Armagedon?

Money.pl / 2007-10-19 07:09
Komentarze do wiadomości: Armagedon?.
Wyświetlaj:
ma4ti4 / 2007-10-19 08:45
Co myslicie o wczorajszej uchwale NWZA Bytomia: " o podwyższeniu kapitału zakładowego "w drodze oferty publicznej poprzez emisję nie więcej niż 5.000.000 akcji na okaziciela serii J z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy, o wartości nominalnej 1,00 złoty każda"" ??
brydzia / 2007-10-19 08:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
-20%
voodoo child / 2007-10-19 09:06 / "Slight return"
No i czego straszysz ??
Marins / 2007-10-19 09:17 / portfel / Tysiącznik na forum
Myslałem ze na walnym padną jakieś konkretniejsze decyzje jezeli chodzi o rozwój Bytka a tu taka kicha..24 10 przydział akcji I takze kurs raczej powinien spadac...
voodoo child / 2007-10-19 09:20 / "Slight return"
Przeciez cel walnego byl jasno ustalony : doprecyzować uchwałę , czego ty sie spodziewales??
Krzych / 2007-10-19 08:45 / Płoteczka na forum
witam
8:42 jeszcze tego nie było ja piję piwo - lecz się tym czym się zatrułeś.
yayurek / 2007-10-19 08:41 / Kompulsywny looser na forum
tak jeszcze z ciekawostek, słuchałem wczoraj Mobiusa z Templetona, zapytany o pęknięcie Chińskiej bańki, powiedział, że widzi jeszcze spory potencjał wzrostowy, zaś czas pęknięcia określił, na "każdy moment, od dziś do czerwca 2008"
jarekon / 2007-10-19 08:43 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nie wysilil sie:) kazdy to moze przewidziec...............
brydzia / 2007-10-19 08:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
ale specjalista , śmiać się chce , tyle to 99,99% z naszego forum wie
PedroGonzalez / 2007-10-19 08:55 / Uznany Gracz Giełdowy
ale on ma autorytet tak jak dzizdzio i jego slowo prawie jak swiete :) dlatego tacy ludzie sa bardzo niebezpieczni bo moga namieszac mimo, ze idzie ku lepszemu ale "jemu sie wydawalo, ze..." :) ale co my maluczcy mozemy...mozemy tylko korzystac z tej fali ktora wielcy wywolaja i serfowac z gory na dol :)
brydzia / 2007-10-19 08:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jesienna wyprzedaż akcji w funduszach
Puls Biznesu
19.10.2007 06:14

We wrześniu zarządzający z TFI po raz pierwszy w tym roku pozbywali się akcji. Jeśli już kupowali, to walory największych spółek.

O ponad 2 mld zł stopniała wartość akcji w portfelu funduszy inwestycyjnych we wrześniu. Głównie dlatego, że zarządzający woleli sprzedawać niż kupować akcje. W sumie, według szacunków Analiz Online, TFI sprzedały akcje za 1,8 mld zł. W tym roku po raz pierwszy saldo transakcji było ujemne - czytamy w "Pulsie Biznesu".

- We wrześniu zarządzający byli mniej aktywni, ale jeśli już dokonywali transakcji, to woleli sprzedawać akcje. To może być efekt zakupów, jakich dokonali w czasie letniej korekty. We wrześniu kursy tych spółek rosły, więc chcąc uniknąć zbyt dużego udziału akcji w portfelu, musieli się ich pozbyć - mówi Grzegorz Raupuk, analityk Analiz Online.
Krzych / 2007-10-19 08:52 / Płoteczka na forum
TFI zainwestują w małe i średnie firmy
czwartek, 18 październik 2007, 10:57
źródło: Twoja Firma
Na letniej korekcie najwięcej stracili klienci funduszy inwestujących w akcje małych i średnich spółek. Mimo to coraz więcej funduszy chce inwestować w akcje tych podmiotów. Ostra przecena firm sektora MSP stała się dodatkowym bodźcem dla TFI.
"Od szczytów z 6 lipca indeksy tych firm - sWIG80 i mWIG40 - straciły po 14 proc. Korekcie oparły się duże spółki - w tym okresie indeks WIG20 zniżkował tylko 1,4 proc., co może być interpretowane jako zmierzch popularności funduszy typu MiŚ, które na początku tego roku były najbardziej promowane przez TFI i często wybierane przez klientów" - pisze "Gazeta Prawna".
"Spadki na giełdzie nie spowodowały jednak masowego odpływu środków z funduszy małych i średnich firm, ani też nie zahamowały rozwoju takich produktów. W sierpniu, w środku szalejącej korekty, fundusz typu MiŚ uruchomiło Noble Funds TFI. We wrześniu pojawił się w Union Investment TFI, a w październiku w ofercie AIG, ING i KBC TFI. Według informacji GP w ciągu dwóch tygodniu taki produkt ma się pojawić w Allianz TFI" - czytamy w "Gazecie Prawnej".
"Obecnie klienci mogą wybierać spośród 13 funduszy inwestujących w krajowe małe i średnie spółki oraz dwóch subfunduszy nabywających akcje takich firm za granicą. - Małe i średnie spółki charakteryzują się większą zmiennością i większym ryzykiem, a w krótkim terminie mogą przynosić większe straty niż duże spółki, ale równocześnie potencjał w nich drzemiący jest bardzo duży - mówi Piotr Habiera, wiceprezes KBC TFI. Podkreśla, że w Stanach Zjednoczonych ten segment firm w perspektywie kilkudziesięciu lat przynosił średniorocznie od 15 do 20 proc. zysku. Z dużym prawdopodobieństwem można więc założyć, że w długim terminie polskie małe i średnie spółki rozwijać się będą w podobnym tempie" - informuje "Gazeta Prawna".
Więcej na temat w "Gazecie Prawnej", w artykule Małgorzaty Kwiatkowskiej i Macieja Bednarka pt. "Nowi chętni na małe i średnie firmy".
o co chodzi ?
jarekon / 2007-10-19 08:42 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a open finance pisze analizy rynku polskiego ze hossa trwa i trwac bedzie:)))
yayurek / 2007-10-19 08:39 / Kompulsywny looser na forum
tak ogólnie to logika nie jest dobrą rzeczą na giełdzie, PFIZER opublikował tragiczne wyniki, więc go przed sesją sprzedałem (zdziwiłem się, że z zyskiem), po otwarciu lekko wzrósł, zaś na koniec wyszedł na zero. ELI LILLY miała całkiem dobre wyniki, więc lekko podkupiłem, by na koniec stracić 0,5% - bez sensu, niczym lokata (to znaczy lokata w obecnych czasach, szczególnie dla sporo nerwowych, ma spory sens)
anonim_03 / 2007-10-19 08:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pfizer miał duży odpis -- z działalności operacyjnej zysk był bardzo przyzwoity. Warto dodać że w perspektywie paru late Prizera czeka równia pochyła: kończy im się pateny na Liptrona, który generuje 12 mld $ obrotow rocznie)

Po co się męcze zaraz to przykryją wklejkami.
anonim_03 / 2007-10-19 08:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pan Tadek kupuje u rolnika pieruszkę po 15 zł i sprzedaje w sklepie po 20 zł. Od zarobionych 5 zł odpowadza podatek 1 zł.

Pan Henio kupuje certyfikat na pietruszkę po 15 zł i sprzedaje po 20 zł. Jak byście opodatkowali działalność Pana Henia ??
wojby / 87.204.217.* / 2007-10-19 08:33
niech zyje shanghai b-shares....
flavio25 / 2007-10-19 08:30 / portfel / Tysiącznik na forum
Daniel"byk"
"Być może nieco przerysowałem dramatyczny obraz przed dzisiejszą sesją, która może okazać się całkiem udana dla inwestorów"

hehe nie ma jak zostawic sobie otwarta furtke bezpieczeństwa:)

a tak powaznie, wyglada na to ze nikt naprawde nie wie co dzisiaj bedzie grane!

MIlego dzionka zycze
PedroGonzalez / 2007-10-19 08:38 / Uznany Gracz Giełdowy
ktos napewno wie :) wiedza Ci co rozdaja karty i rezyseruja cala inscenizacje. A tak powaznie to faktycznie dobrze to nie wygladachoc z drugiej strony oscylatorki sa prawie zdolowane wiec potem beda mogly juz tylko w gore indeksy ciagnac :-)) co do usd/jpy nie moze spasc ponizej 114 bo wtedy sie wyrwie spod kontroli trendu :) stochastik na dziennym DJ-ja moze dzis dac sygnal do zjazdu a potem juz tylko w gore pod zawinieciu :))
jesli dynamicznie od poczatku sesji zjedzie w dol to ja widze ladna koncowke sugerujaca popyt na przyszly tydzien :)
flavio25 / 2007-10-19 08:41 / portfel / Tysiącznik na forum
obys mial racje
tafcik-real / 2007-10-19 08:33 / portfel / Gracz Giełdowy
ja wiem...
ale nie powiem
wladyslaw / 2007-10-19 08:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Powiedz, nie bądź taki SAMOPIS
flavio25 / 2007-10-19 08:39 / portfel / Tysiącznik na forum
prosze prosze powiedz:)
Jaronero / 2007-10-19 08:38 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
tafcik... nie bądź PISuar... POwiedz... to zrobimy cię LIDerem :)))
flavio25 / 2007-10-19 08:39 / portfel / Tysiącznik na forum
dobre
Jaronero / 2007-10-19 08:48 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
jak nie powie, to mu UPRowadze kota - tak w samoobronie :)))))
flavio25 / 2007-10-19 09:06 / portfel / Tysiącznik na forum
z tym kotem uwazaj,
POmylisz kota i jarek sie w.... zdenerwuje
brydzia / 2007-10-19 08:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Część partii nie wyklucza zniesienia tzw. podatku Belki ani wyższych ulg w PIT, skłaniających do długoterminowego inwestowania. Czy dotrzymają słowa?


Rynek kapitałowy rzadko jest tematem dyskusji politycznych. Kandydaci do Sejmu wolą się zajmować emigrantami lub "wykluczonymi". Niemniej jednak hossa na giełdzie nie trwa wiecznie. Dlatego spytaliśmy największe partie, jak zamierzają wspomagać rozwój naszego rynku .





Jest niemal pewne, że "podatek Belki" - bolączka wielu inwestorów - szybko nie zniknie. PO deklaruje gotowość jego zniesienia w 2009 r. PiS chce najpierw zobaczyć, ile będą kosztować ulgi na dzieci i redukcja składki rentowej. Przeciwne są LiD oraz PSL.





Większość partii przyznaje, że trzeba zachęcić Polaków do oszczędzania na starość. Gorzej z pomysłami, jak to zrobić. Politycy rozważają głównie wyższe ulgi w PIT. PO i LiD są także za tym, by OFE mogły więcej pieniędzy inwestować poza granicami kraju.
jarekon / 2007-10-19 08:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ja sobie wyobrazam:) ale jak za kilka lat bedziemy na dnie bessy.........
trzeba bedzie pobudzic i zachecic jakos inwestorow do zabawy na gieldzie:)
poza tym jak bedzie bessa wplywy do budzetu stopnieja drastycznie i co im bedzie zalezalo?? zlikwiduja podatek od giledy a podniosa od lokat:))))
pozdr
flavio25 / 2007-10-19 08:31 / portfel / Tysiącznik na forum
powiedzmy sobie szczerze, zadna z partii nie zlikwiduje podatku Belki

ale mamic beda... kazdy glos sie liczy
samuraj jack / 2007-10-19 08:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
nie zlikwidują z jednego powodu....
nie chodzi tu o kasę dla Skarbu Państwa
a o możliwość kontroli nad przepływami pieniężnymi...

a to jest o wiele gorsze od wydumanych czy realnych zamordystycznych dążeń PiS...
flavio25 / 2007-10-19 08:33 / portfel / Tysiącznik na forum
jakos nie wyobrazam sobie inwestorow pikietujacych pod sejmem...
a moze sie zbierzemy i narobimy dymu?:)
555 / 2007-10-19 08:25 / Tysiącznik na forum
witam
brydzia / 2007-10-19 08:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Panie Danielu , nie no to już przesada , wig 20 spada 2,6% a pan pisze że powinien wczoraj jeszcze spadać

To znaczy ile wczoraj powinien spaść 5% , co my jesteśmy 3 świat
samuraj jack / 2007-10-19 08:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Jak to Brydziu - my to gorzej niż republika bananowa - nie widzisz kto nami rządzi?;)
yayurek / 2007-10-19 08:23 / Kompulsywny looser na forum
witam i zmykam
samuraj jack / 2007-10-19 08:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
to chociaż powiedz, czy zmykasz byczo czy niedźwiedzio...?;))
yayurek / 2007-10-19 08:30 / Kompulsywny looser na forum
ja tam nie uznaję takich pojęć, jestem na very long, i na razie to widzę prawdopodobnie efekty kapitulacyjne (co byłoby dobre dla rynku), a niestety wracając do polityki to jeżeli wygra partia dwuliterowa to chyba warto być na długo, ale w każdej chwili jestem gotów zmienić stronę frontu, po prostu robić swoje, a naprawdę w takie gorące dni, to nie mam pojęcia jak jeszcze ktoś znajduje czas na forum i dolewanie oliwy do ognia, w takie piątki na koniec dnia może dojść za zadziwiających rzeczy
tafcik-real / 2007-10-19 08:29 / portfel / Gracz Giełdowy
łon na byczku
tafcik-real / 2007-10-19 08:29 / portfel / Gracz Giełdowy
choć ze strachu przed niedźwiadkami
Trader II / 212.2.99.* / 2007-10-19 08:20
Prawie o 10 proc. spadły indeksy w Indiach 08:51 18.10.2007
czwartek

Paniczna wyprzedaż, spadek indeksów o blisko 10 proc., zawieszenie notowań, inwestorzy łapią się za głowy i płaczą. Tak wyglądała najczarniejsza środa w historii Bombay Stock Exchange w Bombaju, najważniejszej giełdy w Indiach..

W środę rano inwestorzy rzucili się do wyprzedaży akcji - to ich reakcja na ogłoszone we wtorek plany wprowadzenia ograniczeń w obrocie akcjami w Indiach.
brydzia / 2007-10-19 08:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
co Ty wklejasz stare dane ,
samuraj jack / 2007-10-19 08:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
To nie pierwszy raz... w tych Indiach
krzysiek29 / 2007-10-19 08:22 / Uznany Gracz Giełdowy
wczoraj tez bylo ciekawie i dzis tez ladnie sie zapowiada
NOVA / 2007-10-19 08:09 / Spekulująca emerytka
Wtam z rana. Dziś "na dwoje babka wróżyła". Dla mnie piątki zazwyczj są sesjami realizacji zysków. Zazwyczaj - bo dziś raczej nie będzie to możliwe. Zbyt duże straty na moich walorach. Życzę udanych manewrów.
Jaronero / 2007-10-19 08:01 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
Witam :)
Fajnie dziś będzie
Chłopaki rano pewnie wywindują na chwilę Ecard pod 3.00 złote, dołując Fam do 10.00, Ele do 5.00, Toora wyskoczy pod 7.00 złotych, a potem odwrotnie i do 15.00 spadek kontrolowany :))
Psychotropy mam naszykowane, 10 puszek red bulla tyż, mam jeszcze chwilę na sesję ze swoim psychiatrą on-line, o 9.15 nasercówka pod język i zabawa ;)))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy