Forum Forum inwestycyjneFundusze

ARKA AKCJI- są jeszcze jakieś szanse...?

ARKA AKCJI- są jeszcze jakieś szanse...?

simos / 2008-07-14 14:30
Witam. Posiadam fundusze ARKA AKCJI FIO od ok 10 miesiecy, w tym momencie stracilem już ok 40%, czy są jeszcze szanse na Arke czy lepiej uratować co sie da i ulokować pieniądze gdzieś indziej...? Wiem ze wycofać sie w takim momencie nie jest zbyt mądre ale czy to już njie jest koniec arki...?
Pozdrawiam
Wyświetlaj:
kasai / 88.199.25.* / 2008-09-09 21:28
zrób konwersje na inny na jakis czas ,a na jaki to ci doradze napisz na e-mail
jak jestes zaintersowany
pozdrawiam
ARKA AKCJI- są jeszcze szanse.oo / 87.96.13.* / 2008-08-02 10:22
Do póki nie dasz zlecenia umorzenia jednostek to nic nie straciłeś.Ja miałem Arkę i ładnie na niej zarobiłem a wesz łam w nią na szczycie 12maj 06 .Na dzień dobry dostałem 4tyś w plecy.Gdy z niej wyszłem byłem 12tyś do przodu.Teraz znowu weszłem w kilka funduszy akcyjnych z Arką też ,tym razem dopisał mi szczęście wstrzeliłem się w dołek 16 lipca.Tak więc pamiętaj zbędnych nerwowych ruchów , Zasada jest zawsze ta sama -co rośnie to spada co spada to rośnie.
Erelci / 2008-07-27 21:44
Też mam Arkę Akcji, ale trochę dłużej od Ciebie. Jak na razie straciłem ok 14% i nie mam najmniejszego zamiaru wypłacać!
Po to się inwestuje w fundusze żeby mieć jakiś zysk, a jak się inwestuje w akcyjne, to trzeba się liczyć, że przez rok, dwa wypłacenie środków będzie nieopłacalne.
Moim zdaniem fundusz prędzej czy później pójdzie w górę. Może nie zarobisz 20% rocznie, ale przynajmiej nie stracisz.
Jeśli tych pieniędzy nie potrzebujesz na już i możesz je jeszcze trzymać dłużej niż rok, to radze Ci zosawić je w tym funduszu.

Pozdrawiam i zapraszam na mojego bloga:
www.drogadosukcesu.blox.pl
Zeus52 / 2008-07-27 22:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Popieram! Wydaje mi się,że w fundy inwestuje się tzw wolną kasę...żeby w przyszłości coś z tego było,a nie na teraz. Wyobraź sobie,że tą kasę lokujesz we własną firmę. Najczęściej mijają lata,zanim przestaniesz dopłacać do interesu,a zaczniesz zbierać zyski! Ale tak,jak przy firmie musisz uważać,co robisz. W wypadku fundów polega to na śledzeniu rynku i w razie potrzeby chronieniu kapitału przez przeniesienie go w bezpieczniejsze miejsca(pieniężne,obligacji,surowce) w przypadku dekoniunktury. Sorry,ale się rozpędziłem i same banały mi wyszły...alę to dlatego,że spodobał mi się post wyżej! Przepraszam za te slogany(proszę to potraktować jako aplauz dla gościa wyżej) i pozdro
hs2 / 2008-08-03 14:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
"Wyobraź sobie,że tą kasę lokujesz we własną firmę.
Najczęściej mijają lata,zanim przestaniesz dopłacać do interesu,a zaczniesz zbierać
zyski! "

ciekawe, zatem po co zakładać firmę? Żeby do niej dopłacać? Tak się składa że firmę prowadzę, jeżeli miał bym do niej dopłacać to zamknął bym ja i przebranżowił sie.

Patrząc tak na fundusze - może warto przebranżowić się? na świecie są też inne fundusze nie tylko akcji, to nie pierwsza i nie ostatnia recesja przeanalizujcie poprzednie i przenieście kapitał gdzie trzeba, wskazywać palcem nie będę ....
Akcje równie dobrze możesz samemu kupić zamiast zlecać to fundowi, szansa na zysk jest taka sama jak nie większa.
Pamiętajcie po co tu jesteście - żeby zarabiać a nie żeby tracić połowę kapitału ...
lipek10 / 2008-08-07 21:51
no właśnie - przez kilka lat dopłacać,żeby osiągnąć zyski -super rada.
Ludzie, którzy trzymaja kase w akcjach przechodzą sami siebie w samopocieszaniu - bardzo łatwo policzyć, ilke odrobisz wycofując resztę kasy i wrzucając nawet na zwykłą lokatę - dzisiaj do 8 % rocznie. Bezpiecznie i powoli , ale do przodu.,
Czas funduszy się skończył - pozostaje agresywna , krótkoterminowa gra na giełdzie (dla fachowców). Chłopie, ratuj , co pozostało i śpij spokojnie, bo zdrowie najważniejsze - nie wierz amatorskim maklerom.
Zeus52 / 2008-08-08 22:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Faktycznie jestem amatorem,na niczym się nie znam. Proszę się mną nie przejmować... nie jestem wyrocznią(ja tu tylko sprzątam).Sam nie wiem,co ja robię w fundach? Podobno ich czas się skończył??? W takim razie po co te nachalne i idiotyczne reklamy lokat??? Kogo próbują naciągać,bo tylko o tym może być mowa?
hs2 / 2008-07-27 18:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
pamiętaj ze papier(udział) jest wart tyle za ile go sprzedaż.
przyznam że w fundy nie inwestuję, wolę akcje bo więcej jestem w stanie wyciągać z nich więc co zrobisz to już twoja decyzja, proponował bym ci w przyszłości zastosować stop na poziomie 5% inwestowanego kapitału, gdybyś zastosował go 10 miesięcy temu mniał byś o 35% więcej.
Co do strat to jak dla mnie są one duże więc to już twoja decyzja co zrobisz dalej - możesz w sumie zrobić trzy rzeczy:
- wycofać się tracąc 40% bo o tyle mniej jest wart twój udział
- Spróbować uśrednienia starty bo to też jest pewna metoda choć ja jej nie stosuję bo to też pewne ryzyko, zamiast tego wole trailing sopy
- przeczekać tylko w tym momencie odpowiedz sobie pytanie do ilu? jak pisałem pół roku temu na wp.pl że w podobnych kryzysach fundy w usa traciły nawet nawet 80% kapitału to mnie wyśmiano mówiąc że to tylko 10% korekta a fundy to inwestycja długoterminowa bla bla.. itp teraz większość zapewne z tych osób ma straty rzędu 50% ale wątpię że się do tego przyzna ktokolwiek. Ludzie z reguły wolą się chwalić czymś czego nie mają niż twardo przyznać się do błędów.
prawiezaratustra / 2008-10-19 16:36 / _

pamiętaj ze papier(udział) jest wart tyle za ile go sprzedasz.

Gratuluję: krótko i dobrze powiedziane.
Idyll / 2008-07-24 23:23 / Bywalec forum
Ostatnio wpadł mi w ręce jakiś ranking Forbse Seendicator i Arka została zarekomendowana jako najlepszy obok CU Akcji fundusz w grupie akcyjnych, wyprzedzając UI, Legg Masona, DWS TOP25 i kilka innych funduszy. Tak więc szansa jest (zresztą jak zawsze ;)
krzysiekk_30 / 2008-07-24 17:38 / Tysiącznik na forum
jesli wyplacisz to faktycznie stracisz 40% !!! teraz to zmiana wartosci w czasie
p.s. moja rada nie patrz !!! zerknij w marcu - kwietniu 2009
pozdro
Zeus52 / 2008-07-24 15:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mam nadzieję,że masz nadal Arkę,a jeśli tak to gratki!!!Post był pisany 14.07...więc wszystko mogło się zdarzyć!?
max1224 / 2008-07-24 15:48 / Tysiącznik na forum
jeśli ma to od 14 zarobił prawie 7% ja mam he he
max1224 / 2008-07-24 15:06 / Tysiącznik na forum
dzisiejsza wycena za wczoraj +3,79% tymczasem giełdy w okolicach 2% masz odpowiedź nigdy nie trać nadziei pozdr
proton / 2008-07-15 16:03 / -
lepiej ratować co jest i poczekać na funduszu gotówkowym na hossę, to może zająć kilka miesięcy, nie ma sensu bezczynnie patrzeć na spadki, im więcej kapitału obronisz teraz tym więcej zainwestujesz w przyszłości, ale teraz mogę radzić tylko ucieczkę, bo na takich spadkach zawsze istnieje groźba blokady wypłat wtedy gięłda spada a wypłata może być za kilka tygodni jak indeks odzyska płynność i to o 30% mniejsza niż byłaby nawet teraz,
Jednym słowem obecnie fundusz akcji to szaleństwo
Idyll / 2008-07-14 22:46 / Bywalec forum
porównaj wyniki twojego funduszu z innymi to będziesz wiedział, czy jest to "koniec" Arki. Otóż nie jest, widziałem ostatnio ranking przygotowany bodajże przez Parkiet i chodziło o sprawdzenie, który fundusz stracił najmniej w odniesieniu do średniej stary poniesionej przez TFI na wycenie jednostki... najlepiej wypadł Union, ale Arka jeśli dobrze pamiętam nie była na pewno ostatnia.
simos / 2008-07-15 07:22
może w porównaniu do innych ARKA nie straciła najwiecej ale czy w najblizszym czasie jest szansa na wzrost...? Jak długo jeszcze potrwa tendencja spadkowa?
Fahrenheit / 2008-07-24 15:39 / Bywalec forum
Simos> przede wszystkim więcej spokoju. Słowa "straciłem" są nie na miejscu. Chcesz zrealizować stratę - wypłacaj. Ostatnie wzrosty to raczej korekta, ale wyniki mówią jasno; nie ma światowego kryzysu, ani globalnego załamania - jak sugeruje TV.
Trzymaj. Jak będzie - wiadomo: wzrosty. Kiedy - niewiadomo. Zapewne na przełomie 2008/2009. Kiedy odrobisz straty masz dwa wyjścia:
1. Wypłacić ; wg mnie bez sensu, bo po co było mrozić kapitał
2. Patrzeć na dalsze wzrosty, a zyski przerzucać na rynek pieniężny.
3. Zapamiętaj - nigdy wszystkiego w jeden fundusz.
Zeus52 / 2008-07-24 17:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Krótko i na temat!
tramp / 83.9.226.* / 2008-07-24 18:45
oj tak krotko i na temat, zaraz poleci ci drogie 40%, bo co widze niektorzy maja nadzieje na jakies wzrosty nas czekaja, bo troche im podskoczylo, do wrzesnia listopada do wy borow bedzie kicha i z 20% w plecy
nara
Fahrenheit / 2008-07-24 20:37 / Bywalec forum
1. "zaraz" poleci drogie (chyba drugie?) 40% - będę obserwował prognozowany przez Ciebie spadek
2. "troche im podskoczylo" - napisałem, że to korekta, chyba że mówisz o ciśnieniu
3. "kicha i 20% w plecy" - sprawdzę pomiędzy wrześniem i listopadem Twoją prognozę.

"nara"
tramp / 83.9.226.* / 2008-07-24 21:19
1- ales ty glopiutki i grzeczniutki, az mi cie szkoda, ze potem bedziesz plakal stop
2- "troche im podskoczylo" w portwelu i cisnienie tez jak tobie teraz po wzrostach stop
3- pogadamy w listopadzie o bylych twoich pieniadzach i strategiach stop
4- po czwarte nie oszukuj siebie i blizniego swego, ze gielda wyjdzie szybko z dolka wielkiego stop
nara fahre,,, cos tam
Zeus52 / 2008-07-25 07:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
O kurna! Jakiś Hip-Hopowiec tu zapodaje! Jak się doda odpowiedni rytm do tekstu...na to wychodzi...i po błędach od razu poznać
Zeus52 / 2008-07-24 19:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Malkontentów nie sieją,jak widać! No cóż...? Niektórzy zawsze mają rację i wszystko wiedzą! A inni za to zarabiają...jakaś równowaga w przyrodzie musi być! Pzdr
tomek zielony / 2008-07-24 20:43 / Bywalec forum
wartość portfela aktualizuje się szybciej niż wartości procentowe na stronie skandii?
Zeus52 / 2008-07-24 21:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
W danym dniu najpierw aktualizują wartość portfela i to dość wcześnie. Nie raz bywało,że już około 18.00,lub wcześniej.Dopiero później podają dane w tabeli dotyczące poszczególnych fundów,bywa,że po 22.00 Dzisiaj w portfelu już są zmiany z wyceną fundów za 23.07.08,choć nie sprawdzałem,czy już są dane fundów.w tabeli. Nie wiem,czy o to Ci chodziło? Pzdr
tomek zielony / 2008-07-24 21:37 / Bywalec forum
3,39 arka w gore u mnie w portfelu raczej tyle nie skoczyło napewno bym przylukal bo to ogromny skok. można sprawdzić wczorajsza wartość portfela?
Zeus52 / 2008-07-24 21:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Przypomniałem sobie,że zdarzyło mi się kilka razy zauważyć jakąś nieścisłość ale,jak się okazało po obserwacji, później wszystko zostało samoczynnie sprostowane. Dane portfela zostały uściślone w nocy,bo rano wszystko było O.K.!
tomek zielony / 2008-07-24 22:04 / Bywalec forum
sprawdzę rano dzieki za info
Zeus52 / 2008-07-24 21:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tego nie wiem...nigdy nie próbowałem. Może pośrednio,mnożąc cenę przez wartość jednostek coś by się dało wydedukować???
cebula21 / 2008-07-25 01:54
ja teraz zastanawiam sie nad kupnem , mam kapitał 15 000 PLN (oczywiscie AA) jak myśliscie rozsądnie ??
Zeus52 / 2008-07-27 16:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ponieważ siedzę w fundach więc kombinuję,żeby wyjść na swoje. Też mam trochę kaski do dołożenia,ale poczekam,aż się sytuacja trochę wyklaruje...wygląda na to,że to już niedługo. Lepiej obserwuj! Na razie Nasdaq-trend wzrostowy,potwierdzony!,DJ-wzrostowy,ale n.p., S&P500-wzrostowy n.p.. NYSE Composite(całość)-wzrostowy,ale też n.p.. W potwierdzony trend wzrostowy weszły niektóre sektory. Tylko sektor finansowy jest w potwierdzonym trendzie spadkowym. Po prostu trzeba czekać,obserwować i być przygotowanym na wejście. Wskaźniki w przypadku wykresów średnioterminowych,gdzie pojedyńczą jednostką jest tydzień wyglądają bardzo,ale to bardzo optymistycznie i można się spodziewać,że może za 2-3miesiące DJ np zbliży się do swoich poziomów z roku ubiegłego. Ale! No właśnie jest zawsze jakieś"Ale"! Tak może wszystko wyglądać,ale nie musi. Tak wynika z A.T.,jeżeli korekta,która nas teraz czeka,okaże się tylko korektą i nie będzie zbyt głęboka...jeżeli nic nieprzewidzianego się nie wydarzy...to trochę jak z pogodą. Na razie bym poczekał na potwierdzenie zmiany trendu.
pchelek / 2008-07-27 21:29 / Tysiącznik na forum
DJ - to byl ponad 14 tysiacorow w roku ubieglym.
Tez bym chcial by tak wzroslo. Poczekamy zobaczymy
Zeus52 / 2008-07-27 23:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
W poniedziałek i wtorek rozstrzygnie się najbliższa przyszłość. Zwłaszcza w poniedziałek nie może być najmniejszej obsuwy,nawet o włosek! Gdyby tak się stało,to wracamy do punktu wyjścia( okolice11000). Co i tak prawdopodobnie nie zmieni rokowań średnioperminowych.
Zeus52 / 2008-07-27 23:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
To tyko takie przybliżenie. Ale liczę,że jeśli będzie 13300,to i tak będę bliżej od tego malkontenta hip-hopowca. Problem jest taki,że ja nie mogę uwierzyć,że czekają nas wzrosty w tym tygodniu,raczej odwrotnie. MACD(12,26,9) też się zakrzywia tworząc górne ekstremum.Obym się mylił,bo jak wiesz nie pasuje mi to...trochę zasiedziałem się w templetonie,a qealizacja ewentualnych zleceń wypadnie w środę. No cóż...obym się mylił...kiedyś wreszcie trzeba. Na qa
lukaszn19 / 2008-07-27 17:23 / Tysiącznik na forum
moim zdaniem na odwrucenie trendu na DJ jest jeszcze zdecydowanie za wczesnie ale srednioterminowo wyglada narazie niezle, linia przyspieszonego trendu spadkowego zostala przelamana w zeszlym tyg. i nastapila naturalna korekta, jezeli w tym tyg. DJ przebije bariere ok.11710-11732 gdzie skoncentrowaly sie niezwykle mocne projekcje Fibonacciego i linia dolkow ze stycznia i lutego bedzie mozna mowic o wiekszej korekcie, moze nawet 2 miesiace....potem wroca spadki bardzo pomocne w odczycie trendu sa srednie kroczace i tak 20 dniowa dala syg.kupna na poziomie ok 11 400 i bardziej wiarygodna sr.kr 4,9,18 dala rowniez syg.kupna ok 11 600 co jest b.dobrym prognostykiem i jezeli by ufac tej sr. od pon powinno ladnie rosnac na DJ by linie znow sie nie przeciely to co napisalem to wylacznie moje objekcje wspomagane prostym programem FIBOTRADER na ktorym kazdy moze zob to co napisalem (jest on darmowy do pobrania)
Zeus52 / 2008-07-27 20:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mogą się ponownie przeciąć...są niebezpiecznie blisko siebie. Natomiast stochastic dał wstępnie sygn.sprzedaży tworząc ekstremum powyżej 80,a następnie przebił od góry ten poziom potwierdzając sygnał sprzedaży,nie mówiąc o tym,że linie%K i %D przedtem się skrzyżowały i idą teraz rozbieżnie w dół poniżej poziomu 80. Dlatego zgadzamy się co do oceny średniego terminu(możliwy pułap 13300-Boolinger),różnimy się co do oceny najbliższego tygodnia. Pzdr
lukaszn19 / 2008-07-28 00:09 / Tysiącznik na forum
ja nie przykladam takiej wagi do stochastic chyba ze weekly bo dzienny to moim zdaniem najlepszy jest RSI i na wstegach Bolin. tez wyglada to niezle i jak nawet troche jeszcze spadnie to nie ma tragedi aby nie wiecej niz 60% dotychczasowej korekty to nastepne dni po spadku przyniesc powinny jedna lub 2 ladne zielone swiece i kilka mniejszych ,
Zeus52 / 2008-07-28 07:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dlatego co do dalszego ciągu,to mam jak najbardziej optymistyczne nastawienie. Jednak wolałbym,żeby dzisiaj nie było obsuwy. Zobacz Boolinger na 1 dniowym(średnia!)..Pzdr
Zeus52 / 2008-07-27 18:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pisałem tak trochę skrótowo,ale jeśli chodzi o sedno sprawy to o to samo nam chodzi..Jednak patrząc na MACD,czy Stochastic trudno uwierzyć w to,że będziemy mieli 11700,raczej martwi mnie to,czy korekta spadkowa nie będzie zbyt głęboka. Później?...Czemu nie? Ale chyba nie w tym tygodniu. Ale jestem tylko amatorem. Pzdr
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy