Forum Forum inwestycyjneFundusze

Arka BZWBK - jak długo jeszcze?

Arka BZWBK - jak długo jeszcze?

Nathann / 2008-07-10 08:43
witam.
z początkiem roku zacząłem przygodę z tym funduszem, a dokładnie zakupiłem za 7.000 zł akcje Środkowej i Wschodniej Europy FIO. skusiła mnie niska cena tego funduszy w styczniu i dobre wyniku z lat poprzednich, a może także i nawina wiara w to, że musi się odbić. niestety nie wiem czy był to dobry wybór, chyba się przeliczyłem ponieważ na dziś jestem 2.030 zł stratny.
godziłem się ze spadkami na początku br., ale nie przez całe pierwsze półrocze. wszystkie fundusze idą w dół - pytanie tylko jak długo jeszcze? przewidywania na ten rok dla tego funduszu to od -10% do +10%, ale to wszystko patykiem po wodzie pisane.
zatem czy bardziej doświadczeni inwestorzy funduszu Arka, nie tylko Europy Wschodniej i Środkowej FIO, a także innych mogą poradzić - czy uzbroić się w cierpliwość i czekać do końca roku inwestycyjnego, a może jeszcze dłużej, czy może przekonwertować gdzieś te marne środki?
pozdrawiam.
Pilsener / 2008-07-10 15:25 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Styczeń a styczeń - w styczniu były zbyt duże różnice. Jak kupiłeś w samym dołku, to nie powinieneś być w plecy więcej niż 15%.

Inna sprawa, że ten fund stracił około 30% za ostatnie pół roku (gorsze były tylko niektóre misie), co nie stawia go w korzystnym świetle. Fundusze akcji polskich prowadzące bezpieczną grę (np. Allianz) potraciły około 20-25%.

Tym gorzej dla tego funduszu, że nasza giełda spadała mocniej niż pozostałe giełdy w regionie - mimo to fundusz jakie ma wyniki widać.

Trzeba by porównać wyniki tego funduszu z podobnymi - ale jak takie znaleźć? Każdy prowadzi własną politykę. Ja bym radził olać ten fundusz i ponieważ czasy niepewne to uciec do jakiegoś bezpieczniejszego - może aktywna alokacja, może ochrona kapitału, może fundusze akcji prowadzące bezpieczniejszą grę.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy