Forum Polityka, aktualnościKraj

ARiMR: od końca marca nabór wniosków na wsparcie inwestycji w rolnictwie

ARiMR: od końca marca nabór wniosków na wsparcie inwestycji w rolnictwie

Wyświetlaj:
pabloooo / 89.64.221.* / 2016-04-01 13:43
Też się wole nie bawić w takie dopłaty. Wolę z klubu superhodowcy bonusy sobie brać i się nie przejmować
Średni wieśniak / 83.27.145.* / 2016-03-31 04:53
Jestem rolnikiem, ale wniosku nie napiszę. Dlaczego? Podstawowym i najważniejszym wymogiem, jest zwiększenie produkcji, "dzięki" przyznanej dotacji. Trzeba zaplanować i zrealizować, zdecydowany wzrost sprzedaży z gospodarstwa. Tylko jak zwiększyć produkcję, bez zwiększenia posiadanych gruntów rolnych. Tego już w mądrych przepisach nie napisali. To po pierwsze, a po drugie. Jaki jest sens permanentnego wzrostu produkcji rolnej, na nie tyle przesyconym, co wręcz zapchanym rynku rolnym. Tym bardziej że na potrzeby dotacji, nie liczy się ilość sprzedanych produktów rolnych, ale ich wartość. Która dziś wynosi załóżmy tysiąc złotych, a za miesiąc, ta sama sprzedaż, będzie warta pięćset złotych. Bo tak może sezonowo spaść cena, na przesyconym do granic absurdu, rynku rolnym. Reasumując, tak skonstruowane dotacje, to zabawa dla hardkorów, niefrasobliwców, albo przekrętasów. Bo bardzo szybko może się okazać, że inwestycja poczyniona na kredyt, pod zastaw przyszłych dotacji. Tylko że nie przyniosła spodziwanego wzrostu sprzedaży. A wobec powyższego, dotacje nie przysługują. I dziękujemy. Bank woła spłat kredytu, a tu pustki w kasie. Komornik puka do drzwi. Tak często kończy sie zabawa z dotacjami.
t................................. / 91.204.154.* / 2016-03-30 22:20
brrrrrrrrrrrrrrr wstrętna Unia - proponuje wyjść z Unii. Sami sobie - Damy radę?
alez / 89.229.216.* / 2016-03-30 21:34
Czy zdajecie sobie sprawe ze pieniadze dla rolnikow ida niby to z unii a tak naprawde z waszych podatkow? W tym roku polska jest platnikiem netto w ue.placimy skladke unija nie zapominajcie o tym :)
pfranek / 94.254.243.* / 2016-03-30 19:18
Kiedy skladalem wniosek o doplate,wymuszono mi,by zaplkacil lapowek...Dzisiaj juz ci kryminalsici z PSLu sa nikim.Musimy uczynic wszystko,by na zawsze znikneli z naszego zycia !!!
Miro123 / 94.154.96.* / 2016-03-30 16:43
Czegoś nie rozumiem . Wszem i wobec słyszę krzyki organizacji rolniczych jak i samych rolników o nieopłacalności produkcji mleka i wieprzowiny, żądania zwiększenia dopłat, skupie interwencyjnym itd. a tu dopłaty do zwiększenia produkcji, A później jeszcze może dopłaty do eksportu ?. Cholera, to jest chore !!!!
Piotr rolnik / 83.11.152.* / 2016-03-30 20:06
nie rozumiesz bo najwyraźniej dla Ciebie jest to zbyt trudne zebys zrozumiał..osobiscie nie mam produkcji zwierzęcej ale widząc jak nasze państwo "dba" o rolników mających takową,, zapewniam Cie ze naprawde nie ma czego zazdroscic..Ja prowadze gosp. nastawione na produkcje roślinną i bez dwóch zdań uważam że zdecydowanie lżejsza praca, choć byłbym nie poważny twierdząc że tutaj to tylko leży się h...em do góry a zboże samo rośnie..Także radze sie zastanowić przed wydawaniem takich opinii i pamiętać ze pieniądze te nie zostają tylko u rolnika w kieszeni a napędzają sprzedaż, produkcje, rozwijają gospodarke, zresztą ktoś inteligenty takie rzeczy powinien wiedziec
MIro123 / 91.232.91.* / 2016-03-30 22:38
Ja nie rozumiem ? Człowieku, zwiększanie deficytowej produkcji ma spowodować wzrost cen i nazywasz działaniem dla dobra państwa. Otworzyły się jakieś nowe możliwości i rynki zbytu ? Są jakieś analizy opłacalności ? Są jakieś plany zagospodarowania zwiększonej produkcji ? Nie masz zielonego pojęcia co piszesz .Nie ma problemu ale bawcie się w ten sposób za własne pieniądze. A produkcji za bardzo to nie zwiększy skoro 80% maszyn i urządzeń do produkcji rolnej to import.
RULNIQUE / 89.75.142.* / 2016-03-30 16:21
Ktoś obraca waszymi pieniędzmi rolnicy, dlatego nie macie jeszcze dopłat bezpośrednich.
PiS szuka forsy wszędzie, zatem i w ARiMR, dlatego zrobił pożytecznego idiotę prezesem. Przecież to proste... Bujać to my a nie nas.
abc75 / 14.100.134.* / 2016-03-30 18:23
RULNIQUE widac ,ze jestes ciemieszy od nocy.Udaj sie do P.O. a oni Ci zproponuja stosunek analny.HAHAHA .Polak to glupi narod jak ma bat na karku to chwali a jak ktos chce dobrze zrobic nawet po trupach dla karju to tego nie rozmuie .Plancie idz sie j**** idioto!!!idz do P.O. a oni ci narzaca jeszcze wiekszy podatek i wtedy bedziesz ich chwalic plancie!!!
PIOTR971 / 195.47.201.* / 2016-03-30 15:11
Wnioski o przyznanie pomocy będą przyjmowały oddziały regionalne ARiMR. Dokumenty aplikacyjne można składać osobiście, przez upoważnioną osobę lub przesyłką poleconą. ORAZ BIURA POWIATOWE PISZĄ NA STRONIE ŻE MOŻNA TEŻ W BIURACH POWIATOWYCH !!
Ted300 / 198.175.152.* / 2016-03-30 15:02
Rolnik - Kasa, przedsiębiorcy _ Kasa - Patologia i Bogaci 500+.
Co za pieprzony kraj - reszta z*********** i biedę klepie.
70ha / 91.236.5.* / 2016-03-30 14:56
Tylko raz za czasów gdy minitrem rolnictwa byl ANDRZEJ LEPPER dostałem doplaty w styczniu.Niedawno pszyszło mi ale zawiadomienie że nie zostana narazie wyplacone doplaty ale czas do "czerwca" jest zgodny z prawem. Ale ci posiadacze działem z miast które dzierżawie od nich i oni pobieraja doplaty to jeszcze teraz zaczynaja żądac ~1000 zł do hektara bo twierdza że coś małe te doplaty i oni je juz dostali.
rudy ze wsi / 80.55.195.* / 2016-03-30 14:36
Lepiej wypłaćcie dotacje unijne, łapy precz od naszych pieniędzy
Setki tysięcy rolników nie ma na nawozy .
66666666 / 83.19.92.* / 2016-03-30 14:21
A kto doinwestuje mnie? chłop ma prywatną firme pn. gospodarstwo rolne niech działa jak każdy przedsiębiorca.
/bibik / 91.208.150.* / 2016-03-30 13:38
a podatek od darowizny kto zapłaci??
Slaj / 91.94.12.* / 2016-03-30 13:13
Tylko po co inwestować w produkcje mleka jak do produkcji trzeba teraz dokładać .Ceny mleka poniżej opłacalności
jankry1989 / 85.177.85.* / 2016-03-30 11:18
KWESTIA CZASU - UNIA dając dotacje na rolnictwo Polskie, to jest zamierzony cel, doprowadzenie do częściowego upadku rolnictwa Polskiego, co powoduje powstawanie wiele gałęzi, przedsiębiorstw i nadprodukcja, nadmiar wszystkiego i zamierzona sankcja z Ruskimi co powoduje spadek cen i trudności ze zbytem, a Kraje Starej Unii zarabiają na sprzedaży nowoczesnego sprzętu, nawozów, środków ochronnych itp. a co jak nastąpi proces upadku Unii, oni już zabezpieczają się umowami zbytu po za Unijnymi Krajami
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy