Forum Polityka, aktualnościKraj

Arłukowicz: Trzeba rozdzielić państwo i Kościół

Arłukowicz: Trzeba rozdzielić państwo i Kościół

Wyświetlaj:
Wapniak / 2010-08-31 10:37 / Tysiącznik na forum
"CZŁOWIEK BEZ RELIGII JEST JAK RYBA BEZ ROWERU"...
adeks / 95.49.104.* / 2010-09-01 08:31
A człowiek bez rozumu to lebiodka.
jot-24 / 178.183.232.* / 2010-08-31 09:53
lewicowość to filozoia cudzej winy.
jot-24 / 178.183.232.* / 2010-08-31 09:50
tępe lewactwo nie widzi że jedyne zagrożenie wolności człowieka jest ze strony państwa.Kościół prawie zawsze staje w tym konflikcie po stronie ludzi .Likwidacja Kościoła to pozbawienie ludzi oparcia.Dlatego komuna tak zaciekle zwalczała Kościół.Dlatego lewactwo , które dąży do władzy absolutnej najpierw chce Go w pierwszej kolejności ograniczyć , a potem zlikwidować. Takie też były plany czołowych przywódców lewicowych : Stalina i Hitlera.
T. / 81.190.70.* / 2010-08-30 18:31
Teraz kler ma się dobrze, wszystkie nieruchomości odzyskali .Za sprawą konkordatu państwo polskie (polska społeczność) ich i wszystko co z klerem związane utrzymuje.
Więc gdzie im będzie lepiej ?
towarzyszu na jak tam da się? / 188.40.133.* / 2010-08-30 16:55
a da się partyjnego aparatczyka rozdzilić z Jaguarem?
Stanley025 / 2010-08-30 16:24
Jestem bezpartyjnym, wierzącym i praktykującym katolikiem. Ale jedno jest pewne, że należy rozdzielić państwo od kościoła, a także przywrócić religię do salek katechetycznych i kościołów. Będzie to lepsze tak dla państwa jak i dla kościoła.
PL2010 / 212.160.172.* / 2010-08-30 14:12
A co z rozdzieleniem państwa i biznesu? Gdyby wszystko było cacy to byśmy nie płacili exProkomowi setek milionów za system. A żona ministra Grada by nie wygrała przetargu... myślę, że takie przywiązanie polityków do biznesu jest dużo gorsze niż do kościoła.
Adol / 2010-08-30 13:37 / Bywalec forum
Po co rozdzielać to co juz jest rozdzielone? Co kryje się za tym postulatem? Czy ksiądz ma prawo wypowiadać się tylko w kwestjach biblijnych a o codzienności nie? Mnie to nie razi, sam umiem wyciągać wnioski i z niektórymi tezami się zgadzam a z innymi nie. TW "Filozof" z Lublina mówi kochajmy wszystkich i zapomnijmy. Śp. Ks.pr. H.Jankowski miał zgoła odmienne zdanie. Każdy z nich ma prawo do wypowiedzi tak jak wytatuowany gej na Paradzie Miłości. Może powinniśmy oddzielić organizacje gejowskie od Państwa.
Gwiazdor Arłukowicz poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej podkreśla, że jego partia nie szuka konfliktu z Kościołem ale nie ma żadnego innego pomysłu aby zabłysnąć w mediach więc odgrzewa teraz tego starego kotleta. Ma już w zanadrzu etanazję i nauczanie podstaw technik seksualnych w liceach ale o tym później.
sfera2 / 2010-08-30 11:46 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Radko zgadzam się z wypowiedziami Arłukowicza, ale tym razem muszę przyznać mu racje. Mieszanie kleru w polityce poszło już o jeden raz za daleko. Kościół zgodnie z konkordatem ma prawo do ewangelizacji w kościołach oraz w szkołach i przedszkolach, ale nie do agitacji politycznych jakich coraz częściej się dopuszcza. Coraz bardziej widoczny jest wpływ kościoła na politykę państwa, przez sterowanie swoimi wyznawcami i poplecznikami, a obecnie widoczny rozłąm w polskim kościele, potęguje łamanie zawartego konkordatu.
dgen / 2010-08-30 12:17 / Tysiącznik na forum
Kościół (oraz wszyscy inni, ty również) zgodnie z regułami demokracji, poprzez swoich oficjalnych przedstawicieli (biskupi) oraz członków (wierni) ma prawo wypowiadać się na każdy temat związany z życiem i funkcjonowaniem swoich członków. Także na tematy społeczne, gospodarcze itd. Ma prawo i obowiązek wskazywać wiernym sposoby postępowania w określonych sytuacjach w oparciu o tzw. nauczanie społeczne. Ty to nazywasz sterowaniem, a nie przeszkadza ci to jak partia polityczna wymaga od swoich członków określonego głosowania często wbrew sumieniu ? Poza tym powtarzasz hasła od lat przytaczane przez niejakiego urbana o tzw. wpływie Kościoła. Tymczasem ponownie przywołuję reguły demokracji wedle których ja jako członek Kościoła mam prawo kształtować otoczenie wg wyznawanych przeze mnie wartości. podobnie mogą to robić i robią także np. geje zrzeszone w swoich organizacjach . Tak działa demokracja - tymczasem niektórzy, w imię "nowoczesności" demokracje pojmują na zasadzie praw przysługujących tylko wybranym, innych jednocześnie wykluczając. w ten sposób pod fasada demokracji rodzi sie totalitaryzm.
sfera2 / 2010-08-30 13:19 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Oczywiście ma prawo, podjudzać ludzi przeciw ludziom, czy przeciw władzy. Ma prawo straszyć nie udzielenia rozgrzeszenia, ma prawo na wszystko, bo to święte krowy i są nietykalni. Mój syn należał do tak zwanej młodzieży Jana Pawła II-go, teraz odsuwa się od kościoła coraz bardziej, przestaje chodzić na msze, bo tam jest wzbudzana nienawiść do przeciwników PiS-u, jemu to już nie odpowiada, on chce zabawy i spokoju, a nie nienawiści.
Skończył się czasy walki klasowej pod przewodnictwem kleru, wówczas popierałem ich, teraz nie zgadzam się na szerzenie nienawiści, nawet jak to robią w białych rękawiczkach.
Bernard+ / 83.27.79.* / 2010-08-30 17:53
Jeżeli ktoś jest przeciwnikiem kradzierzy i domaga się kary więzienia dla złodziei to jest wrogiem złodziei, kto się sprzeciwia zabijaniu człowieka przez innego człowieka i domaga się kary za zabójstwo ten jest wrogiem morderców. Jeżeli ktoś zgodnie z Konstytucją naszego kraju ma prawo do udziału w życiu publicznym, ma czynne i bierne prawo wyborcze, to nikt nie może mu zabraniać publicznego głoszenia swoich poglądów politycznych tak długo jak tylko nie są te poglądy sprzeczne z prawem. Więc nikt nie może głosić pochwały przemocy w stosunku do innych obywateli tylko dlatego,że mają inny siwatopogląd i nikt nie może nawoływać do przemocy wobec innych obywateli jeżeli Ci nie łamią prawa, nikt nie moze nawoływać do pozbawiania innych obywateli części ich praw obywatelskich, tylko dlatego,że mają inne poglądy na sposób sprawowania włądzy, że popierają inną legalną partię niż partia rządząca . Kto się z tym nie zgadza niech to napisze tutaj poniżej.
Beria / 81.219.26.* / 2010-08-30 10:53
Rosną szanse p,Biedronia na gównego kapelana Generalnej Guberni.Jestem zachwycony.
tabran / 89.72.33.* / 2010-08-31 06:58
A twoje szanse Beria na głupca sezonu są niezmienne,
rydzyk-belzebub / 62.121.76.* / 2010-08-30 09:59
wolność sumienia i wyznania (a nie przymus nauczania religii w szkołach,utrzymywanie tzw.kapelanów w służbach mundurowych)czy stać Nas na takich Głodziów-flachy?
gonzo_m / 217.96.21.* / 2010-08-30 12:46
Sprywatyzować szkolnictwo i ten problem zniknie automatycznie.
Ten kto będzie chciał chodzić do szkoły gdzie jest krzyż - proszę bardzo, ci co krzyża nie chcą znajdą sobie taką bez krzyża.
Nikt nie będzie urażony a nauczyciele w takich szkołach będą lepiej zarabiać.
~Kris / 2010-08-30 09:53 / Tysiącznik na forum)
Krzyż jest tu znakiem przynależności do grupy. Pozwala - zwłaszcza słabszym psychicznie i wykluczonym, skomplikowane życie ująć w schemat znany człowiekowi od tysięcy lat: my jesteśmy tu, a lejemy tamtych.

Krzyż jest o tyle ciekawszy od, powiedzmy, szalika kibola, że ma znacznie więcej 'smaczków' za którymi, albo przeciw którym można się ustawić. Rozdział kościoła od państwa to jeden z nich, chociaż akurat mało ciekawy i coraz mniej aktualny. Tych, co tam wygrażają sobie pięściami bardziej pewnie kręci 'obrona świętej wiary ojców', 'miłość do ojczyzny', 'nienawiść do zaborcy', a z drugiej strony: pogarda dla 'moherów', nienawiść do 'wyznawców Rydzyka', albo 'pedofilów w sutannach'

Dobrze mieć jakiś łatwy cel w życiu, które poza tym pewnie jest mało ciekawe.
Realistka / 83.27.185.* / 2010-08-30 09:42
Brawo Panie Bartoszu. Jestem za! I proszę pamiętać, aby niewierzącym zabrać również prawo do dni wolnych w święta katolickie (Boże Narodzenie, Wielkanoc). Jak ktoś niewierzący, to po co mu święta?
tabran / 89.72.33.* / 2010-08-31 07:09
Realistko, mam inny, równie radykalny sposób. Skasowac wszelkie święta kościelne, wtedy wszyscy będą potraktowani równo. A wierzący, skoro wierzą tak głęboko, to święta swoje wraz z rodziną mogą obchodzi w zaciszu domowym bądź w kościele (a tych im wszak nie brakuje). Nigdzie nie jest przecież powiedziane , że całodzienne lenistwo jest Bogu szczególnie miłe.
Wyborca123 / 83.24.31.* / 2010-08-30 09:16
Zastanów się, czy popierasz brak reform - zagłosuj i zobacz, jakie partie wybierają Polacy w Pierwszym Wolnym Sondażu: http://polskie-partie-polityczne.appspot.com/?

Stracony czas na mało ważne spory i brak sensownych reform to stracone pieniądze i kolejne podwyżki podatków na łatanie zbędnych kosztów, czy na pewno tego chcesz?
kubiak und komsta / 213.238.75.* / 2010-08-30 09:14
Religia to choroba, a wierzący to małpy są!
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy