Armagedon?

Money.pl / 2007-10-19 07:09
Komentarze do wiadomości: Armagedon?.
Wyświetlaj:
Roman K / 2007-10-19 12:47 / Bywalec forum
2007-10-19 10:55:05 | *.*.*.* | Roman K
Re: Jak wygra PO, złoty się jeszcze umocni [0]
Większych głupot nie da się już opowiadać !!!!!!!!!
Pewnie jeszcze od poniedziałku nastąpi cud gospodarczy ala Irlanidia,
Na temat kursu eru/ dolar już dawno temu napisałem ,że bedzie zmierzał w kierunku 1,45.
Umocnienie złotego względem innych walut jest podyktowane zupełnie czym innym.
NBP zmniejsza aktywa zagraniczne po to by skierować je na operacje repo, które zawrotnie
rosną gdyż bankom brakuje pieniędzy na kredyty.
Jeśli NBP sprzedaje szybko zbywalne papiery zagraniczne w których ma ulokowane znaczną
część aktywów zagranicznych ponieważ w gotówce w EBC , EBOiR i innych ma 30 mld; w
złocie 6 mld ,a resztę 119 mld w papierach inych pństw .
to tak samo jakby zaczęto sprzedawać polskie papiery złoty by sie automatycznie zaczął
osłabiać.
Tak teraz jest odwrotnie. i nie są to małe pozycje.
Co się zdaży za niedługo kiedy bankom zabraknie pieniędzy na kredyty
NBP przeznacza na operacje repo jeszcze większe kwoty jak w sierpniu 10600 ml czy
we wrześniu 18086ml z aktywów zagranicznych traktując jednocześnie je jako oficjalne
aktywa rezerwowe choć tak naprawdę to pomiędzy sierpniem ,a końcem września o kwotę
zmniejszonych aktywów zagranicznych i zwiększeniu pozycji repo z 10600 ml do18086
zwiększyły się kredyty ,nie przynosząc zwiększenia depozytów. o ile aktywa zagraniczne
to prawdziwy pieniądz to zwrot pozyczonych od NBP przez banki komercyjne tych
pieniędzy(pod
papier)
pomimo iż te banki mają depozyty walutowe na 57 mld zł może być niemożliwy ponieważ
depozyty te to zapis księgowy ,a zmniejszone aktywa to prawdziwy pieniądz pożyczony
bankom, które udziliły kredytów ,a te nie odłożyły sie w depozytach ponieważ zostały
stracone w imporcie i przepływach kapitału.
Ta polityka przypomina Lepera który chcial by aktywa zagraniczne wykorzystać do wzrostu
godpodarczego ,a tym samym pieniądz ,który już raz został wyemitowany i z aktywów
zagranicznych powstał pieniądz krajowy drugi raz ponownie zostaje traktowany jako nowy
pieniądz. z tychże samych aktywów.
Rachunki bieżące banków spadają pomimo kasy z emisji dłuznych papierów nabytych przez
zagraniczne monetarne instytucje finansowe.
Od sierpnia do dzisiaj z 21 mld do 12.5 mld.
Spada również tym samym baza monetarna .
Niby oficjalne aktywa rezerwowe wynoszą 155 mld zl , a aktywa zagraniczne 137 mld zł
Pozostała róznica to operacje repo, a więc zakup od banków komercyjnych papierów, które
kiedyś nabyły finansując deficyt z przyrzeczeniem ich odkupu przez te banki w ustalonym
terminie.
po co więc banki komercyjne odsprzedają papiery NBP, a ten finansuje to z aktywów
jednocześnie traktując je jakby mial te same rezerwy??
Bo brakuje kasy na kredyty.

To powoduje takie właśnie kursy walut
Dłuższy i dokładniejszy komentarz w tej sprawie napiszę po niedzieli.
Wiele razy było jak mówiłem wystarczy poczytać wstecz.
Kiedyś napisałem o podaży pieniądza i dzisiaj są efekty a raczej prawidłowość.
Depozyty staneły na poziomie około 450 mld zł, i juz za "Chiny Ludowe" nie urosną , rosną natomiast kredyty dzięki jak wyżej(NBP)
Baza monetarna spada ze 101 mld w lipcu do 97 mld w sierpniu i 94 we wrześniu.
I żaden Tusk czy Kaczyński nic nie jest w stanie zrobić w przyszłości.
Pomimo jednak wielu niedoskonałości ja zagłosuję na PIS ponieważ wyznaje dwie zasady :
1.pieniądz rządzi światem
2,biznes robi się na kimś( czytaj inne państwo)
Tusk jako libarał najchetniej sprzedał by jeszcze co zostało z tkz resztówek i pozbyl sie akcji skarbu państwa min w PKO BP; KGHM i innych pod pozorem łatania dziury budzetowej. Tak było częstokroć wcześniej kiedy sprzedawano banki.
Cały broblem w tym, że zysk z przejetych firm niestety zostanie wytransferowany z Polski jak ma to miejsce teraz ponieważ kapitał reinwestuje tyle ile wymaga by być konkurencyjnym ,a znakomitą większość zysków transferuje do siebie, stąd pomimo napływu rekordowych inwestycji zagranicznych tych porządanych w każdym kraju ,które tworzą od podstaw nowe biznesy,a nie ograniczają sie jedynie do przejęcia i czerpania zysków w przyszłości , pomimo napływu płatności dla rolników, pomimo innych funduszy unijnych napływających do polski i wreszcie pomimo dużego napływu euro od tych młodych Polaków pracujących za granicą i przesyłających do Polski kasę- nasze aktywa zagraniczne nie rosną co dowodzi jak wielka kasa jest transferowana w drugą stronę. I na nic zdadzą się gadki, że gdyby były lepsze warunki do inwestowania to kapital nie będzie transferowany za granicę ponieważ to jest tak samo jak z Polakami pracującymi min W Anglii czy Irlandii- pomimo iż mają tam dobre warunki na życie przeznaczają tyle aby mogli normalnie funkcjonować ,a resztę przesyłają do Polski badz oszczędzają z zamiarem wydania jej po powrocie czy to na zakup mieszkania czy inny cel.
jest powiedzenie "pieniądz robi pieniądz: ale pieniądz wytransferowany z Polski już tu nie zrobi kolejnych pieniedzy ,już nie powstana nowe miejsca pracy itd. Dlatego właśnie min rząd Niemiec zastanawia sie jak ograniczyć przejmowanie firm niemieckich ponieważ doskonale rozumieją powyższą zasadę i wiedzą ,że przejęcie oznacza utratę zysków , które będa inwestowane siłą rzeczy gdzie indziej jak u nich.
PKO BP ma niezłe produkty i niezłą generalnie ofertą podobną zresztą jak inne banki w Polsce. Co w takim razie skłoniło decydentów aby sprzedać inne banki i pozbyć się dzisiejszych zysków??? Po prostu biznes , robi się na kimś(na Polsce). Skoro Pan Tusk twierdzi ,że mamy takich zdolnych młodych i jak pokazuje przykład PKO BP, KGHM, że maja wyniki jak te zagraniczne banki czy firmy to dlaczego tyle sprzedano i tym samym ograniczono tym młodym ,którzy teraz są zagranicą pracę w Polsce w myśl zasady pieniądz robi pieniądz bo przeciez ten pieniadz wypływa i nie tworzy tu miejsc pracy ???
Nie ma partii doskonałej ale wolę zagłosować na Kaczyńskiego niż na Tuska by jak sprzeda Tusk resztę z Polski nie wyjechało kolejnych 2 milionów.

Dla zobrazowania w tym roku zostało juz wytransferowane 31 mld zł to więcej jak wpływy z podatku PIT który w większości płacimy.

Wiem,że tą decyzja nie jestem trendy ale wolę dbać o włane ineresy, niz się wpisywać w modną ostanio dbałość o wizerunek Polski w prasie zagranicznej tak często powielanej w Polsce, która wie na kogo postawić by zatroszczyć się o własne interesy(nie nasze).
Biznes robi się na kimś!!!

Proszę nie komentować złośliwe ponieważ zbyt dużo wiem by wierzyć w cud gospodarczy Pana Tuska, a jego zwolennicy których na forum tutaj jest znakomiya większość jak wnioskuje będą mogli przekonąc sie niedługo jaki cud im zaserwowano kiedy kolejne 2 miliony wyjedzie.
zbig$ / 2007-10-19 13:14 / Uznany gracz - weteran 93/94
co do koncowki to przeciez PO jest wierna tym zapowiedziom z 2003 roku z kampanii o refer. do ue- Polacy beda mogli oficjalnie pracowac za granica, a teraz wlasnie wyjezdzaja, a PO chce ich tu zatrzymywac - to p[raca za granica w koncu zla czy dobra???
samuraj jack / 2007-10-19 13:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!

Dłuższy i dokładniejszy komentarz w tej sprawie napiszę po niedzieli.

czekam z zainteresowaniem
Glungezer / 2007-10-19 13:06

nie jestem trendy ale wolę dbać o włane
ineresy, niz się wpisywać w modną ostanio dbałość o wizerunek
Polski w prasie zagranicznej tak często powielanej w Polsce,
która wie na kogo postawić by zatroszczyć się o własne
interesy(nie nasze).
Biznes robi się na kimś!!!


to jest kwintesencja w/w epistołu
yayurek / 2007-10-19 12:52 / Kompulsywny looser na forum
bardzo Cię przepraszam, ale czy uważasz, że w czasie sesji, ktoś ma czas na czytanie podobnych długaśnych epistoł ?
samuraj jack / 2007-10-19 13:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
de gustibus non disputandum....
Navigare---- nielogo / 213.158.196.* / 2007-10-19 12:46
a na Wigu20 to już chyba dzisiaj zaczeli swietować zwycięstwo PO w wyborach :)))
Glungezer / 2007-10-19 13:08
ale będzie zdziwko w poniedziałek;)
kiedy "głupi naród" znów wybierze niezgodnie z zaleceniami saloonu warszawskiego;)
PedroGonzalez / 2007-10-19 12:46 / Uznany Gracz Giełdowy
my tu pitu pitu a na CFD wlasnie NASDAQ wyrownal swoj rekord :) 2192 :-) ciekawe, ze NASDAQ posuwa do gory tylko DJ sie ostatnio posypal :) Yayurku i anonimie oswieccie nas bo sie na spolkach hamerykanskich znacie :)
Autsajder39 / 2007-10-19 12:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
koszyki wróciły czyli szafa gra:)
grubi przetrawili wczorajszy dzień i dalej jazda od nowa:)
pino / 2007-10-19 12:45 / Bywalec forum
Tyler1980 - gratuluję zakupu PPWK,daj znać jak następnym razem będziesz się ustawiał z koszem :)

pozdr
flugo / 2007-10-19 12:43 / portfel / Dziecko hossy
może tak z nudów na opocznie pogracie co?
Krzych / 2007-10-19 12:52 / Płoteczka na forum
wklej lepiej podłogę ,
Inwestycje w zakład Milagro ?
zbig$ / 2007-10-19 12:42 / Uznany gracz - weteran 93/94
mewa jak na te poziomy praktycznie mala podaz...
nowicjusz1982 / 2007-10-19 12:45 / Dzieciak *€* forum
no wlasnie ale ja juz sporo na niej strazcilem i teraz nie chce wejsc ale ona pewnie podskoczy jescze :((
zbig$ / 2007-10-19 12:38 / Uznany gracz - weteran 93/94
petrol niesmialo dzwignal sie ponad 300 jest jakis wolumen///
Navigare---- nielogo / 213.158.196.* / 2007-10-19 12:37
Do Nelly Rokity wreszcie dotarło ze znalazła się w przegranym obozie i już zaczyna zmieniać front. Co za dno... Pis ma zadziwiającą zdolność przyciągania do siebie ludzi pozbawionych kręgoslupa moralnego...
Krzych / 2007-10-19 12:42 / Płoteczka na forum
myślę jak Janek
"Ależ to już było
i nie wróci.............................................."
flavio25 / 2007-10-19 12:40 / portfel / Tysiącznik na forum
porazka jako kobieta
porazka jako czlowiek

wspolczuje Marii i Jarkowi
PedroGonzalez / 2007-10-19 12:42 / Uznany Gracz Giełdowy
wspolczuj raczej Janowi....:)
flavio25 / 2007-10-19 12:45 / portfel / Tysiącznik na forum
mowie
Jankowi Marii R :D
slaw / 2007-10-19 12:42 / Uznany Gracz Giełdowy
juz nie iwem czy to Nelly Rokita czy Benny Hill
barakuda / 2007-10-19 12:51 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
ni to pies , ni wydra...:-(((
Krzych / 2007-10-19 12:57 / Płoteczka na forum
czyli ,
"oddaj babci kapcie niech nie głosuje na Bosaka"
jacekp2 / 2007-10-19 12:34 / Bywalec forum
http://www.grzegorzkarpinski.pl/gra/
Witam,proponuje juz dzisiaj głosować
nowicjusz1982 / 2007-10-19 12:33 / Dzieciak *€* forum
mewa dzis pewnie + 25%/30%
a ja plecyyy
nowicjusz1982 / 2007-10-19 12:36 / Dzieciak *€* forum
teraz troche strach wejsc w mewe a ja ja oddalem kilka dni temu po 6,07 zpanikowalem :(((((((((((((((
g1962 / 2007-10-19 12:42 / Tysiącznik na forum
za Twoim postem wtedy zakupiłem i oddałem wczoraj połowę i dzisiaj po 7,90 czekam na zakup po walnym na pewno spadnie
kamilkaze / 2007-10-19 12:40 / portfel / Bywalec forum
ja dzisiaj oddałem po 7,58 i liczyłem że kupię po 7,30 z tu masz babo placek. Teraz jak dla mnie to jest za drogo...
nowicjusz1982 / 2007-10-19 12:42 / Dzieciak *€* forum
onaaa poleciii bardzo i to pewnie dzis ale tez sie boje
valjean / 2007-10-19 12:32 / Galernik
(...) Izba podsumowała też aktywność legislacyjną Sejmu V kadencji. W ciągu 8 kwartałów na pierwszym miejscu pod względem przyjazności dla gospodarki znalazła się PO (92,41 punktów), na drugim miejscu SLD (85,88 punktów) i PSL (65,58 punktów). Według ekspertów KIG, partie te "najsilniej wspierały gospodarkę w okresie 8 ostatnich kwartałów". (PAP)

całość:
http://tinyurl.com/27glel
zbig$ / 2007-10-19 12:51 / Uznany gracz - weteran 93/94
punkt widzenias zalezy od punktu siedzenia - zalezy co za (s)experci tam siedza...
slaw / 2007-10-19 12:31 / Uznany Gracz Giełdowy
jaKI PROGRAM I CZYJ POPIERA rELIGA ........... Pisu czy Skl - u .......... klamstwa pis kolejne nie powiedzieli ze religa nie jest poliykiem pis ...........
samuraj jack / 2007-10-19 12:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!

klamstwa pis
kolejne nie powiedzieli ze religa nie jest poliykiem pis ...........

kłamaliby, gdyby mówili, że się do nich zapisał...
znów imputujesz komuś coś, czego ów nie powiedział...
slaw / 2007-10-19 12:46 / Uznany Gracz Giełdowy
a wyborcy pis ktorzy byli przekonani że Religa jest czlonkiem ich parti????? ja bym sie czul glupio bdybym dzien po wyborach dowiedzial sie że czlek na ktorego glosowalem jest czlonkiem innej parti......... a Ty ?????
samuraj jack / 2007-10-19 13:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Slaw - Religa kandyduje w komitecie SKL?
a posłowie PSL "Piast" kandydują w swoim komitecie?
nowicjusz1982 / 2007-10-19 12:30 / Dzieciak *€* forum
warto w mewe wejsc ??
nowicjusz1982 / 2007-10-19 12:32 / Dzieciak *€* forum
nie zdazylem a ona leci +++
PedroGonzalez / 2007-10-19 12:32 / Uznany Gracz Giełdowy
to mi zoofilia pachnie ;))
sorry ale to z tego marazmu rynkowego :))
aaaaasd / 83.26.161.* / 2007-10-19 12:50
xDDDD

Wchodzić w mewe ? Oj ty niegrzeczny ty :P
flavio25 / 2007-10-19 12:35 / portfel / Tysiącznik na forum
hehe
nowicjusz1982 / 2007-10-19 12:33 / Dzieciak *€* forum
:)) hehe ale mewa poleci chyba i to standard bo jej nie mam
flugo / 2007-10-19 12:31 / portfel / Dziecko hossy
zoofil?
PedroGonzalez / 2007-10-19 12:33 / Uznany Gracz Giełdowy
hahahaha =)
flugo / 2007-10-19 12:34 / portfel / Dziecko hossy
ty się nie śmiej tylko do roboty:))
raportuj waluty:))
flavio25 / 2007-10-19 12:27 / portfel / Tysiącznik na forum
stalo sie

cierpliwosc sie skonczyla
wypierniczylem dude i lc z ogromna strata
kupilem MCI
mam nadzieje ze po raz kolejny da zarobic

wnioski ze strat wyciagniete
barakuda / 2007-10-19 12:47 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
za wcześnie...
PedroGonzalez / 2007-10-19 12:29 / Uznany Gracz Giełdowy
jesli chodzi o Dude to trzeba bylo tutaj kolegow spytac haha kazdy juz chyba Dude przerabial i kazdy ma te same wnioski :-)))
flavio25 / 2007-10-19 12:35 / portfel / Tysiącznik na forum
Pedro
na dudzie wiele osob sie zawiodlo (czytuje forum)
wiesz, ciagle powtarzalem:
trzymaj, odbije, na 1000%odbije, patrz na wyniki, odbije
i sie doczekalem zjazdu ponizej 10
o Lc nie bede wspominal, kanal jak h
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy