Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Artur Zawisza, PiS: Balcerowicz jest stroną agresywną i wszczynająca potyczki z rządem

Artur Zawisza, PiS: Balcerowicz jest stroną agresywną i wszczynająca potyczki z rządem

Wyświetlaj:
4poland / 83.17.92.* / 2006-03-29 11:35
Jestem ciekaw wyników pracy tej komisji. Mam nadzieję, że odsłoni ona kupisy spraw związanych z osoba Leszka Balcerowicza. Chodzi o fundacje CASE, KNB i NBP. Z przerażeniem przeczytałem wczoraj artykuł "Nadzór wspomagany" w Najwyższym Czasie opisującym mechanizmy zalezności wokół Leszka Balcerowicza, o strumieniu pieniędzy od bankowych sponsorów. Na przykład Robobank tuż po wydanej zgodzie przez KNB na zakup akcji BGŻ w 2004 r. został sponsorem , mecenasem fundacji CASE. Jestem wzburzony tym co przeczytałem, czy pan Leszek Balcerowicz tak mało zarabiał jako prezes NBP i KNB ? wstyd. Nie myślałem, że nawet On potrafi to robić!
Arkadiusz / 212.244.189.* / 2006-03-29 11:22
... a w ogóle to podziwiam nas wszystkich tutaj piszących że ze skromnego wywiadu wyciągamy aż tak daleko idące wnioski, rozwijamy genialne teorie, etc., etc., et c......
toni / 83.24.216.* / 2006-03-29 11:02
Boże !!! Co to są za ludzie i skąd się wzięli - kto ich wybrał? On ma sądzić profesora Balcerowicza? Mam 43 lata i żałuje, że ponad 20 lat temu nie wyjechałem z Polski. Teraz coraz częściej się nad tym zastanawiam.
kaem / 212.14.58.* / 2006-03-29 22:35
Kiedy miałem 43 lata nadarzyła mi się wtedy okazja aby zostać zagranicą. ale tego nie zrobilem. Dziś mam 69 i wiem, że było to jedno z niewielu niewybaczalnych głupstw jakie w życiu popełniłem. Słuchając tego popaprańca Zawiszę coraz bardziej tego żałuję
incipit / 217.113.225.* / 2006-03-29 10:53
I człowiek z takimi poglądami mianuje się sędzią ?
Paranoja.

Stronniczego sędziego winno się wyciąć przed procesem.
zm55 / 83.31.11.* / 2006-03-29 10:08
Czy zawisza jako szef speckomisji będzie zwracał się do przesłuchiwanych "małczać sabaki". On cierpi na całkowity zanik kultury osobistej.
A / 212.244.189.* / 2006-03-29 11:08
No jak zm na dodatek 55, taki wrażliwy na kulturę, to niech pisze nazwiska z dużych liter - przez grzeczność, tą zwykłą, nie tą napuszoną - osobistą...
real / 81.219.244.* / 2006-04-01 20:22
Nazwiska pisane wielką literą, to nie jest grzeczność, tylko ZASADY PISOWNI JĘZYKA POLSKIEGO. No ale przecież, nie wymagajmy za wiele.
odchudzony / 157.25.5.* / 2006-03-29 09:18
z obserwacji sceny politycznej mam wniosek że to Balcerowicz sprowokował konflikt z rządem, jest element postawy oświeconych wielbicieli pseudowolnego rynku mającej na celu przeszkadzanie rządzić PiS w celu przejęcia pełni władzy w jesiennych wyborach, postawa ta wskazuje że środowiska te są wybitnie patriotyczne i dbają przede wszystkim o interes Polski. Rokuje im niezależnie od losów PiS jako partii rządzącej wielką karierę. Napewno osiągną pełnie władzy, proponował bym wtedy Balcerowicza na prezydenta, nie byłoby żadnych konfliktów, cisza i spokój a Polska byłaby bogata i miodem płynąca
Bez nerwów! / 81.210.19.* / 2006-03-29 08:40
P.T. Oburzeni! Stajecie w obronie p. Balcerowicza, jak w obronie niepodległości. Czyżbyście byli przekonani, że głosy krytyki trzeba zakrzyczeć, bo coś jest na rzeczy? Nie za wcześnie stawiacie tezę o domniemanej winie p. Balcerowicza? CNOTA BRONI SIĘ SAMA. Komisja może wykazać, że decyzje p. B. były jedynymi, które można było wtedy podjąć. Jak nazrazie, to Sejm ustanawia, dobre czy złe, ale prawo.
real / 81.219.244.* / 2006-03-29 00:52
Napiszę krótko, pewnie wyznawcom PiSu się to nie spodoba, ale trudno.
Kaczyńscy i cały ten ich bajzel razem z Zawiszą musi zniknąć ze sceny politycznej. Czym wcześniej tym lepiej. Mam nadzieję, że do jesieni się wykrwawią i ośmieszą do reszty w oczach myślących Polaków. Pozostali wyznawcy PiSu będą musieli niestety żyć w rozpaczy, ale miejmy nadzieję, że będzie to MNIEJSZOŚĆ za kilka miesięcy.
yes / 83.16.226.* / 2006-04-03 14:22
Calkowicie się zgadzam, PIS to ekonomiczne debile.
Arkadiusz / 212.244.189.* / 2006-03-29 10:50
Pan Zawisza to tylko jeden z przedstawicieli gruntownie ekonomicznie wykształconych ludzi z PiS-u, a w rządzie PiS-u niewątpliwie „przewodzi im” Zyta G. – czy to nie dziwne dla Pana, że taki hard-liberał, profesor nauk ekonomicznych wszelkich jak ona, właściwie jest zdecydowanie przeciwny metodom pracy Pana Balcerowicza?
To że Pana Leszka B., krytykują takie „ikony” liberalizmu jak ww. Pani Profesor, nie tylko Panu Panie „real” nie leży, bo to byłby mały problem, gorzej że to nie leży także niestety opiniotwórczym „gryzipiórom” z dyspozycyjnych PO-skich mediów.
Ostatnio słuchałem w naszej regionalnej rozgłośni radiowej wywiadu z jednym z posłów PiS-u, który analizował aktualne tj. z danego dnia, doniesienia prasowe, artykuły itp., z bodajże 4 czy 5 najpoczytniejszych dzienników krajowych (w tym z GW i Rzeczpospolitej) i dwóch naszych lokalnych - nie znalazł tam - w tym dniu, ANI JEDNEGO ZDANIA KRYTYCZNEGO NA TEMAT PO !!! (ale wielkie „wiadro pomyj” na „głowę” PiS-u a i owszem, znalazł...)
...............................................................................
„Wielokrotnie powtarzane kłamstwa nabierają wszelkich atrybutów prawdy” – nie zdziwię się więc jeżeli PO wygra wybory i to z ogromną przewagą (może nie taką jak Łukaszenko, ale...), jeśli odbędą się one w tym roku...
I wcale nie będą temu winne złe, bo przecież de facto „krypto-liberalne” rządy PiS-u... - dla mnie ministrowie tego rządu tylko mówią o państwie solidarnym a myślą i robią po hausnerowsku...
................................................................................
Nie jestem zwolennikiem PiS-u, bo aczkolwiek uwielbiam rydze to nie trawię rydzyków i im podobnych „lefebrzystów”, zwolenników teorii spiskowych, czy idących na łatwiznę populistów...
...Pan Rokita stwierdził jednak ostatnio, że bardziej byłoby mu po drodze z niektórymi politykami PiS, niż z wieloma swoimi kolegami...
- być może jedynym więc wyjściem jest powstanie na gruzach PO i PiS (z ich skrzydeł lewego i prawego), nowej trwałej partii złożonej z ludzi o rzeczywiście wspólnych poglądach, a nie połączonych li tylko samą „stołkologią”?

P.S. Kropki w tak dużej liczbie są przewidziane dla tych, którzy chcą mi „dołożyć” – są one dla chwili oddechu - refleksji a być może – taką mam nieśmiałą nadzieję – na intensywniejsze myślenie?
Łukasz / 80.55.194.* / 2006-03-29 09:30
jak brakuje silnego argumentu to używa sie takich ogólników....
Bardzo by chcieli kapeluszm=nicy by rząd sie wykrwawił i PiS zniknął ze sceny. Ale to nie realne. Za to ośmieszyć mogą sie jeszcze platfusy swoim pinczerowym szczekaniem i takimi ja powyższy wywiadami i postami.
Dochodzenie bowiem to nic innego jak zemsta a zwolennik PiS to na pewno Wyznawca bo przecież patent na racje mają Platfusy i Michnik
real / 81.219.244.* / 2006-03-29 18:11
No i SŁOWO stało się ciałem - prezydent RP odznaczył Jaruzelskiego. Brawooooo dla prezydenta.
Do następnego odznaczenia, rekomenduję pośmiertnie odznaczyć Breżniewa, albo Stalina, tego ostatniego za wyzwolenie Polski z pod okupacji hitlerowskiej.
Wygląda na to, że prezydent postanowił ośmieszyć siebie i urząd przez siebie sprawowany w błyskawicznym tempie.
Dziękujemy.:):):):) Tak trzymać.
Q / 87.99.32.* / 2006-03-29 00:04
w jakiejkolwiek komisji, mówi ,ze sejm nie jest ciałem politycznym, w takim razie czy sejm jest wyłączony z władzy? Władza jest od tego zeby rządzić państwem taka jej polityczna rola, władza wykonowcza wykonuje ustawy a ustawodawcza jest dawcą tych ustaw. Jak on bedzie miał taki kocioł we łbie podczas przewodniczenia tej komisji to nic dobrego to nie wróży dla Polski.
czytać(ze zrozumieniem) / 81.210.19.* / 2006-03-29 08:32
Cytat z wywiadu: "A.Z.: Sejm jest ciałem politycznym,...itd.". To niechęć do PiS powoduje zaślepienie czytających? Gorzej, jeśli na tym formułują jakieś tezy. Wychodzą wtedy na durnia.
Kaja / 83.31.59.* / 2006-03-28 23:32
Ciekawe że tylko lektorzy KC wysłani przez służby pod
koniec lat 80-tych na staże do USA mają monopol na wiedzę
ekonomiczną, myślę że P.balcerowicz dał paru gościom
zarobuć na szrtywnym kursie dolara,na spirytusie,paliwach
to się teraz , chociazby na Forum odwdzięczają, prawda?
yes / 83.16.226.* / 2006-04-03 14:26
Kaju Ty jesteś z ekonomią calkiem na bakier, w stosunku doCiebie nawet lektorzy KC byliby geniuszami
marta 128 / 83.19.236.* / 2006-03-29 23:45
Kaja, naciśnij głebiej moherowy beret na swoją głupia głowę, bo w niej tylko wiatr gwiżdże ... fiuuuu fiuuuuu fiuuuuu.
IBIS / 87.207.52.* / 2006-03-29 11:17
Pani Kaju, gdyby Leszek Balcerowicz był takim pachciarzem, ścierwojadem, jak Go Pani przedstawia to czy nie żyłby sobie cicho w kącie , nie pchając się na stanowiska , szczegółnie tak eksponowane jak Prezes Banku. Pani Kaju, co Pani z tym lektorem? A dopuszcza Pani sytuację, że to właśnie tylko oni mają taką wiedzę, bo reszta zamiast się uczyć zajmuje się swoim kombatanctwem i uważą , że tak jak partyzanci z lasów kabackich albo synowie chłopscy i robotnucy , że wystarczy lojalność i odpowiednia liość nienawiści do przeciwnika, żeby dobrze rządzić krajem. Jak się okazuje, że nie wystarczy. A już tak zupełnie na poważnie, czy sądzi Pani, że ci od spirytusu, bronią Balcerowicza na forum? Miłego dnia.
Q / 87.99.32.* / 2006-03-28 23:47
A ty wiesz po co w ogóle był ten sztywny kurs? Jak wiesz to napisz i jakie mogłybyć alternatywne rozwiązania dla sztywnego kursu, skoro krytyjujesz takie rozwiązanie...pewnie jesteś tą co nie ma monopolu na wiedzę o ekonomii jak i tą co nie ma tej wiedzy
Oli / 83.19.72.* / 2006-03-28 23:28
Takiej demagogii jak PiS robi to już nikt nie potrafii!
Szkoda mi tylko tych obywateli RP którzy głosowali i są nadal za rządami Kaczyńskich. Po prostu są biedni, bo nie wiedzą o co codzi w polityce i gospodarce.
Wierzą ciepłym słowom zaborczych ludzi, a tak naprawde nie zdają sobie pojęcia na kogo głosują. Naprawde, powiem Wam tyle- dzieki Wam, nie mamy szans na poprawe naszej sytuacji w Polsce w najbliższym czasie.
Proszę sie zastanowić nad tym co robicie.
Łukasz / 80.55.194.* / 2006-03-29 09:32
bo jak nie to Ty się obrazisz i wyjedziesz...
Marek53 / 83.24.34.* / 2006-03-28 23:54
Już się zastanowiłem. I bez zmian. Pozostanę głupi i łatwowierny.
eeeee / 83.27.32.* / 2006-03-28 19:00
Pan Zawisza to jeden z tych, co zakładał "Nasz Dziennik" - najlepsze źródło wiedzy ekonomicznej
A o tym jak bardzo jest przekonany do jedynej słusznej narodowej racji niech poświadczy ten link: http://www.arturzawisza.pl/publikacje.php?p=2
Sabre / 2006-03-29 07:53 / Tysiącznik na forum
O tym że nieuki i idioci rządzą naszym krajem, wiedziałem. Teraz dowiedziałem się, że są wśród nich ludzie niespełni rozumu.
"Jeśli pokorna i rozumna elita rojalistów polskich przeniknie struktury polityczne prawicy, jeśli powiedzie się ów jawny spisek dla wiary, króla i prawa, to nadejdzie dzień, gdy przywódcy stronnictw prawicy popatrzą sobie głęboko w oczy i wyrzekną głosem spokojnym a donośnym słowa: "Króla nam trzeba!". - ten cytat z Zawiszy jest najlepszy!
yanki / 84.201.216.* / 2006-03-28 17:48
większosc wypowiedzi jest stronnicza dziekuja Balcerowiczowi za dogodne warunki do spekulacji bankowych to wyglada jakby jedno biuro komentowało. mam mało pozytywne zdane o tym panu , nie bede tego przytaczał co i jak. Pan Zawisza robi co moze w tłumie
let / 83.8.61.* / 2006-03-28 16:30
A może lepiej powołać komisje do spraw wysokich prowizji w państwowym PKO BP SA, lub uswiadomić Pana Zawiszę (bodajże tak się nazywa to straszne) o prowizjach tego banku. Własnie moja mama emerytka 82 lata wypisuje się z tego banku bo każą jej płacić za pobieranie emerytury w okienku (kolejki na 1 godz.). A branie pieniędzy z bankomatu na ulicy nawet dla mnie 56 nie jest atrakcyjne. Czego zazdroszę pisowi to samopoczucia.
Kaja / 83.31.59.* / 2006-03-28 23:25
A gdzie "wolny rynek" który wymusza zmniejszenie opłat
i "walkę" o klienta, nie wymusił? a moze go niema?
sanity / 83.21.0.* / 2006-03-29 00:33
Wymusil, tylko sie nie chcialo ofert pewnie przegladnac...
a / 80.48.97.* / 2006-03-28 16:26
przeszkadza nawet Tusk na mównicy
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy