Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

ASystem Reanimacyjny na FW20 - Gabri-Morfi

ASystem Reanimacyjny na FW20 - Gabri-Morfi

gabri i morfi / 2007-11-15 23:41
witam od jutra dla wszystkich chętnych i bez ograniczeń wiekowych i finansowych pojawiać sie będą sygnały do zajmowania pozycji na kontraktach terminowych FW20. W chwili obecnej gramy na FW20Z7. Kapitał początkowy 6000 zł. Na 5-20 minut przed możliwością wystąpienia sygnału zajęcia pozycji będzie podana informacja.
Wyświetlaj:
Big Lebowski / 2008-09-01 21:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam Gospodarza i Gosci - a gdzie podziewa sie moj brat blizniak Gabrik ? ;-)
Morfeusz / 2008-09-01 21:46 / Tysiącznik na forum
Witaj Bigu w naszych skromnych progach, na posterunku Morfuś a Gabrik uczestniczy w mega przedsięwzięciu traderskim i dlatego jest jak meteoryt - pojawia sie i znika. Ale nie długo do nas powróci w nowej formie.i jakości :)))))))))))))))))
Morfeusz / 2008-09-01 20:24 / Tysiącznik na forum
drobna uwaga do adepcika2403 - prosiłbym abyś podczas sesji nie podawał swoich pozycji bo gdyby tak każdy robił z kącikowiczów to by wielki galimatias i bałagan powstał. Mam nadzieje że od następnej sesji sie poprawisz. :))))))))))
adepcik2403 / 2008-09-01 20:30 / Bywalec forum
jasne Morfi...nie ma problemu i oczywiscie przepraszam za zamieszanie:) od nastepnej to pewnie pozaymkam wszystko na open z ogromnymi stratami i odechce mi sie tych "kresek" ...:)
Kenobi / 2008-09-01 21:19 / Uznany malkontent giełdowy
Strzeż się wykresów, bo stwarzają one złudzenie porządku i są podstawą naiwnej wiary, że można przewidzieć przyszłość na podstawie przeszłości. Giełda odzwierciedla działania ludzi i jest chaosem, a wykresy zbyt często są zawodne, żeby tylko nimi się kierować. Można się z nimi zapoznać, ale należy mieć swój rozum i być sceptycznym. To samo z astrologami - gdyby potrafili przewidzieć przyszłość, byliby bogatymi ludźmi.
Pablo / 2008-09-01 23:42 / "Uznany Gracz Giełdowy"
to jak wytłumaczysz ustawione zlecenia po kilkaset sztuk na konkretnych poziomach (akurat na zakładanych wcześniej wsparciach i oporach)???
barabaszek / 2008-09-02 00:19 / portfel / Tysiącznik na forum
Cuda Panie, cuda :-))).Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia ....wkrótce.
Morfeusz / 2008-09-01 23:48 / Tysiącznik na forum
Pablo daj spokój - on musi wykonać swoją robotę za to mu podobno płacą żeby trochę ożywienia na forach dawał, to jest teoretyk rynku takiego nigdy nie przegadasz , szkoda twojego czasu. :))))))))
hs2 / 2008-09-02 00:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
pablo jeżeli ktoś mąci tańcem przed kreskami (kenobiemu przypisano takie określenie) potraktuj jego wypowiedź jako element tej gry - element ten ma za zadanie wywołać u ciebie wątpliwości przy grze uznaniowej lub mechanicznej które przełożą się na ilość błędnych transakcji. Tego typu wypowiedzi traktuj jak trening samego siebie, będziesz miał sytuacje gdy tłum powie sprzedaj a system pozwie kupuj, wtedy po prostu kup i trzymaj się trendu pamiętając o stopie i nie patrząc na innych.

Reasumując czerp informacje od najlepszych którzy to udowodnili jak gabri lub morfe w tym kąciku (jak grasz na małych spółkach polecam też polecam portfel Biga bo to dobra kopalnia informacji), a dyskusje prowadź z każdym kto twoim zdaniem nie chce ci zaszkodzić lub dąży do tego co ty czyli jak najmniejszej liczby stratnych transakcji i jak największych zysków.

dzięki morf za polecenie tydzień temu książki wiesz której :) Zmienia spojrzenie na rynek.
ururu / 2008-09-01 21:28 / Uznany Gracz Giełdowy
a) "chaotyczny" to nie to samo co "przypadkowy", giełda jak każdy układ złożony o b.wielu zmiennych zachowuje się chaotycznie, co nie znaczy że, przypadkowo
b) przewidywanie przyszłości, a korzystanie na tym to zupełnie różne rzeczy, patrz przypadek Sybilli oraz mój :-)
c) głębokie spadki z tego poziomu są możliwe, ale możliwy jest również "boczniak", a nawet ruch w górę (troszkę mniej prawdopodobny:)
d) miałeś powiedzieć KTÓRY z amerykańskich dużych banków jest w najgorszej kondycji
Kenobi / 2008-09-01 21:31 / Uznany malkontent giełdowy
A co mnie to obchodzi?
ururu / 2008-09-01 21:40 / Uznany Gracz Giełdowy
Chodzi o to, że do następnej fali wyprzedaży potrzebny jest impuls, albo kop, jak kto woli. upadek dużego Jankeskiego banku to dobry pretekst. Potrzebuję kandydatów, popatrzymy na wykresy to się (być może) dowiemy "czy i kiedy" trochę wcześniej niż inni:-))
Kenobi / 2008-09-01 21:50 / Uznany malkontent giełdowy
To nie będzie tylko to, tam jest o wiele więcej ciekawych kąsków, ale na razie nie będę wyskakiwał przed orkiestrę.
Morfeusz / 2008-09-01 20:09 / Tysiącznik na forum
no to jutro irracjonalnie i wbrew zdrowemu rozsądkowi w miarę spadku siły wiatru Gustaw a siła huraganu jest zdecydowanie mniejsza od prognoz, zobaczymy jak indeks sp500 będzie w miarę spadku siły wiatru rósł na fali irracjonalnego optymizmu. To jest moja analiza techniczna na jutro czyli zachowanie się indeksu sp500 będzie pochodną siły wiatru huraganu Gustaw :)))))))))))))))))))))))
Kenobi / 2008-09-01 21:27 / Uznany malkontent giełdowy
To już nic nie pomoże, a na naszej giełdzie duże znaczenie odgrywają spółki surowcowe, które pociągnąć muszą rynek w dół, przy słabych bankach i telekomach. Takie coraz mniejszej ilości przekładanie pieniędzy z jednej dziurawej kieszeni do drugiej nikogo już nie rusza - pakiet stymulacyjny się skończył i tym samym przerwa w bessie również. Takie budzenie naiwnej nadziei miało też miejsce w piątek, ale jakoś im nie pomogło. Te bajki, to są dobre dla naszych naiwnych graczy, ale nie tam, gdzie ludzie na co dzień wiedzą, ile mają w kieszeni. Zbliżają się kolejne dane, kłopoty Fannie i Freddie, musi upaść mnóstwo banków, bo to, co było do tej pory, to spacer w parku.
adepcik2403 / 2008-09-01 20:22 / Bywalec forum
nic nie zrozumialem Morfi z tej pochodnej...:) s&p bedzie rosl czy spadal ?? bo nie wiem czy to pochodna optymizmu czy pochodna sily wiatru ...?? :)
Kenobi / 2008-09-01 21:29 / Uznany malkontent giełdowy
To jest kolejne wróżenie z fusów.
bogol / 2008-09-01 20:31
właśnie takiej analizy się obawiałem naszego gospodarza :) dlatego na dogrywce wyskoczyłem z tych S gra pod prąd sygnałów systemu jest skuteczna czasami ale na krótkie dystanse .. po to o ile się nie mylę Morfeusz zachęcał nas do 2 portfeli ?
Morfeusz / 2008-09-01 18:01 / Tysiącznik na forum
podaję przed następną sesją poziomy odwrócenia systemów :

anakonda FW - zajmie pozycje S poniżej 2553 poziomu na close
no-name - otworzy S (open ) -21..
Morfeusz / 2008-09-01 18:00 / Tysiącznik na forum
stan systemu na koniec sesji :

Anakonda FW L - 2583 (- 26 pkt z ostatnio zamkniętej pozycji) .
No-Name -L- 2556 (- 18 pkta z ostatnio zamkniętej pozycji).,..
adepcik2403 / 2008-09-01 16:12 / Bywalec forum
Morfeuszu, czy wg Ciebie jesli nie przebilismy dzisiaj 2570 szanse na kontynuacje ruchu w dol sa male ...??
Morfeusz / 2008-09-01 16:29 / Tysiącznik na forum
w skali jutrzejszej sesji do danych o ISM-ie to tak małe.:))))))))))))))
Kenobi / 2008-09-01 18:47 / Uznany malkontent giełdowy
Rozpoczęła się kolejna noga w dół, ani koniec miesiąca nie mógł tutaj nic zmienić, ani żaden ISM temu już nie poradzi, a sądzę, że raczej pomoże. Zresztą sektor produkcji w Stanach nie ma wielkiego znaczenia, za to szykuje się wiele bardziej ciekawych wydarzeń, które muszą ściągnąć rynek w dół.
malinka / 2008-09-01 18:34
To co w takim razie będziemy robić do 16 (ISM). :)
adepcik2403 / 2008-09-01 18:55 / Bywalec forum
do 16.00 spadamy:) ...oczywiscie to moje zyczenie ale i tez to co widze na wykresie...:)
adepcik2403 / 2008-09-01 19:07 / Bywalec forum
obiecaj malinka, ze zanim wezniesz setki L-k do pozamykania swoich S-ek, dasz mi znac, zebym wczesniej odpowiednio nisko zamknal swoje, ok...? :) ...z gory wielkie dzieki :)
a tak powaznie, to jutro jeszcze przed rozpoczeciem zabawy na naszym grajdolku, beda ciekawe informacje...a Japonia tez powinna zawirowac - bez "generala" nie ma kto nimi kierowac...
Kenobi / 2008-09-01 19:18 / Uznany malkontent giełdowy
On ledwo zipie, więc nie wiadomo na co wszyscy jeszcze mają nadzieję? Chyba tylko na Malinki?
adepcik2403 / 2008-09-01 20:23 / Bywalec forum
Ken, piszac "generala" w Japonii mialem na mysli rzad i ustepujacego premiera :)
Kenobi / 2008-09-01 21:59 / Uznany malkontent giełdowy
Przecież nie ustępuje dlatego, że jest coraz lepiej, ale że jest coraz gorzej, więc tym trzeba się kierować. Wszystko mocno wiruje (dziś Chiny po raz kolejny o 3% w dół), ale jakoś wszyscy wydają się stale oczekiwać na jakiś cud...Ale muszę Ci pogratulować wyczucia sytuacji...
adepcik2403 / 2008-09-01 16:39 / Bywalec forum
tak, chodzilo mi o jutrzejsza sesje...dzieki za odpowiedz....zostalem z S ...:)
bogol / 2008-09-01 16:54
grałem podobnie do Ciebie dzisiaj tez zakładałem spadki - S po 2606 wpadło ale w dogrywce oddałem, jutro też jest dzień - jakoś nie lubię zostawać z otwarta pozycją odwrotna do systemów
barabaszek / 2008-09-01 17:24 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam.Wydaje się być to dobrą decyzją na jutrzejszy dzień ale są tutaj fachowcy którzy potrafią to lepiej ocenic niż ja.Pozdrawiam.PS.S-ki były dziś aż zbyt oczywiste...też tak grałem ale z paluszkiem na spuście :-)).
bogol / 2008-09-01 19:20
z tym paluszkiem inaczej przy DT się nie da grać zwłaszcza przy takim obrocie jak dzisiaj mogli zrobić zarówno +2% jak i -2% na samym fixie zrobili 20% obrotu na wig20 ... w takie dni nazywam GPW straganem z pietruszką
Kenobi / 2008-09-01 19:42 / Uznany malkontent giełdowy
Ale jednak mimo, że mogli niby zrobić te + 2%, to było w dół, więc trzeba sobie jasno powiedzieć, że nie mogli, jedyne na co było ich stać, to podtrzymywać rynek przed spadkiem. Ludzie za bardzo są przestraszeni, że za chwilę będzie rosło i czekają z wchodzeniem w S-ki, ale pomylą się i jak zwykle będą gonić uciekający pociąg. Żeby ciągnąć rynek, to trzeba mieć pieniądze, a na rynku ich coraz mniej, co widać po obrocie.
hs2 / 2008-09-01 20:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
no nie mogli bo amerykańskie szwagry dziś mają wolne, brytyjskie były za leniwe a nasz kapitał spekulacyjny ma bardziej opłacalne zabawy o nazwie małe spółki - przykład optimusa - wzrost o chyba 20 czy 30 % w dwa dni potem dystrybucja, odczekać miesiąc i przejść na kolejną spółkę i tak na okrągło.
Na 3 wiedźmy wszyscy znajdą się, o to akurat nie ma co się martwić :)
Kenobi / 2008-09-01 22:02 / Uznany malkontent giełdowy
Brytyjskie to musiały spadać, bo u nich dużą wagę ma sektor surowcowy, który dziś mocno spadał, a te drugie, to już dawni nie mają czym straszyć, bo tam główną rolę odgrywa kapitał zagraniczny, a popatrz na odpływ jena w szybkich podskokach. Koniec bajki się zbliża.
bogol / 2008-09-01 20:02
ja wolę do tego pociągu wskoczyć później kiedy będę wiedział w którym kierunku jedzie .. "genełał" czasami potrafi bardzo umiejętnie nas zaskoczyć stosując fortele - np. super info lub super plotka
hs2 / 2008-09-01 20:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
lepiej grać z trendem, akceptować małe straty bo to klucz do zysków.
barabaszek / 2008-09-01 21:08 / portfel / Tysiącznik na forum
I to jest sedno gry na kontraktach,akcjach i reszty pochodnych...koniec kropka...jak dla mnie "złota myśl".Pozdrawiam hs2.
adepcik2403 / 2008-09-01 14:25 / Bywalec forum
jesli nie przebijemy 2609....bedziemy mieli abc od 2577 (podfalka 2) o zasiegu 0,786 zakresu 2616-2577...po niej moze byc podfalka 3...jak bedzie zobaczymy
adepcik2403 / 2008-09-01 13:08 / Bywalec forum
S zamkniete...moze uda sie wejsc wyzej ponownie...bardzo sie mecza na 2586-2590...nadal obstawiam spadki...jesli kogos denerwuja moe wpisy, prosze o sygnal...:)
hs2 / 2008-09-01 14:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zwróć uwagę na wolumen, jest relatywnie mały.
jakr / 89.76.80.* / 2008-09-01 15:08
bez Pana grac nie beda
adepcik2403 / 2008-09-01 13:32 / Bywalec forum
dziekuje za tolerancje...:) chcialem tylko napisac, kiedy otwieram i kiedy zamykam poz. zeby nie bylo, ze zasmiecam swoimi wpisami a muzom, profesjonalnie podawane sygnaly przez gospodarzy tego kacika.
Navigare---- nielogo / 80.55.129.* / 2008-09-01 13:04
DAX fut juz na plusie...
Navigare---- nielogo / 80.55.129.* / 2008-09-01 11:14
Poziomy wg CTOD na dziś:

1. jesli cena ZAMKNIĘCIA pieciominutowego slupka wypadnie powyzej 2599 to L po
PCR
2. jesli cena ZAMKNIĘCIA pieciominutowego slupka wypadnie ponizej 2579 to S po
PCR
Navigare---- nielogo / 80.55.129.* / 2008-09-01 11:21
wróć!!!! te poziomy są niewłaściwe!!!
:))
gahek / 2008-09-01 11:21 / Optymista
Navigare Ty przyjąłeś za punkt odniesienia godz. 11 a teraz sesja się zaczyna o 8:30 to czy punktem odniesienia nie powinna być godzina 10:30?
Navigare---- nielogo / 80.55.129.* / 2008-09-01 11:22
właśnie się zorientowałem :)))
proszę nie brać tych poziomów pod uwaę !!!
gahek / 2008-09-01 11:24 / Optymista
W sumie to już padł sygnał L po 2599 :)
Navigare---- nielogo / 80.55.129.* / 2008-09-01 11:27
dokladnie tak :))
ok. godz 10.39
OprzemO / 2008-09-01 10:54
Witam serdecznie wszystkich po urlopie. Byłem w Bieszczadach - super. A dziś rano z przyjemnością zapakowałem L i zmieniłem swoje spojrzenie na LLL :)
Na kilka ładnych tygodni myślę.
Morfeusz / 2008-09-01 16:36 / Tysiącznik na forum
no witamy "Leśnika" , istnieje spora szansa że ta przyjemność przysporzy ci zysku ale żeby aż przez kilka ładnych tygodni to już nadmierny optymizm :)))))))))))))))))))))))0
Morfeusz / 2008-09-01 09:49 / Tysiącznik na forum
jeśli dziś nie zejdą poniżej 2570 to mamy do czynienia z optymistycznym rynkiem dla byka.
Morfeusz / 2008-09-01 09:06 / Tysiącznik na forum
witam trochę zaspałem ale już oczy przetarłem i zapodaję poziomy godne uwagi :

L 2570 stop 2555

L 2545 stop 2533
hs2 / 2008-09-01 15:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
spory stop, poziomy na DT czy na najbliższe 2-3 sesje?
hs2 / 2008-09-01 00:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzięki za wskazania anakondy , to efektywny system pod który moim zdaniem warto przeznaczyć część portfela. Zgodnie z tym co obiecałem w sob wig 20 na świeczkach:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/99e24745322eda23.html

Czerwone linie oporu
Zielone linie wsparcia.
Strzałki skierowane w prawo to okna

Najgrubsza zielona linia wykresu to w mojej obecnej ocenie mocne wsparcie na przyszły tydzień - wynika ono z połowy długich korpusów, dodatkowo młot znajdujący się obok doji oznaczonej strzałką naruszył to wsparcie (młot nie idealny, ale jego wymowa taka sama), jak by tego mało mamy tam jeszcze fibonka :)

W niebieskim okręgu znajduje się grupa świec która nie powinna być uznana za formację odwrócenia- zasłonę ciemnej chmury ponieważ nie poprzedza jej trend wzrostowy jednakże jest to moja ocena ponieważ świece to metoda elastyczna
Formacja ta to nieudane podejście byków do oporu górnej linii okna celem jej złamania, nieudane próba doprowadziła do spadków na 2 ostatnich sesjach. Opór ten wypada w rejonach połowy jednej z długich białych świec co w połączeniu z zasadą zmiany biegunów podkreśla wagę rejonu 2598 - 2608, na marginesie jest tu też wsparcie psychologiczne bo w końcu 2600 to o 100 więcej niż 2500 ale to już podświadome myślenie o czym przeczytałem w pewnym ciekawym cyklu artykułów jaki przerabiam na ten temat.

Dwie przed ostatnie świece to objęcie hossy jednakże tą formację jeszcze dokładnie nie przerobiłem więc na jej fundamencie nie buduje analizy, jej wymowa w teorii jest optymistyczna.

Zakładam 3 scenariusze:

wariant pierwszy to nieudane jutrzejsze podejście do górnego oporu okna hossy i spadki do poziomu ok. 2537 pkt (silne wsparcie o którym mowa wyżej, w razie jego przełamania następne wsparcie widzę na poziomie 2493 pkt z metody świecowej
Po drodze mamy poziom 2578 gdzie możemy chwilę posiedzieć. Nie udane podejście to także brak testu tej linni

wariant drugi to przebicie okna (w czasie sesji lub luką), kontynuacja wzrostów do poziomu ok 2653 pkt( lub optymistycznie 2578 pkt) (drugie okno hossy), z analiz jakie przeprowadziłem wynika że okna często mają dosyć daleki zasięg poziomów wsparć/oporów jakie wyznaczają :)

wariant trzeci - analiz się nie sprawdzi :)

Prosił bym nie sugerować się skalą czasową na wykresie - nie robiłem analizy pod tym kontem a strzałki jakie przewiduję maznąłem na widzi misie :)

Osobiście nie preferuję żadnego wariantu, pod pierwsze dwa mam dobrane pozycje i zbytnio nie zastanawiam się nad tym czy wzrośnie czy spadnie, pozycje są tak dobrane że stop obetnie stratę a długość ruchu kolejnego ja mi zrekompensuje, jeżeli analiza się nie sprawdzi i poniosę stratę trudno, statystycznie ta metoda dawała efekty więc ta strata jeżeli będzie szybko obcięta to ta mniej lubiana cześć statystyki nazwana pomyłką uczestnika rynku :)

Pozdrawiam i udanego DT :) i takie pytanie do gospodarzy czy nie mieli by nic przeciwko jak bym co jakiś czas takie analizy zapodał? W końcu to wasz koncik a ostatnio sporo tu spamuję :)
Morfeusz / 2008-09-01 07:22 / Tysiącznik na forum
pisz hs2 pisz nie ograniczaj się. :)))))))))))))))
hs2 / 2008-09-01 14:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
danke :) jak będę miał coś ważniejszego do napisania maznę:) Nie możemy zakryć pierwszego okna hossy.
adepcik2403 / 2008-09-01 01:06 / Bywalec forum
z wiadomych przyczyn :) sklaniam sie bardziej do wariantu pierwszego...ponadto, z moich wyliczen wyszlo, ze w piatek osiagnelismy lok. szczyt (zakres cenowy i czasowy)...na S&P na sesjach czwartek/piatek zostala wyrysowana formacja RGR (nizej ktos juz o tym wspominal) ...jedyne co przemawia przeciw, to brak tak bardzo oczekiwanego przeze mnie infa z USA , ktore mialo zwalic rynki z nog...:)
hs2 / 2008-09-01 00:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nieudane próba doprowadziła do spadków na 2 ostatnich sesjach

powinno być

nieudana próba doprowadziła do spadków na 2 kolejnych sesjach
malinka / 2008-09-01 08:11
Witam,

bardzo fajna analiza. Mam w związku z tym prośbę do gospodarzy o udostepnienie hs2 malutkiego kącika w kąciku. :) Przeczuwam, że sprawdzą się oba scenariusze i to w podanej przez ciebie kolejności. W wersji optymistycznej wariantu 2 powinien być chyba poziom 2678.
Morfeusz / 2008-08-31 19:13 / Tysiącznik na forum
podaję przed następną sesją poziomy odwrócenia systemów :

anakonda FW - zajmie pozycje S poniżej 2553 poziomu na close
no-name - otworzy S (open ) - 33.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy