem) jest strasznie regularny.. mozna wrecz powiedziec sztuczny.
Artur70 / 2007-09-27 16:31 / Tysiącznik na forum

Coś takiego istnieje... Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych... ale domyślam sie ze
Twoje stowarzyszenie polegałoby na czymś troszkę innym... popieram Twoj pomysł to jednak
musiałoby takowe stowarzyszenie mieć kilka zasad... i nie być niestety ogólnie otwarte..
i opierać się na wzajemnej solidarności.. od razu w głowie utworzyła mi się pewna
wizja... w razie ewentualnych konsultacji zapraszam do prywatnych wiadomości...

pozdrawiam
rekomendacje oczywiście będę obserwował... na razie nie miałem jeszcze okazji inwestować
zgodnie z Twoimi typami ale z tego co zaobserwowałem to z pewnością za jakis czas się
skuszę...


Ja wchodzę w takowe Stowarzyszenie.
Jedną z głównych zasad powinno być zaufanie. Niestety nie można tego w jakikolwiek sposób zapisać. Albo ktoś ufa, albo nie, co widać po wielu mailach nt. Prokuratora.
ini / 62.121.99.* / 2007-09-27 13:39
albo zazdroszcza, ze im gorzej idzie na gieldzie niz jemu :)
ares2 / 82.47.37.* / 2007-09-28 21:38
1prkurator daje bardzo trafione rekomendacje
2 mozna na nich zarobc
3 daje za mala cene wejscia ja zawsze dodaje dojego ceny wejscia w spolk e 1-2% zaleznie od sytuacji :) to dziala!
pozdrowienia dla prokuratora
leon57 / 193.219.28.* / 2007-09-28 23:05
Takie "analizowanie Prokuratora" jest mało miarodajne. Niech się wypowiadają ci, którzy korzystali z rekomendacji Prokuratora i zarobili lub stracili. Za jakiś czas ja się będę mógł wypowiedzieć, bo dziś kupiłem TUP po 26,45 a nie zrobiłbym tego, gdybym nie liczył na wyliczenia Prokuratora.
_MD_ / 2007-09-29 11:59
jakie? "takie" ?
najlepsze jakie moze byc.. bo obrazuje czy transakcje doszlyby w ogole do skutku i na ile wskaznik Prokuratora jest wydajny... a jesli ktos nie umi zalozyc zlecenia z limitem... badz w ogole nie wie na czym ono polega (nie umiejac np. ustawic daty) to juz jest wina takiego poszczegolnego pacjenta...a nie Prokuratora

pozdr.
leon57 / 193.219.28.* / 2007-10-01 00:25
Pisząc "takie" miałem na myśli - jednorazowe. Sądzę, że porządna analiza powinna być oparta o wyniki wielokrotne. A przy okazji chciałem zapytać inwestorów ufających Prokuratorowi o konkretne zyski.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy