Forum Polityka, aktualnościKraj

Apostazja pod patronatem Piłsudskiego. Ruch Palikota zachęca

Apostazja pod patronatem Piłsudskiego. Ruch Palikota zachęca

Wyświetlaj:
Gniewosz Świętopełek / 87.205.62.* / 2013-04-17 12:28
Kochani, nie dajcie się wciągnąć w tę błazenadę. W USA specjalnie podrzucano tematy o podobnej treści w celu podzielenia i skłócenia społeczeństwa.
Te tematy są zastępcze, mające przyćmić ważne dla nas sprawy.
Łatwiej wtedy jest przepchnąć niekorzystne ustawy. Bądźcie czujni w tematach gospodarczych. Wiara istnieje od tysięcy lat i istnieć będzie. Wola każdego.
Gienek45 / 2013-04-17 14:55
Jak ten chłop ma szczelność !! To już naprawdę przekracza wszelkie granice dobrego smaku!!
Wapniak / 2013-01-25 18:29 / Tysiącznik na forum
A mnie się marzy aby znalazł się taki Piłsudski, wszedł do Sejmu i Senatu kazał wszystkim jak kiedyś, wypier....ć!!!! Na zieloną trawkę. Czy ktoś jest tego samego zdania?
szperacz internetowy / 91.102.107.* / 2013-01-25 17:33
Za : eliasz.dekalog.pl

Alfred Palla ( fragment)

" W Dziejach Apostolskich czytamy:

"Upamiętajcie się i niechaj się każdy z was da ochrzcić w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a otrzymacie dar Ducha Świętego... Ci więc, którzy przyjęli słowo jego, zostali ochrzczeni" (Dz.2:38.41).

Z tej też przyczyny wiele kościołów nie chrzci dzieci, dopóki nie są dość dojrzałe, aby zrozumieć podstawy chrześcijańskiej wiary i samodzielnie podjąć taką decyzje.

Wielu z nas zostało ochrzczonych, jako małe dzieci. I choć było to owocem szlachetnych pobudek naszych rodziców. Rodzice nie mogą zbawić dzieci swą wiarą i uczynkami. Biblia mówi, że "każdy z nas za samego siebie zda sprawę Bogu" (Rz.14:12).

Chrztu w wieku niemowlęcym nie byliśmy świadomi, ani nie był wyrazem naszej wiary, Biblia zaś mówi wyraźnie, że ochrzczony może być dopiero ten, kto uwierzył i nawrócił się (Mk.16:16).

Dopiero, gdy człowiek osobiście pozna nauki Jezusa i uwierzy, może przyjąć chrzest, tak jak Jezus, przez zanurzenie.
Chrzest nie ma magicznego znaczenia sam w sobie. Jest symbolem naszej społeczności z Jezusem, a nie środkiem do zbawienia.
Zanurzenie zawiera symbol śmierci i zmartwychwstania Zbawiciela, oraz zewnętrzny znak nawrócenia. " - koniec cytatu
niktszczególny / 178.181.82.* / 2012-05-24 21:13
przestańmy chodzić na wybory zacznijmy świadomie nie głosować wówczas nie bedzie to związane z brakiem wyboru właściwej osoby godnej naszej reprezentacji lecz o system przecież tu ludzie niczego nie są winni cóż ta garstka polityków jest w stanie zrobić gdy trafi na mądre społeczeństwo któro wie czego oczekuje i wie jak ma wyglądać system w państwie w który funkcjonuje a to zmieni wiele da wiele do myślenia własnie im przestańmy też zganiac winę za wszystko na polityków przeciez ktoś ich wybrał ktos sie zgodził na wejście do UE co pociąga za sobą w czasie teraźniejszym i w przyszłości różne konsekwencje i nic tu nie dadzą bezsensowne strajki pod sejmem w internecie itp trzeba najpierw nauczyc się czytac uważnie to co nam pod nos podkładają potem się zastanowic co korzystnego mozna z tego osiągnąć a nie pójść zagłosowac i potem miec pretensje o wszystko albo nic nie czytac i nic nie wiedziec i robic afery wyssane z kciuka:) mamy szanse zmienic nasze życie na lepsze tylko niech społeczeństwo polskie zacznie myleć z rozwaga a moze jeszcze kiedyś trafi się nam w histori taki Piłsudski ktory postawi Polskę na nogi przecież on wiele mógl jednak ta szansę zmarnował:) pozdrawiam:)
marl57 / 178.43.139.* / 2012-05-19 12:08
żaden kościół czy ktokolwiek nie jest żadnym dysponentem ani właścicielem żadnych "dusz" ani ich losu,
a sam fakt istnienie kościoła a nawet czyjegoś zmartwychwstania itp, nie jest żadnym dowodem na istnienie jakiegoś boga.
Są to tzw. "wiary".
marl57 / 178.43.139.* / 2012-05-19 12:03
żanującą i uwłaczającą jest "konieczność" poddawania się kościelnym procedurom,
w sytuacji gdy się już tej instytucji
już właśnie nie uznaje.
Żądanie usunięcia danych i to wszystko, a nawet należało by składać je w gminie właściwej miejscu zamieszkania, wskazując parafię chrztu.
klusek z biedronki / 87.119.16.* / 2012-05-15 07:51
Palikocie, Rozenku, Biedroniu gdyby żył Piłsudki to wszyscy byście gnili w więzieniu za to co robicie z Polską. No może nad Biedroniem by się ulitował bo to dziwne takie.
Ryszard Wasik / 83.22.244.* / 2012-05-14 23:40
żałosni "politycy "? ludzie ktorzy próbuja rozbijać wspólnoty ; chrzescjanskie i społeczne. - dlaczego oni to robią, - bo raczej Palikot czy Rozenek nie byli chrzescjanami a tym bardziej katolikami.
Pyclik / 2012-05-21 02:41 / Tysiącznik na forum
O czym Ty właściwie mówisz? Ja jestem dzisiaj buddysta, choć niedawno jeszcze muzułmanin - i co z tego?
Tak sobie wędrując myślę , że najwlaściwsze być agnostykiem?
Wolno mi? A może jestem żałosny, bo marzy mi się jakaś tradycyjna Staro - słowiańszczyzna, z czasów , kiedy Polacy byli przeciw Krzyżowcom i Krzyżakom, wspomaganym przez Watykan?
M-n / 87.101.16.* / 2012-05-14 23:06
Po pierwsze - wiara to prywatna sprawa, ludzie mają swoje poglady i w każdej chwili moga sie wypisać, nikt nikogo siłą nie trzyma.

Po drugie - podwyższenie wieku emerytalnego, większe podatki, drogie paliwo, żywnośc, bezrobocie, inflacja - drobiazg... Utrzymujemy ludzi, którzy nic nie robią poza walką z Kościołem. Tylko czy nas na to stać? Nie wiem czy to brak kompetentnych ludzi w RPP czy jakaś ślepa ideologia antykościelna. Bez różnicy, darmozjad to darmozjad, obojętnie czy jest o nim głośno czy nie.
njliber / 83.9.156.* / 2012-05-14 22:39
No chyba że ktoś jest pedofilem, wtedy lepiej nie ruszać sprawy.
mpj / 83.5.181.* / 2012-05-14 21:58
dla mnie to błazeństwo,szukanie rozgłosu, przecież nikt nikogo nie przymusza . Ubolewam tylko że utrzymujemy takich palntow z naszych podatków
njliber / 83.9.156.* / 2012-05-14 22:38
No właśnie, nikt nikogo nie przymusza aby był członkiem zbrodniczej organizacji Kościoła Katolickiego, wcielenia Antychrysta na Ziemi.
babani / 184.154.116.* / 2012-05-19 12:12
czyżbyś o TYM!! materiale mówił ?
http://www.youtube.com/watch?v=iIHLaz9BuTU
98765 / 86.111.118.* / 2012-05-14 21:47
Każda religia to zniewolenie, nie trzeba być katolikiem by nie zabijać nie kraść i kochać. Nikt nie dał kościołowi monopolu!
Neptun>> / 77.223.209.* / 2012-05-14 21:13
a to ciekawe - czerwone gnidy obrały sobie za patrona Piłsudskiego, człowieka który swego czasu sprawił komuchom taki łomot że do tej pory drapią się jeszcze po obitych zakutych łbach. Ciekawe jak długo jeszcze ten kraj będą nękały PRLowskie demony, kraj który naprawdę sie podnosi i robi sie fajny
jake 1 / 93.105.94.* / 2012-05-14 20:58
A co na to prezes i czarni, którzy nieustannie modlą się za Piłsudzkiego, a który nienawidził czarnych.
tesa1959 / 2012-05-15 00:42 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

czarni, którzy nieustannie modlą się za Piłsudzkiego,

Gdzie i kiedy?
tim from Dundee / 89.77.169.* / 2012-05-14 20:53
A Szatan się cieszy
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy