Forum Polityka, aktualnościKraj

Apostazja pod patronatem Piłsudskiego. Ruch Palikota zachęca

Apostazja pod patronatem Piłsudskiego. Ruch Palikota zachęca

Wyświetlaj:
FUJARA I CO / 95.50.99.* / 2012-05-14 20:45
wypisujmy z kościoła a idżmy do zboczuchów i niech naszym bóstwem zostanie j palikot
fgh / 79.163.245.* / 2012-05-14 21:22
wole Palikota, od zmyślonego niewidzialnego dziadka
52% milczącej Większości / 83.28.176.* / 2012-05-14 20:42
Ciekawe, facio niżej pisze : "A ja do czarnej mafii się nie zapisywałem i mam ich w czterech literach albo jeszcze głębiej. Na tacę mogę rzucić im granat. Alle jaja". ...

Ciekawe skąd sie toto wykluło. Jeszcze ciekawsze jaka będzie kara - bo jak Bóg chce kogoś ukarać, to mu rozum odbiera. Rozum już odebrany, ale kara!? Cóż to będzie? To stwierdzenie i pytanie właściwie do całego ruchu palikota.
wszystko jedno / 85.222.37.* / 2012-05-14 20:33
Szkoda, że Ruch Palikota skupia swą działalność tylko w dziedzinie walki z kościołem. Wcześniej walka o krzyż w sejmie teraz apostazja...eh... tematy zastępcze a w tym k(raju) mlekiem i miodem płynącym, na tej zielonej wyspie jest tyle problemów do rozwiązania. Szkoda, że większość zapatrzona w smartfony, laptopy i lasujące mózgi programy TVN nie raczy nawet się zastanowić, że Palikot, PIS, SLD, PO i PSL robią Polaków w balona. 460 pasożytów żeruje na całym narodzie a banda tępaków się cieszy, bo w Polsce jest super, bo Iphona można kupić. Żal
Pyclik / 2012-05-21 02:47 / Tysiącznik na forum
Ponarzekałeś , ale moze coś naprawdę konstruktywnego, a zostaniesz nowym wodzem!
Po co nam Palikot, możesz być Ty!
103 / 178.182.12.* / 2012-05-14 20:27
A ja do czarnej mafii się nie zapisywałem i mam ich w czterech literach albo jeszcze głębiej. Na tacę mogę rzucić im granat. Alle jaja.
tesa1959 / 2012-05-15 00:41 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Pękasz z dumy.... z powodu inteligentnego postu? :(
Pyclik / 2012-05-20 01:54 / Tysiącznik na forum
A masz jakąś bardziej inteligentną propozycję? Wkręcanie ludzi w jakąś głupawą kościelną procedurę ma mieć nich, także dla mnie, jakiś sens?
Po co, na co, i dlaczego żąda tego KK, pod cichą grożbą, że mnie zaliczy do swych wyznawców?
A mnie to wisi w obie strony!
tesa1959 / 2012-05-20 08:07 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A czego KK od Ciebie żąda? Nie chcesz, nie musisz przechodzić żadnych procedur. Palikot chciał pokazać światu, jaki jest jego stosunek do Kościoła, to pokazał. Jego sprawa. Co ma do tego procedura? Jeśli zechcesz wystąpić z partii lub związków zawodowych, też musisz złożyć odpowiednią deklarację, bo w przeciwnym wypadku musisz płacić składki. W Kościele składek nie musisz płacić i będąc członkiem. A skoro nie chodzisz do kościoła, to nikt Ciebie nie liczy jako wyznawcę, jeśli nie wpiszesz tego w jakąś ankietę.
Pyclik / 2012-05-21 03:21 / Tysiącznik na forum
Może masz trochę racji, ale tylko dlatego, iż żadnym wyznawcą niczego nie jestem.
Może mnie często denerwować , gdy jakieś głupki dziennikarskie, kościelne – mówią interesownie, że 99 – 90 – 99,9 % Polaków to katolicy, rzetelni wyznawcy , gdy ja widzę i wiem , że jest ich – nie z sondaży, ale z życia – może 20, albo 30% znających i przestrzegających zasad wiary.
Swoim brakiem działania ( apostazja) niby pomagam kościelnym kłamcom podtrzymywać iluzję potęgi KK w Polsce, ale nie widzę możliwości przeciwdziałania, bo nawet moja apostazja zostaje wyłącznie w papierach KK, więc po co…
W końcu liczą się sprawdzalne fakty, a one - mam nadzieję - będą takie, że dzisiejsi wielcy hierarchowie będą cieciami w katedrach, które niedawno jeszcze uważali za swą domenę.
*****1 / 46.76.76.* / 2012-05-14 20:25
Pierwsza i ostatnia daj Boże kadencja w sejmie tego ruchu. Obym go więcej nie widział i słyszał tak mi dopomóż Panie Boże
Pyclik / 2012-05-21 03:38 / Tysiącznik na forum
Oby Ci się nić nie sprawdziło, bo przecież Twoja prośba - (cytat) tak mi dopomóż Panie Boże - jest zupełnie pusta!
dagusia_rak / 2012-05-21 08:30 / Bywalec forum
a Piłsudski nie dokonał apostazji , tylko zmieniał wyznania, co było mu potrzebne do zawierania nowych związków małżeńskich
grzybniazpatatajnia / 84.10.82.* / 2012-05-20 00:12
to faktycznie pierwsza ich kadencja ale nie ostatnia, z roku na rok będą mieli większe poparcie.

ja natomiast jestem ciekaw skąd w naszym społeczeństwie takie autorytarne zamiłowania. Palikot ma prawo wierzyć w Wielki Latający Dzbanek, Potwora Spaghetti lub inne zmyślone gusła. Ma też prawo w nic nie wierzyć. Nikt natomiast nie ma prawa narzucać swoich poglądów innym i oczekiwać że będą uznawane za jedynie słuszne. Tam bowiem kończą się prawa innych gdzie zaczynają się moje.
Pyclik / 2012-05-20 01:40 / Tysiącznik na forum
~I co z tego? Gdzie ten autorytaryzm i w którą stronę? Może byś dokończył, ja jestem jołop i nie wiem, gdzie ja - bez wiary, ale w ogolnym religijnym mętliku, bez chęci uczestnictwa w świętych, ale dla mnie pustych obrzędach, gestach. itp mam się znależć?
Tu jestem, w Polsce dzisiejszej, zaanektowanej powszechną - może juz niedługą - świadomością, niewiedzą - że polska, starosłowiańska tradycja nic z krzyżowcami nie ma wspólnego
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy