Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Antoni Mężydło: Będą poważne ustawy, to poziom debaty wzrośnie

Antoni Mężydło: Będą poważne ustawy, to poziom debaty wzrośnie

Wyświetlaj:
Lee Voytee / 87.206.69.* / 2006-08-15 07:56
Mężydło kojarzy mi sie tylko z tzw. "ustawa górską" której pomysł powstał w związku z konfliktem W. Gąsienicy Byrcyna (byłego dyrektora TPN i zaangażowanego orędownika ochrony przyrody) a kolejami linowymi które naruszyły posiadłość Byrcyna na stokach Gubałówki prowadząc przez jego pole rurociąg zaopatrujący armatki wodne a także jeżdżąc po tym polu ratrakami.
Tzw. "prawo górskie" wg koncepcji Mężydło pozwalałoby na przymusowe zajmowanie pól w celach narciarskich ( w okresie zimowym) w przypadku gdyby właściciele nie godzili się na tego typu wykorzystanie ich własności. Takie bezprawie uzasadniał Mężydło wyższymi i ważnymi celami społecznymi
Fiona / 217.173.190.* / 2006-08-10 19:46
Poseł Męczydło zamęczył Torunian swoimi wizjami budowy mostu sprzed ponad 40 lat. Któtko: w 1960 roku planowano budowę mostu dla Toruniu w okolicach Starówki. Przez 40 lat planowano, kombinowano i nic. W 2002 roku, w wyborach powszechnych, mieszkańcy wybrali prezydentem Michała Zaleskiego.Nie darzę go sympatią, a nawet nie lubię. Ale to co robi ten facet (nazywany Szrekiem z uwagi na posturę) wydaje mi się logiczny. Ma doświadczenie. 16 lat kierował spółdzielnią mieszkaniową, w zasobach której mieszkam. I wyobraźcie sobie, że Zaleski zmienił przebieg trasy mostu znajdując nową (chyba dużo lepszą) lokalizację. Wiadomo, że gdyby doprowadził w mieście do budowy drugiego mostu, to prezydenturę miałby dozgonną!!! Co zrobił Męczydło? A no dla "ratowania" Torunia przez złym Zaleskim, zaczął mu przeszkadzać i skutecznie utrudniać życie. Forsuje starąkoncepcję budowy mostu, nie zważając, że na trasie leży czynny cmentarz, jest park krajobrazowy, zabytkowe forty i osiedle mieszkaniowe. Męczydle to nie przeszkadza i zbuduje most! Tyle, że mieszkańcy Torunia pamiętają i Męczydle tego nie wybaczą. Swoją drogą mam pytanie: nie ma "lepszych" polityków do wyróżniania?
anty-mężydło / 217.173.190.* / 2006-08-10 19:34
Mężydło w Toruniu jest skończony!!!! To co zrobił swoim partyjnym kolegom to delikatnie mówiąc świństwo. To co zrobił miastu z mostem to s************!!! Warszawka jak zwykle tylko po woerzchu bo jak tu być zorientowanym w sprawach prowincji. Redaktorzyna rozmawiający z posłem nie ma zielonego pojęcia z kim rozmawiał. Pozdrawiam portal i życzę lepszych pismaków:)
tatko / 2006-08-10 23:13 / Tysiącznik na forum
Chciałbym wiedzieć,co to jest "mężydło"? Czy ma to coś wspólnego z "mężem"?
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-08-10 07:47
Pan Mężydło pasuje do PiSuaru jak pięść do nosa - zamiast bałwochwalczego uwielbienia dla Kaczora posiada coś zupełnie niedostępnego dla reszty gamoni - ZDROWY ROZSĄDEK.
optymistka / 83.25.65.* / 2006-08-10 20:41
Tak jest!!!!!!!!!!popieram.Znam go osobiscie,cenię Go za zdrowy rozsądek,i uczciwość,której brakuje wielu politykom mam nadzieję że uda mu sie COS dla tego kraju zrobić.Chcialabym żyć w kraju w którym On miałby coś do powiedzenia.BARDZO PANA SZANUJĘ!!!!!
kie / 83.23.151.* / 2006-08-10 21:12
przecierz uczciwy to w naszym kraju znaczy głupi.To jakiś niedorobiony facet.
DA / 195.225.71.* / 2006-08-10 16:34
Jasne!!! POpaprańcy, podobnie jak ludzie lewizny uważają się mądrzejszych i bardziej inteligętnych od mocherów. Tylko kto jest tak głupi, że daje się nabrać na medialne chwyty? Mochery? Nie. Większośc młodych i naiwnych, którzy tak jak my kiedyś uważają, że świat można zmieniać dowoli. Otoż nie można i nie jest to takie proste, jak im się próbuje wmówić...
Obserwator / 81.18.199.* / 2006-08-10 23:05
Z jakością intelektu i u Ciebie drogi DA nie jest najlepiej. Świadczą o tym nie tylko rażące błędy ortograficzne ale i stylistyka godna Dyżurnego Popaprańca Kraju. Ponieważ masz trudności z użytkowaniem słownika ortograficznego, to chcę Ci po koleżeńsku powiedzieć, że w wyrazach pochodzenia obcego nie używamy polskich znaków a właśnie słowo "inteligencja" jest pochodzenia łacińskiego. Jeśli chodzi o Twoje ulubione słowo MOcHERY odmieniane przez różne przypadki, to piszemy je bez literki "c". Jeśli dalej masz wątpliwości, to zwróć się o ortograficzną wykładnię do moherowego autorytetu, czyli do pana Donalda Tuska, który to słówko upowszechnił zgodnie z regułami ortografii - szkoda tylko, że nie zgodnie z regułami współżycia społecznego. O ile jednak wiem, to Donald Tusk przepraszał panie w podeszłym wieku za swoje zachowanie w tym względzie. Ciekaw jestem czy Ciebie będzie stać na taki gest?
1-szy obserwator / 212.244.73.* / 2006-08-10 07:33
Poseł Mężydło jest jednym z niewielu, o ile nie jedynym, który zasługuje na szacunek spośród członków koalicji rządzącej.
zx / 83.16.202.* / 2006-08-10 07:56
Taak brzmi to prawie jak prawda, z tym że prawie robi pewną różnicę. Akurat mieszkam w regionie, z którego kandydował Pan Poseł i tutaj niestety nie ma on dobrej prasy na co niestety sam zasłużył forsując nieudolnego wojewodę (nawiasem mówiąc Kaczyński się już go pozbył i chwała Bogu) oraz wiodąc z władzami miasta spór o lokalizację mostu w Toruniu, który to spór póki co blokuje realizację jakiekolwiek mostu, a Toruń dalej sobie stoi w korkach. Do tego dochodzi lansowanie przez niego politycznych trupów typu Pan Bociek, którego działalność w zarządzie miasta w Toruniu wspomina się mówiąc delikatnie średnio entuzjastycznie. Podobnie sprawę SHARPA należy raczej zaliczyć na konto poprzedniej ekipy bo chyba nikt normalny nie wierzy w takie cuda, że fabryka, która już wyrasta z ziemi i za chwile będzie produkować była zadecydowana, zaprojektowana i skierowana do realizacji wraz ze wszystkimi pozwoleniami urzędowymi w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Ja przynajmniej w to nie wierzę bo brałem już udział w podobnych przedsięwzięciach i dokładnie wiem jak długi jest okres przygotowawczy. No tak ale SHARP ładnie wygląda w mediach i nawet Premier Marcinkiewicz nie oparł się urokowi przypisania sobie nie swoich zasług. SHARP to przede wszystkim robota ludzi SLD, którzy nawiasem mówiąc też nie działali z pobudek czysto altruistycznych bo już sobie zdążyli pozałatwiać posady w tym przedsięwzięciu, żeby mieć co robić jak ich nowa ekipa wywali z dawnych stanowisk. Nie wypowiadam się na temat działalności Pana Posła w Warszawie bo jej nie znam i się nią nie interesuję. Natomiast w regionie jego portret nie jest już taki bardzo różowy, chociaż zgoda, że na tle innych posłów PiS z regionu Pan Mężydło faktycznie nie wygląda najgorzej.
DA / 195.225.71.* / 2006-08-10 16:36
Oj brałeś udział w niejednym przedsięwzięciu... SLD..
zx / 83.16.202.* / 2006-08-11 06:57
Kolego ile PiS ci płaci za wypisywanie głupot i obrażanie ludzi na forum ? A może robisz to z potrzeby serca ? Nie było by to dziwne bo w końcu w PRL-u ktoś tworzył ORMO, ktoś krzyczał na wiecach "Syjoniści do Syjamu" czy wreszcie ktoś na masówkach w fabrykach skandował "...parówkożercom mówimy nie...". A może masz problemy ze swoim życiorysem i w taki oto sposób chcesz zapomnieć o rzeczach, z których nie jesteś dumny ? Zaręczam Ci, że to nie pomaga bo jak ktoś był świnią to chocby nie wiem jak się wybielał najbliższe otoczenie i tak zawsze widzi tylko świnię. Znam casus byłego politruka w wojsku, który po 1989 został najaktywniejszym zbieraczem funduszy na budowę kościoła w pobliskiej parafi. Niestety nie wybielił się w ten sposób, a jedyne co mu sie udało to wzbudzic politowanie i jeszcze wiekszą pogardę dla swojej osoby. To zatem nie pomaga być zawsze na fali czyli być aktywistą aktualnej władzy. Ja nie mam problemów ze swoim życiorysem i nie brałem nigdy udziału w niczym czego musiałbym się wstydzić. Co do moich doswiadczeń to Ci tylko powiem, że na szczęście parę biznesów w tym kraju powstało bez udziału SLD, PSL, PiS, PO, UW, LPR, Samoobrony i innych "znamienitych" partii, których nazw już nie pamiętam. Nie jest zatem wcale tak, że żeby zrobić coś pożytecznego w życiu trzeba koniecznie się pobrudzić podając rękę politykom. Dlatego moje komentarze na tym forum są takie a nie inne. I na tym zakończmy bo wydaje mi się, że już na Ciebie czas. Czas już wziąć czerwoną książeczkę albo "Mein Kampf"i pobiec pokrzyczeć na wiec. Wódz już czeka.
tatko / 2006-08-10 21:46 / Tysiącznik na forum
Jak każdy Polak,tak i ww. brał taki udział.A czy to wstyd,że ktoś bierze udział w przedsięwzięciu SLD,jeżeli przedsięwzięcie było dobre? A wstąpienie do UE? To co, złe to było przedsięwzięcie,skoro ponad 60% Polaków je popiea?
tatko / 2006-08-10 21:48 / Tysiącznik na forum
Popiera,powinno być, a nie "popiea",
maxx / 2006-08-10 12:46
Heh, komentarz wiernie oddaje sytuację w tym regionie. Pozdrawiam

Najnowsze wpisy