Forum Forum finansoweInne

Argentyński kryminał w Polsce

Argentyński kryminał w Polsce

Stanisław. / .* / 2004-02-27 12:15
Komentarze do wiadomości: Argentyński kryminał w Polsce.
Wyświetlaj:
Krzysiek / .* / 2004-03-01 08:33
Wg stanu na dzień 25 -09-2003 lista firm prowadzących działalność w tzw. systemie argentyńskim, które są przedmiotem działań UOKiK wynosiła 26 pozycji. Nie było na niej międzynarodowej spółki CARION S.A. działającej od 1994r. UOKiK sprawdzało już spółkę CARION i wystawiło pozytywną opinię na piśmie, że firma nie narusza interesów klientów i nie została wniesiona rzadna skarga na firmę i nie toczy się żadne postępowanie sądowe. Nie rozumiem co to znowu za postępowanie wyjaśniające. Ale w Polsce każdy sobie pracę szanuje. Proponuję napisać więcej szczegółów o systemach argentyńskich, żeby troszkę oświecić biednego Polaka.
wlazby / 77.113.131.* / 2009-08-21 16:54
Informacje z marca 2003r są nieco przestarzałe. Carion stosuje niedozwolone klauzule umowne i jest na liście UOKi K. Mam nawet wyrok z uzasadnieniem.wlazby.
nero / .* / 2004-02-29 22:50
heh .. niech sprawdziaja carion :) tyle lat na rynku zero skarg .. no tak .. trzeba sie w koncu do czegos przyczepic .. ale i tak nic nie znajda .. no chyba ze jest taki dystrybutor ktory dziala wbrew regulaminowi firmy carion i nagina przepisy .. a spoolka za to zbiera ciegi .. jestem przekonany ze postepowanie wyjasni sprawe :) jak jest zaznaczone POSTEPOWANIE WYJASNIAJACE W SPRAWIE USTALENIA CZY SPOOLKA NIE NARUSZA itd .. wiec uwazam ze takie sprawdzenie powinna przejsc kazda firma dzialajaca na rynku Polskim
Zdaniewski / .* / 2004-02-29 19:51
Pomyliles sie Wiktorku na calej linii. Fijor ma racje. Za glupote sie placi. ?Panstwo powinno chronic zwyklego obywatela przed takimi cwaniakami za wszelka˛ cene˛ i wszelkimi sposobami. ? Cha, cha! Rowniez kosciol powinien chronic przed oszustami. I Kosciol i stalinowcy probowali to robic z wiadomym skutkiem.
Wiktor / .* / 2004-02-29 17:27
Panie Janie (czyżby Maria) Fijor i kilku jeszcze cwaniaczków wyuczonych za pieniądze padatnika, najczęściej biednego robola - gdyż bogaci podatków w zasadzie nie płacą - oraz prawdopodobnie biorących udział w tych szemranych interesach, nie bądźcie tacy mądrzy. Kto idzie do takich firm po kredyt? Biedak, często nie potrafiący dobrze czytać, a co dopiero inretować zapisy umowy. Jak mu mówią, że dostanie dużą kasę na super warunkach to wierzy takiemu właśnie wyuczonemu cwaniakowi. Państwo powinno chronić zwykłego obywatela przed takimi cwaniakami za wszelką cenę i wszelkimi sposobami. Taka działalność powinna być zakazana i karana z całą surowością. Inaczej cwaniacy będą golić naiwnych niedouczonych obywateli, utrzymujących to państwo prżyciu. Do tego nie można dopuścić.
Jan M. Fijor / .* / 2004-02-29 15:57
Ktos, kto nieznajomej osobie powierza swoje pieniadze, nie przeczytawszy do tego umowy jest idiota. Z jakiej racji ja mam placic teraz za urzednikow, ktorzy takiego idiote ochraniaja? Jesli ktos chce stracic pieniadze, to trzeba mu na to pozwolic, a nie zabierac sila podatnikom pieniadze na ochrone takiego indywiduum. Czy juz nie nauczymy sie zyc bez opieki glupich urzednikow? N.b. strayy wynikle z przekretow spolek "argentynskich" sa niczym w porownaniu z tym, co nas kosztuja rozne urzedy ochrony konsumenta i rzecznicy d/s spraw przekretow w imie prawa.
tomo / .* / 2004-03-01 09:09
Ale Pan naiwny...Takie sa wlasnie funkcje panstwa - chronic obywateli przed nadmiernie agresywnymi jednostkami. Gdyby nie to nie wyszlibysmy nigdy z jaskini. I nie chodzi tu o opieke nad kazdym obywatelem na kazdym kroku ale o sciganie i lapanie zwyklych zlodziei - wszystko jedno czy kradna przy pomocy wytrychu czy piora i komputera
xx / .* / 2004-02-29 15:20
Dałem się nabrać firmie Prestige siedziba gdzieś w Polsce ale punkt był w gdańsku. W pore się wycofałem i straciłem niewiele. Gość który oferował "kredyt" kłamał w żywe oczy że go dostane w przeciąg tygodnia. Później po przeczytaniu umowy (6 ston drobnym maczkiem) okazało się że to oszutwo i będę czekał na losowanie. wycofałem się ale pierwszy wkład poszedł. To złodzieje i powinni siedzieć. Umowy wcześniej nie dali przeczytać bo to według nich był druk ścisłego zarachowania.
Nuntaro / .* / 2004-02-29 22:45
Ja miałem do czynienia z firmą (było coś "budowlanego" w nazwie), której pracownik również w przestronnym biurze obiecywał otrzymanie kredytu w perspektywie, 1-2 tygodni.Otrzymalem jednak egzemplarz umowy i to nie tylko do wglądu, ale nawet do wglądu w warunkach domowych (opuścił jakiś meeting czy co?). Odniosłem go następnego dnia dziękując za dotychczasową współpracę ;)Zasadniczo, uważam że takie firmy podobnie jak najzwyczajniejsze piramidy finansowe powinny być jak najbardziej dozwolone - ważne żeby dotrzymywały zapisów ustalonych we własnych regulaminach. Klient musi po prostu się nauczyć że jak coś podpisuje, to powinien to przedtem przeczytać, a jak mu się nie chce to jego ryzyko.W końcu system argentyński jest całkiem OK jeśli firma nie zawyża kosztów obsługi, a regulamin przewiduje raty malejące (ci co czekają dłużej faktycznie udzielają pożyczki tym co czekają krócej i muszą mieć z tego jakąś korzyść).Ale czy w naszym zdruzgotanym kraju coś dziala normalnie, rzyjżyście, oczywiście zrozumiale.?? ..eee
nadzieja / .* / 2004-02-29 12:22
Sam dalem sie zwiesc zlotoustym "pracownikom" EFB. To prawda, ze Polak musi sie nauczyc, ale gdzie sa k.... stroze prawa, kontrolerzy U.Finansow,czyli chyba nieroby. Musi zawsze stac sie wiele krzywdy, aby "wreszcie" ktos, smierdzacy biurokracja (inaczej nie da sie tego nazwac), i lenistwem, strachem o posade; obojetnie, czy jest to kontroler urzedu panstwowego, policjant, prokurator czy sedzia, wzial sie za robote... zwykla i uczciwa. Ale wlasciwie po co........, i tak "jakos tam bedzie". mam pewnosc, ze jest nas jeszcze kilku, ktorzy przezyli upokorzenie w kraju ktory szanuje i pragne dla POLSKI rozkwitu, a dla ludzi minimum zadowolenia. moze UNIA da w D..., zepsuciu tych, ktorzy od zawsze nigdy nie byli "czlowiekiem", a napewno nigdy Polakiem. "Chwasty" zawsze wyrywa sie...moze Unia bedzie ta wiosna, i wtedy tylko...na pohybel tym wszystkim ktorzy..., oni juz wiedza, ze im d... sie zapali.pozdrawiam z nadzieja....
Nuntaro / .* / 2004-02-29 22:27
Wszelkie znaki na niebie i ziemi oraz doniesienia dziennikarzy informacyjnych i śledczych ( :)) wskazują na to, oj wskazują...
Jarek / .* / 2004-02-29 10:46
Na liście zabrakło największej "firmy" - ZUS! Ubezpieczenia społeczne to nic innego jak piramida finansowa - mechanizm ten sam - tylko, że osoby włączane są do niego SIŁĄ! - finansują one te, które pod przymusem "przystąpiły" do tej piramidy kiedyś. Cały problem w tym, że piramida "staje na czubku" - to znaczy - grupa płatników topnieje, rośnie zaś grono beneficjentów. Kiedy nastąpi zdemaskowanie bluffu? Stawiam na rok 2008 (dane demograficzne). Pozdrawiam JarekM
Jerzy Kenig / .* / 2004-02-28 00:27
Dajmy ludziom zawierać dowolne umowy. Niech nauczą się odpowiadać za to co podpisują. Uważam, że te firmy robią o wiele mniej zła niż państwo, marnotrawiąc nasze pieniądze z podatków.
Kazik / .* / 2004-02-28 13:14
Zgadzam się z panem w 100%, nie jesteśmy jeszcze ubezwłasnowolnieni przez nikogo i to my decydujemy co robimy z naszymi pieniędzmi - jak mamy ochotę podcierać nimi d... to to zrobimy i nikomu nic do tego
Stanisław. / .* / 2004-02-27 12:15
Naiwnych ludzi nie brakuje ale dlaczego cwaniacy i oszuści mają niuczciwie zarabiać , ale w Państwie bezprawia wszystko możliwe.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: