Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Arka BZ WBK Fundusz Rynku Nieruchomości 2 FIZ-subskrypcja warto?

Arka BZ WBK Fundusz Rynku Nieruchomości 2 FIZ-subskrypcja warto?

jasiech / 83.28.143.* / 2010-06-07 14:50
Chcę ulokować pieniążki które dziecko dostało na komunię i mam nadzieję ich "nie ruszać" do czasu pełnoletności córki,znalazłem info o subskrypcji ww.funduszu i zastanawiam się czy warto.Do tej pory trochę inwestowałem w FIO z różnym skutkiem zresztą,ale fundusze FIZ są dla mnie nowością wydaje mi się jednak ze zarabiają więcej niż FIO.Będę wdzięczny za doradztwo czy warto w to wejść lub ewentualnie jak zainwestować te pieniążki aby co tu dużo mówić zarobić.
Wyświetlaj:
tomimitomj / 195.117.213.* / 2010-11-29 19:38
Znalazłem ciekawe forum gdzie można pobrać program do analizy technicznej Metastock oraz materiały edukacyjne dla początkujących inwestorów.

Materiały dostępne w dziale ,,Biznes i finanse,,

www.styl24h.pl

Pozdrawiam.
JFK1 / 83.6.24.* / 2010-09-21 00:03
Awersji do wszystkiego, co ze znakiem "Arka", nabawiłem się po zeszłorocznych i wcześniejszych spadkach- poleciało 40 % w dół, teraz jak indeksy idą w górę- stoi, jak w dół- a jakże, lecą w dół... Porażka. Wygląda tak, jakby mieli analityków po podstawówce- mój chomik ma większego farta do inwestycji... Albo robią nas na bezczelnego w kobyłę...
jacek1971 / 83.5.22.* / 2010-06-24 00:09
Sadze ze nie warto,kupilem BPHFIZSN i z kwoty 500tys zrobilo sie 350tys
Wszyscy fachowcy zachecaja naciagaja a jak powierzymy im gotowke to z naszymi
pieniedzmi dzieja sie dziwne rzeczy.Gdybysmy odcieli oszustow od naszych pieniedzy
to przy ich kwalifikacjach nadaja sie do kopania rowow.
Prosze sprawdz jak pracuja moje pieniadze i podejmij wlasciwa decyzje szkoda pieniedzy
Twojego dziecka
art2 / 195.85.249.* / 2010-06-16 16:23
FIZ tym się różnią od FIO, że nie można przystąpić do nich po okresie subskrypcji. Można jedynie kupić jak będą notowane na rynku wtórnym. Mają też zazwyczaj ściśle określony cel inwestycyjny. Ja mam jednostki z pierwszej subskrypcji. Kupowałem po 97 PLN teraz są warte prawie 107. Wynik raczej przeciętny, ale co warto podkreślić nie straciłem podczas kryzysu. Gdybym wtedy kupił akcje to bym miał stratę. Inwestycja moim zdaniem bezpieczna i solidna. Wady to niska płynność na rynku i ciężko sprzedać większe ilości. Trzeba czekać, aż fundusz zamknie inwestycje czyli perspektywa conajmniej kilku lat.
Arka to badziewie / 149.156.38.* / 2010-11-26 13:02
Solidna pod jakim względem ? Średni roczny zysk to ok. 5% netto, co w sumie jest porównywalne z lokatami bankowymi. Dałem się nabrać tym "specom", a lepiej bym wyszedł lokując samemu w różne lokaty. Podejrzewam, że dobrze na tym funduszu wyjdą tylko osoby zarządzające, które z pieniędzy inwestorów mają utrzymanie przez kilka lat, nie dając nic w zamian.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy