Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Antoni Macierewicz: MON musi finansować organizacje proobronnne

Antoni Macierewicz: MON musi finansować organizacje proobronnne

Wyświetlaj:
dłutownik / 89.22.213.* / 2016-01-31 20:09
Te wszystkie opinie oprócz Sylwka są prawdopodobnie wypowiedziami osób urodzonych po 1990 roku i nie maja zielonego pojęcia o czym mówią. Sylwek w wojsku chyba był i wie, że wojsko nie tylko strzela ale tez pomaga, a obecnie jest 70 tysięczna armia zawodowych, którzy służbę traktują jak pracę i po 8 godzinach w jednostce są zwykłymi cywilami, mającymi własne plany i cele. Chodzi mi o to,że jest ich za mało -w sytuacjach kryzysowych, katastrof naturalnych, powodzi itp. mamy tylko strażaków, którzy sami nie są w stanie ogarnąc wszystkich zagrożeń. Obrona terytorialna to obecnie bardzo pilne zapotrzebowanie i jestem za tym bo w panice tylko ludzie przeszkoleni są w stanie zapanowac nad innymi. A tak na marginesie poprzedni ministrowie wyprowadzali pieniądze z MON-u ale za granicę finansując firmy zbrojeniowe zewnętrzne a krajowe jak BUMAR, ŁABĘDY, ŚWIDNIK, SKIERNIEWICE, PUŁAWY rujnując.
Kto was cyników obroni przed zielonymi ludzikami gdyby przykład ukraiński miałby sie powtórzyc. Wiem co mówię, a dla ciekawskich proponuję prześledzic co się dzieje w okręgu kalingradzkim i korytarzu lądowym z Rosją. 70 - tysięczna armia jest w stanie zabezpieczyc dwa województwa a nie cały kraj.
ps.
Maciarewicz głupcemi nie jest i proszę najpierw przesledzic jego życiorys a potem wydawac opinię, bo zdanie oparte na przypinanych łatkach świadczy tylko i wyłącznie o debiliźmie osoby mówiącej. Pamiętajcie, że kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą. Myślę, że wielu się ze mną zgodzi.
sew707 / 91.195.57.* / 2016-02-01 09:14
Mądrego mi miło posłuchać a jak mądry pisze, to się aż lekko czyta i nie chce kończyć.. pozdrawiam i jak dobrze, że w Polsce i tak dużo ludzi się ocknęło z tej medialnej propagandy i przejrzało na oczy co i o kim się mówi, jak się mówi i mniej tego plucia jest ostatnio.. a będzie jeszcze lepiej, ale z czasem
gościu / 78.8.1.* / 2016-01-30 22:29
a ile i jak się nazywają organizacje pro obronne które MON musi finansować? Niech ktoś mi je wymieni. Czy macierewicz usiłuje wyprowadzić z ministerstw kolejne mld zł na tzw. organizacje pozarządowe?
polacyniegęsi / 86.45.219.* / 2016-01-30 17:47

Fideles et Instructi Armis

już po nazwie widać że to coś będzie bronić Polski
kropidło bojowe / 37.190.143.* / 2016-01-30 16:45
Nie mogę zrozumieć dlaczego armia Antoniego nie ruszyła jeszcze nocną porą na Smoleńsk. Na mocy tajnego porozumienia z Niedzicy tyły zabezpieczy armia węgierska
jajan / 62.182.213.* / 2016-01-30 15:10
obrona kraju wg znanej recepty.moher na koń wsiędzie ja z kaczyńskim na czele i jakoś to będzie.
103545 / 5.172.238.* / 2016-01-30 14:33
Najlepiej kółka różańcowe lub kluby 70+. Od obrony kraju jest wojsko a nie harcerzyki. Już widzę Antoniego z prezesem na czele walk. Alle jaja.
traktorek / 164.127.26.* / 2016-01-30 15:01
Od obrony kraju jest tylko wojsko, a ci głupi Amerykanie tego nie wiedzą i utrzymują swoją Gwardię Narodową. Doradź im likwidację, będą ci wdzięczni.
Sylwek. / 31.182.82.* / 2016-01-31 11:42
Ale ten pomysł zrodził się kilka lat temu. Od conajmniej 2 lat organizacje proobronne prowadzą z MON rozmowy na temat utworzenia OTK, jej finansowania oraz szkolenia. Pomysł więc nie jest nowy. Decyzja zapadła teraz. OK. Sukces czy pospolite ruszenie?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy