Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Artur Zawisza: Komisja wykonała tytaniczną pracę.

Artur Zawisza: Komisja wykonała tytaniczną pracę.

Wyświetlaj:
pchelek / 195.187.99.* / 2006-08-23 14:50
akcja w kiblu, kibelek przy którym stoi facet, niespuszczona jeszcze woda, nad tym co w kiblu lata mucha i podpis "wykonałem kawał SOLIDNEJ roboty"
WAZ(USA) / 62.233.214.* / 2006-08-23 14:43
W tej komicznej KOMISJI zasiadaja faceci, ktorzy nie maja zadnego wkladu w formowanie nowego ustroju na przestrzeni ostatnich 15-tu lat i beda przesluchiwac?, rozliczac?, takich gigantow jak Balcerowicz.

KON BY SIE USMIAL!
WAZ(USA) / 62.233.214.* / 2006-08-23 14:43
W tej komicznej KOMISJI zasiadaja faceci, ktorzy nie maja zadnego wkladu w formowanie nowego ustroju na przestrzeni ostatnich 15-tu lat i beda przesluchiwac?, rozliczac?, takich gigantow jak Balcerowicz.

KON BY SIE USMIAL!
aspirant / 83.5.102.* / 2006-08-22 23:00
"Koledzy - wykonaliśmy kawał tytanicznej, nikomu niepotrzebnej roboty".
Gladius / 83.7.137.* / 2006-08-22 20:02
Dawno nie czytałem podobnych głupot.Wyjątkowy bufon, który całkowicie zatracił kontakt z rzeczywistością. Najciekawsze jest jego CV - chyba przez całe życie nie splamił się uczciwą pracą (prawdopodobnie do żadnej się nie nadaje).Zanim został posłem zdążył jedynie być dwukrotnie doradcą - raz obecnego marszałka Jurka w KRRiT,a później w jakimś ministerstwie.Swoją drogą to u nas niemal zasada,że człowiek,który w żadnej dziedzinie nie odnotował sukcesu,w Polsce ,za pieniądze podatników, doradza rządzącym.
maniuś / 83.27.91.* / 2006-08-22 20:00
Popaprańcu ws ty jesteś jak ta wesz,a może jeszcze gorszy insekt.Należało by cię potraktować środkiem chemicznym.Radzę ci idż i walnij tym twoim głupawym czerepem w mur może ci te klepki się nastawią.
ws / 83.31.39.* / 2006-08-22 22:55
Już możesz pisać felietony w tygodniku "Nie"
rybka / 2006-08-22 18:32 / Tysiącznik na forum
No,no! Brzmi groźnie! Szczególnie te "Rozległe znajomości" budzą respekt.
Chociaż nie! To raczej budzi śmiech.
Pozdrawiam zupełnie prywatnie :-)
Anty / 89.161.19.* / 2006-08-22 17:24
Tu nie ma nad czym dewagować. Wystarczy spojżeć na tą szczurzą mordkę pana Z. aby się przekonać, że inteligencją to ten wsiok nie grzeszy. Będzie się czepiał wszystkiego i wszystkich w jednym celu: pozostania jak najdłużej na świeczniku i ciągnięcia z tego kasy. I tyle będzie jego co se wyszczeka przed mediami.
rybka / 2006-08-22 14:37 / Tysiącznik na forum
Nie moge doczekać się przesłuchań!
Przed tym tworem zwanym "komisją" mają zeznawać głównie ekonomiści (lubiani lub nie, ale ekonomiści). Wystarczy, że ci ludzie skupią się na używaniu specjalistycznego języka w swoich wypowiedziach i "spece" z "komisji" będą się gapić jak sroka w gnat. Kilka miesięcy temu któraś ze stacji telewizyjnych zrobiła mały sprawdzian wiedzy bankowej wsród członów komisji. Nie znali podstaw ekonomii, ani nawet nie potrafili powiedzieć, czy w Polsce jest choć jeden bank całkowicie państwowy (o ile pamiętam odpowiedzi brzmiały: PKO i NBP) :-)
x-trade / 194.4.130.* / 2006-08-22 16:55
A ja czekam na posiedzenia. Może być ciekawiej niż podczas prac tzw. komisji Rywina.
adzeb / 217.67.195.* / 2006-08-22 13:35
Kurcze , ja z tym burakiem studiowalem, on od poczatku byl pieniaczem
i zna sie moze troche na metafizyce - przypominam ze prace magisterska pisal z filozofii bytu a z bankiem ma tyle wspolnego ze wzial kredyt i wypelnia roczne PITy , generalnie w bankowosci ten czlowiek jest laikiem i on chce rozliczac Prof. Balcerowicza, nota bene podziwiam P. Balcerowicza ze ma jeszcze cierpliwosc z kims takim rozmawiac, ponadto najgorsze jest to ze ja jako podatnik musze za to placic, za jego bez sensu robote i pieniactwo, PROPONUJE OPROTSTOWAC DZIALANIA PANA ZAWISZY BY NASZE PODATKI NIE BYLY TAK MARNOWANE!!!
Czy ma ktos pomysl nad forma protestu???
Prosze o maile.
cz / 83.31.9.* / 2006-08-22 17:58
Czy to znaczy, że adzeb cokolwiek studiował?
Janprz / 83.8.75.* / 2006-08-22 14:10
Jak długo jeszcze nasze największe autorytety moralne i naukowe ( a mamy ich tak niewielu) będą tarzani w błocie i to przez ludzi, którzy nie rozumieją swojej skali. Zawisza najlepiej nadawałby się na doradcę finansowego Łukaszenki !
a / 80.48.97.* / 2006-08-22 12:59
Może i się nie zna, ale słowo Polska potrafi odmienić w 67 przypadkach. Nowe przypadki: oczerniacz, dowalacz, pomawiacz, o**ujacz, ujadacz, pisiacz.
Na przykład każde słowo w oczerniaczu przyjmuję formę pomidor.
A słowo kaczka jest rodzaju najświętszego

Motto na dziś:"on mnie wznosi coraz wyżej, ja mu za to *upę liże."
Alonzo / 87.99.44.* / 2006-08-22 12:05
powiedział, ze banki osiągają niebotyczne zyski łupiąc klientów, że opłaty za usługi bankowe są kilkakrotnie wyższe niż w Europie Zachodniej i trzeba zrobić z tym porządek. Wszystkie banki giełdowe osiągają rentowność w granicach od 15% do 22% (dane można łatwo sprawdzić choćby na stronach onet-giełda) zysk brutto/kapitał własny, czy to są tak niebotyczne zyski, zwłaszcza , ze spółki giełdowe w tym przypadku banki wypłacają dywidendę swoim akcjonariuszom i inwestują część zysku. Ceny usług bankowych, które w Polsce są wysokie, należy tłumaczyć tym , ze w Polsce wciąż jest duze ryzyko inwestowania i banki nadrabiają zaniżoną stopę procentową ( którą wyznacza NBP,jak widać źle, bo banki nie zarabiją wystarczająco na kredytach) podwyższonymi cenami za prozwizje bankowe i inne usługi. To, ze prowizje bankowe są wysokie należy winić Balcerowicza , ze stopa procentowa wyznacozna przez niego jest zbyt niska, gdyby rybnek ją wyznaczał , byłaby z pewnością zbliżona do natury gospodarki a nie wzięta z sufitu. Recepta na obniżenie cen usług bankowych jest obniżenie ryzyka inwestowania w Polsce, można to zrobic jedynie poprzez obniżanie podatków ,zmniejszanie bezrobocia, zmniejszanie długu publicznego i deficytu, ale zeby dojśc do takich wniosków poseł zawisza jest za głupi a znim razem cały PiSuar.
Mops / 83.22.203.* / 2006-08-22 14:26
To nie jest tak , Alonzo. To banki ustalają marże , nie Balcerowicz. RPP ,na czele z jej prezesem ustalają stopy procentowe nie zaś oprocentowanie kredytów bankowych. Co zaś do stóp to znamienny jest fakt ,że obecnie podstawowa stopa procentowa wynosi w Polsce 4% ( nie chcę w tym miejscu rozwodzić się nad tym czy jest za wysoka czy za niska bo to nie ten temat) zaś w USA 5,25%. Pomimo tego kredyt w USA jest i tak o wiele tańszy niż w Polsce.
Wysokie opłaty bankowe spowodowane są stosunkowo małą ilością osób korzystających z kont bankowych ( jeszcze sporo ludzi woli otrzymywać wynagrodzenie "na rekę" niż na konto). Można się zresztą o tym przekonac również oglądając spore kolejki na poczcie w dniach ,kiedy trzeba płacić rachunki za czynsz ,media itp. Tu działa wieloletnie przyzwyczajenie. Sprawą kolejną jest mimo wszystko zbyt mała konkurencja na tym rynku. Sytuacja w tym obszarze poprawia się ale to jeszcze musi potrwać.Tu się nie da pewnych rzeczy ( z reguły barier biurokratycznych ) przeskoczyć. Trzeba również pamietać ,że polski system bankowy odradza się od kilkunastu lat po okresie gospodarki socjalistycznej. Kolejną sprawą są koszty własne. Największym graczem na rynku detalicznym jest PKO BP ,który jest bankiem państwowym co powoduje ,że z natury rzeczy ( jako własność państwa ) generuje wyższe koszty. Tu nie ma determinacji w kierunku cięcia tych kosztów . Następuje upolitycznienie stanowisk oraz ich karuzela związana z politycznymi zawirowaniami co generuje kolejne wydatki oraz skutecznie uniemożliwia wypracowanie długofalowej strategii rozwoju.
Mówienie, że ceny usług bankowych w Polsce są za wysokie i coś z tym trzeba zrobić jest czystym populizmem. Oczywiście te usługi tanie nie są lecz rolą parlamentarzystów powinno być raczej tworzenie dobrego prawa umożliwiającego swobodną konkurencję a nie działania stricte nakazowo-kontrolne.
Ponadto zachodzi pytanie : i co z tego? Ja równie dobrze mogę powiedzieć ,że ceny benzyny są za wysokie i przecież też będę miał rację ,bo są. Albo ceny czynszu -w niewielkiej miejscowości na Śląsku w której mieszkam czynsz za 1 m kw. jest wyższa niż czynsz w Warszawie ( standardy mieszkań są porównywalne) , wiem bo sprawdzałem. Takich przykładów można podać wiele. Czy państwo ma to regulować? Oczywiście tak , choćby przez sensowną politykę podatkową. W żadnym razie jakimiś interwncjami czy dorażnymi regulacjami. Wówczas bowiem wrócilibyśmy do czegoś na kształt cen regulowanych a to , mam nadzieję, na zawsze przeszło do historii.
Obserwator / 81.18.199.* / 2006-08-23 10:22
Jeden z niewielu sensownych komentarzy i w dodatku pozbawiony chamskich "ozdobników". Jest dowoden na to, że można rozmawiać rzeczowo i bez wrzasków. A ten portal podobno jest moderowany! Niestety inflacja występuje nie tylko w finansach ale i w obyczajach
Alonzo / 87.99.44.* / 2006-08-23 12:33
Co ty wiesz o sensownośći chyba tyle co poseł Zawisza o ekonomii. Inflacja postępuje , masz rację , ale umysłowa, u takich ekspertów za dychę jak ty, którzy uznają wypowiedź za bezsemsowną, poprzez pryzmat swojej jałowości umysłowej.
Alonzo / 87.99.44.* / 2006-08-22 16:13
To , ze bank ustala marże to prawda i może robić to do pewnego poziomu w oderwaniu od stopy procentowej( oczywiście ponad jej poziomem), jesli mu pozwoli konkurencyjnośc rynku na windowanie cen ale reszta twojego wywodu jest błędna. Pewne jest to, zeby banki mogły osiągać zyski musi być odpwiednio dobrane ryzyko i stopa kredytu czyli zysk banku, jesli banki nadrabiają swoje wyniki wyższymi opłatami, a są one bardzo wysokie, spróbuj wysłac przelew w banku przy okienku zobaczysz ile zapłacisz( licz wdziesiątkach złotych jesli nie w setkach), to znaczy, wracając do sedna problemu, zeby banki mogły dawać wiecej kredytów musi zostać radykalnie obniżone ryzyko , a to moze sie odbyć tylko poprzez narawę systemu podatkowego finansów itd, jak napisałem wcześniej, lub banki mogą zwiększyć swoje zyski poprzez podniesienie oprocentowania co pozwoli dawać kredyt z większym ryzykiem, czyli byłby dostępny dla wiekszej grupy klientów dając równoczesnie odpowioednio wyższy zysk. Banki wybrały sobie swoją drogę i rąbią wszystkich klientów za zbyt niską stopę procentową, również tych co nie biorą kredytów, wysokimi opłatami. Najważniejszym czynnikiem zysku w każdym biznesie jest relacja ryzyko- zysk a najwyraźniej widac to w działaności bankowej, wiec nadal twierdzę , ze stopa procentowa ustalana przez NBP ma sie nijak do rzeczywistości skoro opłaty i prowizje stanowią tak wysoki udział w zyskach banków, klienci są poprostu nabijani w butelkę oferuję się im niższe oprocentowanie a później resztę wyciąga sie od wszystkich klientów w opłatach. DLatego stopę procentową powinien wyznaczać wolny rynek a nie prezes NBP, mimo, ze banki same ustalają marżę to jednak moga bać się ataków ze strony polityków, ze prowadzą dziłalnośc lichwiarską tak jak to miało miejsce w przyadku szybkich kredytów udzielanych z wysokim ryzykiem, banda idiotów z PiSuaru, wprowadziłą ustawę antylichwiarską, jestem ciekaw jak oni obliczyli jej poziom , nie biorąc pod uwagę ryzyka prowadzenia działności w takim sektorze, ale tak sie dzie jak za gospoarkę biora się dyletanci z Zawiszą i PiSem na czele.
Antypropagandysta / 83.24.217.* / 2006-08-22 11:58
Artur Zawisza to drugi Jacek Kurski - czołowi propagandyści PIS. Zawisza to człowiek bez wykształcenia,
karierowicz ze ściany wschodniej. Typowy przedstawiciel SAMOPISU
podlasiak / 194.246.108.* / 2006-08-22 18:30
O przepraszam, ja osobiście nie znoszę p. Z. i jak tylko będzie można to będę przekonywał wszystkich jaki to oszołom, ale od tzw. ściany wschodniej to proszę Pana proszę się odstosunkować, ponieważ to co p. wygłasza to uderza w przyzwoitość i mądrość osób zamieszkałych po prawej stronie Polski, jest to zwykły stereotyp, który Pan wygłasza, ponieważ z tego co można wyczytać i usłyszeć w mediach ściana zachodnia to nic dobrego sobą nie reprezentuje, wręcz przeciwnie...pozdrowienia od wspaniałych województw wschodnich.
jerzy116 / 83.31.24.* / 2006-08-22 11:45
Polecam felieton Rafała Ziemkiewicza w dzisiejszej Rzeczpospolitej na 2 stronie. Ponoć Artur Zawisza publicznie obnażał się w parku.
AndyBis / 83.31.237.* / 2006-08-22 16:37
To była ironia Ziemkiewicza, a nie zdarzenie prawdziwe.
henryk / 195.238.245.* / 2006-08-22 11:42
Komisja została powołana przez Sejm RP. Jakim prawem niejaki Marcinkiewicz z Gorzowa moze wystosowywać do niej pisma i mówic jej czym ma sie ona zajmować??? Kogo przesłuchiwać , a kogo nie.???
KC PiS / 213.158.197.* / 2006-08-22 11:40
Małczat sabaki!
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy