Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Atak na konwój do Gazy, Hamas wzywa do powstania

Atak na konwój do Gazy, Hamas wzywa do powstania

Wyświetlaj:
man13 / 2010-05-31 12:19 / Tysiącznik na forum

Izraelska marynarka wojenna otoczyła wszystkie statki konwoju, a następnie dokonała abordażu, napotykając ostry opór ze strony propalestyńskich działaczy.

Teraz powinni wszystkich „działaczy” zamknąć na kilkanaście lat w tiurmach dla dobra całego cywilizowanego społeczeństwa.
mor / 160.83.57.* / 2010-05-31 13:47
To samo glosila propaganda w PRL o przeciwikach PZPR i systemu.
man13 / 2010-05-31 14:02 / Tysiącznik na forum
I teraz mamy w nagrodę Rydzyka i ogólnonarodowe wsparcie finansowo/rzeczowe kościoła katolickiego.
Jacqb / 2010-05-31 14:18 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a tak wlasciwie w jaki sposob jestes zmuszany do finansowania kleru?
Natter / 2010-05-31 17:11 / Tysiącznik na forum
Wystarczy że płaciś 2 mld zł rocznie na naukę religii w świeckich szkołach to są pieniądze wyrzucone dosłownie w błoto. Nie mówię o Komisji Majątkowej i innych przekrętach.
man13 / 2010-05-31 14:34 / Tysiącznik na forum
Oj naiwny, naiwny , naiwny jak.........
Jacqb / 2010-05-31 14:36 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
niezbyt to merytoryczna odpowiedz..
Jacqb / 2010-05-31 16:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
daj spokój to infantylizm.. to że mamy wile zabytków, które są obiektami sakralnymi wynika z naszej historii. to juz naprawde skrajna piana zeby zaniedbywac zabytki bo sa katolickimi budynkami. Kwestia religii w szkole nie odpowiada rowniez klerowi bo wpisywanie ocen odbiera im mozliwosc elastycznego podejscia do poszczegolnych dzieciakow - to wymysl swieckiej reformy.
Uwazam ze kosciol katolicki w zdecydowanie wiekszej czesci finansuja wierni i nic ci do ich pieniedzy.
Na dzis starczy. Pozdrawiam.
musisz posiadac wiedze... / 83.6.34.* / 2010-06-01 03:23
wszystkie kościelne fundacje są dotowane przez państwo. Jestem studentem prawa i na Prawie Finansów Publicznych mi to powiedzieli. Te dotowanie to spora pozycja w kazdym uchwalonym budzecie. Innymi słowy dostajesz kase od Caritasu, myslisz sobie, ze kościół jest fajny, a oni dają tobie czy komus tam twoje pieniadze i zbieraja za to pochwały...............
yugiri / 2010-05-31 14:32 / Bywalec forum
Np. danina na remonty kościołów - czeka się tylko na odpowiedniego ministra i robi z koścółka zabytek, albo muzeum i ciągnie kasę aż miło.
Księża jako nauczyciele w szkołach - powołanie za pieniądze (nawet żłobki i przedszkola są okupowane).
ZUS i ubezpieczenie zdrowotne płaci za księży Polska, zamiast Watykanu.
itd, itp
mn7 / 85.14.84.* / 2010-05-31 10:14
Dobrze robią ,że sprawdzaja tych arabskich wyzwolicieli palestyny
alija / 160.83.57.* / 2010-05-31 13:51
Szkoda tylko, ze na Syberie ich nie zsylaja. Wtedy moglbys ich tam nadzorowac.
Phen / 62.29.163.* / 2010-05-31 10:06
dlaczego film został usunięty ? kto manipuluje ?
Jacqb / 2010-05-31 09:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Czytałem, trafiając przypadkiem na bloga jednej z uczestniczek wyprawy, o obawach przed zachowaniem Izraela. Konwój złożony z bodaj 8 statków wiózł pomoc charytatywną. Zawartość statków została sprawdzona w ich portach macierzystych w Europie zachodniej. Pisząc o wyprawie kobieta nie miała na pewno aż tak złych przeczuć - kilkunastu zabitych !!!! Tylko dlatego że nie chcieli być obojętnymi na krzywdę innych. To jest jakaś paranoja.
grek_pl_zorba / 62.21.28.* / 2010-05-31 12:02
Bardzo ciekawe! że ci tzw"aktywiści" mieli broń i poprostu jej użyli w momencie wejścia żołnieży na pokład. A może ci poplecznicy zwani aktywistami to regularnie szkoleni instruktorzy komandosów palestyńskich, którzy próbowali uniknąć konfiskaty broni transportowanej tymi statkami. Dziwne że cywilny konwój stawia taki opór jak gdyby miał coś do ukrycia.Ale cóż skoro nawet Egipt blakuje podziemne kanały którymi "aktywisci" dostarczali do tej pory broń, musieli znależć inną drogę transportu, a tu ktoś im pokrzyżował szyki.
pikars / 160.83.57.* / 2010-05-31 13:56
To wszystki jasne! Komandosi weszli na poklad, bo zostali zaatakowani nozami. Gdyby na statkach nie bylo nozy, trzymaliby sie z daleka. Brawo dla Izraela za sukces propagandowy!
Jacqb / 2010-05-31 12:36 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Chyba paplasz byle paplac. Ja niewiele wiem o tym konwoju, ale ty nie masz zielonego pojecia. To ze Izraelska armia powiedziala ze żołnierze zostyali zaatakowani ci wystarczy? Wierzysz we wszystko co uslyszysz z oficjalnych zrodel rzadowych? Wiesz ze do aktu przemocy doszlo na miedzynarodowych wodach? Wiesz ze w Palestynie wiekszosc ludzi chce zyc tak jak ty, ale tez wiekszosc gloduje i cierpi? Ja widzialem róznice miedzy standardem zycia w Izraelu i w Palestynie stad mam wiekszy dystans do zydowskiej oficjalnej wersji zdarzen.
yugiri / 2010-05-31 14:01 / Bywalec forum
Czy ty wierzysz w wszystko co ci powiedzą "aktywiści" wszelakiej maści?
Widziałeś radosne przemarsze ulicami palestyńskich miast i wsi po 11 września?
Ja widziałem. Nie byli to "aktywiści" tylko zwykli. biedni luzdzie wyrażający radość z powodu śmierci kilku tysięcy nieznanych im ludzi z innego kraju (nie żołnierzy, tylko zwykłych ludzi).
Od tamtego czasu inaczej patrzę na Palestynę i jej mieszkańców.
Jacqb / 2010-05-31 14:16 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
aaa jeszcze.. 11 wresnia.. a gdzie jest samolot ktory uderzyl w pentagon?
nie jest wazne kto jakie ma poglady - zachecam do myslenia, dyskutowania i umiaru
Jacqb / 2010-05-31 14:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
hehe, dobra zle zadane pytanie. inaczej: gdzie na zdjeciach z katstrofy w dniu 11.09 znajdziesz odlamki lub szczatki samolotu, ktory rzekomo uderzyl w Pentagon? Poszukja takiego zdjecia? Sprawdz sobie ten temat.
Jacqb / 2010-05-31 14:13 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dlatego nie stawiam wszystkiego na jednym czy drugim biegunie. Niestety nic nie jest czarne lub białe i dlatego nie lubię radykalnych czy skrajnych postaw. Pewny jestem za to że to "rządy zachodu" mają większe możliwości manipulacyjne i w wielu kwestiach robią z nas baranów.

Widziałeś radosne przemarsze ulicami palestyńskich miast i wsi po 11 września?
Ja widziałem. Nie byli to "aktywiści" tylko zwykli. biedni luzdzie wyrażający radość z
powodu śmierci kilku tysięcy nieznanych im ludzi z innego kraju (nie żołnierzy, tylko
zwykłych ludzi

To natomiast nie jest powod do tego zeby glodzic tych ludzi stloczonych w gettcie.
man13 / 2010-05-31 14:36 / Tysiącznik na forum

Widziałeś radosne przemarsze ulicami polskich miast i wsi po 45 roku?
Ja widziałem. Nie byli to "aktywiści" tylko zwykli. biedni luzdzie wyrażający radość z
powodu śmierci tysięcy nieznanych im nazistów z innego kraju (nie żołnierzy, tylko
zwykłych ludzi
Jacqb / 2010-05-31 09:19 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Co ciekawe, Wolne Media informują o 2-3 zabitych.
esu / 78.8.129.* / 2010-05-31 09:04
Trzeba więc wywołać wojnę, której jak deszczu oczekują amerykańsko-izraelskie koncerny zbrojeniowe.
socjalizm rządzi / 88.199.162.* / 2010-05-31 09:29
a to peszek "pomoc charytatywna" nie dopłyneła do celu - no i czym teraz będą walczyć powstańcy spod znaku brutalnie obrzezanych i oblanych kwasem twarzy muzułmańskich kobiet ?

nie ma sprawy - koncerny z antysemickiej Europy i Rosji dostarczą im nowe dobrze sprawdzone konwoje z "pomocą charytatywną" wraz z ochotnikami na męczenników dżihadu !

no cóż Izrael ponownie "w sposób podły z zdradziecki zniszczył cały sprzęt sowiecki"
mor / 160.83.57.* / 2010-05-31 14:02
Nie dopuszcza zadej innej mozliwosci, bo czuje sie panem swiata i dla niego glodujacy ludzie, ktorzy nie maja domow, bo je zbombardowano, nie maja szpitali, bo jw., nie maja co jesc (nawet rybacy nie moga wyplywac na morze, gdyz Irael od razu ich zatapia), to bydlo skazane na zaglade.
Jacqb / 2010-05-31 12:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nie dopuszczasz mozliwosci ze faktycznie ludzie dobrej woli i organizacje pozarzadowe chcialy przeslac pomoc dla zrujnowanej Palestyny?
sta80 / 83.238.66.* / 2010-05-31 10:06
Jesteś żałosny.

Mamy fuksa, że niemcy nie wygrali wojny i nie zepchnęli polaków np na teren wielkości województwa. Wtedy też byśmy mieli terrorystów, walczących o Polskę, a całemu swiatu by się sprzedawało, że jesteśmy nieogolonymi, brudnymi polaczkami, którzy bombardują ziemie należące do wybranego bogiem narodu niemieckiego.
Tu jak byś poczytał jest historia jest identyczna. Tylko wszyscy wolą o tym nie mysleć.
socjalizm rządzi / 88.199.162.* / 2010-05-31 12:12

Tu jak byś poczytał jest historia jest identyczna. Tylko wszyscy wolą o tym nie mysleć.

zdaje się że
Masady, Nazaretu i innych nie zbudowali arabowie.

Po powstaniu z czasów Tytusa Jerozolima została odbudowana jako Aelia Capitolina a żydzi pod groźbą śmierci nie mieli tam prawa wstępu - gdzie tam nam do nich jeżel;i chodzi o obce okupacje !!!



Jesteś żałosny.

a ty o historii to masz mgliste pojęcie (podstawówka czy gimnazjum ?)
mor / 160.83.57.* / 2010-05-31 13:58
Ale wiele domow, w ktorych mieszkaja retaz Izrealeczycy, zbudowali Arabowie. To wstydliwy temat w Izraelu.
Julita 34 / 80.50.137.* / 2010-05-31 10:32
Kryzys na świecie, to chcą zarabiać na zabijaniu... Czy ktoś zauważył z polityków tego świata, że gdzie Amerykanie "pmagają" tam wojny bywają??? Zastanów się Polsko nad przyjaźnią, bo moje przeczucia się sprawdzają.
man13 / 2010-05-31 12:28 / Tysiącznik na forum
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
mor / 160.83.57.* / 2010-05-31 13:54
To ty pisujesz na Forum Zydow Polskich? Brawo dla poszanowania innych religii niz twoja. Koledzy tez maja takie poglady?
__vi__ / 213.156.109.* / 2010-05-31 10:29
No bo po co myśleć jak masz TV...
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy