Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

ASystem Reanimacyjny na FW20 - Gabri-Morfi

ASystem Reanimacyjny na FW20 - Gabri-Morfi

gabri i morfi / 2007-11-15 23:41
witam od jutra dla wszystkich chętnych i bez ograniczeń wiekowych i finansowych pojawiać sie będą sygnały do zajmowania pozycji na kontraktach terminowych FW20. W chwili obecnej gramy na FW20Z7. Kapitał początkowy 6000 zł. Na 5-20 minut przed możliwością wystąpienia sygnału zajęcia pozycji będzie podana informacja.
Wyświetlaj:
Navigare----- / 2008-09-15 08:59 / Uznany Gracz Giełdowy
Podaję pro forma poziom pod lukę otwarcia:
L po 2552

o 9.30 podejmiemy konkretniejsze decyzje :))
Navigare----- / 2008-09-15 09:34 / Uznany Gracz Giełdowy
mamy sygnał kupna

stop kilka punktów ponizej dzisiejszego minimum
Navigare----- / 2008-09-15 09:30 / Uznany Gracz Giełdowy
oczywiście że moja pomyłka
fazik / 2008-09-15 10:47 / "Gpw-racer"
coś nie pasuje:
a nie był to poziom 2425? chyba że nie FW20U8 ale następna seria też nie ma takich poziomów
Navigare----- / 2008-09-15 13:02 / Uznany Gracz Giełdowy
Opóźniony sygnał (DGO) na FW20U8 o godz 9.30 to 2415
eprach / 2008-09-15 09:54 / portfel / Onedaytrader
eee tam Navigare już odbicia wypatruje ;-)
Morfeusz / 2008-09-15 00:12 / Tysiącznik na forum
mamy godzinę 00:00 synchronizujmy zegarki, kontrakty na sp500 otworzyły się z wielkim hukiem luka na ok.27 pkta , rozwój wypadków zgodnie z naszą analizą miesięczną sp500 zaczyna nabierać tempa .:)))))))
hs2 / 2008-09-15 10:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tylko co by się nie rozpędzili za bardzo :) dziś 15 więc październik już tuż tuż :)
Kenobi / 2008-09-15 00:52 / Uznany malkontent giełdowy
1.220,90 (-37,60).
Life / 2008-09-15 00:25 / Tysiącznik na forum
Uczę się uczę .... a Ty i tak zawsze wiesz wcześniej :)
Kenobi / 2008-09-15 00:55 / Uznany malkontent giełdowy
To znaczy, że już wiesz, że on wie, że o 00:12 jest godzina 00.:0
ururu / 2008-09-14 22:10 / Uznany Gracz Giełdowy
Do rozpoczęcia kolejnej fali potrzebny jest impuls. Może ten będzie dobry http://www.reuters.com/article/ousiv/idUSN1444498020080914
krepek / 2008-09-14 15:06 / portfel / Tysiącznik na forum
Troche męczące staje sie czekanie na rozwój wydarzeń. żadna ze stron nie ma na tyle odwagi aby przechylic szale na swoja strone. Wydaje mi sie że szybciej zaatakuje podaż niż przeciwnicy. Ale jak mówił Eprach przełamanie ważnych poziomów nie odbywa sie z dnia na dzień. Przełomowa sesja to środa i czwartek, która srowadziła nas w okolice wsparć. wychodząc z tego założenia popyt musiałby coś zrobic ale czy ma naboje aby atakować i czy podaż pozwoli, a grafik nanowy tydzień napięty.
dodatkowo ciekawe jak długo starczy administracji usa na przejowanie kolejnych bankrutów.Chociaż nie mogą sobie pozwolić na upadek banków bo wtedy to chyba juz by nic nie pomogło. jesli rzeczywiscie jak piszą powstaje "W" to może szansa jest...mała, maleńka ale zawsze coś. I na koniec patrząć na wykresy pod kątem rekordowych sesji (bo z fibo jeszcze sie nie zakolegowałem) wynikałoby że tak tragicznie nie jest.patrzac na tygodniówke FW20 było 9 spadkowych i odbicie, teraz jest 6...pytanie tylko jak będą wyglądały następne max 4 świeczki i jak długie:)
Kenobi / 2008-09-14 18:51 / Uznany malkontent giełdowy
Przecież oni już jadą na ogromnym deficycie, to jak ma starczyć na przejmowanie? Przed wyborami nie będą się pogrążać, a obaj główni kandydaci trzęsą się na myśl, co będzie po wyborach, bo niezależnie co kto dziś mówi, to podatki trzeba będzie podnosić.
hs2 / 2008-09-14 18:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
sesje rekordowe to japośki odpowiednik wyznaczania pziomów wyprzedania-wykupienia, jeżeli po kilku jest korekta, liczysz od nowa, pamiętaj :)
krepek / 2008-09-14 21:31 / portfel / Tysiącznik na forum
Pamiętam doskonale, ale jeśli pojawia sie szpulka która nie neguje sygnału to można ją opuścić.
adepcik2403 / 2008-09-14 13:43 / Bywalec forum
mialbym pyatnie do osob, ktore obserwowaly wczesniej nastepujace po sobie serie kontraktow.

czy w trwajacej bessie, kiedy nastepowaly po sobie serie kontraktow, poziom kontraktu "nastepujacego" byl zawsze wyzszy od "wygasajacego" ??
fazik / 2008-09-14 21:47 / "Gpw-racer"
na ile pamiętam to zawsze... wynika to z opłacalności arbitrażu, im bliżej zamknięcia serii, tym opłacalniejsze jest zajmowanie arbitralnych pozycji więc seria wygasająca traci na bazie. Na ile mi wiadomo to na GPW nie da się grać arbitralnie przez krótką sprzedaż akcji z jednoczesnym kupnem kontraktu stąd zmniejszanie bazy w miarę zbliżania się do 3 wiedźm.
hs2 / 2008-09-14 22:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ale adepcik pyta nie o bazę arbitrażową między wygasającym a bazowym tylko o bazę pomiędzy kolejnymi seriami:)

Adept - wiem co kombinujesz bo sam to planuję zrobić :)
adepcik2403 / 2008-09-14 22:51 / Bywalec forum
skoro wiesz o co pytam, to moze znasz odpowiedz na moje pytanie ??

a jesli rozgryzles moje plany to prosze "spokojnie i nienachalnie" :)
hs2 / 2008-09-15 10:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wpisz bull spread w wyszukiwarce :) to stara taktyka :))
yayurek / 2008-09-14 11:18 / Kompulsywny looser na forum
korzystając z faktu, że jest niedziela i przerwa w walkach, to ma pytanie... sporo osób korzysta z NOLa, mam sporo trudnosci z kreśleniem tam np. linii trendu, wsparć itd, ze względu na fakt, że wykresy "intra day" są tylko do 3 dni, zaś historyczne są jedynie w interwałach dziennych.... czy ktoś, być może, znalazł jakiś sposób na tę dolegliwość, czy też jedynym wyjściem jest jakiś metastock, czy inny papier milimetrowy?
ururu / 2008-09-14 21:47 / Uznany Gracz Giełdowy
pomaga drugie konto w ing:-)), interfejs też lepszy, szczerze mówiąc używam NOL tylko z powodu PDA
kuzynx / 2008-09-14 12:06 / Tysiącznik na forum
Tez mnie to drazni, dlatego sciagam dane do metasa z opoznieniem 15min.
co oczywiscie nie jest rozwiazaniem, dlatego skorzystam pewnie ze statici :
http://statica.pl/
hs2 / 2008-09-14 13:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ja korzystam ze statica + mets - polecam ci bo warto - emulator esignal (serwer danych giełdowych u nich) uruchamiasz włączasz metsa pro i grasz. Korzystam puki co z pakietu akcje ( coś koło 18 zł/miech) dosyć aktywnie od 2 miesięcy i jak do tej pory nie złapałem ich na awarii. Jak to wygląda na naszych i zagranicznych kontraktach nie wiem no tu gram na opóźnionych + arkusz zleceń bez opóźnień :) Wiem że w bosiu jak przekroczysz chyba 100 k obrotu masz dostęp za darmo ale do tego jak dla mnie daleka droga :)
adepcik2403 / 2008-09-14 12:04 / Bywalec forum
sprobuj moze na poczatku robic sobie analize na aplikacji stooq.com...mozliwoc robienia analizy w dowolnym okresie o roznych interwalach czasowych...da Ci to ogolny obraz/aplikacja dosc "przyjazna"...podczas sesji natomiast bedziesz widzial na NOLu jak (lub z malym opoznienien na stooq.com) jak sesja uklaa sie wobec zalozonej przez Ciebie strategiii na dany dzien...
yayurek / 2008-09-14 13:32 / Kompulsywny looser na forum
dzięki...przejrzę i posprawdzam
bogol / 2008-09-14 19:36
Hhhmm.. skoro wspominasz o NOLu to wnioskuję, że masz rachunek w BOŚ ? Moim zdaniem najprostszą metodą byłoby podwyższenie pakietu do Zielony Max, który obejmuje darmowy program Statica – Notowania 3 PRO, z którego bezpośrednio składa się zlecenia na giełdę. Dla takiego początkującego AT jak u mnie w zupełności wystarcza, pliki historyczne masz w każdym interwale w przypadku szybkiego rozwoju masz darmowo AmiBrokera z dostępem online, czyli ful wypas.
hs2 / 2008-09-14 20:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ale zielony max kosztuje trochę jak nie zrobisz obrotu :)
kuzynx / 2008-09-12 21:21 / Tysiącznik na forum
Witam.
Poniewaz wszyscy juz widza tylko spadki, krach itd. oznaczylem DJ`a w jeden z mozliwych sposobow.
Oczywiscie czarne 'C' konczy korekte/besse.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/c08dea19535fb189.html
bolek77 / 2008-09-14 10:44 / portfel / Uparty Osiołek
Słaby punkt tej analizy to fala 1-2 w fali C
Ani jeśli chodzi o wysokośc ani szerokośc nie pasuje do reszty wykresu.

Dla mnie to 1 powinno by w miejsce 3, a 2 w miejsce 4-Czyli na DJ-u jeszcze dwie fale spadkowe.
Co wcale nie oznacza że na WIGu będzie to samo

Poniewaz wszyscy juz widza tylko spadki, krach itd.
adepcik2403 / 2008-09-14 11:57 / Bywalec forum
wg moich oznaczen...1 w C w miejsce 3 a 2 w miejsce podfali 7 w 4...dalej jest rozpoczeta 3 w C a od poniedzialku powinny rozpoczac sie spadki...jesli wystapia wzrosty ktore przebija 11576 zaneguja wtedy moje oznaczenia...

kuzynx tez moze miec racje...obecna 3 w 3 wydaje sie zbyt oczywista dla kazdego...;/
kuzynx / 2008-09-14 11:50 / Tysiącznik na forum
Wlasnie w tym sek - ze wszyscy ! rysuja 1 w miejsce mojej 3 w C i wiekszaosc siedzi na S - wyczekujac mega zwaly jako 3 w 3
a ja na przekor :)
ortodoksyjne podejsce do fal zgubi Cie przy co drugim liczeniu.
hs2 / 2008-09-13 20:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
czyli cała bessa jako korekta tylu zig-zag? (ABC) ?
kuzynx / 2008-09-14 11:43 / Tysiącznik na forum
tak.
ABC moze byc fala A , po ktorej przyjdda wzrosty kilumiesieczne na fali B i po niej porzadny zjazd na C.
trzeba pamietac, ze fale sa podfalami fal wyzszych rzedow - to tak dla przykladu.
hs2 / 2008-09-14 17:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tak sobie przeglądam nasze 300 spółek po kolei, w zasadzie to spora część spadła całkiem mocno na indeksie małych, spektakularnie wygląda polana - spadek z 150 zł do 15,20 zł, 90% przecena.
Morfeusz / 2008-09-12 19:18 / Tysiącznik na forum
podaję przed następną sesją poziomy odwrócenia systemów :

anakonda FW - zajmie pozycje L powyżej 2496 poziomu na close
no-name - otworzy L (open ) + 24..,
Morfeusz / 2008-09-12 19:16 / Tysiącznik na forum
stan systemu na koniec sesji :

Anakonda FW S - 2505 (-78 pkt z ostatnio zamkniętej pozycji) .
No-Name -S- 2547 (- 9 pkta z ostatnio zamkniętej pozycji).,.
Navigare----- / 2008-09-12 10:30 / Uznany Gracz Giełdowy
Poziomy CTOD na dziś:

1. jesli cena ZAMKNIĘCIA pieciominutowego slupka wypadnie powyzej 2485 to L po
PCR
2. jesli cena ZAMKNIĘCIA pieciominutowego slupka wypadnie ponizej 2468 to S po
PCR
fazik / 2008-09-14 09:42 / "Gpw-racer"
min i max close 5-min świec pierwszej godziny wyznaczają CDTO Naviego ale.... chciałbym zaproponować pewną wariację CTOD :

CTOD' wyznaczą min i max tych świec (nie ich close) natomiast negacja CTOD' nastąpi gdy zamknięcie następnych 5-min świec wypadnie kilka pkt. powyżej/poniżej max/min świecy generującej sygnał.

opinie mile widziane.


Chciałbym jednocześnie poddać pod dysputę strategię DT oparta na tych samych parametrach co CTOD' acz odwrotnym kierunku.

Jeśli CTOD' zostało przebite acz nie wygenerowało sygnału (brak sprzyjającego zamknięcia 5-min świecy), należy zająć pozycję w kierunku przeciwstawnym do CTOD' ze stopem na dotychczasowym max/min. Pozycję utrzymujemy uznaniowo do chwili przebicia przeciwległego poziomu CDTO' lub dłużej :). Strategia sprawdzana na rynku, najczęściej używana przeze mnie przy mniejszych obrotach i bocznym trędzie. Ważne: pozycję w takim przypadku zajmujemy raczej przed 12:00, po południu, jeśli nie było sygnału wcześniej, to łapy pod D....e przy tej strategii.
Navigare----- / 2008-09-12 12:30 / Uznany Gracz Giełdowy
Mamy sygnał S po 2462
ururu / 2008-09-12 12:48 / Uznany Gracz Giełdowy
może tym razem 246x padnie na dobre
ururu / 2008-09-12 13:32 / Uznany Gracz Giełdowy
zamknąłem, coś nie wierzę żeby Jankeski PRówy oddały łatwo pole
adepcik2403 / 2008-09-12 13:39 / Bywalec forum
bylo widac ten Twoj ruch - skoczylo z 62 do 68...:)
ururu / 2008-09-12 15:03 / Uznany Gracz Giełdowy
64 przesiadam się na Z
krepek / 2008-09-12 13:57 / portfel / Tysiącznik na forum
tak skromnie powiem ze jesteśmy w takim lekko mowiac newralgicznym polożeniu...ani nie rosna, ani nie spadają....pozatym co chwila jakis opór, co chwila obrona...to bez sensu
ururu / 2008-09-12 15:04 / Uznany Gracz Giełdowy
taaa, coś jakby łapanie równowagi nad przepaścią
bogol / 2008-09-12 14:39
też coś próbowałem na DT ale to walka z wiatrakami robią bloki od siebie o 8 - 10 pkt ..gra nie za bardzo opłacalna ..na mój gust to siedzą w L i ich bronią ale to tylko moja opinia
eprach / 2008-09-12 14:58 / portfel / Onedaytrader
przeca ważnych wsparć nie przechodzi się ot tak.. tym bardziej że na całym świecie nie wiedzą co robić..
hs2-nielogo / 83.25.11.* / 2008-09-12 14:36
poziom 2459 to poziom z fibonów na bazie analizy świec tygodniowych,
jak on na w20 puści to można spodziewać się testu 2400 pkt
kuzynx / 2008-09-11 21:55 / Tysiącznik na forum
Witam.
U nas od dolka leading diagonal !
Janki robia nowy impuls w gore.
Poki co dolkow nie lamiemy.
ururu / 2008-09-12 10:45 / Uznany Gracz Giełdowy
nie mam gdzie wrzucić mapy, ale: 20 z kompresją 30min od 6 dni = kanał spadkowy,
zaneguje go dopiero wybicie ponad 2500, co się pewnie dzisiaj nie stanie. Mapka banalna, ale od 6 dni działa znakomicie:-))
Jaronero / 2008-09-11 22:14 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
Wolumen na S&P podobny jak na poprzednim (lipcowym) dołku - czyli może być trwalszy ruch...
hs2-nielogo / 83.25.11.* / 2008-09-12 09:51
korekta wskazana by była, średnie rynkowe od jakiegoś czasu (mwig i swig) nie potwierdzają się z w20, małe i średnie dryfują (wcześniej one szybko spadły więc można kombinować z wskaźnikami korelacji szukając dołka),

jak pociąg ruszy to wsiądę w niego na stacji korekty a nie na dworcu głównym bom za mało doświadczony a o odjeżdżających pociągach to na money od kwietnia piszą i z 3 już były :)
afsitu / 2008-09-12 11:02
A co mogą powiedzieć indeksy, którymi handluje garstka hobbystów??? Nawet WIG20 nie jest aż taki płynny, żeby wszystkie reguły działały bez pudła, ale tamte...
hs2-nielogo / 83.25.11.* / 2008-09-12 14:25
ciekawie nas nazwałeś:)
czy owa garstka hobbystów gra w innym celu niż gromada hobbystów że tak ich nazwę na w20 ?
Czy w zasadzie odróżnia ich coś od tych grających na w20?
Co mogą powiedzieć?
Bardzo dużo - odsyłam do teorii Dowa, ta sama euforia i panika często w tych samych momentach ale .... :)
mam nadzieję że powyższe pytania trochę cię nakierują na tok który uznaję za dobry bo na nim zarabiam lecz w przypadku akcji, morfe trochę na to nakierował doradzając analizy na tle sektora.

Swoją drogą kiedyś zadałem podobne pytanie - co ma s&p do nas bo w sumie to kilka tysięcy km od nas, pamiętam że otrzymałem odpowiedź którą dopiero jakiś miesiąc temu zrozumiałem gdy przysiadłem ostrzej nad AT i doszedłem do korelacji na indeksach i ot panie globalizacja :)
afsitu / 2008-09-12 15:04
Mam nadzieję, że nikogo nie obraziłem!!! Na wszelki wypadek przepraszam, bo cały ten kącik (jedyny, który czytuję) ma moją wielką sympatię. Duuużo sie tu nauczyłem... na waszych zyskach i stratach (z przewagą zysków oczywiście...). A jeśli chodzi o to, co różni grających tu i tam: tylko ich liczba! A bez odpowiedniej liczby masowe zachowania mogą byc zatarte przez jakieś pojedyncze większe ruchy. Zresztą nie chcę za bardzo bronić mojej uwagi, ja po prostu nie robiłem takich porównań, widząc, że raczej obserwacje zachowań dużych giełd światowych dają wskazówki, co może dziać sie u nas. Jeśli masz dobre efekty analizując nasze "mniejsze" indeksy to cieszę się twoimi sukcesami.
hs2 / 2008-09-12 20:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie no co ty, bynajmniej mnie na pewno nie :)

liczba liczbą - łączny obrót dzienny to ok. 60 mln na małych +średnich, tak jak obserwowałem na tych spółkach średnia wielkość transakcji z reguły to koło 15 tyś ale to też zależy od spółki bo np. bankier.pl nie przekracza zwykle kilku tyś zł zatem dziennie bierze tu udział ok. 3 - 3,5 tyś graczy który podejmują transakcję, ich pozycje w moim uznaniu są albo średnio terminowe ( ok 1 miesiąc do 3 w analizowanej skali czasowej rocznej) albo krótkoterminowe - 5 do 12 dni. załóżmy że graczy tych jest 50/50. Zatem przez 5 dni krótkoterminowo zagra 1,5 *5 dni okresu minimalnego inwestycji = 7,5 tyś graczy - tylu graczy odświeży rynek mając nadzieję na zysk, w tym samym okresie odejdzie 7,5 tyś innych graczy którzy sprzedadzą im papiery więc mamy już 15 tyś osób, moim zdaniem zachowania stadne pokażą się tu.
Teraz przejdźmy do średnioterminowych graczy i powiedzmy że 20% z nich czyli jakieś 300 jednostek to osoby inwestujące indywidualnie, pozostałe 80% to fundusze. Jakiś czas temu wertowałem portfel biga i nadal co jakiś czas to robię tylko sporo tam wpisów i tutaj do gry liczą się w dużej mierze fundamenty + technika + doświadczenie w tej dziedzinie. Fundy standardowe małych i średnich spółek to swego rodzaju loteryjna wielkość inwestycji zależna od liczby osób nie mających zielonego pojęcia o giełdzie oraz od osób które to pojęcie mają - nie każdy inwestujący w fundusze jest ciemny w dziedzinie giełdy, ostatnio poznałem kilka osób które nieźle sobie tu radzą. Fundusz to swego rodzaju skarbonka do której załóżmy że zrzuciło się zgodnie z wyliczeniem 1200 osób. Łącznie te 1500 osób jako że inwestuje na okres miesiąca lub więcej.

Teraz sedno sprawy ujęcie tygodnie -15 tyś osób krótkoterminowo grających oraz 1500 osób inwestujących dłuższy okres czasu to całkiem spora gromadka która przewinie się tego tygodnia przez giełdę. Każdy człowiek ma emocje a cena papieru = wartość * emocja - dlatego mamy bańki itp. - (kiedyś jak nie było komputerów to zjawisko też istniało, rozmawiałem z ojcem o formie inwestycji, chyba było to coś ala obligacje gdzie państwo dostawało 20 zł i po 3 latach dawało 100 zł. Cena mimo znanej wartości wzrosła do ok. 200 zł gdzie ojciec powiedział to jakieś szaleństwo że ludzie płacą 200 zł za coś wartego 100 zł, ciągle o tym gadają choć pojęcia bladego nie mają jak to działa i sprzedał, cena później zaczęła spadać do ok. 110 zł)

wig fundamentalnie rok temu był wart jakieś 2100 pkt, był przewartościowany o prawie 100% więc nie powinna dziwić skala przeceny, tak szczerze to najbardziej szkoda mi starszych osób wkładających pieniądze do fundów nie z chciwości dla siebie na nowe bmw x5 lub inny niepotrzebny do szczęścia wynalazek ale dla swoich dzieci/wnuków które zostały wtedy nabrane przez banki schematem tyle by pan zyskał gdyby kupił pan wtedy akcje, ile za to można by kupić.

W20 otwiera się z 3% luką - co pojawia się w ich głowach? strach, i jedni i drudzy sądzą że ich akcje są warte mniej niż wczoraj a tak naprawdę są one warte tyle, za ile je sprzedadzą. Miśki i średnie otwierają się z wielkimi - po 3-4 %, co pojawia się w głowach graczy w 20? dokładnie to samo więc schemat działania jest ten sam ale gwałtowny ruch nie musi wystąpić (ostatnio miśki przełamały podajże trend spadkowy ale w20 to olało tej sesji), gdyby miśki nie były by skorelowane z w20 to szczyty nie były by wybite w tych samych okresach, miśki sobie by rosły dalej tylko dokąd ? :)
afsitu - zadajesz pytania, to duży + że nie boisz ich się zadawać za to ja na pewno się nie wyśmieję, wsiądź w AT, uwierz warto.
hs2 / 2008-09-12 20:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ps - wyliczenie liczbowe jest na oko, w pl jest 1 mln rachunków maklerkich, aktywnych jest podobno około 19% czyli 190 tyś, gdzieś czytałem że większość z nich gra na w20 lub futures ale jak to dokładnie w liczbę ubrane wygląda jeszcze nie wiem.
jakr / 89.76.80.* / 2008-09-12 20:55
ja pitaole stary myslisz ze ktos to wszystko bedzie czytal ? ;]
hs2 / 2008-09-12 20:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
no z deka dużo tego wyszło :P jakoś się wczułem w pisarza :)
myślę że tak, kilka osób pytało na prv o parę spraw jak dawniej pisałem więc pewno ktoś to czyta :)
afsitu / 2008-09-13 00:11
Przeczytałem!! Dziękuję! Niezły wykład :-) Ja bardzo wierzę w AT, a ściśle mówiąc w fale Eliota. Zaciekawiła mnie informacja o tym zeszłorocznym 2100 wig20. Czyli wart był ok. 54% swojej maksymalnej ceny rynkowej (3900). Podobno wartość akcji rośnie średnio 10% rocznie, więc za rok będzie wart fundamentalnie 2540. Zakładając teraz, że za rok będzie dno korekty z niedowartościowaniem proporcjonalnym do zeszłorocznego przewartościowania, otrzymujemy ~1370 jako docelową wartość rynkową wig20. I chyba jest w okolicy jedno z potencjalnych wsparć! pozdrawiam
hs2 / 2008-09-13 20:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wartość fundamentowa zależy od tego jak jest wyceniany owy indeks - jeżeli dobrze poszukasz to znajdziesz inne wyceny typu 1300 pkt lub 3300 pkt :) Prywatnie polecał bym ci poznać podstawy wycen fundamentalnych, myślę że wtedy dobierzesz sobie ich dobre źródełko :)

Samo przewartościowanie i niedowartościowanie to nie taka prosta sprawa i nie doszukiwał bym się tu proporcjonalności - przerabiałem jakiś czas temu artykuły o psychologi i niedowartościowanie też jest w tym zakresie ujęte ale to nie taka prosta sprawa i wymaga doświadczenia, jak to ktoś powiedział mi - inwestorem to ty będziesz jak przeżyjesz cały cykl rynkowy, teraz to ty obserwuj i ucz się:)
ururu / 2008-09-12 11:36 / Uznany Gracz Giełdowy
e-e, zgadzam się z hs2, 20 jest wyraźnie słabsza zapewne przez paliwa i banki (duży udział), niemniej jednak na wyjściu z zakrętu rosnąć powinna właśnie 20, na razie tak nie jest
Kane nielogo / 194.150.197.* / 2008-09-11 23:30

2008-09-11 16:37:55 | *.*.*.* | Kane [ Portfel ] [ Pirania - obserwator giełdy ]
tzn. jutro u nas, a być może dzisiaj w usa

rodzina mnie najechała, komp mi nawala :( Prawdopodobieństwo odreagowania moim zdaniem jest bardzo duże.
Kenobi / 2008-09-11 22:47 / Uznany malkontent giełdowy
Dystrybucja i kilkuminutowe wyciskanie krótkich. Nic nie będzie, nikt tego nie kupi. Pięcio-minutowe hossy w samej końcówce, żeby zaskoczyć pozostałych, to dobre dla straszenia dzieci...Jutro już nie da się nikogo nabrać na takie tanie, grubymi nićmi szyte chwyty.
ururu / 2008-09-12 10:27 / Uznany Gracz Giełdowy
najbardziej minie rozwala zwyzka pod koniec spadkowej sesji z powodu niepotwierdzonych plotek o przejęciu trupa LB
ururu / 2008-09-12 10:38 / Uznany Gracz Giełdowy
niemniej jednak na 1-2 sesje może pomóc, zobaczymy co ściemnią dzisiaj:-)
Morfeusz / 2008-09-11 18:04 / Tysiącznik na forum
podaję przed następną sesją poziomy odwrócenia systemów :

anakonda FW - zajmie pozycje L powyżej 2524 poziomu na close
no-name - otworzy L (open ) + 37,.
krepek / 2008-09-11 21:55 / portfel / Tysiącznik na forum
morfeusz mozesz napisac w jakim BM masz rach na giełdy usa i jakie koszta?
Morfeusz / 2008-09-11 22:43 / Tysiącznik na forum
mogę ci tylko polecić u nas IDM - ok.10 usd prowizji za fiuta i ok.7000 minimalny wkład, jest jeszcze saxo bank ale nie znam ich,
krepek / 2008-09-12 07:07 / portfel / Tysiącznik na forum
Saxo znam bo z tym mam doczynienia w robocie...dupa zbita jednym słowem. Dzieki za info.pozdrawiam
barabaszek / 2008-09-12 09:37 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj ....nie jesteś zadowolony z Saxo?Dlczego?Pozdrwiam
afsitu / 2008-09-12 09:42
Też bym prosił o szczegóły niezadowolenia z Saxo, bo myślałem o tym, gdy juz będę miał z czym ruszyć na podbój świata... Pozdro
ururu / 2008-09-12 10:26 / Uznany Gracz Giełdowy
faktycznie negatywne informacje na temat SAXO są mile widziane
Morfeusz / 2008-09-12 19:14 / Tysiącznik na forum
coś tam luknołem na te saxo prowizja za jeden fiut 6 dolca , minimalny wkład do otwarcia konta 10.000 USD. Ale z tego co lukałem to konto otwieramy na zachodzie a jeśli tak jest w rzeczywistości to powiem szczerze że są bardzo drodzy na tle przeciętnego brokera jankeskiego żeby nie powiedzieć źdźiercy. :)))))))))))
Morfeusz / 2008-09-11 18:02 / Tysiącznik na forum
stan systemu na koniec sesji :

Anakonda FW S - 2505 (-78 pkt z ostatnio zamkniętej pozycji) .
No-Name -S- 2547 (- 9 pkta z ostatnio zamkniętej pozycji),,,
hs2 / 2008-09-11 15:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
stany idą po morfowemu :) (s&p500 miesięczny)
Kane / 2008-09-11 16:31 / portfel / Pirania - obserwator giełdy
ja mam sygnał, że jutro może być szarpnięcie w górę, ale dopiero z pracy wróciłem i potrzebuję więcej czasu, aby to sprawdzić. Wieczorkiem napiszę, jak to widzę.
hs2 / 2008-09-11 16:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
za wszelkie analizy z góry dziękować :)
jak ktoś z was trenuje świeczki to polecam metatrader i trening gry na walutach(eur/ust ładnie się sprawdza) - konto demo daje dostęp do aktualnych danych a metodyka gry dokładnie ta sama + z tej metody jest taki że cały czas ten rynek działa i widząc formację na wykresie musisz tak szybko podjąć decyzję jak w prawdziwej grze.
Kane / 2008-09-11 16:37 / portfel / Pirania - obserwator giełdy
tzn. jutro u nas, a być może dzisiaj w usa
adepcik2403 / 2008-09-11 16:06 / Bywalec forum
a nasi cos kombinuja...:) - nie pozwalaja w spokoju pohandlowac :)
Navigare----- / 2008-09-11 10:35 / Uznany Gracz Giełdowy
Poziomy CTOD na dziś:

1. jesli cena ZAMKNIĘCIA pieciominutowego slupka wypadnie powyzej 2473 to L po
PCR
2. jesli cena ZAMKNIĘCIA pieciominutowego slupka wypadnie ponizej 2453 to S po
PCR
Navigare----- / 2008-09-11 11:50 / Uznany Gracz Giełdowy
Mamy sygnał S po 2445
ururu / 2008-09-11 18:37 / Uznany Gracz Giełdowy
za nisko ten stop, dobrze, że mam swój bo by mi zamknął pozycję w trakcie sesji...
bogol / 2008-09-11 18:45
z tego co pamiętam to jest system na DT więc i tak zamyka się na koniec sesji, jeśli się mylę to Navi mnie poprawi..aż mi się rymło :)
Navigare---- nielogo / 195.16.91.* / 2008-09-11 19:02
dokladnie tak, macie recht kolego Bogol :)))
ururu / 2008-09-11 19:14 / Uznany Gracz Giełdowy
jak no-name jest DT to za daleko ten stop:-)))..
bogol / 2008-09-11 19:29
no-name nie jest na DT ..oj polecam troszkę przewertować wątek ...ręczę że się opłaci :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy