Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Atak na Iran kosztowałby ich 42 mld dolarów

Atak na Iran kosztowałby ich 42 mld dolarów

Money.pl / 2012-08-22 13:27
Komentarze do wiadomości: Atak na Iran kosztowałby ich 42 mld dolarów.
Wyświetlaj:
Jack Mac Lase / 193.200.47.* / 2012-08-23 01:22
spokojem pisza o izraelskim ataku na Iran. A co by bylo gdyby to Iran szykowal sie do uderzenia prewencyjnego na Izrael posiadajacy bomby atomowe i wodorowe, twierdzac i slusznie, ze czuje sie zagrozony ze strony Izraela? Krzyk podnioslby sie pod niebosa, stworzylaby sie swiatwa koalicja obrony Izraela, wszyscy by mowili o terroryzmie i imperializmie Iranskim. A w obecnej sytuacji nikt nie mowi o terroryzmie i imperializmie Izraela. Nie ma koalicji broniacej Iran. "Samys, slabys i w lesie".
\))((/ / 78.30.104.* / 2012-10-24 20:01
TRZEBA POZBAWIĆ MARKSITOWSKICH-SYJONISTÓW MEDIÓW I WTEDY JAKO ŚWIAT LUDZI MOŻEMY PRZEPROWADZIĆ KONTROFENSYWĘ PRZECIWKO GADOM TALMUDU (Jak ich Jezus określił: "Plemię Żmijowe").

http://www.youtube.com/watch?v=aw8595Pr-TA&feature=fvwrel

http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_105.html
raziellll / 62.244.147.* / 2012-08-22 23:20
Apropos. Iran twierdzi, że jego program jest stworzony do celów cywilnych a nie bojowych i że nie chce zbudować broni atomowej..:-)
Określenie walnięcie to nie to samo co wymazanie z mapy mój drogi. Mówiłem o instalacjach a nie o całym państwie. Jeżeli nie widzisz tej róznicy to już nie mój problem.
Nie wiem na czym by się skończyło. Może na instalacjach, może byłaby to inwazja. Przecież Ci pisałem, że inwazja jest możliwa, czytaj uważnie.
Jak pisałem jest wiele interpretacji i jasnego stanowiska co konkretnie powiedział Ahmadinejad nie ma. Ty odczytujesz to na swój sposób, ja na swój. To pokaż mi państwa, które mają broń atomową i straszą inne, że je zniszczą.
Nie odpowiedziałeś mi również na pytanie: Czy to chciałbyś wymazać jakieś państwo z mapy, czy nie? Proste pytanie. Nie wiem ile wojen wywołał Izrael, ale my dyskutujemy o obecnej, konkretnej sytuacji a nie o historii. Zdaje sobie sprawę, że Izrael nie jest święty, ale artykuł jest o Izraelu i Iranie. I jeszcze pytanie dla chętnych, jak chcesz to nie musisz odpowiadać....:-) Co, Ty byś zrobił gdybyś rządził w Izraelu i ktoś by Cię straszył?
@@@ / 89.68.238.* / 2012-08-23 01:05

Może na instalacjach, może byłaby to inwazja.

Naiwnosc ludzka nie zna granic.
Ty myslisz ze Iran po nalocie na instalacje bedzie czekal az nastapi inwazja. Przeciez to sie skonczy wojna na calym bliskim wschodzie.

To pokaż mi państwa, które mają broń atomową i straszą inne, że je zniszczą.

Premier Izraela powiedzial kiedys w wywiadzie ze "arabowie maja rope a Izrael zapalki"
Jest taki kraj ktory nie tylko grozil ale nawet uzyl broni atomowej przeciwko cywilom i to nawet dwa razy. To ten sam ktory teraz razem z Izraelem grozi Iranowi atakiem.

Proste pytanie

Glupie pytanie bo bezpodstawne.
To ty chcesz atakowac Iran nie ja wiec nie odwracaj kota ogonem.

ale artykuł jest o Izraelu i Iranie

Dlatego pytalem nie tylko o Izrael ale rowniez o Iran.
Najwyrazniej odpowiedz na moje pytanie nie pasuje ci do koncepcji dlatego na nie nie odpowiadasz.

Ty byś zrobił gdybyś rządził w Izraelu i ktoś by Cię straszył?

Pytanie zle postawione bo historycznie to Izrael pierwszy grozil Iranowi atakiem a USA (sojusznik/chlopiec_na_posylki Izraela) nawet taki atak juz kilkakrotnie przeprowadzil.
Tak wiec nikt by mnie nie straszyl bo nie mialby powodu bo ja bym go pierwszy nie straszyl.
raziellll / 62.244.147.* / 2012-08-22 21:43
Moim zdaniem sprawa jest już dograna. Izrael sam lub z pomocą USA zbombarduje instalacje irańskie. Może być nawet tak, że nie skończy się na instalacjach a dojdzie do inwazji jak to miało miejsce w Iraku czy w Afganistanie. To jest kwestia dogadania się światowych mocarstw jak podzielić łupy. Jeśli Rosja otrzyma coś w zamian to możemy mieć nawet inwazję, ale pożyjemy, zobaczymy. Iran jest przecież otoczony z obu stron przez USA. Według mnie w całej tej zadymie z Irakiem i Afganistanem chodziło od dawna o Iran. Nie da się ukryć, że Amerykanie strategicznie pięknie wbili klin, w tym to są sprytni. Karty cały czas rozdaje USA i to w nich jest pies pogrzebany. Jeśli mieliby Iran to mają już cały bliski wschód. USA prowadzi bardzo brutalną politykę, ale jednocześnie bardzo prostą. Poświęcą każdego, wejdą tam gdzie jest interes, rozwalą każdego jeśli będzie trzeba, ale obronią swój amerykański styl życia. Nie wiadomo tylko czy to ich kiedyś nie zgubi...
raziellll / 62.244.147.* / 2012-08-22 21:12
Ja nie chce wymazywać żadnego państwa z mapy świata!!! Między nimi kotłuje się od dawna. Sprawa jest tu strasznie skomplikowana bo wchodzą w to wszystko oczywiscie USA, ale i na pewno Rosja, która przecież nie będzie patrzeć obojętnie. Co się tam dzieje w tych gabinetach to się nie dowiemy nigdy. Masz rację, że to było odpowiedzią, ale ta odpowiedź nie wzięła się z powietrza. Jest tutaj jak w każdej kłótni odwieczne pytanie, kto zaczął?To Iran od dawna zaczyna grozić Izraelowi, więc oni nie są dłużni. A czy ty byś chciał mój drogi wymazać jakiś kraj z mapy??? Bo ja, jak już pisałem - żadnego. Zniszczenie instalacji a wymazanie z mapy to jednak bardzo dużo różnica. Jak widać tłumaczenia i interpretacje się różnią, nie ma się co dziwić, przy takich słowach to się każdy będzie czepiał nawet jednej litery. Ja z tego artykułu odczytuje to mniej więcej tak: czy wymazać czy wykreślic dla mnie znaczy - zniszczyć. Takie mam zdanie.
@@@ / 89.68.238.* / 2012-08-22 23:00

To Iran od dawna zaczyna grozić Izraelowi, więc oni nie są dłużni.

To wlasnie jest to klamstwo ktore tak ochoczo powtarzasz bez zastanowienia.
Przyponij nam ile wojen w ostatnich 70 latach wywolal Iran a ile Izrael.
Jak to sobie uzmyslowisz to sie zastanow kto jest wiekszym zagrozeniem dla pokoju Iran czy Izrael.
Przyponij nam jeszcze kto ma dzisiaj bron atomowa i ma czelnosc innym jej odmawiac.

Ja nie chce wymazywać żadnego państwa z mapy świata!!!

A ponizsze to kto napisal?

Jakby ja rządził w Izraelu i przywódca jakiego państwa (w tym przypadku Iran) mówiłby mi(...) to bym nie czekał na jego ruch, tylko bym go walnął.

Ty myslisz ze na zniszczeniu instalacji by sie skonczylo?
O swieta naiwnosci.

Ja z tego artykułu odczytuje to mniej więcej tak: czy wymazać czy wykreślic dla mnie znaczy - zniszczyć.

Znaczy niewiele z niego zrozumiales. Szkoda.
raziellll / 62.244.147.* / 2012-08-22 16:55
Przecież gdyby one były fałszywe to by nie było całej tej sprawy. A tutaj cały czas chodzi o to, że ktoś komuś grozi
@@@ / 89.68.238.* / 2012-08-22 20:33

ktoś komuś grozi

No wlasnie, tylko kto komu?
To co ostatnio powiedzial Prezydent Iranu bylo w odpowiedzi na grozby i przygotowania Izraela do ataku na Iran.
Ty bys takie grozby pozostawil bez odpowiedzi?
No nie, Ty tylko uwazasz ze grozby Iranu wobec Izraela sa istotne i bys ten wredny Iran wymazal z mapy swiata.
raziellll / 62.244.147.* / 2012-08-22 16:45
Jakoś nie słyszałem, żeby ktoś podważał tłumaczenia z języka perskiego odnośnie wypowiedzi Pana Prezydenta Ahmadinejada. To może byłbyś łaskaw wkleić jakiś link w którym ktoś kto zna perski mówi, że tłumaczenia są fałszywe. Czekam z niecierpliwością. Chyba, że Ty znasz perski...:-)
@@@ / 89.68.238.* / 2012-08-22 20:29
Tu znajdziesz cos na ten temat. Mam nadzieje ze znasz angielski.

http://en.wikipedia.org/wiki/Mahmoud_Ahmadinejad_and_Israel#.22Wiped_off_the_map.22_controversy
raziellll / 62.244.147.* / 2012-08-22 15:56
http://wyborcza.pl/1,91446,12326820,Prezydent_Iranu__Istnienie_Izraela_jest__obraza_dla.html

http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,7172

http://www.wprost.pl/ar/340084/Iran-chce-wymazac-z-mapy-Izrael-ONZ-oburzony/

Czy dalej według Ciebie kłamię???
jakub2 / 37.47.239.* / 2012-08-26 13:31
Skoro w/w gazety szmatławce które wymieniłeś są dla ciebie autorytatywne , to już wiemy kim ty jesteś i więcej sie nie wysilaj !!!
@@@ / 89.68.238.* / 2012-08-22 16:35

Czy dalej według Ciebie kłamię???

Tak, powtarzajac klamstwa innych.
Przeczytaj te wypowiedzi w orginale i wtedy sie wypowiadaj a tak to zachowujesz sie jak bezmyslna papuga.
raziellll / 62.244.147.* / 2012-08-22 15:26
Być może tyle by to kosztowało, ale wystarczy, że Iran zrzuci na Izrael nawet 2 bomby atomowe i mają przetrącony kręgosłup. Wówczas nie będzie wogóle czego liczyć, bo państwo Izrael przestanie istnieć. To co jest lepsze, atak na instalacje czy wojna nuklearna z punktu widzenia Izraela. Jakby ja rządził w Izraelu i przywódca jakiego państwa (w tym przypadku Iran) mówiłby mi, że istnienie mojego państwa to obraza dla ludzkości, że mój naród mieszka tu na dziko i zgłaszał wnioski do wymazania mojego państwa z mapy to bym nie czekał na jego ruch, tylko bym go walnął. Tak moim zdaniem zrobi Izrael i zniszczy instalacje nim będzie za późno. Już kiedyś to zrobił, a dokładnie 7 czerwca 1981 roku, kiedy zbombardował reaktor jądrowy Saddama Husseina.
jakub2 / 37.47.239.* / 2012-08-26 13:38
raziellll ."
Szlomo ! skoro tak sie boisz o to ten swój Izrael to na co czekasz ? jedż i broń ojczyzny , a nie siedzisz tu i czekasz aż to inni zrobią za ciebie , sama propaganda którą tu uprawiasz nic ci nie da , a ojczyzna w potrzebie Szlomo!!!
@@@ / 89.68.238.* / 2012-08-22 15:49

mówiłby mi, że istnienie mojego państwa to obraza dla ludzkości, że mój naród mieszka tu na dziko i zgłaszał wnioski do wymazania mojego państwa z mapy

Dlaczego klamiesz?
Masz w tym jakis interes, czy tak zwyczajnie z glupoty.
wdsdsd / 195.238.227.* / 2012-08-22 13:35
żeby mącić i sie wykłócać to pierwsi, ale żeby zaatakować to proszą USA o pomoc. Żenujące.
Bezinteresowny / 2012-08-22 14:44 / Bywalec forum
Słyszałem że władze Meksyku debatują nad tym czy nie poprosić wojsko stanów zjednoczonych o pomoc z gangami narktotykowymi...
pr rp / 192.193.116.* / 2012-08-22 13:27
żydzi wyciagaja lapy po ropę?

Najnowsze wpisy